עולים על הקווים

צחי נווה, מנכ"ל חברת סופרבוס שזכתה במכרז היסטורי להפעלת קווי אוטובוס בירושלים, מספר כיצד צפויה להשתנות מפת התחבורה הציבורית בעיר, מפרט כיצד כלי הרכב החדשניים שומרים על הסביבה, ומצהיר: "המטרה היא ליצור אלטרנטיבה אמיתית לתושבים"

יובל גמליאל בשיתוף סופרבוס
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אוטובוסים מונעים בגז טבעי cng לסביבה טבעית
אוטובוסים מונעים בגז טבעי cng לסביבה טבעיתצילום: בן ניקסון
יובל גמליאל בשיתוף סופרבוס
תוכן שיווקי

זכייתה של סופרבוס במכרז להפעלת קווי שירות באוטובוסים באשכול ירושלים מרכז עירוני בפברואר 2021, שינתה את פני התחבורה הציבורית בעיר. זו הייתה הפעם הראשונה שבה חברת תחבורה ציבורית שאינה חברת אגד זוכה לשרת את תושבי ירושלים ומבקריה.

השינויים והשדרוגים התבצעו במסגרת מכרזים שקידם משרד התחבורה, באמצעות צוות תוכנית אב בנושא, לשיפור וייעול רמת השירות של מערך התחבורה הציבורית בירושלים. אולם עבור הנהלת סופרבוס, חברת התחבורה הציבורית מקבוצת בליליוס, מדובר בציון דרך היסטורי. לא פחות. כחברה שהוקמה ומנוהלת על ידי משפחה בעלת שורשים ירושלמיים, שנטועים עמוק בעיר הבירה, כניסתה של החברה לפעילות בעיר סימלה חזרה הביתה. "הזכייה באשכול הירושלמי, העניקה לנו זכות גדולה להקנות שירות לתושבי עיר הבירה והמבקרים הרבים בה", אומר צחי נווה, מנכ"ל חברת סופרבוס.

נוסעים בירוק

זכייתה של החברה במכרז היא לא רק ציון דרך עבור סופרבוס, היא היוותה את יריית הפתיחה, בעקבותיה החל ביולי 2021 מהלך של מעבר של קווים מאגד והפעלת קווי שירות חדשים בירושלים. "נכון להיום אנו מפעילים כארבעים אחוז מהאשכול. במהלך השנה הקרובה ניישם ונפעיל את כל קווי האשכול לרבות קווים חדשים לרווחת ציבור הנוסעים", מוסיף נווה.

בעקבות כניסתה של סופרבוס לעיר ירושלים, עובר האשכול שינויים רבים: כניסת אוטובוסים מונעים באנרגיה חלופית, גז וחשמל; הוספת קווים חדשים והגברת תדירותם של קווים קיימים. הדגש העיקרי בשינוי המתרחש הוא על מהפכת האנרגיה הירוקה בתחבורה הציבורית. קבוצת בליליוס, הכוללת את סופרבוס, היא מהראשונות שהביאו עוד בעבר לישראל אוטובוסים בתקני היורו 6 המחמירים, לשמירת איכות הסביבה. גם בכבישי ירושלים החלה החברה לשלב יותר ויותר רכבים המופעלים בטכנולוגיות חדשניות ובאמצעות אנרגיה ירוקה. נווה מציין כי "כיום בירושלים, מתוך צי של 382 אוטובוסים, מפרקיות ומיניבוסים, כ-145 רכבים מונעים באנרגיה חלופית וירוקה: כ-95 רכבים חשמליים וכ-50 בגז טבעי. שאר האוטובוסים והמניבוסים עומדים בתקנים המחמירים של יורו 6. השאיפה היא לקדם את העיר ירושלים לעבר עתיד עם פחות זיהום אוויר ורעש, ולשפר את חוויית הנסיעה בתחבורה ציבורית והחוויה העירונית של תושבי העיר והולכי הרגל".

סופרבוס בירושליםצילום: בן ניקסון

תהליך העברת הפעילות מאגד לסופרבוס מתבצע בהדרגה במספר פעימות ויימשך עד שנת 2023. בתוך כך, החברה מבצעת שינויים וחידושים רבים כמענה לביקושי הקהל הרחב והמגוון המתנייד באשכול. במסגרת שלוש הפעימות שכבר יצאו לדרך, החברה החלה להפעיל קו מעגלי חדש (קו 2) המשמש לביקור באתרי תיירות באזור העיר העתיקה והכותל המערבי. כמו כן, בוצעו שינויים לחיבור יעיל של שכונות העיר למוסדות ציבוריים - בתי חולים ומשרדי ממשלה, ולהקלת הגישה לקווי הרכבת הקלה העתידיים שיופעלו בשנים הקרובות.

נווה מספר כי קווים אלה ונוספים נועדו לשפר את התנועה בין השכונות המתרחבות בעיר, לייעל את הנגישות בתחומי העיר ולחזק את הקווים המהירים שחוצים את העיר. "קו 2 מאוד פופולארי ורבים מתושבי ירושלים והבאים בשעריה משתמשים בשירותיו", הוא מסביר. "השקת קו 517 החדש אפשרה לנו לחבר את קמפוס הר הצופים של האוניברסיטה העברית בצפון העיר עם דרומה, לטובת הסטודנטים הלומדים בעיר וכמענה לפניותיהם. הרחבנו גם קווים כמענה לביקוש מצד האוכלוסייה החרדית שמשתמשת לרוב בתחבורה ציבורית. אנו משתדלים להיות קשובים לרחשיי האוכלוסייה ולערוך התאמות בהתאם ליכולתנו בשטח".

הצמיחה וההון האנושי

סופרבוס שחוגגת החודש 20 שנות פעילות, פועלת מתוך רצון לשפר את שירותי התחבורה הציבורית בעיר ולהנגישם לכלל האוכלוסייה. לדברי נווה "שאיפת החברה היא להעניק לנוסעים את השירות הטוב ביותר, לייעל את רשת הקווים, לשפר את השילוב של האוטובוסים עם יתר החלופות התחבורתיות המוצעות, כדוגמת הרכבת הקלה. המטרה היא בסופו של יום, לעודד את הנסיעה בתחבורה הציבורית, וליצור אלטרנטיבה אמיתית לתושבי ירושלים כך שכמעט ולא יצטרכו להשתמש ברכב פרטי".

כיום יש לקבוצת בליליוס, בעלת סופרבוס ארבעה ענפי עיסוק עיקריים: אנרגיה ותשתיות, נדל"ן, תעשיית הרכב ותחבורה ציבורית. סופרבוס שהוקמה בשנת 2000 מעסיקה כ-1,500 עובדים ומפעילה כ-1,000 כלי רכב לתחבורה ציבורית, החל ממיניבוסים עירוניים נגישים, דרך אוטובוסים מונעי גז או חשמל ועד לאוטובוסים מפרקיים חשמליים. לדברי נווה, החברה מסיעה ומעניקה שירות ליותר מ-50 מיליון נוסעים בשנה, באשכול ירושלים ובאשכול העמקים הכולל את הערים טבריה, בית שאן, עפולה, מגדל העמק, טבעון, יקנעם, דלית אל כרמל ועוספיה. באוקטובר 2021 החלה החברה להפעיל את המטרונית בחיפה, קו BRT ייחודי שעל פי דיווחי החברה, מסיע יותר מ-20 מיליון נוסעים בשנה. הזכיות של סופרבוס בשני המכרזים, בירושלים ובחיפה, הופכות את החברה לאחת ממפעילות התחבורה הציבורית הגדולות בישראל.

"לצד הפעילות העסקית שלנו, אנו גאים לומר כי בכל אזורי הפעילות שאנו פועלים מאז ומתמיד ידענו להיות גם מעורבים חברתית. בראיית החברה, כלל רבדי האוכלוסייה שעימה היא עובדת הם חלק בלתי נפרד מראייה לשותפות הדדית. יש משהו מאוד אותנטי ומחבר במפגש הזה בין נהג שאתה רגיל לראותו בנסיעתך שגרתית באוטובוס המקומי - ויש לך סוג של מערכת יחסים יום-יומית איתו, בתוך סיטואציה בלתי אמצעית ובמסגרת שהיא קהילתית התנדבותית", אומר נווה ומציין כי שדרוגים אלו ואחרים נעשים תוך מעורבות ובשיתוף פעולה מלא עם משרד התחבורה, תוכנית אב והרשות לתחבורה ציבורית.

הוא מתייחס גם לממד ההון האנושי בחברה. "אנו מחפשים את העובדים הטובים והמחויבים ביותר, ושביעות רצונם חשובה לנו", הוא אומר. "אנו משקיעים חשיבה רבה ביצירת התנאים המיטיבים עבור העובדים. בסופרבוס יש דנ"א של חברה משפחתית עם אווירה מיוחדת ובלתי אמצעית. דלתה של ההנהלה פתוחה תמיד עבור כל דרגי העובדים ואנו מעודדים פתיחות מלאה בין הצדדים. ואנו גאים להיות חברה שמביאה בשורה אמיתית גם בנושא השכר לנהגי החברה אנחנו גאים מאוד באופי המיוחד הזה ומנסים לשמר אותו למרות גודלה של החברה".

בשיתוף סופרבוס