להתמודד עם סביבות IT וענן מורכבות

הטרנספורמציה הדיגיטלית שעוברות חברות עסקיות, במיוחד הגדולות שבהן, מציבה בפניהן אתגרים לא פשוטים. ערן רחמני, ארכיטקט פתרונות ב-TeraSky Group, מדבר על האופן שבו החברה מסייעת לארגונים לקדם את התהליך האסטרטגי של המעבר לדיגיטל כך שיתמוך בדרישות השוק ויאפשר להם הצלחה וצמיחה עסקית

יואל צפריר, תוכן מקודם
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
shutterstock
צילום: shutterstock
יואל צפריר, תוכן מקודם
תוכן שיווקי

במסגרת אירוע השותפים השנתי של דל טכנולוגיות, שהתקיים לאחרונה בהשתתפות ההנהלה הבכירה ונציגי מערך השותפים שלה בישראל, הוענק לחברת TeraSky Group פרס "שותף מוביל חדשנות" של דל טכנולוגיות לשנת 2020. למרות שלא מדובר בפעם הראשונה בה זוכה החברה הישראלית בהוקרה של התאגיד העולמי, מדובר בהישג יוקרתי וחשוב מאוד.

"הבחירה בנו שוב כשותף החדשנות של דל טכנולוגיות מסבה לנו גאווה רבה", אמר אופיר אבקסיס, מנכ"ל TeraSky Group. "אנו מחויבים להמשיך לקדם ולהטמיע פתרונות חדשנות דיגיטלית בקרב ארגונים, קטנים כגדולים, בישראל ובעולם. מטרתנו היא לסייע לאותם ארגונים לקדם את התהליך האסטרטגי של טרנספורמציה דיגיטלית, כך שיתמוך בדרישות השוק ויאפשר להם הצלחה וצמיחה עסקית".

ערן רחמניצילום: יוליה בורשטיין

לימור גולדשטיין, מנהלת קבוצת ערוצי ההפצה ושותפים עסקיים בדל טכנולוגיות ישראל, ציינה, כי "TeraSky הינה שותפה נאמנה שלנו וראויה להערכה, בהיותה מובילת תהליכי חדשנות דיגיטלית, תוך התאמת הצרכים העסקיים של הלקוח לעולם הטכנולוגי הדינאמי. שילוב הפתרונות מקבוצת דל טכנולוגיות, עם הידע המעמיק והיכולות והמקצועיות הגבוהות ש-TeraSky מביאה עמה, מבטיח הצלחה בפרויקטים החדשניים ביותר בשוק ה-IT".

"פרס שותף החדשנות 2020" של דל טכנולוגיות מצטרף לפרס הגלובלי "שותף מוביל חדשנות 2020" של VMware. בפרס זה זכתה TeraSky לאחרונה כחברה הישראלית היחידה, בין חברות גלובליות מובילות כמו ,Microsoft Deloitte ,Rackspace ואחרות. הפרסים הוענקו לה על ביצועים יוצאי דופן והישגים ראויים לציון.

קיצור זמן ההגעה לשוק

אז מה מביא חברה ישראלית לזכות בהוקרה של תאגידים טכנולוגיים עולמיים ולהיות שותפה עסקית שלהם ברמה הגבוהה ביותר (רמת השותפות עם דל מוגדרת כ"שותפות טיטניום" שהיא הגבוהה ביותר האפשרית - י.צ.)? לדברי ערן רחמני, ארכיטקט פתרונות ב-TeraSky, ההסבר לכך נעוץ במספר יתרונות שיש לחברה. אחד מהם זו העובדה שמדובר בקבוצת חברות עם אנשי מקצוע מובילים ומוסמכים ברמה הגבוהה ביותר, הפועלים להטמעת מערכות הטרוגניות, אוטומציות של ה-IT ו-וירטואליזציה. החברות מקיימות ביניהן סינרגיה מקצועית וביחד הן מספקות לארגונים קשת רחבה של פתרונות בעולמות של תשתיות מחשוב, מחשוב ענן לסוגיו - פרטי, ציבורי והיברידי, ומערכות אחסון, הגנה וגיבוי של נתונים לסוגיהן.

"TeraSky היא ספקית של פתרונות טכנולוגיים מתקדמים המתאפיינת בהון אנושי מצטיין", הוא קובע. "האנשים שלנו מיומנים ומנוסים ביותר, עם הסמכות טכניות ברמה הגבוהה ביותר של מיטב היצרניות ועם יכולות מוכחות בתכנון, פריסה ותמיכה בסביבות IT וענן מורכבות. אנחנו מבינים את הצורך העסקי של הלקוח, ומסוגלים לספק לו את הפתרון והתשתית הטכנולוגיים הדרושים לו מתוך הבנת הקשר והזיקה שבין הצד הטכנולוגי לצד העסקי. אנחנו יודעים לזהות כמובן את הצורך הטכני ולהפוך אותו לפרויקט המבוצע ב- Time to Market קצר ביותר. בין שמדובר בהטמעת פתרון לסביבות תשתיתיות On Prem מבוססות דל טכנולוגיות, סביבות ענן מבוססות קונטיינרים, או כאשר מדובר באפליקציות, ובין אם זה פרויקט אחסון, HCI, פתרון וירטואליזציה מתקדם או שילוב AI - בכולם אנו יודעים להסתכל על כל התהליך ולספק את הדרוש מא' ועד ת'".

מאמצים מודל ענן היברידי

TeraSky הוקמה בשנת 2010 על-ידי מיכאל בורשטיין ואופיר אבקסיס, יוצאי MBI שנרכשה על-ידי GlassHouse. כיום TeraSky Group היא חברה גלובלית עם פעילות במספר תחומים ומשרדים בישראל, מזרח אירופה, מרכז אירופה וארה"ב. כמו כן, לפני כשנה הושקה חברת Sky-TQ, שהיא תוצר של שיתוף פעולה בין חברת TeraSky וחברת ITQ ההולנדית. מלבד השותפות החזקה עם VMware ועם דל טכנולוגיות, TeraSky הינה שותפה מובילה של AWS, Google Cloud, ועוד. לחברה לקוחות רבים מכל מגזרי המשק, החל מחברות Enterprise גלובליות, חברות סטארט-אפ מובילות, מוסדות מחקר ואקדמיה, ביטוח ופיננסים, בנקים וחברות אשראי, גיימינג, היי-טק ועוד.

ככל שמגמת המעבר לענן מתגברת, מהם האתגרים העיקריים שעומדים בפני ארגונים?

"כידוע, העולם עובר בחודשים האחרונים מאז פרוץ מגיפת הקורונה תהליך מואץ של טרנספורמציה דיגיטלית, כשראש החץ של התהליך הוא המעבר לענן. בתוך כך צריך להבחין בין חברות כמו סטארט-אפים שהן Cloud Native, כלומר, כאלה ש'נולדו' לענן ומבצעות את הפיתוח שלהן על תשתיות הענן, לבין חברות Enterprise גדולות כמו בנקים, חברות ביטוח, חברות פיננסים, גיימינג ואחרות שרגילות לעבוד מקומית, on-prem. האחרונות מבינות שצריך להתרחב לענן וזו אפילו חובתן, אולם מעבירות רק חלק מהעומסים לענן בשל מגבלות כאלה ואחרות, למשל מגבלות רגולטוריות. לאותן חברות יש כבר סביבת דאטה-סנטר והן לא רוצות לקחת הכל לענן ולכן מאמצות מודל ענן היברידי ופועלות בתוך סביבה היברידית עם דאטה סנטר ושלוחות בענן. עבורן האתגר הוא איך לבצע מעבר נכון לענן ולהבטיח נושאים כמו אבטחת מידע, זמינות וגמישות מחד, ואיך לאפשר למפתחים להמשיך לעבוד כפי שהורגלו מאידך.

"מבחינת המשתמש הסופי זה כלל לא משנה היכן נמצאת האפליקציה - בדאטה-סנטר, on premise או בענן - החברות מעוניינות שהוא ייהנה מחוויית שירות מלאה ללא תקלות. כשאני מדבר על 'לקוחות' כוונתי גם ללקוחות פנימיים של הארגון כמו מפתחים. במקרה כזה, מחלקות ה-IT, שאימצו מודל של ענן פרטי, רוצות לספק להם חוויית ענן ציבורי גם בדאטה-סנטר ובזה TeraSky מתמחה".

תן לנו דוגמה לפרויקטים שביצעתם.

"לאחרונה השלמנו פרויקט מוצלח של יישום והטמעת פתרון VXrail מבית דל טכנולוגיות לעולמות ה-AI. כחלק מהפתרון יושמה גם הטמעת כרטיסים גרפיים לצורך ביצוע תהליכי inference. בעקבות החלטת החברה לעבור מענן ציבורי לענן פרטי. לאור הפעילות בעולמות ה-AI, נדרשה החברה בה ביצענו את הפרויקט להגדיל את שטח האיחסון והמחשוב שלה כך שפעילויות ה-AI שמתבצעות בה לא יפגעו. באמצעות הטמעת פתרון Dell VXrail ביצועי החברה לא נפגעו, ההוצאות על אחסון קטנו, והגמישות ויכולת ההתרחבות גדלו. פרויקט מסוג זה חייב יכולות גבוהות של איפיון ושיתוף פעולה בין כמה עולמות תוכן ולכן יצרנו שיתוף פעולה פנים-ארגוני בין החברות בקבוצה, כך שכולן עבדו בשיתוף פעולה על יישום מוצלח של הפרויקט".