פריצת דרך מהטכניון בתחזוקה המונעת: המדבקה שהופכת כל צינור לחכם

פתרון חישה מהפכני ולא פולשני של Feelit מיוקנעם, המבוסס על כימיה קוונטית ובינה מלאכותית, משדר לענן את מה שמתחולל בתוך הצינורות, מלכודות הקיטור, מחליפי החום ומערכות הרכב החשמלי

גיא רונן, בשיתוף Feelit
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אדם מול שני מסכי מחשב
פריצת דרך מהטכניון בתחזוקה המונעת: המדבקה שהופכת כל צינור לחכם
גיא רונן, בשיתוף Feelit
תוכן שיווקי

מדי שנה משלמות התעשיות סכומי כסף אסטרונומיים בגלל תקלות ודליפות, שלא אחת גם גורמות לסיכון בטיחותי ולנזק סביבתי. כדי לאתר אותן מבעוד מועד, התעשיות מנסות לשלב פתרונות של תחזוקה מונעת - Preventive/Predictive Maintenance. אלא שבדרך כלל יש צורך לחדור את הציוד והמיכון כדי להטמיע בתוכם רכיב כלשהו. הפתרון של Feelit שונה: הוא מבצע את החישה מבחוץ, ללא צורך בפלישה חודרנית לגוף המערכת, בלי פתיחה של הצינור או עיכוב כלשהו בתהליך העבודה השוטף.

הפתרון המהפכני מבוסס על תכונות בכימיה הקוונטית. אבל ה-CTO, ד"ר מיטל שגב-בר, מספרת שההשראה הייתה בכלל העור האנושי: Feelit פיתחה מעין עור אלקטרוני - מדבקות חשות, אשר נצמדות כמו פלסטר לצנרת או לציוד ומדווחות על מה שמתחולל בתוכם. על מלאכת החישה עצמה אחראי דיו נוזלי, המכיל חלקיקים זעירים בגודל של כ-5 ננומטר (מיליארדית המטר). הרגישות הגבוהה שיש לאותם חלקיקים ללחץ ולטמפרטורה מקנה לעור הנצמד מעין חוש מישוש ויכולת להתחקות אחר מצב הציוד באותה נקודת זמן.

הפתרון המהפכני מבוסס על תכונות בכימיה הקוונטית

המדבקה הופכת לחלק אינטגרלי מהציוד ומשמשת לכל אורך חייו. הדאטה שהיא שואבת מוזרם לענן ומנותח באופן אוטונומי, תוך שימוש בטכנולוגיות מתקדמות של בינה מלאכותית. התוצר הוא לא של 0 או 1 - תקול או תקין - אלא יותר מזה: עד כמה דחוף התיקון, במקרה שהוא נדרש, וכמה זמן עוד ניתן להסתמך על הציוד במצבו הנוכחי. רכיב נוסף שמשתלב במדבקה הוא יחידת הטענה אלקטרונית עם סוללה המחזיקה לשלוש שנים לפחות.

הפתרון הזה אפקטיבי לסוגים רבים ומגוונים של ציוד ומיכון בתעשיות, בדגש על צינורות. החיישנים לומדים את פעילות השסתומים, מלכודות הקיטור, מחליפי החום ועוד, ומקדמים ניצול יעיל יותר, בטוח יותר ומזהם פחות. בתחנת כוח, למשל, ניתן לזהות קיטור דולף אשר נפלט לאוויר ומעלה את רמת הזיהום הסביבתי במקום לשמש לייצור חשמל. עבור יצרני החלפים השונים, מברז ועד משאבה, יש כאן הזדמנות שירותית ועסקית משמעותית: לשווק מוצר המתריע בפני המשתמש, כמו גם בפני היצרן, על פגם שמתחיל להתוות או על הזדקנות וצורך בהחלפה קרובה. ככל שהנתונים הולכים ומצטברים, יש כאן הזדמנות נוספת של מחקרי ביג דאטה על תחזוקה ועמידות חומרים.

הפתרון הזה אפקטיבי לסוגים רבים ומגוונים של ציוד ומיכון בתעשיות, בדגש על צינורות.

בתעשיית הרכב, ובעיקר ברכב החשמלי, החיישנים הרגישים מאפשרים ניטור של מערכות הן בהיבטי זיהום האוויר והן בזיהוי לחץ וטמפרטורה כדי לשפר יעילות, להאריך את חיי הסוללה על הכביש ועוד. כאן אין אפילו צורך ביחידה אלקטרונית - החיישנים פועלים מכוח הסוללה של המכונית, ופותחת הזדמנויות חדשות ל-Feelit, ליצרניות ולתעשיית הרכב כולה.

הזדמנות מכירתית ושירותית

הפתרון עצמו נולד במעבדות הטכניון. פרופ' חוסאם חאיק, חוקר בעל שם עולמי בהנדסה כימית, שקד על פיתוח "אף אלקטרוני" המסוגל לזהות התפתחות של מחלות על פי ריחות. ד"ר גדי קונוולינה, כיום מנכ"ל החברה, וד"ר מיטל שגב-בר, סמנכ"לית הטכנולוגיות, היו אז דוקטורנטים לצידו. במהלך הניסויים גילו השלושה חומר הרגיש לשינויים מזעריים פי 50 מכל חומר אחר. מיד הבינו את הפוטנציאל בתחזוקה המונעת.

החיישנים לומדים את פעילות השסתומים, מלכודות הקיטור, מחליפי החום ועוד

ב-2017 נרשמה Feelit כחברה, כאשר הטכניון נותר בעל עניין ואחזקות בה. המו"פ והייצור מתבצעים ביוקנעם, שם יושבים מעל 20 עובדים ובהם מהנדסי מכונות וכימיה, אנליטיקאים, דאטה אנליסטים ושרשרת הערך כולה. ב-2021 השלים הסטארט-אפ סבב גיוס משמעותי ראשון: קונטיננטל הגרמנית, מספקיות הטיר-1 הגדולות בעולם לתעשיית הרכב, השקיעה 3 מיליון דולר, ספקית התעשייה הגרמנית הנקל השקיעה סכום דומה, וקרן מלוקסמבורג השלימה ל-7 מיליון. "זה היה שינוי מהותי עם יכולת לחשוב על הטווח הארוך, על יישומים נוספים ועל התחנות הבאות, הן בשוק והן בטכנולוגיה", אומרת שגב-בר.

תחזוקה מונעת ומתוכננת זולה פי 10 לפחות מתחזוקה רגילה

Feelit מכוונת לשוק העולמי. כיום יש לה לקוחות גדולים בארץ ובאירופה וכמה מהלכים מתקדמים לקראת חתימה עם נוספים. נוי זלץ, סמנכ"ל השיווק והמכירות, מתאר את הפוטנציאל העסקי: "יצרנים מספקים מוצרים וציוד לכל העולם, אבל לא באמת יודעים היכן הציוד מותקן, האם הוא עובד, האם מנהל האחזקה ביצע את הטיפול המונע וכדומה. החיישנים שלנו הופכים את הציוד, את הנדלן המותקן במפעלים ובמכוניות, לחכם. עכשיו היצרן כבר יכול לפנות ללקוח מיוזמתו, להודיע שהגיעה העת להחליף, להציע לשלוח צוות על חשבונו, להציע מבצעים. כשהיצרן הופך לחלק מהסיפור, זה מגביר נאמנות לקוח ומספק נקודה מכירתית מעניינת".

אף שהפתרון כבר מוכח ופועל בשטח, המחקר והפיתוח נמשכים כל העת בהתאם לצרכים ולנקודות הכאב של כל לקוח. כל לקוח יש לו סדר עדיפויות לטפל בבעיות שכואבות לו. בבתי זיקוק מדובר בנושא הסביבתי בעיקר: "אנשי איכות הסביבה עובדים יחד עם בתי זיקוק, וברגע שהם מזהים זיהום החורג מהמותר, הם עוצרים עבודה. היכולת של המפעל לנטר את רמות הזיהום באופן אוטונומי ומדויק היא קריטית, גם לסביבה וגם לביזנס". מחירי האנרגיה היום גבוהים והיכולת לעזור לחסוך בהוצאות אנרגיה, לנהל את הנכסים שלך חכם יותר, גבוה מאוד בסדר העדיפויות של הלקוחות.

תחזוקה מונעת ומתוכננת זולה פי 10 לפחות מתחזוקה רגילה, המסתפקת בבדיקות ובתיקוני תקלות ולא פעם נאלצת להשבית מערכות. החיישנים המודפסים של Feelit הופכים את הציוד והמיכון למוצרים חכמים שמשדרים בכל רגע נתון את מצבם לענן, ומספקים למפעיל הצצה חסרת תקדים לתוכם. חוויות הלקוח למוצר משתפרת והיכולת לשפר תוצאות של המוצר ולמנוע תקלות גדלה.

בשיתוף Feelit