רגל פה, רגל שם: החברה שמסייעת לארגונים לנהל את המידע בכל מקום שהוא נמצא

בעידן של ריבוי עננים ומידע מבוזר, חברת NetApp מסייעת לארגונים לנהל אסטרטגיית ענן היברידית מתוחכמת, המאפשרת גמישות והסתגלות מהירה בעידן שבו ניהול המידע הופך קריטי להישרדות ארגונית. "אחת המשימות שלנו היא להפחית את המתח הכרוך בהחלטה של ארגוני אנטרפרייז לעלות לענן", אומרים מנהלי נטאפ ישראל

יואל צפריר, בשיתוף נטאפ ישראל
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
shutterstock
צילום: shutterstock
יואל צפריר, בשיתוף נטאפ ישראל
תוכן שיווקי

בצד יתרונותיה הברורים, המהפכה הדיגיטלית מייצרת לא מעט דילמות עבור ארגונים, במיוחד ארגוני אנטרפרייז גדולים, הנמצאים בתהליך של טרנספורמציה דיגיטלית. הדילמות הללו מתחדדות בכל הקשור לניהול המידע הארגוני ואחסונו בענן. בניגוד לחברות סטארט-אפ, שנולדו והתפתחו בענן (Cloud Native), ארגונים מסורתיים יותר - כמו בנקים, חברות ביטוח, ארגוני בריאות וחברות תעשייתיות - מצויים בתהליך של מעבר לענן, שמהירותו ואופיו מושפעים גם מהרגולציה המושתת עליהם, כמי שמנהלים מידע רגיש. הם מבינים את היתרונות הגלומים באחסון המידע בענן ציבורי - גוגל, אמזון ומיקרוסופט - כמו גמישות וחיסכון תפעולי ופועלים להעביר אליהם מידע ולהיעזר בשירותים שהם מציעים, אך חוששים מהיבטים שונים הכרוכים במעבר לענן, כמו היעדר שליטה ואחריות, אבטחת מידע, מהירות הרשת והרצת אפליקציות שונות.

שלומי פרייסצילום: ניב קנטור
ארז גל-חן צילום: ניב קנטור

הפתרון לדילמה הזו הוא מדיניות של "רגל פה, רגל שם", מה שמייצר דילמה חדשה של ניהול המידע והזרימה שלו מהפרטי לציבורי. זו לא רק סוגיה ארגונית-טכנולוגית, אלא גם כלכלית ותפעולית - חברות נדרשות לקבל החלטה במה להשקיע - ב- On Premises או בענן ציבורי - והדבר יוצר מתח פנים-ארגוני סביב ההשקעה הכספית.

"התפקיד שלנו, כמקצוענים בתחום ניהול המידע, הוא לאפשר לאותם ארגונים לנהל את המידע כמו שהם רגילים, בין אם הם עושים שימוש בדאטה סנטר או בענן הציבורי, ולאפשר להם את ההיברידיות", אומר שלומי פרייס, מנכ"ל נטאפ ישראל, השלוחה המקומית של NetApp - תאגיד האחסון וניהול המידע האמריקאי. "אסטרטגיה של ענן היברידי היא קריטית לכך שארגונים יוכלו לעמוד בקצב הצמיחה והמורכבות של הנתונים והיישומים, לשגשג לנוכח חוסר ודאות ולהתחרות באופן יעיל בעידן הכלכלה הדיגיטלית. למעשה, נטאפ מתמחה בסיוע לארגונים, בכל שלב של מסע השינוי הדיגיטלי שלהם ליישום אסטרטגיות של ענן היברידי, ומציעה טכנולוגיות שיסייעו להם להיות מובילים".

העברת מידע מהענן ובחזרה בפעולה פשוטה
לדברי פרייס, התוצאה של אימוץ אסטרטגיית ענן היברידית היא היכולת של הלקוחות להיות גמישים ובעלי יכולת הסתגלות מהירה בעידן שמאופיין בשפע של נתונים שלא היה כדוגמתו בעבר. "בשיח שלנו עם מנמ"רים אנחנו מדגישים את היתרונות שיש לענן ואת מה שיש לנו להציע והעיניים נפתחות", הוא מציין. "אנחנו מסבירים להם שבשלושת העננים הגדולים, שעם כולם יש לנו שיתוף פעולה הדוק, הם יכולים לקבל את יכולות שלנו כשירות אינטגרלי של חברות הענן - למשל ,AWS Fsx for ONTAP, Azure NetApp Files, GCP Cloud Volume Services או כשירות תשתיתי Iaas ב- Market Place – Cloud Volumes ONTAP".

"אני רואה את המשימה שלנו כמי שמפחיתים את המתח הכרוך בהחלטה הארגונים לעלות לענן", מוסיף ארז גל-חן, ה-CTO של נטאפ ישראל. "הפחתת המתח חשובה, כי אותם ארגונים מתלבטים כיצד להיכנס לעולם הענן ולצאת ממנו. הם לא יודעים בוודאות איזו תשתית לרכוש כך שהיא תתאים בצורה הטובה ביותר לצרכי העתיד. לכן, כל מוצרי נטאפ ב- On Premises יודעים להיות מחוברים לשירותי הענן של הלקוחות. אפשר להשתמש בחלק מהמידע בשירותים בדאטה סנטר של הלקוח, בענן, להעביר בפעולה פשוטה מידע מה- On Premises לענן ובחזרה. זה נכון לכל סוגי המידע - גם זה שמשמש יישומים ארגוניים, גם כזה המשמש משתמשי קצה. בזכות הטמעת טכנולוגיית הקישוריות לענן בכל מוצרי נטאפ, קטן המתח סביב החלטה להשקיע בשירותי ניהול מידע ואחסון ב- On Premises - שכן הארגון יודע שהשקעה במוצרים שלנו תשתלב במדיניות העננית בכל אחד משלושת העננים הגדולים".

כ-70% חיסכון בעלויות באופן אוטומטי
לפני כשנתיים רכשה נטאפ העולמית את הסטארט-אפ הישראלי SPOT, הפועל בתחום האופטימיזציה בעלויות שירותי ענן. בכך הרחיבה החברה את מנעד היכולות שלה והדבר מאפשר לה לסייע לחברות להפחית את המתח גם סביב העלויות של Day 2 - העליות האמיתיות בענן שאחרי ההטמעה הראשונית. כך למשל, בתחום השרתים (Compute instances) החברה מציעה את SPOT NetApp - שירות FinOps ואוטומציה לחיסכון בשירותי Compute בענן. "הוא מזהה שירותים בארגון אשר יכולים לרוץ על שרתים זולים יותר בענן, כגון Spot Reserve Instances ומעביר אותם אליהם", מבהיר גל-חן. "כשאין ברירה אלא לעבוד על שירותי ה- On Demand היקרים יותר, מוצא השירות את אלו הזולים ביותר המתאימים לאפליקציות של הלקוח וכל זאת תוך הבטחת הזמינות. בישראל, אנחנו כבר רואים שהשירות מאפשר, במקרים רבים, חיסכון של כ- 70% בעלויות באופן אוטומטי".

מה לגבי הפחתת המתח סביב העלאת מידע רגיש לענן וחשיפה פוטנציאלית לעבירות רגולציה?
"כאן אנו מציעים את ה-Data Sense - שירות מבוסס AI המופעל בעננים הציבוריים וב- On Premises ומאפשר לארגון נראות סביב תוכן המידע ורגישותו, תוך עמידה ביעדי רגולציה לקראת הוצאת מידע לענן, כגון תקני GDPR, PCI DSS, HIIPA. השירות מחפש חשיפה אפשרית של מידע רגיש (תוכן המידע) על בסיס לימוד עצמאי של המערכת ו/או לפי הגדרות הלקוח, הרשאות יתר, מידע כפול ועוד. המערכת יודעת לנטר, לסווג ולהתריע על המידע הנמצא ב- Databases מסוגים שונים, Object, מערכות אחסון, OneDrive, שיתופים ועוד. זה מאפשר לארגונים להתחבר לענן ביתר קלות".

כמו כן, שירות Cloud Insights של נטאפ, מאפשר לקבל תמונת מצב אחודה מבוססת AI של כל שכבות התשתית והאפליקציה בענן וב- On-Premises ממקום אחד כולל WEB, שירותי load Balance, בעיות אבטחת מידע ובין השאר מאפשר לגלות ולהגיב למתקפות כופרה באמצעות גילוי מוקדם בזמן אמת ולהגיב בהתאם במהירות באופן אוטומטי (חסימת משתמש, מחשב אישי, לקיחת גיבויים מידיים באופן אוטומטי כדי להציל המידע שטרם הוצפן). גם כאן, אנחנו מקלים הלכה למעשה על החלטה להתחבר לענן".

שותפות לטווח ארוך
כבר בתחילת הריאיון חולק עימי שלומי פרייס את ההודעה שמסרה החברה לקהילה הפיננסית בשיחת קשרי משקיעים, לפיה היא הציבה לעצמה למטרה להגיע להכנסות חוזרות שנתיות (ARR) הקשורות לפתרונות ענן בהיקף של שני מיליארד דולר עד שנת 2026, שיהוו שליש מסך המכירות שלה. "כרגע אנחנו בסביבות 500 מיליון דולר ואנחנו במסלול טוב כדי להשיג את זה", הוא מצהיר.

בישראל חולשת נטאפ על יותר מ-50% מהשוק ועל לקוחותיה נמנים ארגונים מהסקטור הציבורי - כמו משרדי ממשלה, מערכת הביטחון וארגוני בריאות, והן מהסקטור העסקי - חברות פיננסיות, בנקים, חברות ביטוח וחברות אשראי".

מה החזון?
"בתמצית, החזון שלנו והוא לסייע ללקוחות החברה להשתמש בשירותי ענן בצורה היעילה ביותר. למרות שהגענו להישגים פנומנליים, יש לנו עוד מה לעשות. אנו חזקים מאוד במגזר הציבורי, אך רוצים להגדיל את הנוכחות שלנו במגזר הפיננסי - שאין לי ספק שיאיץ את המעבר שלו לענן. אנחנו רואים את עצמנו כמומחים לניהול מידע ונמשיך לצעוד עם הלקוחות שלנו במסע שלהם בעולמות ההיברידיים, תוך הורדה של חסמים והגדלת האפשרויות שלהם לנתח את המידע ולהגן עליו, וכדי לאפשר להם להיות יותר יעילים ויותר פרודוקטיביים. בסוף, המטרה שלנו היא לייצר עבורם ערך במעבר לענן".

בשיתוף נטאפ ישראל