מכוונים גבוה: הדור החדש של חוויית המגורים בירושלים

משקיעים, משפרי דיור ומי שמבקש לקבוע את עתידו בירושלים מגלים עניין רב ב"רובע משרד החוץ" - פרויקט המגורים היוקרתי שמשלב מתחמי בילוי, פנאי, איכות חיים ועסקים. בינתיים, מדווחים היזמים על מכירתן של 75% מתוך 266 דירות היוקרה

קובי טיריפינטו, בשיתוף חברת אביב
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
פרוייקט רובע משרד החוץ הדמיות: סטודיו אייקו
פרוייקט רובע משרד החוץ הדמיות: סטודיו אייקו
קובי טיריפינטו, בשיתוף חברת אביב
תוכן שיווקי

בשנות ה–80 וה–90 של המאה שחלפה, הבנייה לגובה בירושלים היתה עוד בחיתוליה. אולם היום כבר ברור לכולם כי גם ירושלים בחרה לטפס מעלה והצטרפה למהפכה האורבנית עם עשרות מגדלים ורבי קומות. על אף אופייה הייחודי של העיר והעדפתם של רבים מהתושבים לשמור על אופייה הסולידי והקסום של ירושלים, שכולל בניינים אינטימיים עטופים באבן ירושלמית – המגדלים החדשים מספקים חוויית מגורים עכשווית ואחרת.

רובע משרד החוץ, פרויקט המגורים היוקרתי שממוקם במתחם משרד החוץ לשעבר, ממש בכניסה לעיר, על אחת מעתודות הקרקע היוקרתיות והאחרונות שעוד נותרו בה, מציע אלטרנטיבה, אך כזו שעדיין נשארת נאמנה לאופייה של ירושלים.

הפרויקט משתרע על פני 11 דונם וכולל חמישה בנייני מגורים בני חמש ושמונה קומות, הבנויים סביב חצר פנימית ירוקה ושקטה בשטח של כשלושה דונם. המתחם צפוי לכלול 266 דירות מגורים בנות 3,4,5 חדרים, החל מ-80 מ"ר ועד ל-154 מ"ר, לרבות דירות גן ודירות פנטהאוז עם מרפסות מרווחות לנוף עוצר הנשימה של נחלאות וגן סקאר.

ליהנות מכל העולמות

את פרויקט רובע משרד החוץ מקימות קבוצות "אביב" ו"לני גרופ". מדובר בשילוב מושלם של מיקום, איכות ויוקרה, בלב הסיטי החדש של העיר ולא פחות חשוב - מילת המפתח היא נגישות.

ממש במרחק הליכה תגיעו לשכונת נחלאות הציורית, לשכונת רחביה ולמתחם הבילוי והקניות בשוק מחנה יהודה התוסס. את הליכת הבוקר תוכלו לעשות בגן סאקר, שעובר בימים אלו רענון ועיצוב מחדש ועתיד לכלול בתי קפה, מערכת שבילים ומתחמי ספורט, ובערב תוכלו ליהנות כמובן גם מסרט טוב במתחם הסינמה סיטי הסמוך לרובע.

שלא כמו פרויקטים אחרים בעיר, אחד המאפיינים הייחודים לפרויקט הרובע הוא מעטפת הבניינים מאבן ירושלמית מרשימה, כראוי לסגנון שמאפיין את העיר. הבניינים בנויים סביב פיאצה רחבת ידיים עם שבילי הליכה, גינון מרשים וספסלים. גם הדירות בפרויקט הן חוויה עיצובית וחברתית מרתקת. מעבר לגודלן רחב הידיים, הן מעוצבות ובנויות בקפידה רבה, כמסורת הבנייה של קבוצת אביב ונהנות ממפרט טכני עשיר ורשימת ספקים מהמובילים בארץ.

מרפסת פנטהאוז הדמיה: סטודיו אייקו

הרוכשים נהנים גם מנגישות מרבית. מיקומו של הפרויקט בסמוך לתחנת הרכבת הקלה, לרכבת הבינעירונית, לתחנת האוטובוסים המרכזית, לכביש בגין ולכביש מספר 1 - מבטיח גישה נוחה ומהירה וחיסכון משמעותי בזמן, מבלי לעמוד בפקקי התנועה בעיר.

עם הפנים לעסקים

בנוסף, בסמוך למתחם מוקם בימים אלו מרכז העסקים החדש של ירושלים – אזור הכניסה לעיר. במתחם עתידים לקום כ-12 מגדלי משרדים ועסקים על שטח של כ-300 דונם בהיקף של כמיליון וחצי מ"ר, המיועדים לחברות בינלאומיות וישראליות בתחומי ההיי-טק והביו-טק, ביומד ועוד, זאת בנוסף לשטחי מסחר, מלונאות ומגורים. המתחם צפוי להעסיק כ-60 אלף נשים וגברים שמרביתם צפויים לשכור או לרכוש דירה בסביבה הקרובה.

נתונים שמפרסמת קבוצת אביב, מחברות הבנייה הוותיקות, הגדולות והמובילות בארץ, מצביעים על עלייה ברכישת הדירות ברובע ועל כך שכבר נרכשו 75% מהדירות. בחברה מסבירים כי קצב השיווק בפרויקט הוא מהיר ונותרו כאמור רק מספר מצומצם של דירות למכירה. "כבר בתחילת הדרך סימנו את ירושלים כיעד נדל"ני עם פוטנציאל רב ואת מתחם 'רובע משרד החוץ' לאטרקטיבי במיוחד", אומרת דפנה הרלב, מנכ"לית קבוצת אביב, ומוסיפה "אין ספק כי עיריית ירושלים וממשלת ישראל שוקדות במרץ על פיתוח מרכז העסקים החדש של ירושלים, מרכז מסחרי ומרכז תחבורתי מהגדולים בארץ ובמסגרת זו הם מזרימים כספים לפיתוחו".

עוד עולה מנתוני החברה כי קיים ביקוש רב לרכישת דירות הן מצד יהודים שחיים בחו"ל והן מצד תושבי השכונות הסמוכות. כמו כן, נרשמים ביקושים גם מצד משקיעים ואוכלוסייה מתבגרת שחלומה להתגורר בעיר הבירה. בחברה מסבירים כי הנגישות, מצב השוק, מועד המסירה, איכות וטיב היזמים והביצוע, רק מעצימים את אטרקטיביות רכישת הדירה בפרויקט - הן לצורכי מגורים והן לצורכי השקעה.

שלב ראשון של הפרויקט אמור להתאכלס כבר בקיץ הקרוב והשלב השני כחצי שנה לאחר מכן. ניתן להתרשם מהביצוע המוקפד של הקבלן והיזמים ואף ליהנות ממועד המסירה הקרב ובכך ולחסוך עלויות מתשלומי ההצמדה למדד – כפי שמסכמים באביב.

בשיתוף חברת אביב