8200 לתעשיית ה-health-tech

חברת מדינט מנטרת מידע רפואי חיוני (מודיעין רפואי) לצוותים רפואיים ולחברות ביומד ו-health tech. כך, אומרת מנכ"לית החברה, אפשר לקבל החלטות המבוססות על מידע מהימן, עדכני ומאומת, ולא להסתמך על השערות ומידע חלקי

קרן קרמר, בשיתוף מדינט
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
001003
צוות מדינטצילום: רונן אקרמן
קרן קרמר, בשיתוף מדינט
תוכן שיווקי

מהפכת המידע העבירה את הכוח לידי מי שיודעים לאתר מידע ולהפוך אותו לידע לטובת קבלת החלטות מושכלות. בכל הקשור לרפואה, עיבוד המידע קריטי, בראש ובראשונה כיוון שמדובר בדיני נפשות, וכן משום שהמידע מכפיל את עצמו בקצב מואץ.

אם ב-1950 הוערך כי יידרשו 50 שנים כדי שהמידע הרפואי הקיים יכפיל את עצמו, ב-1980 עמד הנתון העדכני על שבע שנים, ובשנת 2020 הוא עמד כבר על 73 ימים, וכיום, בכל 26 שניות מתפרסם מאמר רפואי אחד לפחות. המידע דינמי ומשתנה, וכשבעולם מתנהלים יותר ממיליון מחקרים רפואיים בו בזמן - הניסיון להישאר מעודכנים הוא משימה כמעט בלתי אפשרית. ניתוחים סטטיסטיים מלמדים כי כדי להישאר עדכניים אך ורק בתחום ההתמקצעות הספציפית שלהם, רופאים נדרשים לקריאה, להבנה, לעיבוד ולהפנמה של אלפי מאמרים בחודש. כשעל הכף חיי אדם, יש לכך השלכות הרות גורל.

תניה אטיאסצילום: רמי זינגר

תניה אטיאס, יוצאת יחידת מודיעין ומנכ"לית חברת מדינט, הקימה את החברה כדי להנגיש ולספק מידע רפואי לחברות המפתחות מוצרים רפואיים, לרופאים ולמטופלים. מטרת-העל של החברה היא קידום רפואה מתקדמת ומותאמת אישית למטופלים (דרך הצוותים הרפואיים) וגם ככלי תומך החלטה בתהליכי פיתוח תרופות, טיפולים חדשניים ומוצרים רפואיים.

אטיאס: "המודיעין הרפואי, בדיוק כמו המודיעין הצבאי, הוא קריטי במניעת טעויות, בחיסכון כספי ובהצלת חיים. הכמויות הגדולות של המידע הבלתי פורמלי, בשילוב חוסר המהימנות של הנתונים, גורמים למרבית החוקרים והארגונים להתעלם ממנו באופן מודע. אבל מבחינתנו יש שם זהב, ואנחנו מפעילים רשת גדולה של חוקרים ורופאים שיאתרו את המידע הרלוונטי ויצליבו אותו עם מקורות נוספים על מנת להבטיח את איכות המידע. כך אנחנו מצליחים לאתר את החוקרת שפיתחה שיטה שטרם פורסמה, את הפרוטוקול הניסיוני החדשני ביותר, מידע שמסייע לחברות בבחירת מוצרים לייצור, בהתאמתם לשוק ובשיווקם לזקוקים להם. אנחנו גם מפעילים צוותים שמתרגמים ומעבדים בשבילנו את המידע מכל העולם, ומנגישים עבורנו מאמרים בכל שפה קיימת".

ד"ר שחר צירקין, מייסד ומנכ"ל שותף בחברת Jax-bio, העוסקת בפיתוח טכנולוגיות לזיהוי מוקדם של סרטן, מספר: "קיבלנו ממדינט מידע נרחב מאוד ונתונים קריטיים רבים. המידע היה שמיש מאוד וחסך לנו הרבה זמן. עבודת המודיעין של מדינט סייעה לנו מאוד להבין באיזה נתיב לבחור, מי החברות שנרצה להתאחד איתן, מי המתחרים האמיתיים שלנו ועם מי נרצה לכוון לשיתופי פעולה".

איסוף החומר הרב וניהולו הם שלב ראשוני בתהליך. אחריהם יש צורך בניתוח המידע, ניתוח היכולות וההתפתחויות הטכנולוגיות, סריקת הפתרונות הגלובליים, זיהוי המומחים בתחומים הייחודיים כדי לתת תוקף למידע, וכמובן התייחסות קפדנית לחוקי הרגולציה והפיקוח המחייבים. המידע עובר אימות והצלבה כדי לוודא שהוא מהימן.

הפלטפורמה של מדינט מאגדת את חוד החנית של הידע הטכנולוגי, ומאפשרת זיקוק של המידע כדי להבטיח שיהיה מדויק ורלוונטי וייאסף במהירות גבוהה. בזכות רשת בינלאומית מסועפת של חוקרים, מדענים ורופאים, מתבצע מטא-מחקר, והמידע המעובד מותאם לצרכים הייחודיים של חברות טכנולוגיה, יצרניות מכשירים רפואיים, חברות פארמה, ביו-מד ועוד, הפונות לחברה כדי לקבל תובנות מדעיות ממוקדות. זאת, בהתאם לשלב הפיתוח ולדילמות שבהן הן מצויות, לצד תמונה רחבה ומלאה, מה שיאפשר להן לקבל החלטות מדויקות יותר בעולם דינמי ומשתנה.

התמודדות עם דילמות קליניות

היכולת של מדינט לחבר בין עולמות המודיעין, הרפואה, המחקר והטכנולוגיה נותנת לחברות מד-טק מגוונות מענה לשאלות מורכבות. מדינט פועלת בצומתי דרכים בתהליכי המחקר, ומספקת תשובות לשאלות מורכבות העולות מן החברות. היא מאתרת מוצרים ותרופות בתהליכי פיתוח המשיקים למוצר של החברה, מסייעת להבין אם המדע תומך בטכנולוגיה, מאפשרת ראייה גלובלית רחבה ומוצאת עדויות להצלחות בתחומים מקבילים או אצל חוקרים בתחום הרלוונטי. כמו כן החברה מאתרת מומחים להתייעצות, מזהה מחקרים קליניים מסביב לעולם, מרכזת תובנות מתוך ניסיונות בינלאומיים, מרימה דגלים אדומים ומתריעה על נקודות כשל במחקרים רלוונטיים.

לצוותים המקצועיים של מדינט, הפועלת כבר שש שנים, ניסיון וידע רב. הצוותים המיומנים, מספרת אטיאס, מבצעים אנליזה מרובת ממדים ובקרת איכות ומהימנות במידע, ויוצרים סינתזה של כל הסוגים והתחומים של המידע הרלוונטיים לשאלות ולדילמות שונות שיש לתת להן מענה.

אטיאס: "בסופו של התהליך מתקבל מסמך מדויק, המעניק תמיכה מדעית לתהליכי קבלת ההחלטות, תוך התייחסות לניואנסים פרטניים כגון גיל, מגדר, עבר טיפולי ועוד, באותה נקודת זמן. מנעד המידע המבוקש רחב, והמומחים מסייעים במיקוד המידע ובדיוק השאלות, לטובת קבלת מענה שמקדם את התהליכים וחוסך משאבים".

המודיעין הרפואי של מדינט עומד כאמור גם לרשות מרכזים וצוותים רפואיים. "רופאים מביאים דילמות קליניות או שאלות רוחביות בנוגע למחקרים, לטיפולים או לפרוטוקולים חדשניים", מספרת אטיאס. "קלינאים פונים עם שאלות ממוקדות, הייחודיות למצבם הבריאותי של מטופלים שלהם, בניסיון לאתר מומחים או מחקרים קליניים רלוונטיים. בשני המקרים מתקבלת בתוך זמן קצר מאוד תשובה עמוקה ומקיפה, הכוללת רבדים שונים של הסוגיה ותפורה בצורה מדויקת לאותו ארגון רפואי או לקלינאי. בעולם רפואי, מדעי וקליני כה דינמי, מודיעין רפואי הפך לכלי חיוני לכל הליך פיתוח וקבלת החלטות".

מדינט
טלפון: 03-3094421
למעבר לאתר >>
מדינט למטופלים | מדינט לצוותים רפואיים | מדינט לארגוני בריאות וביומד

בשיתוף מדינט