רובוט בא לעבודה: המהפכה החכמה במרכזים הלוגיסטיים

השינויים המהירים בעולמות הקמעונאות מובילים יותר ויותר חברות להסתמך על מערכות רובוטיות לניהול מחסנים ומרכזים לוגיסטיים. על הכלים החכמים שמניעים את מכונת הקמעונאות המשומנת של אמזון — והחברות הישראליות שמשחקות תפקיד במהפכה

אגם קדם לוי
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
פס ייצור
המהפכה החכמה במרכזים הלוגיסטייםצילום: Shutterstock
אגם קדם לוי
תוכן שיווקי

במשך שנים רובנו התרגלנו לחשוב על רובוטים במונחים של תעשיית הקולנוע האמריקנית. אולם בעוד שהחזון ההוליוודי עדיין רחוק מאיתנו — המהפכה הרובוטית האמיתית כבר כאן. מיליוני רובוטים אוטומטיים לחלוטין או למחצה כבר משחקים תפקידי מפתח בכלכלה העולמית. הם אמנם לא יכולים לדבר או לנקות את התריסים — אך במהירות מסחררת הם תופסים עמדות קריטיות באינספור פסי ייצור, מחסנים או מרכזים לוגיסטיים.

כבר שנים שעולם הלוגיסטיקה משמש כר פורה לחדירת טכנולוגיות רובוטיות חדשות. הסיבה המרכזית לכך היא הקושי הפיזי הרב שכרוך בעבודת ליקוט ובמשימות אחרות במחסנים — וכן הזינוק האדיר בדרישה למרכזים לוגיסטיים ברחבי העולם. השנתיים האחרונות שמאז התפרצות נגיף הקורונה הובילו לעלייה חדה בהיקף פעילות המסחר המקוון. ענפים מסוימים חוו זינוק של מאות אחוזים במכירות — כאשר כמעט לא נותרו ענפי קמעונאות במשק שעדיין לא הצטרפו לעידן המקוון החדש. לפי נתונים עדכניים, יותר מ-80% מהישראלים ביצעו קניות ברשת במהלך השנה החולפת. לצד כל יתרונותיו, המסחר המקוון מציב אתגר לוגיסטי לא קטן לחברות בתחומי הקמעונאות. בחוויית הקניות המסורתית, הלקוח מרים את המוצר מהמדף, מניח אותו בעגלת הקניות — ולבסוף גם לוקח אותו הביתה. במציאות החדשה והמקוונת, הלקוח מסתפק בלחיצה אחת או שתיים על עכבר המחשב או מסך המגע. כל משימת השינוע של המוצר מהמרכז הלוגיסטי אל סף הדלת מוטלת על הקמעונאי.

מערכות רובוטיות במרכזים לוגיסטיים נותנות מענה מוצלח לאתגר זה ולאתגרים אחרים במציאות הקמעונאית החדשה. יותר ויותר חברות וגופים עסקיים החלו ליישם פתרונות טכנולוגיים מתקדמים בחטיבות הלוגיסטיקה שלהן — כאשר לאחרונה פתרונות אלו מגיעים גם לחברות קטנות ובינוניות.

הבטחות שצריך לקיים

בכל הקשור לאימוץ מערכות רובוטיות בעולם הלוגיסטיקה, מדינת ישראל משתרכת מאחורי המערב. ברוב האזורים העירוניים הגדולים בצפון אמריקה ובאירופה, מתקיים כבר מספר שנים עולם משלוחים יעיל, זריז ואוטומטי. בין שמדובר בהזמנת נעליים מחנות מוצרי ספורט, רכישת מחשב חדש, שירותי כביסה או קניות פשוטות מהסופר — משלוחים מקוונים מסוגלים לספק את המוצרים בטווח של עד 48 שעות. ברוב המקרים הזמנה שבוצעה היום תגיע אל הלקוח כבר למחרת.

המשלוחים המהירים הללו הפכו כבר להבטחה קבועה של חברות כמו אמזון — שמיצבה את עצמה כשחקנית מפתח בעולם הרובוטיקה. בענקית הקמעונאות מבטיחים להשלים כל משלוח בתוך 24 או 48 שעות. לצורך כך, החברה מפעילה מגוון רחב של מחסנים ומרכזים לוגיסטיים רובוטיים. במרכזים אלו ממלאים העובדים האנושיים מספר פונקציות מוגבלות — כאשר את עיקר העבודה מבצעות מערכות רובוטיות. שינויים בהעדפות של הצרכן הממוצע מאיצים את השינוי הללו. כיום צרכנים רבים במערב שמים דגש על משלוח מהיר ככל האפשר — וזמני משלוח של שבוע או יותר כבר לא מתקבלים בעין יפה. חברות רבות מתחומי הקמעונאות מגלות שבלתי אפשרי לעמוד בדרישות הזמנים הקפדניות הללו ללא שימוש בכלים טכנולוגיים מתקדמים.

רובוטים ניידים

אמזון הפכה מזמן לנושאת הדגל של המהפכה הרובוטית. בחברה החליטו כבר לפני עשור להקדיש משאבים ניכרים לפיתוח פתרונות חכמים למחסנים הלוגיסטיים. בשנת 2012 רכשה אמזון את חברת הרובוטיקה Kiva Systems בסכום עתק של 775 מיליון דולר. מאז החברה אורגנה מחדש בתור חטיבת Amazon Robotics — ומוצריה פועלים כיום בכל המחסנים המרכזיים של אמזון.

החטיבה פיתחה רובוטים ניידים חכמים שמסוגלים לנווט בצורה עצמאית ברחבי המרכז הלוגיסטי, לאסוף חבילות וארגזים שונים ולהסיע אותם במהירות אל העובד האנושי — שמעביר את החבילה אל מסוף השילוח וממנו אל הלקוח.

לפני שהרובוטים הניידים הללו נכנסו לתוקף, משימות מסוג זה בוצעו בידי מלגזות שבהן נוהג עובד אנושי. במשך שנים תפקידי איסוף וליקוט אלו נחשבו לתפקידים המאתגרים והקשים ביותר בכל מרכז לוגיסטי. עובדים ששובצו לתפקידים אלו נדרשו לעתים לגמוע מרחקים של עשרות קילומטרים בכל יום — בעודם סוחבים ארגזים כבדים למדי. כתוצאה מכך, עובדים רבים התמודדו עם שחיקה גבוהה, כאבי גב ואפילו נזקים רפואיים קבועים.

המעבר של אמזון לפתרונות רובוטיים הצליח להביא, לפי דיווחים, לקיצור לוחות הזמנים, הפחתה בכמות התאונות והתקלות וכן לחיסכון כספי ניכר. בשנת 2019 הופעלו במחסני אמזון לא פחות מ-200 אלף רובוטים ניידים מסוג זה — כאשר לפי הערכות, הנתון הזה רק מוסיף לצמוח.

בלב מהפכת הרובוטים נמצאים שני סוגים נפרדים של כלים רובוטיים. המערכות הרובוטיות הפשוטות ביותר פועלות בצורה עצמאית — ללא התערבות אנושית. מערכות אלו מסוגלות למשל לנהל פס ייצור בצורה אוטומטית — או להסיע מוצרים מנקודה א' לנקודה ב'.

אולם מערכות רובוטיות אלו לא יכולות לעבוד בשיתוף פעולה עם עובדים אנושיים. הן אינן בטוחות לחלוטין ומצריכות הפרדה ברורה בינן לבין שאר חלקי המפעל או המחסן הלוגיסטי. כדי לתת מענה מוצלח יותר לצורך במערכות רובוטיות שמסוגלות לעבוד לצד בני אדם, נכנסו לשימוש בשנים האחרונות גם קובוטים (או — רובוטים שיתופיים). מערכות אלו עושות שימוש בבינה מלאכותית מתקדמת ומסוגלות לעבוד גם לצד עובדים אנושיים — ולמעשה מאפשרות שיתוף פעולה הרמוני וחלק בין העובדים מבשר ודם לבין העובדים ממתכת ושמן.

פתרונות כחול-לבן

המצוינות הישראלית בתחומי ההיי-טק והרובוטיקה לא פוסחת גם על תחומי הלוגיסטיקה השונים. אחת השחקניות המובילות בעולם בתחום זה היא חברת Fabric — שהיתה ידועה בעבר בתור CommonSense Robotics. החברה השלימה בשנת 2019 גיוס ענק של 110 מיליון דולר — זאת על בסיס טכנולוגיה חדשה לפיתוח מרכזים לוגיסטיים למשימות משלוח במרכזי ערים. Fabric מקימה מרכזי אספקה קטנים מהרגיל שעושים שימוש בבינה מלאכותית ובכלים רובוטיים — על מנת לאפשר משלוחים מהירים יותר מאי פעם. בפרסומי החברה נטען כי המרכזים הלוגיסטיים הללו מסוגלים לאפשר אספקת משלוחים במרכזי ערים בתוך שעה אחת בלבד.

ברשת סופר–פארם החליטו לעבור לפתרונות חכמים אלו כדי לתת מענה לעלייה בהיקפי הקמעונאות המקוונות. בסופר פארם חברו ל-Fabric על מנת להקים מרכזים לוגיסטיים אוטומטיים וחכמים. במסגרת שיתוף הפעולה הוקמו כבר מרכז רובוטי בעיר חולון – ומרכז נוסף בעמק חפר. בסופר פארם מסבירים כי "ככל שהזמן עובר – המחסנים הרובוטיים מוכיחים את עצמם ושואבים יותר נפח של פעילות".

גם חברת ברמיל, שמשווקת בארץ מגוון מוצרי מכונות, פרזול ורובוטיקה, בחרה להפעיל במרכז הלוגיסטי החדש שלה מערכת מחשוב חכמה. כדי להתמודד עם יותר מ-60 אלף פריטים שונים במגוון מחלקות נפרדות — בחברה מפעילים כבר היום מערכת ליקוט מורכבת ומתקדמת.

מערכות רובוטיות חכמות מאפשרות זמני משלוח מהירים יותר מאי פעם — ומרגילות את הצרכן ללוחות זמנים חדשים. ככל שהשינויים המהירים בעולם הקמעונאות יימשכו ומערכות אלו יוסיפו להתייעל, ייתכן שבעתיד גם זמני משלוח של 48 שעות ייחשבו ארוכים מדי.

ליקוט רובוטי וניהול מחסנים לוגיסטיים בטכנולוגיה מתקדמת הם כבר לא פתרונות נישה — אלא כלים בסיסיים המשחקים תפקיד מפתח בעולם הקמעונאות. המהפכה הרובוטית כבר כאן אצלנו, כאשר חברות וגופים שונים ברחבי העולם העסקי נדרשים להסתגל למציאות החדשה.