Sheepy ו-Picanti: ממשבר הקורונה לאיקומרס משגשג

העידן החדש של המרקטינג מתבסס על קִרבה ושותפות צמודה - סוד ההצלחה של סוכנות המרקטינג Picanti ושותפתה חברת הריהוט Sheepy. היעד סומן כהגדלת המכירות באופן משמעותי, הדרך לא היתה טריוויאלית, והמספרים כיום מדברים בעד עצמם

גלית בן חמו,
 בשיתוף Sheepy ו-Picanti
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
001439
גיא שמואל וניתאי דיה, בעלי סוכנות המרקטינג Picanti
גלית בן חמו,
 בשיתוף Sheepy ו-Picanti
תוכן שיווקי

"חברות מרקטינג יש בשפע, אבל אני לא חיפשתי עוד ספק כמו יתר הספקים שלי", מסביר רום גבאי, מנכ"ל חברת הריהוט בהתאמה אישית Sheepy. "חיפשתי שותפים לדרך, שרואים לעומק את כל הפרטים הקטנים ומסתכלים יותר רחב מהרגיל, מודעים למה שקורה בחברה, וזה משפיע עליהם לטוב ולרע". לפני כשנה הוא יצא לדרך, להגדלת המכירות באתר האיקומרס Sheepy באמצעות חבירה לסוכנות המרקטינג Picanti, וכיום הוא מדווח על צמיחה מטאורית במחזור המכירות. "המדדים השתנו באופן דרמטי כבר בשבועות הראשונים. תוך חודש הוכפל המחזור, והיום, אם משווים שנה מול שנה, הנתונים שלנו צמחו בכ–320%", מספר גבאי.

הממשק בין גבאי לבין השותפים, גיא שמואל וניתאי דיה, בעלי סוכנות המרקטינג Picanti, היה יכול להיות עוד סיפור הצלחה המדווח על זינוק אדיר במכירות. אולם ברובד העמוק מתגלה גישה שונה וחדשה. "Picanti, ככל שתהא טובה, לא היתה מצליחה לעשות מהפך כזה גדול, אם בצד השני לא היתה תשתית של עסק יציב ואיכותי, עם מוצרים יוצאי דופן בסגמנט השוק שלו, וגישה מחויבת לתהליך, כמו שנתקלנו בה כשהכרנו את Sheepy", מדגיש דיה.

לספר את הסיפור של החברה

Sheepy היא חברה בת של החברה המשפחתית "רומתן פתרונות עיצוב ממתכת״, הפועלת בהצלחה משנת 2000, ומוצריה מוצבים בחנויות הדיוטי פרי, בבית החולים תל השומר, במוזיאון כפר מל"ל, במרכז לאומנויות הבמה, בפקטורי 54 ועוד.

צילום: מתוך קטלוג האתר Sheepy

טלטלת הקורונה השפיעה גם על חברת רומתן, והביאה את ההנהלה לחשיבה מחודשת, שהביאה בחשבון את העובדה שללקוחות לא התאפשר להגיע באופן פיזי ולבצע רכישה. העובדה הזו הובילה ליצירת מוצר חדשני בתחומה – חנות האיקומרס Sheepy המאפשרת ללקוחות להזמין ריהוט בהתאמה אישית תוך הסרת החסמים שמאפיינים את התחום הזה והקלה על הצרכן. לדברי גבאי, "זה לא פופולרי לרכוש רהיטים באונליין, במיוחד כשמדובר בהזמנה בהתאמה אישית. הצלחנו לפצח את העניין הזה בזכות תחשיבי כמות, ולדאוג שהמוצר הסופי יישאר איכותי, בדומה לקו המוצרים הכולל שלנו, ועדיין לא יהיה יקר לצרכן; ובלי לפגוע ברווחיות שלנו. את הבשורה הזו רצינו להוציא החוצה, אבל לא ידענו איך להנגיש את זה לקהל".

בנקודה הזאת נוצר החיבור בין החברה לבין סוכנות המרקטינג Picanti. באתר Sheepy ניתן לרכוש שולחנות, פינות אוכל, קונסולות, פתרונות אחסון, מדפים ועוד; מסביר שמואל: "ידוע שיש חסמים רבים בעניין קניית רהיטים ברשת. אנשים רגילים להגיע לאולם תצוגה, להרגיש את המוצר, לדבר עם המוכרן, לבדוק ולהתאים מידות ולהתמקח; ופה מציעה Sheepy משהו אחר לגמרי. המשימה שלנו היתה להוכיח לצרכנים שהתמורה היא טובה – איכות הרהיטים, זמני שילוח אטרקטיביים ומדיניות שירות לקוחות ייחודית. סוג של חינוך קהל, שלפיו ניתן לקבל אותה תמורה, ברכישה נוחה מהבית, בתהליך שמספק את כל הפרטים ומוריד חששות".

סוכנות המרקטינג Picanti מתמחה בהגדלת רווחים, רווחיות והשגת יעדים של עסקי איקומרס וסטארט-אפים בשוק הגלובלי והמקומי, ולמגרש המרקטינג היא מכניסה מודל עבודה שמושתת על שותפות. "המודל הזה שונה, ומראש מייצר משהו אחר בתהליכי העבודה. צורת ההסתכלות שלנו על העסק היא הרבה יותר רחבה מהסטנדרט, ובהתאם לזה מתרחב גם אפקט מתן הפתרונות", מדגיש דיה. Picanti עוסקת בניהול קמפיינים ממומנים בפלטפורמות שונות, בהפקת קריאייטיב - סרטוני פרפורמנס ומודעות, בניתוח והנגשת דאטה של העסק באמצעות כלים שפיתחו, ובביצוע אופטימיזציה לרווחי ולרווחיות העסק.

כבר בשלבי ההיקשרות הראשונים הבין גבאי שבחר בשותפים הנכונים. "הם לקחו את אתר האיקומרס שעלה לאוויר שנה קודם לכן, ועשו לו התאמות ופעולות אסטרטגיות שעזרו מאוד בהגדלת המכירות", מספר גבאי. "הם עסוקים בניתוח ואופטימיזציה של הפעילות באופן שוטף". "אנחנו רואים את עצמנו כפרטנרים הטבעיים של בתי העסק שאיתם אנחנו עובדים", מסביר דיה. "כבר בשלבים הראשונים אנחנו עושים סריקה מלאה לעסק, לומדים את המוצרים, את הדאטה הקיים, בודקים מתחרים, מתייחסים לקשיים שיכולים לצוץ לצרכן, וכשכל המכלול הזה ברור בונים אסטרטגיה מוכוונת גדילה של העסק".

שמואל מוסיף: "אנחנו לא יוצאים מנקודת הנחה שאנחנו יודעים משהו בוודאות. הכל מבוסס דאטה, וזה כל הזמן נבדק. כל יעד מקבל מחדש את הבחינה הזו, ויש גם התייחסות למגמות שמשתנות. יש לנו רצון לעזור לבית העסק להצליח ולהשתפר, וזה בא לידי ביטוי במעורבות הגדולה שלנו, ובהצעות ההתייעלות מבוססות תובנות וידע קודם. במקרה שלנו זו לא תהיה קלישאה לומר – שההצלחה של הלקוחות היא ההצלחה שלנו, כי על העיקרון הזה מבוססת צורת העבודה שלנו".

להתגבר על החשש הציבורי

פתרונות ריהוט הם מוצר ותיק מאוד בתעשייה, והדעה הציבורית בנושא ברורה ומגובשת מאוד. "יש המון כאבים בעולם הריהוט שהבנו שצריך לטפל בהם בתחילת הדרך", מדגיש דיה. "לצרכנים יש חשש שהאיכות אינה איכות, שהשילוח לא יגיע כמצופה בזמן, שכל הסיפור יעלה המון כסף, ואם כבר מוצאים פתרונות פחות יקרים, אז ההרכבה מוטלת על כתפי הצרכן. Sheepy הביאה חדשנות לתחום הזה, והיא שוברת את כל מה שידוע ומוכר, ומייצרת חוויה שגורמת לצרכן להרגיש שהגיע למקום הנכון".

גבאי: "לקחנו את כל המרכיבים האלה, שהיינו ערים להם בתחילת הדרך, ועבדנו על הפיצוח שלהם. למשל, בעניין חסם המוצר הלא איכותי בקנייה מרחוק, מדיניות השירות שלנו אומרת שיש אפשרות להחליף או להחזיר את המוצר תוך 14 יום, כשאחוזי ההחזרה או ההחלפה הם נמוכים עד לא קיימים".

שמואל מתייחס לחסמי החברות מול סוכנויות המרקטינג. "ניתאי ואני הקמנו את Picanti בעקבות פער עצום שזוהה בין הציפייה למצב בפועל. הבנו שהחברות מחפשות שותפים לדרך שיספקו להן פתרונות יותר אישיים וילוו אותן", הוא אומר. "אנחנו מסתכלים על כל התמונה ומוצאים פתרונות יצירתיים לאתגרים מרקטיאליים".

למעבר לאתר Picanti >>
למעבר לאתר Sheepy >>

בשיתוף Sheepy ו-Picanti