הדור הבא של כלי השיט החשמליים

כלי שייט שעולה לגלישה צורך פי 18 אנרגיה מכלי רכב בגודל דומה. בסטארטאפ Level Hydrofoils מפתחים את הדור הבא של כלי השייט החשמליים האוטונומיים, שצוברים תאוצה במהירות מרשימה. ליזה קורן מ-IN-VENTech על סיפור טכנולוגי שנולד בלב האוקיינוס האטלנטי

בשיתוף IN-VENTech
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אישה על גלשן
הדור הבא של כלי השיט החשמלייםצילום: עדן רם
בשיתוף IN-VENTech
תוכן שיווקי

בניגוד לעולם הרכב, בו תהליך החשמול (Electrification) הוא הפרדיגמה המובילה, תעשיית כלי השייט הממונעים נשארה מאחור. למעשה, מתרחש בה תהליך הפוך - בעלי סירות שרוצים להפליג מהר יותר ובנוחות גדולה יותר במצב ים גלי, מעדיפים רכישה של סירות גדולות המאובזרות במנועי בעירה פנימית גדולים עוד יותר.

הסיבה לאימוץ האיטי של הנעה חשמלית בסקטור הימי היא צריכת האנרגיה המוגזמת של כלי שייט בהפלגה מהירה. ברגע שכלי שייט עולה לגלישה, תצרוכת האנרגיה שלו גדולה פי-18 ביחס לכלי רכב בגודל דומה אשר נושא את אותו מטען (או כמות נוסעים) ונוסע את אותו הטווח.

צריכת האנרגיה הרבה אינה מאפשרת שימוש בסוללות ליתיום יון עקב הדחיסות האנרגטית הנמוכה שלהן - ביחס לבנזין או דיזל (הגבלה דומה קיימת בתעשיית התעופה). במרחב הימי פועלים סטארטאפים המציעים סירות מנוע חשמליות לפנאי או לצרכי עבודה (Utility) , אולם הם מתקשים להגיע לביצועים גבוהים, ולרוב מגיעים לחמישית מהטווח המקובל ולמחצית ממהירות השיוט המקסימאלית.

כאן נכנס לתמונה הסטארטאפ Level Hydrofoils, שמייסדיו מאמינים שהצליחו לפצח את פלטפורמת הניידות הימית היעילה והרובוסטית ביותר להפלגה בים גלי, עבור כלי שייט קטנים ובינוניים - כלומר עד 50 מטר אורך (הפתרון אינו רלוונטי לסוחרות או מיכליות משא). המערכת, עליה הוגש פטנט והוא בתהליך רישום (Pending) מתבססת על "מטוס תת-ימי (Hydrofoil)" אשר מסוגל להרים את כלי השייט מעל פני הים (והגלים) ובכל להקטין את תצרוכת האנרגיה ב80%. על פי מומחי תעשיה רבים, זה יהיה הרכיב אשר משנה את כללי המשחק האנרגטיים ולמעשה יאפשר אימוץ רחב היקף של צורת הנעה חשמלית בסקטור הימי. יצוין, כי קיימות חברות רבות נוספות בעולם אשר מפתחות כלי שייט מבוססי הידרופויל, חלקן אף החלו שיווק בשנתיים האחרונות. עם זאת, לכלי שייט אלה מגבלה משמעותית של חוסר עמידות בים גלי, הנובעת מארכיטקטורת השימוש במערכת, שמותאמת למים שקטים בלבד.

השוק הראשון אליו פונה החברה הוא שוק הפנאי והצרכנות הפרטית (Consumer). המוצר הראשון של Level Hydrofoils הוא גלשן הידרופויל חשמלי - סגמנט המכונה בעולם - e-Foil.

הצעת הערך הייחודית ללקוחות היא האפשרות להתחיל ״לטוס״ מהשנייה הראשונה ללא צורך בלימוד ארוך וללא התרסקויות מפחידות במהירות גבוהה. בחברה מסבירים כי מדובר בטכנולוגיה ייחודית מסוגה בעולם - לאור המורכבת הנובעת משילוב בין טווח הימי ובקרת טיסה לבין אלקטרוניקה הלקוחה מעולם הרחפנים והכתב"מים. התעשיה הימית עדיין נחשבת כתעשייה שמרנית ואחרונה לאמץ חידושים טכנולוגיים ביחס לאחיותיה באוויר וביבשה.

לאחר שתתבססה החברה בשוק הפנאי ובסגמנט כלי השייט לשימוש אישי (Personal Watercraft Segment), היא צפויה לפנות לקהל היעד העיקרי, הכולל כלי שייט גדולים יותר למטרות פנאי, שילוח ומסחר, שייט אוטונומי וכן צורכי בטחון.

החברה פעלה בשלוש וחצי השנים האחרונות מתחת לרדאר, במהלכן בנו אבטיפוס וקיימו עשרות ניסויים בים. החודש החלו היזמים, ארטור ינאי ואסף פרידמן, בסבב הגיוס המשמעותי הראשון, בדרך להשקת המוצר החדשני, זאת לאחר שרוב כספי הפיתוח גויסו ממשקיעים פרטיים ומהרשות לחדשנות.

"ההיכרות בין אסף וביני הגיעה מהתשוקה של שנינו לים״, אומר ינאי. ״שנינו חצינו אוקיינוסים על גבי ספינות מפרש אשר רכשנו ותפעלנו עם בנות הזוג שלנו. לכל אחד מאיתנו לקח 20 יום בממוצע לחצות את האוקיינוס האטלנטי. היום אנחנו פועלים להקים חברה אשר תאפשר לכל ימאי, בכל רמת ניסיון, לחצות את אותה הדרך בארבעה ימים בלבד - על גבי כלי השייט שלנו״.

פרידמן הוא בוגר אוניברסיטת בן גוריון, בעל תואר ראשון בהנדסת חשמל ובקרה, שעבד במספר חברות ותאגידים בהם חברת חשמל. ינאי, יזם מגיל צעיר, לוחם וקצין (במיל׳) בשייטת 13, אוטודידקט מושבע, בעל רקע טכנולוגי נרחב ברובוטיקה ופיתוח מוצרים תת ימיים.

"המשרדים שלנו נמצאים בחיפה ואנו לוקחים חלק בתכנית IN-VENTech״, אומר ינאי. ״התוכנית מעניקה לנו גיבוי כלכלי, הכוונה וחיבור לגופים עסקיים רלוונטיים וגישה להמון משקיעים פוטנציאליים. יש בחיפה את כל האלמנטים שאנחנו צריכים כדי לצמוח כחברה: גישה לים, הון אנושי מצוין מהטכניון, אוניברסיטת חיפה והמכללות בעיר ואקו-סיסטם יזמי מאוד מתפתח״.

בשיתוף IN-VENTech