שער האריות

התאגיד העירוני לביא – העמותה העירונית לפיתוח החינוך בירושלים, שגזר את שמו מסמל העיר, מנהל ומפעיל עבור העירייה עשרות פרויקטים ותוכניות חינוכיות לתלמידים מכל המגזרים במטרה אחת: הענקת חינוך איכותי תוך מענה לאתגרי העתיד, צמצום פערים ושוויון הזדמנויות

גלי לויטה ליבוביץ, בשיתוף עמותת לביא
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ביקור בבית ספר במסגרת "ניצנים בחופשת הפסח"
ביקור בבית ספר במסגרת "ניצנים בחופשת הפסח"צילום: עמותת לביא
גלי לויטה ליבוביץ, בשיתוף עמותת לביא
תוכן שיווקי

בשנים האחרונות גדל באופן משמעותי מספר התלמידים בירושלים מכל המגזרים: הכללי, החרדי והערבי, שנהנים משירותי חינוך איכותיים ומותאמים, אותם מעניקה עמותת לביא במסגרת החינוך הרגיל והמיוחד. אחת הדוגמאות הבולטות היא תוכנית צהרוני "ניצנים", המופעלת בבתי ספר ובגני ילדים רבים ברחבי העיר כשהנתונים מצביעים על צמיחה משמעותית בתוכנית בשנים האחרונות (ראו מסגרת).

בשנים האחרונות גדל גם היקף הפרויקטים והתוכניות הנוספות בניהול ובהפעלה של עמותת לביא - תאגיד עירוני בבעלות עיריית ירושלים המשמש כזרוע ביצוע של העירייה בתחום החינוך. "כיום לביא הוא אחד התאגידים העירוניים הגדולים בישראל עם כ-7,000 עובדים ומחזור כספי שנתי שעמד על יותר מ-525 מיליון שקלים בשנת 2021. היקף הפעילות צפוי עוד לגדול בהמשך, וזאת תוך מענה איכותי, מקצועי ומותאם לכל תושבי העיר מכל המגזרים", אומר ארנון איקן, מנכ"ל עמותת לביא.

איקן מדגיש את חשיבות הקשר ההדוק עם עיריית ירושלים ואומר כי "מדובר על שיתוף פעולה שמהווה מכפיל כוח וכולל אמון, מעצם היותנו זרוע ביצועית של העירייה המסייעת להוציא לפועל את החזון של טיפוח, חיזוק וקידום מערכת החינוך הגדולה ביותר בישראל תוך צמצום פערים ומתן שוויון הזדמנויות. בזכות המיקוד וההשקעה הרבה שלנו בלביא בכל הנוגע לרמת השירות הגבוהה שהעמותה מעניקה ללקוחותיה, הוכחנו שאנחנו מסוגלים לתת מענים איכותיים לסוגים שונים של אתגרים ובהפעלת הפרויקטים והתוכניות השונות במסגרת מערכת החינוך הירושלמית בצורה מקצועית, יעילה וזמינה. המוטו שלנו הוא ב'לביא חושבים אנשים'".

איקן מציין בהקשר זה, כדוגמה אחת מתוך רבות, את המענה היעיל והמקצועי שניתן בשיתוף פעולה מלא עם העירייה בתקופת הקורונה. העמותה התבקשה להפעיל במהלך הסגרים מסגרות חינוכיות לילדי הצוותים הרפואיים בעיר. "תוך יום אחד בלבד מקבלת הפנייה מהעירייה וכחלק מהמאמץ העירוני באותם ימים, פתחנו מספר מרכזים שבהם הפעלנו מסגרות חינוכיות לילדי הצוותים הרפואיים בעיר עם פעילויות חינוכיות וחווייתיות מגוונות. אנחנו כאן כדי לספק את המענים החינוכיים הנדרשים לעיריית ירושלים, להורים ולילדים ברחבי העיר, בחינוך הרגיל ובחינוך המיוחד, בכדי לתת מענה הוליסטי לצורכי מערכת החינוך בעיר", הוא אומר. בלביא מספרים על התגובות החמות ומציגים את הדברים שאמרה נעמה בגריש, אחראית מיון בבית החולים שערי צדק: "הקייטנה נתנה לי שקט, ידעתי שהילדה שלי בידיים טובות. זה אפשר לי לעבוד ולתת הכול למען המטופלים שלנו".

מענה לכל תושבי העיר

היקף הפעילות של עמותת לביא הוא עצום וכולל יותר מ-160 תוכניות ופרויקטים שנותנים מענה רחב ומגוון לכלל המגזרים בעיר. "הפעילות מתקיימת בשיתוף מִינהל חינוך ירושלים בעירייה ומשפיעה לטובה על חייהם של הורים וילדים", אומר איקן. פרויקט דגל של לביא, הגדול ביותר בעמותה מבחינת היקף התקציב ומספר העובדים בו, נועד לתת מענה לליווי בהסעות לילדי החינוך המיוחד. ילדים הזכאים להסעות מלווים על ידי עובדים של העמותה שדואגים לשלומם ולבטיחותם במהלך ההסעות מביתם למוסדות החינוך ובחזרה. את פרויקט ליווי ההסעות בעמותה מנהלת מיומו הראשון בשנת 2015, שולי נחום. בעמותה מספרים כי התגובות לפרויקט חמות ומפרגנות ומביאים את הדברים שאמר איהב קרדי, מנהל גן אלסנאבל: "בזכות מערך ליווי ההסעות של לביא, למנהלי בתי הספר יש היום כתובת לפנות אליה וכך גם להורים, לרכזים ולמלווים".

ביקור בתלמוד תורה במגזר החרדי במסגרת תוכנית "ניצנים בחופשת חנוכה"צילום: עמותת לביא

העמותה מפעילה במסגרת ליווי ההסעות גם פרויקט חינוכי ייחודי בשם "סקול-בס" בשיתוף עם מינהל החינוך, שמטרתו להנעים את זמנם של התלמידים בהסעה באמצעות אפליקציות, משחקים והפעלות מותאמות המספקות חוויה חינוכית איכותית ומהנה. זאת בנוסף לאפליקציה ייעודית המותקנת במסופונים ייעודיים שמאפשרת בקרה שוטפת וניטור של התנהלות המלווים והתלמידים בהסעות, הנמצאת בשימוש בקרב מאות מלווים. כיום במערך ההסעות מועסקים כ-2,400 מלווים לכ-10,000 ילדים בכל שכבות הגיל מדי יום בכ-4,000 מסלולים שונים ברחבי העיר. "שיתוף הפעולה המצוין עם עיריית ירושלים בא לידי ביטוי גם בהפעלה היום-יומית של הפרויקט, תוך מתן המענים הנדרשים ובמאמץ משותף ומתמשך לחיזוק ולשיפור רמת השירות להורים ולילדי החינוך המיוחד בהסעות", מסביר איקן. "מלבד שיתוף הפעולה עם העירייה, אנחנו עובדים עם המשל"ט העירוני להסעות המופעל על ידי חברת MGroup ועם מוסדות החינוך הרלוונטיים בכל המגזרים. מדובר על מערך מקצועי גדול ודינמי".

תוכנית דגל נוספת שמנוהלת ומופעלת בלביא בשיתוף פעולה מלא עם מינהל החינוך ירושלים היא תוכנית משרד החינוך של צהרוני ניצנים, המופעלת בבתי הספר ובגני הילדים בעיר. התוכנית מופעלת מזה כמה שנים באגף חינוך משלים בלביא בניהולו של יניב ויצמן ונותנת מענה איכותי להארכת יום הלימודים בשעות הצהריים, בחופשות בחגים וכן במסגרת בית הספר של החופש הגדול. "אנחנו משקיעים רבות כדי להפעיל את תוכנית צהרוני ניצנים בצורה חינוכית איכותית, ברמה גבוהה תוך פיתוח מיומנויות שונות אצל הילדים במסגרת החוגים ופעילויות ההעשרה במגוון רחב של תחומים: יצירה, ספורט, קיימות ועוד. זאת לצד הזנה וכן סיוע בשיעורי בית. במסגרת התוכנית אנחנו מפתחים חומרים חינוכיים מגוונים הכוללים פעילויות העשרה, משחקים וערכות הפעלה המותאמים למגזרים השונים", אומר איקן ומדגיש גם את החשיבות הרבה בחיזוק החיבור בין מנהלי בתי הספר והגננות לבין פעילות הצהרונים, "אנו פועלים כדי שהחיוכים שאיתם מגיעים התלמידים בבוקר למסגרות, יופיעו על פניהם גם בסיום הצהרון בשעות אחר הצהריים".

פעילות בתכנית "ניצנים בחופשת האביב" במגזר הערביצילום: עמותת לביא

פרויקט נוסף מהמגוון הרחב של הפרויקטים והתוכניות כולל סיוע למנהלי בתי ספר בניהול עצמי של כ-115 מוסדות החינוך היסודי והעל יסודי במערב העיר וסיוע לעירייה בבקרה על הניהול העצמי במוסדות החינוך במזרח העיר. בנוסף, מפעילה העמותה את תוכנית "החינוך המוזיקלי", המיועדת לתלמידי החינוך היסודי ומופעלת גם בשתי חטיבות ביניים במערב העיר וכן העמותה משמשת כבעלות של בית ספר תיכון לבנות ב"מעלה בית יעקב", המונה כ-240 תלמידות.

אנשים, תהליכים וטכנולוגיה

איקן מתייחס לעוגנים שמהווים את הבסיס לפעילות העמותה: ההון האנושי, תהליכי עבודה יעילים ושימוש בטכנולוגיות מתקדמות. "מבחינתנו המשאב האנושי הוא הגורם החשוב ביותר. טיפוח הון אנושי מקצועי איכותי מצריך גיוס נכון ומותאם של מנהלים ועובדים. אנחנו מבינים שהיכולת להעניק שירות למגוון הרחב של לקוחותינו ברמה הגבוהה ביותר מתחילה ונגמרת באיכות הגבוהה מאד של המנהלים והעובדים שלנו. הטמענו בקרב המנהלים והעובדים שלנו את תודעת השירות כמרכיב עיקרי בתרבות הארגונית שלנו. ברק לפידות, סמנכ"ל משאבי אנוש ושכר, מוביל בעמותה את תחום הטיפול בהון האנושי ובטיפוחו. איקן מוסיף "הקמנו לפני מספר שנים את אגף משאבי אנוש שתפקידו גיוס, שימור וטיפוח ההון האנושי עם תהליכי גיוס מקצועיים מתקדמים, תוכניות רווחה והדרכה מקצועיות ומגוונות, לצד קורסים ייעודיים פנימיים למנהלים בדרגי הביניים, זאת על מנת לאפשר התפתחות אישית, מקצועית וניהולית של מנהלים ועובדים בעמותה. כמו כן, אנו פועלים לקידום הגיוון התעסוקתי. בעמותה מועסקים עובדים עם מוגבלויות וזאת בהתאם לתוכנית עבודה שנתית בתיאום ובשיתוף נציבות שוויון הזדמנויות לאנשים עם מוגבלויות במשרד המשפטים. יצרנו במסגרת העמותה מקום עבודה שמאפשר שוויון הזדמנויות ומקבל כל עובד ועובדת מתאימים בברכה, ללא קשר למגדר, מגזר או רקע".

ארנון איקן, מנכ"ל לביא

הוא מוסיף כי בתחום תהליכי העבודה בעמותה פעלה העמותה בשנים האחרונות לייעול תהליכים, חיזוק ממשקי העבודה עם העירייה ובתי הספר וכן העמותה פעלה ופועלת לשיפור מתמיד ברמת הבקרה והפיקוח על התוכניות והפרויקטים שהיא מפעילה.

במקביל נעשות פעולות לחיזוק הכלים הטכנולוגיים. "בהיבט הטכנולוגי, בשנים האחרונות השתפרנו באופן משמעותי בהטמעת מערכות טכנולוגיות לייעול ושיפור רמת השירות שאנו מעניקים ללקוחותינו, בהן הטמעת מערכת אינטרנטית לרישום וגביית כספים מהורים לתוכניות ולפרויקטים השונים של העמותה, המותאמת לכל המגזרים", אומר איקן. גאליה לפידות, סמנכ"לית הכספים, מובילה בעמותה את תחום ניהול הכספים. איקן מוסיף "כמו כן, הוטמעו מערכת ממוחשבת לטיפול בבקשות העסקה של עובדים חדשים והחתמת חוזי העסקה; מערכת מתקדמת לניהול המוקד לטיפול בפניות של הורים; סריקה דיגיטלית של מסמכים כספיים ועוד. מיסדנו תהליכי עבודה מקצועיים ויעילים שנועדו לשפר את זמן המענה, תוך שדרוג משמעותי של הפן הטכנולוגי בפלטפורמות השונות, המותאמות לקהל ההטרוגני של ירושלים. עשינו קפיצת מדרגה משמעותית מאד גם בתחום הנגשת העמותה בניו מדיה וברשתות החברתיות וגם כאן הפעילות מותאמת מגזרית ובכלל זה בשפה הערבית", הוא אומר.

דגש על איכות השירות

מקור שמה של עמותת לביא הוא בסמל של העיר ירושלים. היא החלה את דרכה בשנות השמונים כאגודת רנה קאסן - מיזם משותף עם עיריית ירושלים ועמותת כי"ח שכלל את ניהול בית הספר התיכון רנה קאסן וכן מספר פרויקטים חינוכיים נוספים. בשנים האחרונות עברה העמותה להיות תאגיד עירוני בבעלות מלאה של עיריית ירושלים, וכך נוצר שמה המעודכן לביא - שמזוהה עם העיר ומשמשת זרוע החינוך של העירייה, ומקפידה על מתן שירות מקצועי, אדיב, יעיל, איכותי ברמה גבוהה ללקוחותיה: העירייה, מנהלי בתי ספר, צוותי חינוך, הורים, תלמידים ולעובדיה מכל המגזרים.

באיזו מידה הפרויקטים השפיעו ומשפיעים על אופייה של העיר ועל תושביה?

"התפתחות השירותים שאנו מציעים יוצרים מרחב גדול וצומח של אפשרויות ופעילויות חינוכיות במסגרת מערכת החינוך בעיר. העמותה משמשת שחקן מרכזי בשיתוף פעולה מלא עם עיריית ירושלים. יש לנו אחריות מתמשכת ולכן עלינו להיות עם האצבע על הדופק כל הזמן, תוך התאמה גם למגמות בעולם החינוך וגם למתן מענים חינוכיים מתאימים במרחב העירוני הרחב והמגוון של העיר ירושלים. ככל שנוכל להיות יותר ויותר בעלי השפעה ברמה המקומית, השכונתית והקהילתית, בכל הקשור לפעילותנו במוסדות החינוך בעיר, כך נוכל לתת מענים מתאימים יותר לצרכים ולאתגרים השונים במגמה לצמצם פערים ולאפשר שוויון הזדמנויות. יצרנו שינוי דרמטי בהנגשת שרותי העמותה לכל המגזרים בעיר. זה בא לידי ביטוי בבניית אמון עם המגזרים החרדי והערבי, שמגלים נכונות לקחת חלק בצהרונים ובפעילויות המתקיימות בשעות הפנאי ופותחות צוהר לתוכניות ולפרויקטים חדשים נוספים. מדובר על שינוי תודעתי והשפעה אדירה על הילדים והוריהם".

אתגר הרבגוניות

איקן מוסיף כי החזון של העמותה הוא להמשיך לסייע לעירייה לפתח ולקדם את מערכת החינוך בירושלים בכל המגזרים, כולל מתן מענה לצרכים ולאתגרים של האוכלוסיות השונות בעיר. "כיליד ירושלים ותושב שנטוע עמוק בעיר, אני יכול לומר שהפסיפס האנושי המגוון מיוצג גם באופן אישי במשפחתי. אבי עלה מרוסיה בשנות ה-30 של המאה הקודמת ואמי היא דור שישי למשפחת סלומון הוותיקה", הוא אומר. "הרבגוניות של העיר היא אתגר שמשמש גם הזדמנות לטיפוח חיים משותפים המבוססים על היכרות עמוקה וכבוד הדדי. אנשים מכל המגזרים חיים ופועלים יחד בעמותה, ברחבי העיר, בקהילות ובשכונות ויוצרים יחד את המרקם היפה והמיוחד של ירושלים.

עובדי לביא בחלוקה לפי מגזרים

חשוב להמשיך את השיח הבין מגזרי שיאפשר לכולנו לחיות פה יחד. המטרה היא שמערכת החינוך תצמיח בוגרים טובים ומועילים לחברה של המחר, תוך ניסיון לצמצום פערים ומתן שוויון הזדמנויות שהם מהאתגרים המרכזיים של מערכת החינוך בירושלים. אני בהחלט גאה לעמוד בראש ארגון שעושה טוב וימשיך לעשות טוב למען הילדים וההורים ברחבי העיר. ילדים, מכל התרבויות והמגזרים, כשהם מקבלים הזדמנות שווה, הם פורחים ומאפשרים עתיד טוב יותר לכולנו. זה תפקידנו ויש לנו בהחלט השפעה חשובה במרחבים בהם אנו פועלים בהתאם לתפיסה שכל ילד צריך מבוגר אחד שיאמין בו".

בשיתוף עמותת לביא