חולמים להמשיך לטייל גם בפנסיה? תתחילו לחסוך בגיל צעיר

ייעוץ פנסיוני מקצועי ואובייקטיבי יאפשר לכם להתחיל לחסוך לפנסיה בגיל צעיר ולהתאים את החיסכון הפנסיוני שלכם לצרכים המשתנים שלכם במהלך החיים, כך שתוכלו לפרוש כמו שתמיד חלמתם

רותם אביטל, תוכן מקודם
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
זוג צעיר
גם אם רק התחלתם את הדרך בשוק העבודה, חשוב לא להתייחס לפנסיה בזלזולצילום: Mirko Vitali | Dreamstime.com
רותם אביטל, תוכן מקודם
תוכן שיווקי

אוהבים לטייל? טסים לחו"ל בכל הזדמנות, ויש לכם תמיד כרטיסים לטיול הבא, ולזה שאחריו? אולי זה נראה לכם רחוק אבל היציאה לפרישה היא ההזדמנות שלכם להמשיך לטייל, ולא רק בחופשות ובחגים – אלא כל השנה. אבל כדי שתוכלו לממש את החלום הנהדר הזה, צריך לוודא שיהיה לכם די כסף, שיאפשר לכם לשמור על רמת חיים גבוהה, וגם לטייל מסביב לעולם.

אז מתי מתחילים לחסוך לפנסיה? התשובה הנכונה היא אתמול! כלומר, מוקדם ככל האפשר. גם אם רק התחלתם את הדרך בשוק העבודה, וזו הפעם הראשונה שיש לכם עבודה "של גדולים", חשוב לא להתייחס לפנסיה בזלזול, ולא להשאיר את העיסוק בה לעתיד. כי העתיד שלכם, מתחיל עכשיו, וככל שהחיסכון שלכם ינוהל בדרך חכמה יותר, תגיעו לפנסיה עם סכומים גדולים יותר. בדיוק כפי שאתם מתמקחים עם המעסיק על הגדלת המשכורת, חשוב לוודא שגם ההפרשה שלכם לפנסיה גבוהה מספיק.

בחיסכון לפנסיה, כל שקל הוא משמעותי

תחום החיסכון הפנסיוני יכול להיות מסובך ומבלבל, זה נכון, ובוודאי כשמדובר בפנסיה – יש כל כך הרבה אפשרויות, חברות מנהלות, מסלולי חיסכון, רמות סיכון ועוד ועוד. מאחר שכל שקל בשנות ה-20 וגם ה-30 שלכם פירושו הבדל משמעותי בפנסיה שאיתה תפרשו מהעבודה – חובה לבדוק ולברר - זה מאמץ שישתלם לכם מאוד בעתיד.

איך עושים זאת? כדאי מאוד למצוא יועץ פנסיוני מקצועי ואובייקטיבי שיעזור לכם להכניס קצת סדר בבלגן, וגם פה, שפע האפשרויות יכול לבלבל. חברות הביטוח ובתי ההשקעות המנהלים את המוצרים הפנסיונים השונים בשוק מציעות משווקים משלהן, מה שהופך אותם ללא אובייקטיבים.

מהצד השני, ניתן למצוא יועצים פנסיוניים בבנקים – שכבר אינם מנהלים בעצמם קופות גמל או קרנות נאמנות, בעקבות רפורמת בכר. היועצים בבנק אינם בעלי זיקה למוצר של חברה מסוימת, ולכן יכולים להציע ללקוחות ניתוח של התיק הפנסיוני שלהם, ולייעץ כיצד להמשיך את ניהול התיק, ובאיזו חברה לעשות זאת, והכל בהתאם לצרכים הספציפיים של כל לקוח ולקוח.

לפרוש כמו שתמיד חלמתםצילום: Fabio Lamanna | Dreamstime.com

הימנעו מטעויות בתחילת הדרך – וגם בהמשך

אם אתם חולמים על טיול גדול ועל שקט כלכלי כשתצאו לפנסיה, מומלץ לפנות לייעוץ בשלב מוקדם ככל האפשר בקריירה שלכם, שכן אפקט הריבית דריבית מביא לכך שככל שהחיסכון מתחיל מוקדם יותר, הוא מצטבר לסכום גבוה יותר, ומנגד, טעות שתעשו בשלב ראשוני תוכל להיגרר הלאה, ובסופו של דבר אתם עלולים למצוא את עצמכם עם פנסיה נמוכה למדי, שלא תספיק כדי לממש את כל מה שחיכיתם כל כך לעשות.

שומרים על קשר

הייעוץ הפנסיוני הוא ייעוץ מתמשך. לכן, גם לאחר הייעוץ הראשוני, חשוב להישאר בקשר עם היועץ ולעדכן אותו מעת לעת, בלא מעט נקודות מפתח כאשר עוברים לתפקיד חדש והשכר גדל, בעת נישואים, כשהמשפחה מתרחבת, בעת עזיבת מקום עבודה או יציאה לפנסיה. בכל צמתי חיים אלו חשוב שתוודאו שהחיסכון הפנסיוני תואם את הצרכים המשתנים שלכם. ככל שגיל הפרישה מתקרב, חשוב גם כן להקפיד על ייעוץ אובייקטיבי – שכן ההחלטות המתקבלות בשלב זה הן משמעותיות ביותר לגבי גודל הפנסיה.

ולכן, ייעוץ פנסיוני מקצועי, הוא עניין הכרחי שיסייע לכם בדרך לפנסיה. ולכו תדעו, יום אחד, כשתהיו סבא וסבתא ותטיילו בעולם, תוכלו להיזכר בהחלטה הטובה שקיבלתם אי אז לפני 40 שנה.

הבהרה: האמור לעיל מהווה מידע והסבר כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ פנסיוני, ייעוץ השקעות או ייעוץ מס, ואינו תחליף לייעוץ אישי המתחשב בצרכיו המיוחדים של כל אדם. יעוץ פנסיוני ינתן בכפוף לתנאי הבנק. יעוץ פנסיוני לפרישה כרוך בעמלה כמפורט בתעריפון הבנק. אין באמור כדי להוות התחייבות לחסכון בסכום כלשהו. הבנק אינו יועץ מס.

למידע נוסף על ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי בבנק הפועלים >>

>> בחזרה למדור

איך תיראה הפנסיה שלך?

גיל פרישה62 מגדר
קיצבה חודשית רצויה
₪30,000 ₪0
גיל תחילת עבודה
55 18
שכר חודשי ברוטו
₪52,000 ₪0
שיעור הפקדת העובד
7% 6%
}

הבהרה:

האמור לעיל אינו מהווה יעוץ פנסיוני או יעוץ השקעות או תחליף ליעוץ כאמור המתחשב בנתונים, במאפיינים ובצרכים המיוחדים של כל אדם.
השימוש במחשבון זה מהווה כלי עזר המיועד להדגמה בלבד, מתבסס על הנתונים שהוזנו בו, נכון להיום, ועל בסיס הנחות כלליות קבועות מראש אשר יתכן ואינן תואמות את הנתונים האישיים שלך ובכללן -

ההפקדה הינה לפי השיעורים הקיימים בפנסיית חובה, השכר המבוטח שווה ל 80% משכר ברוטו, ההפקדה לחיסכון בלבד ללא עלויות ביטוח ובניכוי דמי ניהול מהפקדות בשיעור של 6%, הנחת תשואה שנתית בשיעור 4.26% ברוטו בניכוי דמי ניהול מהצבירה בשיעור של 0.5%, ביצוע הפקדות שוטפות ורציפות מידי חודש ללא ביצוע משיכות כספים, גיל פרישה 62 אישה ו-67 גבר

אין לראות באמור במחשבון משום חוות דעת, המלצה או הנחיה. הנתונים המוצגים במחשבון הם בגדר הערכה בלבד ואין להסתמך עליהם. בכל מקרה של סטייה באחת או יותר מההנחות שלעיל, או שוני באחד מהנתונים שהוזנו, עשויה התוצאה להיות שונה באופן מהותי ממה שמוצג. יעוץ פנסיוני ינתן בהתאם לתנאי הבנק. יעוץ פנסיוני לפרישה כרוך בעמלה כמפורט בתעריפון הבנק.

גובה הקיצבה החודשית הצפוי:
30%
הפער החודשי להשלמה רוצה להגיע לקיצבה הרצויה?

תנו למומחים שלנו לסייע לכם בבחירת המוצר המשלים המתאים ביותר לכם כדי שתוכלו להגיע לפנסיה בביטחון