רמי לוי: "מרבית הלקוחות לא מבינים שיש להם כוח עצום ביד"

מנכ"ל ובעלי רשת רמי לוי שיווק השקמה אמר כי האחראית הבלעדית לעלייה ביוקר המחיה היא המדינה. הוא הבהיר כי אינו מוטרד מחקירת רשות התחרות בחשד לתיאום מחירים: "ככה הבינו כמה אני עושה טוב לעם ישראל"

יובל גמליאל, בשיתוף רמי לוי שיווק השקמה
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יובל גמליאל, בשיתוף רמי לוי שיווק השקמה
תוכן שיווקי

"לפעמים אין מנוס מזה שיצרן או יבואן יעלה מחירים, אך מצד שני יש מגון מאוד רחב של מוצרים בכל קטגוריה כך שאם תעשו קנייה חכמה תוכלו לחסוך לפחות 20%–30%. לצערי, רוב הלקוחות לא מבינים שיש להם כוח עצום ביד ותמיד אפשר לקנות מוצר זול משמעותית מהמותג היקר" — כך אמר מנכ"ל ובעלי רמי לוי שיווק השקמה, רמי לוי, בוועידה השנתית לקמעונאות ומסחר אלקטרוני של TheMarker LABELS.

רמי לויצילום: ליאת מנדל

בשיחה עם הפרשן הכלכלי של חדשות 13, מתן חודורוב, הבהיר לוי כי "אף אחד לא מנסה לתפוס טרמפ על הצרכנים. רק אתמול הודיעו על עליית תעריף החשמל ב-10% ואצלנו ברשת החשמל עולה שישה מיליון שקל בחודש ו-72 מיליון שקל בשנה, כך שעליית תעריף החשמל מהוה הוצאה כבדה עבורנו.

"לצערי זה לא נגמר רק בזה כי הכל עולה סביבנו — הדלק, הארנונה ועוד, וגם הרגולציה מאוד מקשה על בעלי העסקים. כל הדברים האלו מביאים לעליות מחירים גם ברשתות השיווק, כך שבעצם האחראית הבלעדית לעלייה ביוקר המחיה היא המדינה. המדינה צריכה לעזור ולא להקשות עלינו".

בהתייחסו לכניסתה הקרובה של רשת קארפור הבינלאומית לישראל אמר לוי כי "ראשית, קארפור עדיין לא פה, וגם אם היא תיכנס זה לא שהיא תקנה מתנובה, אסם או עלית יותר בזול כך שהכל חרטא. הרשת שלי עובדת על רווח גולמי נמוך של 22% ואני מתקשה להאמין שהם ימכרו יותר בזול. אנחנו יודעים שיש להם מותג פרטי אז אולי במוצרים מסוימים הם יהיו יותר זולים ולכן היכן שנצטרך להתייעל ולהוריד מחירים נעשה זאת".

לוי התייחס גם לצמיחה המשמעותית של רשת הפארם גוד פארם שבבעלותו וטען כי הוא אינו "קורא תיגר על סופר פארם אלא על מחירי הפארמה הגבהים בשוק. לגוד פארם יש התמחות בייבוא מקביל וזה מוזיל את המחירים. המטרה היא להמשיך לפתוח עוד חנויות כי קיימת דרישה למוצרי פארמה במחירים מוזלים".

לוי התייחס גם לחקירת רשות התחרות בחשד לתיאום מחירים בין רשתות השיווק וציין כי אינו מוטרד מהחקירה כי "דרכה הבינו כמה אני עושה טוב לעם ישראל. הרשת שלי משרתת 2.5 מיליון בני אדם בחודש ומעסיקה מעל 8,000 עובדים. אנחנו קמים מדי יום למלחמה, במיוחד לאור הרגולציה הכבדה, ומנסים לעשות את הדברים על הצד הטוב ביותר".