פארק צרעה |

כל הדרכים מובילות לצֹרעה

בזכות נגישות גבוהה לצירי תנועה מרכזיים, עלויות תפעול נמוכות ובנייה איכותית, פארק צֹרעה מצוי בתנופת פיתוח והתרחבות ומספק מענה לצורך הגובר במרכזים לוגיסטיים ושטחי תעשייה והייטק במרכז הארץ, ודווקא עכשיו

יואל צפריר
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נוף
"פארק צרעה ממוקם במיקום אופטימלי"צילום: צילום: פארק צרעה
יואל צפריר
תוכן שיווקי

השילוש הקדוש בנדל"ן, לוקיישן-לוקיישן-לוקיישן, תקף לא רק לנדל"ן למגורים או למשרדים, אלא גם למרכזים לוגיסטיים. בשנים האחרונות אלה מתפתחים במהירות בעקבות הצמיחה הכלכלית, העלייה במסחר המקוון וטכנולוגיות בנייה מתקדמות, המאפשרות ניצול טוב יותר של הקרקע לצורכי בניית שטחי אחסון, מחסנים ומבני תעשייה.

מי שנותן מענה מדויק לצורך של חברות ועסקים במיקום מרכזי לשכירת שטחים לוגיסטיים ותעשייתיים הוא פארק צֹֹֹֹֹֹֹֹרעה, המשתרע על שטח של כ-250 דונם בתחומה של המועצה האזורית מטה יהודה.

"פארק צֹֹֹֹרעה ממוקם במיקום אופטימלי", אומרת אביבית שוורץ, מנכ"לית הפארק, הנמצא כיום בתנופת התרחבות. "הפארק נמצא בסמיכות לבית שמש, מודיעין ולוד וממוקם בין שתי המטרופולינים הגדולות, תל אביב וירושלים, וכל זה בלי לסבול מהפקקים ביניהן. מיקומו המרכזי של הפארק על ציר 38 החדש ובסמיכות לכביש מס' 6 וכביש מס' 1 והכל במרחק נסיעה קצר משני הנמלים העיקריים - נמל התעופה בן-גוריון ונמל אשדוד - מציב את הפארק ברמת נגישות גבוהה מאוד ומהווה פתרון מצוין לחברות לוגיסטיקה ותעשייה".

בנייה המותאמת לדרישות הלקוחות

לא לחינם שוורץ מדגישה את כביש 38 - משער הגיא לבית שמש - שהוסב בשנה שעברה לדרך דו-מסלולית דו-נתיבית. הגדלת קיבולת הכביש נתנה מענה להתפתחות העיר בית שמש ולאזורי התעסוקה והתעשייה בסביבתה, ובכך התקרב האזור אל המרכז והגדיל מאוד את הביקושים לשטחי נדל"ן מסחריים ולוגיסטיים בסביבתו.

"פארק צֹרעה היה החלוץ באזור, ועם הרחבת הכביש הוא העצים את יתרונותיו", מדגישה שוורץ. "הפארק נמצא כיום בתפוסה מלאה עם שוכרים גדולים וחזקים בתחום התשתיות, הבנייה, ההייטק, המזון ומוצרי הצריכה, כאשר במסגרת תהליכי הפיתוח בו אנו משווקים כיום שטחים חדשים החל מ-2,000 מ"ר ועד 20,000 מ"ר".

לפארק נכסים קיימים ומניבים בהיקף של כ-40 אלף מ"ר והוא נמצא בימים אלה בתנופת פיתוח אדירה של עוד כ-80,000 מ"ר נוספיםצילום: צילום: פארק צרעה

רמת הנגישות הגבוהה, יחד עם דמי השכירות האטרקטיביים וארנונה מהנמוכות בארץ - במיוחד ביחס לאזורים לוגיסטיים אחרים כדוגמת מודיעין ואיירפורט סיטי - לצד דגש על בנייה איכותית המותאמת לדרישות הלקוחות, תפירה לפי מידה (tailor made) ואפשרות לשכירות ארוכת טווח יוצרים ביקושים רבים בתחומי הלוגיסטיקה השונים.

לפארק צֹרעה מינהלת המספקת ללקוחותיה את כלל השירותים והפתרונות המגוונים הנדרשים עבור חברות מכל הגדלים והסוגים. "יש יתרון עצום בכך שהשוכר מתנהל מול גורם אחד זמין בכל הקשור לניהול ולתחזוקה של התשתיות", אומרת שוורץ. "זה חוסך כאבי ראש ומהווה יתרון כלכלי. הפארק כולל שירותי שמירה ותחזוקה וטיפול מלאים של השטחים והמערכות הציבוריות".

שותפים שמייצרים סינרגיה

פארק צֹרעה הוקם ב-2008. שטחו הכולל משתרע על כ-250 דונם, מתוכם כ-170 דונם מיועדים לפיתוח ובנייה. הפארק בבעלות משותפת של קיבוץ צֹרעה, קבוצת דנישרא אינטרנשיונל ואיש העסקים תא"ל (מיל.) שלמה אליה.

"פארק צֹרעה היה החלוץ באזור, ועם הרחבת הכביש הוא העצים את יתרונותיו"צילום: צילום: פארק צרעה

"שלושת הגורמים השותפים בפארק מייצרים סינרגיה ביניהם ומביאים אל השותפות את היתרונות היחסיים שלהם", מבהירה שוורץ. "דנישרא אינטרנשיונל עוסקת בייזום בתחומי הנדל"ן המסחרי מאז 1950 והיא בעלת ניסיון עצום בבנייה למסחר ולתעשייה, כמו גם בתפעול שטחים לשימושים שונים - משרדים, מסחר ולוגיסטיקה. החברה של אליה החלה את פעילותה בשנת 2000 והיא פועלת בתחומים של מיזמי נדל"ן מניבים וכן בחברות הזנק בתחומי הביומד ומנועי העתיד".

לפארק נכסים קיימים ומניבים בהיקף של כ-40 אלף מ"ר והוא נמצא בימים אלה בתנופת פיתוח אדירה של עוד כ-80,000 מ"ר נוספים, זאת במספר פרויקטים המתוכננים ונבנים היום במקביל, תוך דגש על התאמה לצורכי הלקוח ובנייה חדשה ואיכותית.

שיווק תוך כדי בנייה

לפני כשנתיים החליטה הנהלת הפארק על שינוי בתפיסת ההפעלה - לא רק בנייה לפי ביקוש, אלא מעבר לבניית מבנים גדולים ושיווקם, תוך כדי בנייה ומעורבות גדולה של הלקוחות בתכנון הפנימי של המעטפת (מחסנים, משרדים, תשתיות).

"המהלך הזה הוכיח את עצמו מאוד והוא מתכתב עם העלייה בביקושים לשטחי אחסון גדולים", קובעת שוורץ. "נכון להיום אנו מציעים שני מבנים גדולים שבנייתם תסתיים בסוף 2021 - מבנה אחד בשטח כולל של 40,000 מ"ר, בשני מפלסים, מהם נותרו לשיווק כ-8,500 מ"ר; ומבנה נוסף הנמצא במגרש סמוך, אף הוא בן שני מפלסים של 10,000 מ"ר כל אחד. מגרש אחר בן 25 דונם נמצא בהליכי תכנון אף הוא. העובדה שלכל מבנה יש שני מפלסים מופרדים היא תולדה של המבנה הטופוגרפי במקום, שמייצר אף הוא יתרון לשוכרים: המפלסים מופרדים זה מזה, כאשר כל קומה נהנית מכביש גישה ישיר משלה וחצר לשימוש פרטי וללא שכנים, כך שמדובר למעשה בשני מבנים שונים.

"פארק צֹֹֹֹֹרעה נמצא כיום בתהליך התרחבות מרשים", מסכמת שוורץ. "הסיבה לכך היא שהפארק עונה על הצורך הקיים של חברות ועסקים במרכזים לוגיסטיים, שטחי תעשייה והייטק עתירי-קרקע במרכז הארץ. זה מרגש לראות לקוחות שמגלים שמדובר באזור שוקק מבחינת תעסוקה וזמינות כוח עבודה. אנו פועלים כיום לאתר לקוחות נוספים. כל חברה יכולה למצוא את מקומה כאן, בין שמדובר בחברה עם דרישות לוגיסטיקה מורכבות, בין שמדובר בתעשייה מסורתית ובין שמדובר בהייטק ומסחר".

לפרטים נוספים

בחזרה למדור