פרידמן – הנעה על גלגלים: איך מתאימים אופניים לכל צורך?

רונן פרידמן, הבעלים של חברת פרידמן - הנעה על גלגלים לייבוא, שיווק והתאמת אופניים, מסביר איך האהבה הנוסטלגית לכלי הדו גלגלי הפכה לחברה שיכולה להתאים אופניים לכל אדם, גם לגופים מובילים במשק וגם לבעלי מוגבלויות

שרית ליבנה-אשכנזי
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
זוג הורים וזוג ילדים רוכבים על אופניים בפארק עם עצים מסביבם
פרידמן – הנעה על גלגלים: "אנחנו מתחדשים ומאתגרים את עצמנו במענה לכל לקוח ולקוח ולכל מטרה"צילום: shutterstock
שרית ליבנה-אשכנזי
תוכן שיווקי

כדי להבין את סוד המקצועיות של חברת פרידמן לייבוא, שיווק והתאמת אופניים, די לשמוע את הבעלים רונן פרידמן מדבר על הכלי הדו גלגלי באהבה, התרגשות ואף התפעמות מהקשר בין הרגש הנוסטלגי של זוג האופניים הראשון בילדות ועד היכולות הטכנולוגיות המתקדמות שמאפשרות כיום התאמה לכל רוכב ולכל צורך.

האהבה של רונן לאופניים אינה מקרית. הוא נולד למשפחה שייסדה את חברת פרידמן לפני יותר מ-60 שנה. רונן עצמו השתלב בעסק כבר לאחר שחרורו מהצבא בשנת 82' כאשר הצטרף לאביו ולאחיו, מאז הפך את החנות הקטנה לחברה שמייבאת, מתאימה ומרכיבה את כל סוגי האופניים לכל צורך או ביקוש, בדגש על חדשנות והובלה בתחום. כיום החברה מספקת אופניים מהמותגים הגדולים בעולם, בהם אופני הרים של TREK ו-XDS; אופניים לעיר של RIDE ואופניים מתקפלים של DAHON ותלת אופן מסוגים וחברות שונות. מותגים נוספים שניתן למצוא בפרידמן: TAGA, TERN, FRIDMAN URBAN, FRIDMAN FAMILY, FRIDMAN WORK BIKE ועוד. זאת, לצד היכולת לבצע שינויים עם המערכות והחלקים הטובים ביותר באמצעות הסדנה שמפעילה החברה.

את היכולת לזהות את "הדבר הבא" בתחום ירש רונן מאביו. הוא מספר שיום אחד האב הגישו לו מנעול, כשרונן שאל למה הוא צריך מנעול אם אין לו אופניים, אביו ענה שאם יהיו לו בעתיד אופניים, אז כדאי שיהיה לו מנעול. למחרת רונן קבל אופניים חדשים שהפכו את הרכיבה עליהם לתחביב עיקרי שהפך למקצוע.

פתרונות גם לחברות שביקשו לייעל את תנועת עובדיהם ולשלב גם ערך ספורטיבי בריאותיצילום: באדיבות פרידמן – הנעה על גלגלים

"לאבא הייתה ראייה עתידית, ואנחנו הולכים בעקבותיו, מתחדשים ומאתגרים את עצמנו במענה לכל לקוח ולקוח ולכל מטרה, בין אם לספורט ובין אם מדובר בשיקום, לתעשייה או להסעת ילדים, בין כלי רכב להגיע לעבודה או לטייל", אומר רונן, "עולם הרכיבה על אופניים עשיר ומגוון ונועד לענות על צרכים שונים, בהם: מענה פונקציונלי, פתרון לסביבת התחבורה בה אנחנו חיים, הנאה וקיימות. הלקוחות שלנו יודעים שאצלנו הם מקבלים עצת אמת – אם אין לנו אופניים שמתאימים בדיוק לצרכים ולרצונות של הלקוח, נגיד לו את זה. אנחנו לא מוכרים אופניים, אנחנו מתאימים אופניים. למכור זה חשוב, אבל אמינות והוגנות הם הערכים המובילים שלנו בשירות בחנות ואנחנו לא מתפשרים עליהם".

התאמה עד הפרטים הקטנים

התאמת האופניים לרוכבים אינה מסתכמת במסגרת התקציב של הלקוח ובשימוש שייעשה בהם, בין אם מדובר בספורט או בין אם בנסיעה לעבודה. כל רוכב שמגיע לפרידמן אופניים מקבל ייעוץ מקיף הנוגע גם לאופן הישיבה והרכיבה, כך שלא יידרש מאמץ מיותר ולא ייגרם כל נזק פיזי.

גם בחנות וגם באתר האינטרנט של פרידמן, שהיו בין הראשונים הביאו לישראל את אופני ההרים, ניתן למצוא אופניים מכל הסוגים, לילדים ונשים, הרים ושיוט, לעבודה ונשיאה, לעיר ולכביש וגם לשיקום ואף התאמת האופניים לבעלי מוגבלויות - אחד התחומים שבהם מובילים בחברה.

"מתודעת השירות שלנו, נהנים הלקוחות שמגיעים לחנות הפיזית וגם הגולשים באתר"צילום: באדיבות פרידמן – הנעה על גלגלים

פרידמן חתומים על פיתוח של כ-20 דגמים ייעודיים ומותאמים של תלת אופן למטרות הסעת ילדים, סתם רכיבה נוחה ובטוחה, לתעשייה ואף לצרכים מיוחדים לרכיבה בעזרת הידיים. בנוסף, לאורך השנים הם קיימו שיתופי פעולה מרגשים עם עמותות "אתגרים", "צעד קדימה", איל"ן, אלו"ט ועוד, ואף סיפקו אופניים מיוחדים בשורה של מגבלות, ביניהם גם לסי.פי או למחלת ניוון שרירים דושן. התאמת האופניים לבעלי מוגבלויות נעשית בסדנה של פרידמן. הצוות המקצועי מקבל את החלקים המיובאים ובמפעל שברשותם מרכיבים את האופניים על פי הצרכים שאליהם הם מיועדים.

"ייצור אופניים לצרכים פונקציונליים היא אתגר שאנחנו אוהבים, במיוחד כשפונים אלינו עם בקשה שמעוררת בנו את חדוות היצירה. רכיבה על אופניים יש בה תחושה של חופש ועצמאות וכשאנשים וילדים עם מוגבלות מצליחים ליהנות ממנה כמו כולם, הסיפוק הוא אדיר. לא זכורה לי בקשה להתאמה, שלא נמצא הפתרון מאפשר הרכיבה ומילוי הצרכים שהוצגו לפנינו", אומר רונן בסיפוק.

פתרונות גם לחברות מובילות

היכולת של פרידמן אופניים לייבא חלקים ורכיבים מכל העולם ולייצר התאמות בסדנה מעניק פתרונות לא רק לבעלי מוגבלויות אלא גם לחברות מובילות שמבקשות פתרונות הנעה ירוקים ולא מזהמים. "בשנים האחרונות סיפקנו פתרונות גם לחברות שביקשו לייעל את תנועת עובדיהם ולשלב גם ערך ספורטיבי בריאותי. בין היתר, אופניים שמשמשים את עובדי הייצור ב'אינטל', וגם התאמנו אופני תלת אופן ממונעים למרכז הרפואי שיבא – תל השומר, כדי להקל על הניידות של הצוותים שמשנעים בדיקות לאורך מאות מטרים". גם לחברות נוספות, בהם אל על סיפקו בפרידמן אופניים המסייעים לניקוי בין במחסנים הלוגיסטיים, כמו בחברות אוסם ומשרדי מייקרוסופט ועוד.

אופניים מכל הסוגים ולכל הצרכים ומוצרים נלווים, כולל קסדות וביגודצילום: shutterstock

בפרידמן – הנעה על גלגלים, מוכיחים כי שמדובר בהתאמת אופניים יש אין ספור אפשרויות, לכל מי שרוצה לרכוב. אחד הפתרונות שהם מציעים הוא תלת אופן TAGA שמיועד לכל בני המשפחה ומסייע להורים להסיע את ילדיהם בבטחה לבית הספר או לחוגים. בכך, מצליחים בפרידמן לתת מענה להתניידות בנוחות מרבית גם בערים הצפופות, שבהן משפחות רבות מצטיידות באופניים לצרכים היומיומיים שלהן. השימוש באופניים הפך לנרחב לא רק למשפחות, אלא לכל הגלאים ובכל שכבות התעסוקה, עד כדי כך שכיום בניין חדש נדרש לקבל טופס 4 לצורך בניית חדר אופניים. בשל כך, בפרידמן אף מייצרים סטנדים ומתקני חניה לאופניים בחדרים המיועדים לכך בבניינים, בנוסף לייצור סטנדים לאופניים בגדלים וצורות שונות לצרכים נוספים.

מלבד ההתאמה האישית, המבחר העצום בפרידמן כולל אופניים מכל הסוגים ולכל הצרכים: לספורט ורכיבה אתגרית; ריקשה למבוגר ושני ילדים היושבים מאחור; אופני גברים ואופני נשים המותאמים לרכיבה בעיר, כולל דגמים מתקפלים שניתן לעלות איתם לרכבת או לאוטובוס; חשמליים, קלנועיות, קורקינטים ואף אופניים עם גלגלי עזר גם למבוגרים שאינם בטוחים דיו לרכוב. בנוסף, מציעים בפרידמן מוצרים נלווים לרכיבה, החל מסלסלות, ארגזים, תיקים ומטענים, ועד קסדות ובגדי רכיבה.

מהמגוון ומהמבחר העצומים ניתן גם להתרשם וכמובן לרכוש באמצעות אתר האינטרנט שבו לכל פריט יש הסבר מפורט כולל מחיר. "החנות המקוונת שלנו הוקמה כבר בראשית שנות ה-2000, במטרה להנגיש את נושא הרכיבה לרוכבים ומתעניינים מכל הארץ", מסביר רונן, "האתר ידידותי למשתמש וניתן אף להתייעץ בו בצ'ט, כך שמתודעת השירות שלנו, בה פוגשים הלקוחות שמגיעים לחנות הפיזית, נהנים גם הגולשים".

הלקוחות יכולים ליהנות גם מייעוץ לבנייה והתאמה של אופניים מיוחדים ללא תשלום ושירות תיקונים עבור כל כלי הרכב המופיעים באתר – ידניים וחשמליים, לרבות כאלה שלא נרכשו במקומות אחרים, והכל מתוך האהבה של רונן והצוות המקצועי לכלי הדו גלגלי שנולדה עוד בילדות.

פרידמן – הנעה על גלגלים
כתובת: שוקן 12, תל אביב (החנות נגישה לנכים)
טלפון: 03-6836911
למעבר לאתר ולביצוע הזמנות >>
למעבר לעמוד הפייסבוק >>