אידלסון 7: הלב בבאוהאוס, העיניים בים

חברת Ewave Nadlan, שהמציאה מחדש את דרום תל אביב, מצרפת אייקון אדריכלי חדש במרכז "קילומטר הזהב" של העיר הלבנה

מירית משיח
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הדמיה של הבניין באידלסון
הדמיית פרויקט אידלסון 7 צילום: מבט מהגובה - רחוב אידלסון עד חוף הים
מירית משיח
תוכן שיווקי

לפני מאה שנה הסעיר ויכוח את תושבי אחוזת בית: האם להישאר במתכונת של שכונה או לפרוץ את גבולות אחוזת בית ולהפוך לעיר העברית הראשונה. הוויכוח הזה הסתיים בהחלפת השם "אחוזת בית" ל"תל אביב" ומשם נפתחה הדרך להקמת המטרופולין שהפך ברבות הימים לאחד המרתקים והדינמיים בעולם.

גם Ewave Nadlan, שמיתגה מחדש את דרום תל אביב באמצעות שרשרת של פרויקטים מוצלחים, מגדירה בשנים האחרונות את גבולות הגזרה שלה, ומעמיקה את חדירתה למרכז העיר, תוך שהיא בוחרת להעניק חיים חדשים לאייקונים קיימים ולצרף אייקונים אדריכליים חדשים לעיר.

מבט מהגובה - רחוב אידלסון עד חוף הים צילום: Ewave Nadlan

לאחרונה השיקה החברה את פרויקט אידלסון 7 בעיר, שתוכנן על ידי האדריכל יניב פרדו, ומהווה פרשנות מודרנית לסגנון הבאוהאוס האייקוני, שהפך למזוהה עם העיר הלבנה. אסף כהנר, מנכ"ל חטיבת השיווק ב-Ewave Nadlan, מספר: "הפרויקט החדש שלנו ברחוב אידלסון מהווה הומאז' לתל אביב, לאנשיה ולאדריכלות בעיר. בחרנו במיקום בלב קילומטר הזהב של העיר, בין רחוב בן יהודה ובין חוף טרומפלדור, כדי להעניק לרוכשים את החוויה התל אביבית המושלמת: בין החוף לקליידוסקופ המרתק של העיר, וליד אתרי המורשת של תל אביב, כמו בית ביאליק, גן מאיר ועוד. האדריכל יניב פרדו נפח חיים בסגנון הבאוהאוס והעניק פרשנות חדשה, מודרנית ומרתקת לסגנון העל-זמני, ורקם יצירת מופת ששואבת השראה מהעיר הישנה וצופה לעתיד. אנחנו ב-Ewave Nadlan גאים להימנות עם נבחרת היזמים שבוחרת לייצר קו אדריכלי עדכני לתל אביב, במיוחד על ציר בן יהודה, שהיה המוקד העסקי והתרבותי של העיר במהלך המאה הקודמת, וממתין להחזרת עטרתו ליושנה".

קילומטר הזהב: קווים לדמותו

פרויקט אידלסון 7 כולל 20 דירות של 2-3 חדרים, דירת גן, פנטהאוז המתפרס על פני קומה שלמה וכולל עלייה לגג פרטי הצופה לים, יחידת מסחר במפלס הקרקע וקומת חניות. מיקום הפרויקט מאפשר לדייריו גישה מיידית לכל האטרקציות בעיר: מחוף טרומפלדור, דרך רחוב דיזנגוף, נחלת בנימין ושוק הכרמל, מרכז העסקים של שדרות רוטשילד ועוד.

אסף כהנר צילום: מנש כהן

פרויקט אידלסון 7 ממוקם בטווח קילומטר הזהב, כפי שהוגדר על ידי רשת החדשות העולמית CNN, שמתחיל במלון דיוויד אינטרקונטיננטל בדרום ומסתיים ברחוב הרברט סמואל בצפון, תחום על ידי הים התיכון ממערב ורחוב בן יהודה מצדו המזרחי. התואר היוקרתי הוענק לאזור בשל המחירים שמוצעים בו, שחצו כבר את רף ה-50 אלף שקלים למ"ר. חלקם אף האמירו לגובה של כ- 100 אלף שקלים למ"ר. מחירי השיא נובעים בשל המיקום על חוף הים, הביקוש הקשיח, ויותר מכל – העובדה כי אין פיסת קרקע פנויה לפרויקטים חדשים, אלא רק במסגרת של התחדשות עירונית.

לשיווק הפרויקט גויסו שבעה אייקונים תל אביביים דוגמת היוצר ושדרן הרדיו המיתולוגי דורי בן זאב, הצלם וחתן פרס ישראל אלכס ליבק ונוספים. המפגשים עם האייקונים התל אביביים זכו לתהודה רבה, הביאו לפתיחת המפגשים לכל דורש ולהשתתפותם של מאות בכל אחד מהמפגשים, ששודרו בזום ובפייסבוק.

הקו הסגול יעלה את המחירים

כהנר מוסיף בהקשר זה: "קילומטר הזהב הפך מזמן לאטרקציה נדל"נית לוהטת ולא רק בקרב משקיעים ותושבי חוץ. מדובר באזור שמעניק לתושביו את כל היתרונות של תל אביב, לצד נגישות טובה יותר לעורקי התחבורה הראשיים וכמובן – מרחק של פחות ממאתיים צעדים לחוף הים.

מבט על קילומטר הזהב של תל אביב צילום: נירית האן, מתוך אתר פיקיויקי

בעשור האחרון המחירים באזור עלו ביותר מ-77% ויותר מכך – התחרות על הדירות הקטנות חמה מאי פעם, בשל הביקוש לדירות נופש לצד דירות קטנות לשכירות בקרב צעירים מצליחים המבקשים להתגורר באזור וליהנות מכל מה שהוא מציע.

"עם השלמת הקו הסגול, שיעבור ברחוב בן יהודה, סביר להניח כי גם כאן נראה עלייה של 20% מעל לשוק, כנהוג במתחמי מגורים הסמוכים לקווי רכבת קלה, הנובעת מהתועלות של מערכת הסעת המונים למרקם האורבני, ומשיפור הנגישות של תושבי הפרויקט לכל נקודה במטרופולין תל אביב".

2021: ראלי המחירים מתחדש בכל הכוח

מחיר הדירות בפרויקט אידלסון 7 מתחיל ב-2.89 מיליון שקל לדירה, המגלם הנחה של כ-15% מהמחיר הממוצע לדירה באזור. מחיר זה מגלם הזדמנות יוצאת דופן לנוכח ההסכמה הגורפת בקרב המומחים בתחום המגורים בתל אביב כי שנת 2021 תהיה בסימן עליות מחירים משמעותיות בשל השינוי בתנאי המשכנתאות, הורדת המיסוי למשקיעים וכמובן - הביקוש המאמיר לדירות באזור והמלאים האוזלים.

"השנתיים האחרונות התאפיינו בירידה בתכנון דירות חדשות ובהתחלות בנייה ברחבי הארץ. בתל אביב המצב חמור שבעתיים משום שאין עתודות קרקע פנויות. בשנת 2021 נראה עלייה משמעותית במוטיבציה להשלים עסקאות כדי לנצל הזדמנות ליהנות מתשואה שנתית משכירות, לצד פוטנציאל השבחת ערך שמוכיח את עצמו שוב ושוב, והזדמנות ליהנות מתנאי מימון טובים הרבה יותר מאשר בעבר. הפרויקט שלנו מציע את כל אלה, יחד עם מחיר אטרקטיבי במיוחד והזדמנות להיות חלק מהאייקון הבא של העיר הלבנה. בנוסף מדובר באחד מהפרויקטים האחרונים שקיבלו תקן חנייה גבוה טרם ההפחתות האחרונות בתקן", מסכם כהנר.

לפרטים נוספים לחצו כאן >>