הכי טוב בבית: להזדקן באיכות חיים אצלכם בבית

חברת "בשיבה בריאה" חלוצת ניהול הטיפול למבוגרים בקהילה, מספקת הערכה גריאטרית כוללנית, שאחריה נבנית למטופל תוכנית אישית רפואית ותפקודית הכוללת הפחתה וטיוב הטיפול התרופתי, פעילות קוגניטיבית ותעסוקתית לשיפור או שימור הזיכרון, פיזיותרפיה למניעת נפילות, ליווי רגשי, אמצעים להפגת בדידות ועוד

לימור קלר בשיתוף "בשיבה בריאה"
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
לימור קלר בשיתוף "בשיבה בריאה"
תוכן שיווקי

96 אחוזים מהקשישים בישראל מתגוררים בבית, בקהילה, חלקם עטופים במשפחה, מבקשים להמשיך לחיות חיים טובים ומלאים, אך עם השנים מופיעות בעיות רפואיות וגופניות שמצריכות השגחה וטיפול צמודים יותר.

ד"ר אמירה פז, מנכ"לית בשיבה בריאה צילום: לין קוניו

בזכות חברת "בשיבה בריאה", החלוצה בטיפולי בית מתמשכים לזקנים, אפשר להמשיך ולהתגורר בבית ולא לשקול דיור מוסדי כמחלקה גריאטרית או בית אבות. המודל לפיו החברה פועלת מאפשר גם למי שתפקודו ירוד ואף סיעודי להישאר בבית באיכות חיים טובה ובליווי מתמשך, ולמשפחות להסתייע בגורם מקצועי בליווי יקיריהן בניהול הטיפול לאורך תהליך ההזדקנות.

"בשיבה בריאה" הוקמה ע"י ד"ר אמירה פז, מנכ"לית וגרונטולוגית מומחית, וד"ר רון בן יצחק, מנהל רפואי ומומחה בגריאטריה, שהבינו את הצורך ההולך וגדל של אנשים שמזדקנים בבית, בליווי מקצועי מתמשך ומותאם, הן לאישיותו של הקשיש והן למצבו התפקודי-בריאותי.

החברה מעניקה שירותים שמטרתם שיפור איכות החיים באמצעות טיפול מקצועי של מומחים מכל גווני הרפואה הגריאטרית והפסיכוגריאטרית, הפארא-רפואה והליווי הרגשי והגרונטולוגי, המגיעים עד לבית הקשיש בפריסה רחבה במקומות רבים ברחבי הארץ.

עד הבית
"בשיבה בריאה" היא הגוף המוביל בארץ לאבחון פרטי של אנשים מבוגרים בקהילה
המספק הערכה גריאטרית כוללנית, שבאמצעותה נבנית למטופל תוכנית אישית רפואית ותפקודית.

"בזיקנה יש צורך בהעמקה ובזמן בכל בירור רפואי, אבל לרופאי המשפחה, עד כמה מקצועיים וקשובים שהם, אין זמן מספיק להשקיע באוכלוסיית הזקנים", אומרת ד"ר פז. "לכן כשרופא מומחה בגריאטריה או התמחות אחרת מטעמנו ממליץ לאחר בדיקה מעמיקה לרופא המשפחה, ההתייחסות של המערכת הציבורית למטופל רצינית יותר והמענה רחב יותר".

המטרה של אבחון ובירור רפואי היא בניית תוכנית טיפול ייחודית למטופל לביצוע ע"י שירותים ציבוריים ושירותים של אנשי המקצוע המומחים של "בשיבה בריאה". החברה מתמחה לדוגמה בטיוב הטיפול התרופתי והפחתת תרופות בשילוב רפואה ורוקחות קלינית; בניית תוכנית קוגניטיבית ותעסוקתית בהנחייה של מרפאות בעיסוק שעובדות עם המטופל על שיפור או שימור הזיכרון; טיפולי פיזיותרפיה למי שמתמודד עם בעיות יציבה או הפרעות הליכה; ליווי רגשי במצבים השכיחים של דיכאון או חרדה ועוד.

המודל הייחודי של החברה מושתת על אנשי מקצוע, בניצוח גרונטולוג/ית לניהול הטיפול, המכירים את הזקן לאורך זמן, מתקשרים ביניהם וירטואלית ויומיומית כאילו היו סביב מיטת החולה, ועושים את המיטב לפתור כל בעיה. "תקשורת של צוות רב-מקצועי סביב מטופל כמעט לא קיימת בקהילה, למעט בשנים האחרונות במקרים של אשפוז בית קצר", היא מסבירה.

"הטיפול שלנו ייחודי בכך שהוא ארוך טווח עם מטופלים אותם אנו מלווים כעשר שנים לתוך תהליך ההזדקנות, תוך ניהול הטיפול, פתרון בעיות, מניעת אשפוזים מיותרים ועוד".

ד"ר ויינר הרוקחת מסבירה למטופלת סוגיות תרופתיותצילום: לין קוניו

הפעילות מתבססת על ספרות מחקרית מתקדמת וניסיון מצטבר רב "אנחנו ארגון שלומד כל הזמן ושואף גם ללמד אחרים במתן הכשרות למטפלים ולבני משפחה מטפלים", מדגישה ד"ר פז.

ולא רק בנושאי רפואה ובריאות עוסקים בחברה, כי אם בהיבטים נוספים של הזיקנה כהכנה כלכלית ומשפטית נכונה להזדקנות (כמו ייפויי כוח, מיסוי ומיצוי זכויות), תוך הארת הדרך למשפחות בנושאים שונים כדי שיוכלו להתכונן כראוי להזדקנות יקיריהן.

זיקנה מותאמת אישית
לחברה מספר תוכניות מותאמות אישית, כשתוכנית הדגל בחברה היא "הכי טוב בבית". היא מיועדת למי שרוצה להזדקן בבית אך זקוק לתגבור רפואי, בנוסף למה שמספקת קופת החולים במסגרת היחידה לטיפולי בית או במקומה. אנשי המקצוע פועלים לפי תוכנית מותאמת אישית, מבקרים בביתו בין 8-16 טיפולים בחודש, בהתאם למצב וליכולת הכלכלית ומפעילים מוקד רפואי סיעודי באופן שוטף.

"לרבים מהקשישים זוהי אופציה זולה יותר מיציאה מהבית לבית אבות או לדיור מוגן שעלותם מגיעה גם ל-25-20 אלף שקלים לחודש, בעוד שעלות תוכנית ממוצעת שלנו היא כ-5,000 שקלים לחודש", מבהירה ד"ר פז.

במסגרת תוכניותיה מפעילה החברה את "מפגשים מהגיל השלישי", מועדון פעילויות ארצי מקוון מדי בוקר להפגת בדידות וחברותא למתקשים לצאת מן הבית, את "קשישא", בית ספר המנגיש את עולמות הזיקנה למטפלים מקצועיים ולבני משפחה מטפלים. "כשתירגע הקורונה בכוונתנו לפעול מחדש למפגשים אישיים על פי איזור בקבוצות קטנות לצורך קידום בריאות ואינטראקציה חברתית בגיל המבוגר. כרגע יש לנו קבוצות כאלה של 6-5 אנשים רק בתל אביב, שם כל משתתף מקבל יחס אישי מאנשי המקצוע", מוסיפה פז.

החברה משתתפת גם בתוכניות לאוכלוסיות מוחלשות כמו "התוכנית ללהט"ב בגיל השלישי", שמטרתה קידום בריאות, תמיכה רגשית פרטנית וטיפול רפואי לקהילת הלהט"ב, הסובלים מהדרה כפולה – של גילנות והומופוביה, ומשגב תוכנית לשיקום גריאטרי בקהילה.

החברה מפעילה גם פרוייקטים קהילתיים כדוגמת "דרים בבית", בגבעה הצרפתית בירושלים, שירות דיור מוגן הכולל ניהול אישי על ידי גרונטולוגית, הערכה גריאטרית למניעה וטיוב הטיפול, פעילות חברתית ועוד.

זיקנה וטכנולוגיה
בתהליך הטיפולי לא נזנחת הטכנולוגיה, וכל מטופל חדש בתוכנית מצויד בטאבלט עם אפליקציות לניטור מדדים רפואיים המאפשרת לצוות להתערב ולנהל את הטיפול מרחוק.

"בשיבה בריאה" מלווה מקצועית מספר סטארטאפים המפתחים אמצעי שיקום והפגת בדידות לאוכלוסייה המבוגרת.

"אנחנו עסק בעל אג'נדה חברתית ברורה, המשקיע את כל רווחיו בשיפור שירותים לזקנים, במטרה לענות על צרכיה של אוכלוסייה שגדלה במהירות ולא מקבלת את תשומת הלב הראויה", אומרת פז. "תחום זה זקוק ליזמות שתנגיש עוד ועוד שירותים שיגיעו ליותר ויותר אנשים, כדי שזקנים בישראל, מכל שכבות האוכלוסייה, יוכלו להזדקן בביתם בכבוד ובאיכות חיים", מסכמת ד"ר פז.

ליצירת קשר: 03-5250717 | www.healthyaging.co.il

בשיתוף "בשיבה בריאה"