"הנדל"ן בפאפוס רווי הזדמנויות, המחירים אטרקטיביים והתשואות עולות"

עיירת הנופש עולה על מפת ההשקעות של הישראלים, בזכות מחירים שעדיין רחוקים מהשיא וטיסות ישירות מישראל. ד"ר נעם ואליס שני, שרכשו בעצמם נכסים רבים בפאפוס, מאתרים נכסים ומלווים משקיעים ישראלים בעיר

רננה מור
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נכס בשיווק Keynote Assets
נכס בשיווק Keynote Assets צילום: Johnny Symeou
רננה מור
תוכן שיווקי

בגיל 55, אחרי שניהלו קריירות מרשימות, החליטו בני הזוג שני שהם זקוקים לשינוי בחיים. ד"ר נעם שני ניהל קריירה ענפה כמדען ומייסד של חברת סטארט-אפ בתעשיית הביוטכנולוגיה, ואליס שני כיהנה בתפקידה האחרון כסמנכ"לית שיווק. "החלטנו לעזוב הכל, לעבור לקפריסין ולהקים חברה שתרכוש וילות ותשכיר אותן בסגנון Airbnb", מספר ד"ר שני, "הקמנו את החברה שלנו-Keynote Assets, והתחלנו עם חמש וילות להשכרה. כחלק מתהליך ההשקעה, נוצר קשר קרוב עם בעלי חברת התיווך דרכה קנינו את הווילות, והם ביקשו מאיתנו סיוע עם משקיעים ישראלים. כך נכנסנו לתחום".

"יש לנו הרבה נכסים בעיר"

״עכשיו, לאחר שבנינו לעצמנו פורטפוליו עשיר, אנחנו יכולים לומר בביטחון שאנחנו משופשפים, מנוסים ומכירים היטב את שוק הנדל"ן בעיר. לאחרונה גם הקמנו קרן נדל"ן גדולה, עם משקיעים אירופאים, שרכשה כבר עשרות נכסים בעיר".

נוסף על פעילות ההשקעה העצמית וניהול הקרן, בני הזוג שני מייעצים ומלווים ישראלים שרוצים לרכוש נכס בפאפוס. "כשהגענו לפה גילינו עיר הנמצאת במרחק 45 דקות טיסה מתל אביב, עם שדה תעופה בינלאומי וטיסות יומיות לישראל, אז קל מאוד לראות את הנכס ולנהל אותו גם מהארץ", מסביר ד"ר שני. "בנוסף, פאפוס היא יעד תיירות מאוד פופולרי, בשנת 2019 הגיעו לכאן כ–2 מיליון תיירים, ומזג האוויר כאן דומה מאוד לארץ. מבחינתנו זה יעד מושלם להשקעה". בני הזוג מעידים שהעובדה שהתנסו בעצמם בהשקעות בפאפוס מגדילה מאוד את האמון של הלקוחות ב-Keynote Assets, "ללקוחות שלנו ברור שאנחנו יודעים על מה אנחנו מדברים, מכירים היטב את השוק המקומי ויודעים לכוון אותם לאזורים המתאימים ולסוג הנכס שהם מחפשים".

ד"ר נעם ואליס שני צילום: Johnny Symeou

"בניגוד ללימסול, שם המחירים עלו בטירוף בשנים האחרונות, בפאפוס המחירים עדיין נמוכים בכ-%20-30% מאז המפולת של שנת 2008", מסבירה אליס. "יש פה ריכוז אוכלוסייה של קפריסאים שגרים, עובדים ושוכרים דירות, לצד קהילה גדולה של תושבים זרים המגיעים מכל אירופה לגור ולעבוד בעיר. סטנדרט המגורים בפאפוס מזכיר כפר נופש, עם קומפלקסים שכוללים בריכות וגינות".

לדברי בני הזוג שני, יוקר המחיה בפאפוס נמוך בכ-40%-50% מהארץ. בשילוב מסים נמוכים, בתי ספר פרטיים וצפיפות נמוכה, משפחות ישראליות רבות בוחרות ביעד הזול אך הקרוב לארץ. "מבחינת מרחק, זה כמו לגור באילת, רק הרבה יותר זול, שקט ורגוע", אומר ד"ר שני. למרות זאת הם מציינים כי רוב הרוכשים הפונים אליהם קונים למטרות השכרה ולא למגורים, שכן התשואות אטרקטיביות ביחס לארץ. לדבריהם, מחיר ממוצע של דירת שלושה חדרים במרחק קצר מחוף הים וממקומות הבילוי בפאפוס הוא 100-150 אלף יורו, דירת שני חדרים תעלה 80–100 אלף יורו, ווילה הכוללת שלושה חדרי שינה ובריכה פרטית תעלה כ-350 אלף יורו.

מאתרים נכסים ומלווים משקיעים

אחרי היכרות ממושכת עם שוק הנדל"ן בפאפוס, בני הזוג שני ממליצים למשקיעים הישראלים לרכוש דירות למגורים, בעדיפות לדירות ״יד שנייה״, ולהימנע מדירות חדשות בגלל מע"מ גבוה של 19% על דירות מקבלן. "ההשקעה הטובה ביותר היא לרכוש דירה מושכרת, נכס מניב", אומר ד"ר שני, "אין בקפריסין הגבלה על שכירות, אין רגולציה על המחיר, החוק הקפריסאי מבוסס על החוק האנגלי ולכן דומה לשוק הנדל"ן הישראלי". הזוג שני ממליצים למשקיעים להשכיר דירות לטווח ארוך עם תשואות צפויות של 6%-5% לאחר כל ההוצאות.

לאחר שיחה ראשונית של המתעניינים ברכישת נכסים עם Keynote Assets, בני הזוג שני מבצעים מחקר שוק ומאתרים עבור המשקיעים מספר נכסים מתאימים, שעונים על הצרכים והרצונות שהוגדרו על ידי המשקיע. בשלב השני המשקיעים מוזמנים להגיע לביקור בפאפוס במהלכו בוחנים יחד את הנכסים ונפגשים עם נותני שירות שונים. "עבדנו בשנים האחרונות עם נותני שירות רבים וראינו מי אמין ומי פחות. הלקוחות שלנו מקבלים את כל הידע שלנו והקשרים שיצרנו – משרדי התיווך, עורכי דין, רואי חשבון, חברות ניהול, בנקים והרשויות השונות", אומר ד"ר שני. "הבנקים הקפריסאיים למשל מאוד זהירים, וצריך לדעת איך להתנהל מולם. אנחנו ממליצים לפתוח חשבון בנק בפאפוס, אף על פי שלא חייבים לעשות זאת כדי לקנות נכס. הבנקים נותנים משכנתאות של עד 70% והם אוהבים משקיעים ישראלים, אבל לא כולם יכולים לקבל משכנתה במהירות בקפריסין. אנחנו יכולים לייעץ מראש ללקוחות אם בכלל להתחיל את תהליך המשכנתה או לא".

כמו בכל העולם, גם בפאפוס היה חשש במהלך שנת הקורונה ששוק הנדל"ן ייפגע קשות, אך לדברי הזוג שני זה לא קרה. "אנחנו מאוד מאמינים בשוק הנדל"ן בפאפוס, שלא עצר אפילו בתקופת הסגרים. כך לדוגמה, לקוח שלנו התקשר ואמר שהוא חייב לקנות עכשיו, לפני שכולם חוזרים לשוק", מספרת אליס שני, "הצגנו לו לייב בווידאו כמה נכסים, והוא בחר את הדירה שהתאימה לו. כל תהליך הרכישה נעשה מרחוק, הוא רק היה צריך להגיע לשגרירות קפריסין בתל אביב לחתום על ייפוי כוח לעורך הדין הקפריסאי. עזרנו לו גם עם חברת ניהול שהכינה את הדירה להשכרה והיא הושכרה כמעט מיידית. הקורונה לא עצרה את ההשקעות, אלא הפכה את השוק לדינמי יותר, מבחינתנו יש עלייה בכמות הנכסים שאנחנו קונים וגם בכמות הנכסים שרכשנו למשקיעים".

מעבר לאתר Keynote Assets>>

וואטסאפ: 5989878—052