בית בריא בסגנון ניו-יורקי בלב העיר הלבנה

חברת יזמות הנדל"ן SANI יוזמת את פרויקט רוטשילד 101 - בית מקס קליין בשדרות רוטשילד תל-אביב אשר יעבור בקרוב תהליך שימור מקיף, שיהפוך אותו, לבניין הראשון בארץ בעל תקן הבריאות הבינלאומי. לבניין ההיסטורי יתווספו שלוש קומות חדשות לגובה וקומת גן חדשה, והכל ברמת גימור יוקרתית מאוד כיאה למיקום הייחודי

טלי ציפורי, בשיתוף SANI
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טלי ציפורי, בשיתוף SANI
תוכן שיווקי

שדרות רוטשילד בתל אביב, מהמקומות המבוקשים בעיר, הפכו לא מכבר למרכז כלכלי ותרבותי. השדרות ממלאות תפקיד מהותי בהתפתחות האורבנית של תל אביב, והן מתחדשות תדיר ומתאימות את עצמן לעירוניות המודרנית ולעכשוויות הטכנולוגית. השדרות מוקפות בבניינים ייחודיים שנבנו בתחילת המאה הקודמת, והיו הבסיס ל"עיר הלבנה" של תל אביב.

בית בריא בסגנון ניו-יורקי בלב העיר הלבנה הדמייה: סטודיו אייקו

בימים אלה יוצא לדרך פרויקט שימור נוסף במסגרת תוכנית "העיר הלבנה" – אחד הבניינים הוותיקים בשדרות, רוטשילד 101 – שיבוצע על ידי חברת יזמות הנדל"ן SANI.

פרויקט "רוטשילד 101" בתל אביב הוא פרויקט בעל כמה אלמנטים ייחודיים, מסבירים בחברת SANI. ראשית, מדובר בבניין לשימור שתוכנן בשנת 1933 על ידי האדריכל הנודע פנחס-פיליפ היט, שתכנן מבנים רבים בעיר תל אביב, והוא בעל ערכים ארכיטקטוניים ייחודיים ששומרים על סגנון צנוע. שנית, רמת הגמר של הפרויקט צפויה להיות יוקרתית וגבוהה במיוחד וכן שירותי קונסיירג' אישי לדיירים ושלישית, ואולי הכי חשוב - מיקומו, בטבור של שדרות רוטשילד, מהרחובות היותר מבוקשים בעיר תל אביב, בסמוך לרחוב שינקין. כמו כן, הבניין ייבנה כ"בניין בריא", כלומר: כמה שיותר אוויר צח לדייריו, אור טבעי ומניעת סנוור, איכות אקוסטית, טיפול בפליטות רעלים, קרינה ושמירה על האוזון. ככל הנראה, יהיה זה הבניין הראשון בארץ שיקבל את תקן WELL הבינלאומי.

תקן זה מתמקד בדייר שגר בבית ומודד, מסמיך ומבצע ניטור של הסביבה הבנויה המשפיעה על בריאות האדם והרווחה שלו, בבחינת פרמטרים שונים כמו אוויר, מים, תאורה, תנועה, נוחות תרמית, קול, חומרי גלם ועוד. SANI כבר החלה לעבוד מול סטארט אפ אמריקאי שפעיל בתחום תכנון הבתים הבריאים כדי ליישם את התקן המדובר בבניין האמור.

שימור ערכים היסטוריים

הבניין ישופץ, כאמור, במסגרת תוכנית השימור של העיר הלבנה – תוכנית 2650ב' – עם תוספת של בנייה חדשה של שלוש קומות לגובה וקומת גן חדשה בקומת הפרטר. העיר הלבנה של תל אביב, שהוכרזה על ידי אונסק"ו כאתר מורשת תרבות עולמית, היא מוזיאון פתוח לכל המבקש לדעת, להרגיש ולחוות את התפתחות התרבות של החברה הישראלית המודרנית. בתל אביב-יפו יש כ-2,000 מבנים לשימור, וכ-1,000 מהם כלולים בתוכנית שימור זו, כך לפי האתר של עיריית תל אביב-יפו.

זהו השיפוץ הראשון של הבניין ברוטשילד 101, מאז נבנה בשנות ה-30 של המאה הקודמת על ידי מקס קליין, והפך לבית "מקס קליין". הבניין נבנה על ידי משפחת קליין ושימש אותה לדורותיה, לכן מטרת העל של הפרויקט היא יצירת שילוב הרמוני בין מבנה בעל ערך היסטורי לבין חווית מגורים הרמונית אותנטית ויוקרתית. את הפרויקט יתכננו האדריכליות תמי אלינב ואילנה קוזינץ, המתמחות בבניינים לשימור בעיר הלבנה.

גודל המגרש שעליו ייבנה הפרויקט הוא 602 מ"ר, ויהיו בו 7 קומות, 20 דירות, חניון רובוטי ו-2 חדרי אחסנה לאופניים לרווחת הדיירים. הפרויקט יכלול תמהיל דירות: דירות גן בנות 2 ו-2.5 חדרים בשטח 70-60 מ"ר; דירות 3 חדרים בשטח 90 מ"ר, דירות 4 חדרים בשטח 120 מ"ר ופנטהאוז ייחודי לתל אביב בשטח כ- 250 מ"ר, כולל מרפסת גג בת 60 מ"ר במפלס אחד ובריכה בגג העליון.

לפי SANI, גובה ההשקעה הכולל של החברה בפרויקט יעמוד על כ-90 מיליון שקל, והיקף המכירות הכולל הצפוי ממנו הוא כ-120 מיליון שקל. הבנייה צפויה להתחיל באוגוסט 2022 ולהסתיים בדצמבר 2024.

סטנדרטים ניו-יורקיים בעיר הלבנה

SANI היא חברה יזמית הפועלת בענף הנדל"ן משנת 2007, ומתמחה ביזמות למגורים במרכזים אורבניים, הן בישראל, הן מחוצה לה, לרבות בתחום ההתחדשות העירונית. החברה, וחברות בשליטתה, מבצעות פרויקטים של יזמות בנייה על כל גווניה, לרבות רכישת קרקעות, תמ"א 38, עסקאות קומבינציה וכו'. החברה שמה לה למטרה לעבוד בשקיפות מול דיירים בפרויקטים של התחדשות עירונית או מול בעלי קרקעות בעסקאות קומבינציה, וזאת מתוך הבנה כי מדובר ביחסי שותפות. מייסדי החברה, אמיר חסיד וניר אמזל, גדלו בתל אביב ומעידים כי הם מכירים את העיר לאורכה ולרוחבה, אך התחנכו מקצועית כיזמי נדל"ן בניו-יורק, שם צברו ניסיון בבניית מגורי יוקרה. בהתאם לכך, לדבריהם, הם משלבים בין אורבניות, חדשנות והסטנדרטים של ניו-יורק, לבין הבנה עמוקה של שוק הנדל"ן המקומי וצרכי הקהל הישראלי.

חסיד מתמחה בהוצאת פרויקטים מורכבים לפועל, ואחראי על איתור נכסים בעלי פוטנציאל, יצירת מודלים עסקיים ייחודיים, וליווי העסקה עד להשלמתה. הוא בעל תואר ראשון במשפטים ותואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת מנצ'סטר באנגליה. אמזל אחראי בין השאר על גיוס הון להשקעות, כולל ליווי ושימור הקשר עם המשקיעים, שיווק ואסטרטגיה ולו תואר ראשון במנהל עסקים ותואר נוסף במשפטים מאוניברסיטת רייכמן (המרכז הבינתחומי בהרצליה).

SANI, לדברי השניים, מאמינה ביצירת פרויקטים ייחודיים, שמתאפיינים מצד אחד ביוקרה ובאיכות חסרת פשרות, ומצד שני משתלבים בסביבה האורבנית שבה הם נמצאים. הניסיון שצברו השניים בניו-יורק מאפשר לחברה להטמיע בפרויקטים שלה את הסטנדרטים הגבוהים ביותר, ולשים דגש על שמירת המרקם העירוני-ישראלי, דוגמא מייצגת היא "ייבוא" של תקן WELL לישראל.

בין הפרויקטים המאוכלסים של החברה ניתן לציין את אנטוקולסקי 8 בתל אביב (פרויקט חיזוק ותוספת של 3 יחידות דיור), רבן גמליאל 3 תל אביב, קהילת עדן 3 תל אביב, בן יהודה 44 תל אביב, מל"ן 24 תל אביב, ועוד,;בין הפרויקטים שכעת בייזום של SANI ניתן לציין את ההגנה 53 בהרצליה הירוקה, מל"ן 23 בשכונת כרם התימנים בתל אביב ועוד; ובין הפרויקטים העתידיים של החברה ניתן למצוא את נורדאו 82 פינת יהושע בן נון 59 בתל אביב (תמ"א 38/2, הריסה ובנייה); ופרויקט בנייה חדשה בסמטת התבור 1 בתל אביב.

מעבר לאתר

בשיתוף SANI