הבשורה של סופרבוס - הנסיעה הטובה הבאה של הירושלמים

חברת "סופרבוס" הולכת לעשות היסטוריה. בחודש אוקטובר הקרוב יצטרפו אוטובוסים של החברה למערך התחבורה הציבורית לאחר שזכתה במכרז הראשון להפעלת קווי אוטובוס בירושלים. "המטרה שלנו היא להעניק את השירות הטוב ביותר, לעודד נסיעה בתחבורה הציבורית וליצור אלטרנטיבה אמיתית לתושבי ירושלים, שכמעט ולא יצטרכו להשתמש ברכב פרטי", אומר אלי בליליוס, יו"ר קבוצת בליליוס

אסף לבנון
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
לאורך כל הדרך. גם בימי קורונה
לאורך כל הדרך. גם בימי קורונה צילום: אלון מאיר
אסף לבנון
תוכן שיווקי

באוקטובר הקרוב, כשהאוטובוסים של חברת "סופרבוס" מבית קבוצת בליליוס יתחילו לנסוע על כבישי ירושלים ולשרת את נוסעיה, יסתכל עליהם אלי בליליוס וייזכר בנוסטלגיה כיצד נכנסה הקבוצה לתחום התחבורה הציבורית כמעט במקרה. עזרא בליליוס ז"ל, אביהם של אלי ודני - המנהלים כיום יחד את הקבוצה - עסק בתחום הרכב מגיל 14 כחניך במוסך. מיד עם סיום שירותו הצבאי פתח מוסך עצמאי והחל למכור מכוניות, בתחילה משומשות ואז גם חדשות.
בשנת 1964 הקים את "אוטו חן", שקיבלה את זיכיון ההפצה של מרצדס בירושלים, בגדה המערבית ובתל אביב. משם צמח עיסוקה של משפחת בליליוס בכלי רכב גם למכירת משאיות ואוטובוסים. ואז, בשנת 2000, עם פרוץ האינתיפאדה השנייה ועמה פיגועי האוטובוסים המחרידים, נותרה קבוצת בליליוס עם מלאי של כ-70 אוטובוסים להם לא היה דורש.

את חלון ההזדמנויות שנוצר החליטה הקבוצה לנצל ולהיכנס לתחום התחבורה הציבורית וכך קמה "סופרבוס". ב-2002 זכתה החברה בזיכיון הפעלה באזורים רמלה, לוד, מתתיהו ומודיעין עלית ובהמשך זכתה במכרזים נוספים והרחיבה את פעילותה גם לבית שמש ולאשכול העמקים שבצפון. עם השנים "סופרבוס" ביססה את מעמדה בתחום התחבורה הציבורית ובשנה האחרונה אף רשמה הישגים יפים. החברה שהחלה עם 70 אוטובוסים מחזיקה היום צי המונה כ- 700 אוטובוסים שעתיד לגדול בשנה הקרובה ולמנות כ-1000 אוטובוסים.

אלי בליליוס צילום: רותם לבל

עוד מוסיף אלי כי אוטו חן משמשת החל משנת 2013 כיבואנית אוטובוסים מתוצרת גולדן דרגון הסינית ושיווקה בישראל עד כה למעלה מ-2000 אוטובוסים עירוניים, בינעירוניים, כאלה המוזנים מבנזין או גז טבעי לצד כאלו עם הנעה חשמלית.

דני בליליוס צילום: רותם לבל

הרחבת התחבורה הציבורית
את שנת 2020 סיימה "סופרבוס" עם הישג משמעותי נוסף: זכייה בזכיונות להפעלת אוטובוסים רבי קיבולת בחיפה (שם היא תחליף את חברת דן) וזכייה במכרז הראשון שיצא אי פעם להפעלת קווי אוטובוס בירושלים, במקביל לחברת "אגד", שהייתה עד היום השליטה היחידה בתחום התחבורה הציבורית בעיר. "סופרבוס" צפויה לחלוש על כ-40% מקווי האוטובוסים הירושלמים, בעיקר במרכז העיר ובדרומה.

"מדובר בסגירת מעגל עבורנו", אומר אלי בליליוס. "כמשפחה ירושלמית שורשית, כעסק ירושלמי וכחברת אוטובוסים - שלמרות זהותה זו לא יכלה להפעיל קווים בירושלים אלא רק כאלו שמגיעים אליה מבחוץ - הזכייה בזיכיון הירושלמי היא אבן דרך וסיפוק גדול. משרד התחבורה דחה את ההפרטה והתחרות בתחבורה הציבורית בירושלים עד שווידא שקיימים מפעילים שמסוגלים לתת שירות ראוי עם כל המורכבות הכרוכה בזה. הרפורמה בתחבורה הציבורית הגיעה לאחר שנים רבות ואנחנו גאים מאוד להיות החברה הראשונה שזכתה במכרז ירושלים. 'סופרבוס' מודעת לאתגר העומד בפניה ומאמינה שתעמוד בו בצורה הטובה ביותר. אנחנו גאים לעבוד לצד 'אגד', שהיא חברה מצוינת עם זכויות רבות, אולי החברה המקצועית ביותר בעולם בתחום הפעלת תחבורה ציבורית. אנחנו בקשרים מצוינים איתה ויש לנו שיתופי פעולה רבים כבר היום. אנחנו מאמינים ששיתוף הפעולה הזה יסייע לנו מאוד בהעברת המקל בצורה חלקה. אנו מודעים למורכבות ושמנו לנו למטרה לשמור על רמת שירות גבוהה בבירה גם בתקופת המעבר".

מה בעצם ישתנה בתחבורה הציבורית בירושלים עם כניסת "סופרבוס"?
"נכניס 400 אוטובוסים חדשים, שחצי מהם מופעלים באנרגיה חלופית וירוקה - חשמל וגז טבעי. השירות יוכפל קווים קיימים יתוגברו וקווים חדשים רבים יתווספו. מאחר שהפעלה של 400 אוטובוסים היא מורכבת מאוד - זה יחולק לשלוש פעימות שיתפרסו על פני 27 חודשים: הראשונה באוקטובר, השנייה במהלך 2022 והשלישית במהלך 2023. נפעיל קווים שמחברים שכונות כמו גילה, הר חומה, ארמון הנציב וארנונה למרכז העיר וגם אזורים מרוחקים יותר כנווה יעקב, פסגת זאב, הר נוף וגבעת שאול. המטרה שלנו היא להעניק את השירות הטוב ביותר לתושבי ירושלים, לעודד את הנסיעה בתחבורה הציבורית, לעודד את השילוביות של האוטובוסים עם הרכבת הקלה וליצור אלטרנטיבה אמיתית לתושבי ירושלים כך שכמעט ולא יצטרכו להשתמש ברכב פרטי. מי שנוסע לעבודה לא באמת צריך שהמכונית תחכה לו שם כל היום. הוא לוקח אותה כי אין לשם תחבורה ציבורית טובה, ו'סופרבוס' תשנה את זה".

בחודשיים הקרובים צפוי מכרז נוסף למפעיל תחבורה שלישי. תצליחו לפעול כולכם בהרמוניה?
"בירושלים תהיה תחרות בריאה בין שלושה מפעילים ואני סמוך ובטוח שנשתף פעולה מתוך רצון לשפר את שירותי התחבורה הציבורית בעיר ולהנגישם לכלל האוכלוסייה. בעיתות קשות כאלה של קורונה, השקעה מסיבית כזאת בתחבורה הציבורית היא בשורה מעודדת. כל זה מתאפשר הודות למשרד התחבורה ותוכנית אב ירושלים' שפועלים לעידוד השימוש בתחבורה הציבורית. כמובן שהמגמה הזאת גם מאפשרת יצירת מקומות עבודה חדשים. אנחנו מעסיקים כיום כ-1,200 עובדים ובעקבות הזכייה במכרזים בירושלים ובחיפה אנו צפויים לגייס עוד כ-600 עובדים. השאיפה היא שאנשי מקצוע רבים מהתחום יצטרפו ל'סופרבוס' ואנו מחפשים את ה-העובדים הטובים והמחויבים ביותר. יש אצלנו DNA של חברה משפחתית עם אווירה חברית ובלתי אמצעית. הדלת להנהלה תמיד פתוחה לכל דרגי העובדים ויש פתיחות מלאה בין הצדדים. אנחנו גאים מאוד באופי המיוחד הזה ומנסים לשמר אותו למרות גודלה של החברה".

מה עוד עושה קבוצת בליליוס בימים אלו?
"לכל אורך השנים תחומי העיסוק העיקריים שלנו הם רכב, תחבורה ציבורית ונדל"ן. בשנים האחרונות נכנסנו גם לתחום כלי הרכב המסחריים ורכבי היסעים, כיבואן מקביל של מרצדס. לאחרונה גם נכנסנו לתחום המכוניות הפרטיות הסיניות עם ייבוא של מותג הרכב הסיני המתקדם Aiways. מדובר ברכב חשמלי גדול ומרווח שיש בו את כל התוספות והאפליקציות הדרושות לחוויית נסיעה מודרנית. ובימים אלה אנחנו מתחילים בשיווקו. תחום נוסף אליו נכנסנו בשנתיים האחרונות הוא אגירת אנרגיה. אנחנו מייצגים את מפעל המצברים החשמליים הגדול בעולם: CATL. אגירת אנרגיה הוא תחום רלוונטי במיוחד בזמנים בהם החשמל מתייקר או כשיש אתגרים באספקת החשמל הדרוש לכל. בתחום הנדל"ן אנו עוסקים ביזמות של פרוייקטים רבים כאשר המרכזיים שביניהם בירושלים הם: שכונת המגורים תלפיות החדשה שתכלול כ- 700 דירות ופרויקט 'קפיטל' המשלב 2 מגדלים למגורים ומשרדים בכניסה לעיר".

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן