דווקא עכשיו, דווקא לרנקה

רכישת נדל"ן בלרנקה בתקופת הזמן הנוכחית מאפשרת למשקיעים לקנות נכס בעיר המצויה בתנופת בנייה ופריחה עסקית משמעותית, כך מציינים ב-HBCS, המספקת שירותי ליווי וייעוץ בקפריסין למשקיעים ישראלים

עינב בן יהודה
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
קו הרקיע של לרנקה קפריסין
דווקא עכשיו, דווקא לרנקהצילום: Shutterstock
עינב בן יהודה
תוכן שיווקי

עבור ישראלים רבים לרנקה היא בעיקר יעד אטרקטיבי לחופשות. בשנים האחרונות, עם הפיכת קפריסין ליעד אטרקטיבי להשקעות נדל"ן עבור משקיעים מכל העולם, הפכה לרנקה לאחת הערים המייצרות עניין רב בקרב משקיעים ישראלים לא מעטים.

בלרנקה, הממוקמת בדרום מזרח קפריסין, נמצא שדה התעופה המרכזי של האי, מה שהופך אותה ליעד נגיש מאוד לישראלים המעוניינים להשקיע בקפריסין. "הלקוחות שלנו מגיעים לכאן בבוקר, אחרי טיסה של 45 דקות, וכבר בערב יכולים לחזור לישראל, אחרי יום מלא פגישות שתיאמנו עבורם מראש", אומרת ירמית חייבי, הבעלים של חברת HBCS, המספקת שירותי ייעוץ וליווי לישראלים המעוניינים ברכישת נדל"ן בעיר. "הם לא צריכים לפנות ימים שלמים ולא צריכים להיעדר מהבית ומהעבודה למשך זמן רב".

ליווי לאורך כל הדרך

ירמית ובעלה, ישי, עורך דין במקצועו ובעל ניסיון של יותר מ-20 שנה בתחום נדל"ן ועסקים בינלאומיים, הגיעו לעיר לפני כעשור ואת החברה הם הקימו לפני כחמש שנים. "בשלב ראשון סייענו באופן פרטי לחברים ואנשי עסקים ממעגלים שונים מחוץ לקפריסין, שהתעניינו ברכישת נכסי נדל"ן בעיר", אומרת חייבי, "כשהבנו כמה גדול הפוטנציאל וכמה הביקוש רב - הקמנו את החברה".

HBCS מסייעת ללקוחותיה באיתור נכסים וקרקעות, אם למגורים או להשקעה, ומלווה אותם לאורך כל הדרך, החל בתהליך בחינת הנכסים הרלוונטיים, כולל תיאום פגישות בכל אחד מהם, ליווי צמוד, דרך סיוע בהשגת מימון וחיבור לאנשי מקצוע רלוונטיים וכלה בניהול הנכס לאחר הרכישה. "אנחנו תופרים את הליווי שלנו לכל לקוח לפי צרכיו והתקציב שלו", אומרת חייבי.

ירמית חייבי

לדבריה, האטרקטיביות הגדולה של לרנקה נובעת מכמה סיבות עיקריות. "זו עיר מאוד נעימה ושלווה למגורים, מסבירת פנים, ונמצאת בתנופת בנייה ופיתוח וכניסת השקעות מרחבי העולם. רוב הרוכשים הישראלים קונים נכסים להשקעה וחלקם בוחרים לגור בה. התשואה על נכסים פה יותר גבוהה משמעותית מזו שישיגו על נכסים בארץ ויכולה להגיע ל-5% ואף ל-9%, כשמדובר בשכירות לטווח ארוך, ואף יותר בשכירות לטווח קצר. בנוסף, מחיר הנכסים בלרנקה נמוך משמעותית מהארץ: דירות יד ראשונה מתחילות בכ-130 אלף יורו, כשמדובר בנכסים יד שנייה בכ–100 אלף יורו ואף פחות. וילות ובתים פרטיים נמכרים ב-300-500 אלף יורו, הכל תלוי בקרבה לקו המים".

HBCS עובדים עם קבלן מוביל, ותיק ומנוסה בקפריסין, הפועל בתחום יותר מ-40 שנה, במהלכן השלים פרויקטים מגוונים ברמת גימור גבוהה מאוד. "עוד בטרם הגעתנו לעיר, הכיר בעלי, במסגרת עבודתו, את הקבלן, ומאז ועד היום מצוי עמו בהיכרות אישית ועסקית יותר מעשור. כך השגנו עבור הלקוחות גישה לנכסים חדשים במכירה מוקדמת וכן מידע משפטי ותכנוני מלא. לפיכך, על בסיס הקשר עם הקבלן, נוצר ערך מוסף משמעותי ללקוחות שלי", מוסיפה חייבי.

כאשר מדובר בנכסים בתהליך בנייה, החברה מקפידה לעקוב אחר התהליך ולשלוח ללקוחותיה תיעוד מצולם לכל אורכו. בנוסף, HBCS מלווה את הלקוחות בכל הממשקים עם אנשי מקצוע נוספים דוגמת עורכי דין ורואי חשבון, ובתהליך מול הבנק, לפתיחת חשבון או אם הלקוח מעוניין לקחת הלוואה. "כדי לקבל מימון מהבנק נדרש הון עצמי של 30%-40% משווי הנכס", אומרת חייבי, "HBCS מלווה בהוצאת כל האישורים הרלבנטיים ורישום הנכס על שם הרוכש בטאבו. לצד זאת, HBCS משווקת ובעלת גישה ישירה לנכסים המצויים בכינוס נכסים תחת הבנקים המרכזיים בקפריסין, מה שמייצר ערך עצום ללקוחותיה".

ב-HBCS שומרים על דיסקרטיות וסודיות מלאה. "מטרתנו היא למקסם את הפוטנציאל לכל לקוח, זה דורש היכרות מעמיקה עם הלקוח וצרכיו. זה מוכיח את עצמו - רוב הלקוחות שלנו הם לקוחות חוזרים או המגיעים מפה לאוזן".

יעד אטרקטיבי לישראלים

מלבד מיקום העיר ושדה התעופה שלה, האטרקטיביות הגדולה של לרנקה בשנים האחרונות נובעת מסיבות רבות נוספות, שחייבי מונה: "מיקומה הגאוגרפי המרכזי ונגישותה וקרבתה לכל הערים מסביב, כמו גם מחירי המחיה, מזג האוויר, והעובדה שנכסים אינם חייבים בתשלום ארנונה". לרנקה היא עיר בעלת צביון כפרי ושלו מצד אחד, ועיר תוססת בתנופת התפתחות, עם שפע מסעדות ומקומות בילוי, מהצד השני. "כל בתי העסק והחופים בה עומדים בתקן אירופי מחמיר של בריאות וניקיון. כמעט כולם דוברי אנגלית, ובנוסף, זו עיר שקל מאוד להתמצא בה".

לצד היתרונות הללו, מדגישה חייבי את ההתפתחות הכלכלית הדרמטית של העיר. המרינה צפויה לעבור הרחבה, התחדשות ושדרוג משמעותי בהשקעה של יותר מ-1.2 מיליארד יורו לטובת פיתוחה והרחבתה. לאור הקשר הישיר שמקיימת HBCS עם מנהלי הפרויקט, מספרת חייבי כי השלב הראשון יחל במחצית השנייה של 2022. "התהליך הזה ייצור מקומות עבודה רבים ועלייה נוספת בביקוש לדיור, מה שצפוי להביא לעלייה משמעותית בשווי הנכסים בעיר.

"בחודש ספטמבר נפתח קניון חדש בהשקעה של עשרות מיליוני יורו, ובשנים האחרונות, בשל הביקוש הרב למגורים, נפתחו מספר בתי מלון חדשים, ביניהם על ידי רשתות מפורסמות, דוגמת רשת Radison ו-Best Western", מציינת חייבי, "יש שחקנים רציניים מעולם העסקים שבוחרים להשקיע באופן אישי וישיר בעיר מתוך אמונה בפוטנציאל שלה לטווח הבינוני והארוך. עבור המשקיע הפרטי המשמעות של השקעה בלרנקה היא להצטרף לתנופה ולשגשוג העסקי שבה היא מצויה וליהנות מתשואה הונית ופירותית".

מעבר לאתר>>
קו ישראלי 03-7221210
וואטסאפ 357-97876660+
יצירת קשר במייל