שוק הבדיקות הביתיות צובר תאוצה ומראה מה שצבע יכול לזהות

מגפת הקורונה הגדילה את שוק הבדיקות הביתיות, שצובר תאוצה גם במישורים אחרים. ערכת הבדיקה הייחודית שפיתחה חברת אידנטא הישראלית מאפשרת זיהוי מהיר של חומרים חשודים, סמים וחומרי נפץ, באמצעות תגובת צבע מיידית. "מדובר בחידוש טכנולוגי מהפכני שמתבצע על החומר החשוד ולא על האדם עצמו", אומר עמיחי גלטשטיין, מנכ''ל החברה

גיא פישקין, בשיתוף אידנטא
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ערכות הבדיקה של אידנטא
ערכות הבדיקה של אידנטאצילום: סטודיו אלמנט
גיא פישקין, בשיתוף אידנטא
תוכן שיווקי

בשנתיים האחרונות התוודענו כולנו למושג ''בדיקות ביתיות'' על רקע משבר הקורונה והצורך להיבדק על מנת לשלול או לאשר את הימצאותו של הנגיף בגופנו.

אלא שעם כל הכבוד לקורונה, שוק הבדיקות הביתיות טומן בחובו הרבה מעבר לכך. מתוך הבנה של פוטנציאל השוק, פיתחה חברת אידנטא הישראלית מוצר ייחודי בדמות ערכה המיועדת לגילוי וזיהוי מהיר של חומרים החשודים כסמים או כחומרי נפץ. המטרה: שיפור תחושת הביטחון האישי ומתן מענה מהיר ואיכותי עבור כוחות הביטחון, כמו גם עבור אזרחים מודאגים המעוניינים לקבל משוב מיידי על חומרים לא מזוהים.

עמיחי גלטשטייןצילום: נ.ג

אחד ממייסדי החברה הוא ברוך גלטשטיין, קצין המחקר והפיתוח בתחום הכימיה של משטרת ישראל (בדימוס). על סמך ניסיונו רב השנים באיתור וזיהוי סמים, מטעני חבלה והערכת מרחקי ירי (כולל בתיק רצח רבין המפורסם בו שימש כעד מקצועי עבור המז''פ), זיהה האחרון צורך בהנגשת ערכות שטח לזיהוי חומרים חשודים, כמענה מהיר אשר יהווה פתרון ראשוני לטובת מגוון רחב של לקוחות.

בדיקות לשוק הביתי ולשוק המוסדי

לחברה, שהחלה לשווק את הערכות המתקדמות זה מכבר, סל מוצרים רחב לזיהוי מגוון סמים וחומרי נפץ באמצעות תגובת צבע פשוטה למדי. מוצריה הבולטים כוללים, בין היתר, ערכה כללית המזהה 30 סוגי סמים בבדיקה אחת וערכה כללית נוספת לזיהוי 21 סוגי חומרי נפץ. מדובר למעשה בערכות המציעות בדיקה כימית פשוטה, שאורכה שניות בודדות, ומספקת תשובה ודאית ביחס לזהות חומרים חשודים.

''נכון להיום ישנן מספר דרכים לזהות סמים באמצעות בדיקות שתן, רוק, דם או על-ידי דגימת שיער. המשותף לכולם הוא הצורך במגע עם האדם או דגימה ממנו", מציין עמיחי גלטשטיין, המשמש כמנכ''ל החברה. "החידוש הטכנולוגי של אידנטא הוא מהפכני, שכן באמצעות בדיקה דיסקרטית פשוטה, המתבצעת על החומר החשוד (כדוגמת אבקות, טבליות, נוזלים ועלים) אשר אינה מצריכה כל מגע פיזי, ניתן לזהות את החומר. בנוסף, הבדיקה לא תלויה בשום מרכיב נוסף והתוצאות לא ניתנות לזיוף".

לאילו גורמים מיועדות הערכות?

"המוצרים שלנו נועדו לשרת את כולם, הן בשוק הביתי והן בשוק המוסדי. זה כולל הורים מודאגים, בתי ספר ומקומות עבודה, שנתקלים בחומרים לא מזוהים ומעוניינים לדעת האם מדובר בסם או בחומר תמים. עד היום לא היה להם את המענה הנדרש. חברת אידנטא נכנסה כאן לחלל ריק בזמינות מלאה לציבור, באמצעות כלי מהפכני שעד היום היה מצוי רק בידי גורמים ממשלתיים או ביטחוניים''.

יתרון איכותי משמעותי

אחרי שהבנו את חשיבות הצורך בערכות הבדיקה, הגיע הזמן להבין איך הן מתבצעות בפועל. "ניקח למשל אבקה לבנה חשודה, אותה נרצה לפענח. השאלה היא האם מדובר במלח, סוכר או בקוקאין", ממחיש גלטשטיין את הדילמה. "באמצעות הערכה של אידנטא, שהינה חד-פעמית, בגודל קטן מכף יד, נדגום את החומר החשוד על-ידי דוגם, שהינו חלק אינטגרלי מהערכה. כעת, נפעיל את הערכה עד לקבלת תגובת צבע שתתקבל תוך שניות בודדות, ותקבע האם התשובה הינה חיובית או שלילית. זוהי הסיבה שהענקנו לערכות את השם Touch&Know, גע ודע בתרגום חופשי, מתוך תפיסה שנועדה להנגיש אותן לשוק הביתי בצורה פשוטה וקלה לשימוש".

לדברי גלטשטיין, ערכות הבדיקה של אידנטא מספקות גם מענה רגשי, חינוכי וערכי. "ניקח למשל מצב בו הורה מוצא חומר מדאיג במגירה או במעיל של הילד. באמצעות הערכה הוא יכול לקבל תשובה מיידית באשר לזהות החומר בצורה דיסקרטית מלאה. לראייה, אנחנו מקבלים מידי שבוע עשרות פניות מהורים מודאגים, שבאמצעות הערכות שלנו איתרו סמים וכך החלו טיפול ושיח עם ילדיהם ממקום כן ואמיתי. תשובת הבדיקה מאפשרת הכרה במצב והתחלת התערבות אף ללא גורם חיצוני".

מרחיבים את מערך השיווק

ערכות הבדיקה של החברה נחשבות לבטיחותיות והן עומדות בתקנים המחמירים ביותר, יחד עם הימצאותן בחזית החדשנות הטכנולוגית. בנוסף, מוצרי אידנטא מוגנים באמצעות מספר פטנטים רשומים בארץ ובעולם, נתון המשמר עבורן יתרון איכותי משמעותי.

חלק ניכר מפעילות החברה מתבצע כיום מול לקוחות מוסדיים, כדוגמת כוחות צבא הנלחמים באזורים מסוכנים, ארגונים מובילים כמו האו''ם והאינטרפול, יחידות משטרתיות, נמלים וחברות תעופה, בתי סוהר הפועלים כנגד הברחות סמים ועוד. בישראל משרתת החברה את כוחות הביטחון והאבטחה, לרבות משרד הביטחון, משטרת ישראל, מעברי גבול ויחידות נוספות. כיום מעל ל-90% ממכירות החברה מתבצעות במדינות שמעבר לים, לרבות ארה"ב, אירופה, אפריקה והמזרח הרחוק.

מהן שאיפות החברה לטווח הרחוק?

"אנחנו נמצאים בתהליך בנייה והתפתחות, בשאיפה להרחיב משמעותית את מערך השיווק ולמכור את הערכות גם במדינות נוספות. הביקורות עד כה מצוינות ולשמחתנו היקף המכירות גדל מידי חודש, גם בזכות מחיר אטרקטיבי וגם בשל הצורך לפתרון אמיתי למצוקה שמטרידה לא מעט אנשים בכל הסקטורים".

מערך משלוחים מהיר

ניתן לרכוש את ערכות הבדיקה המהירות של אידנטא באמצעות אתרי אינטרנט ייעודיים המיועדים לשוק הקמעונאי או המשטרתי, כמו גם דרך פלטפורמות מכירה בארה"ב כגון אמזון ו-וולמארט. מרגע הזמנת הערכות הן צפויות להגיע עד לבית הלקוח באמצעות מערך משלוחים מהיר, כולל מוקד שירות לקוחות זמין המספק הדרכה מקיפה ביחס לאופן הבדיקה, יחד עם מענה לכל בקשה המגיעה מצד הלקוח.

לרכישת הערכה: עבור השוק המשטרתי: www.identa-corp.com, עבור השוק האזרחי: www.touch-know.com

בשיתוף אידנטא