הכתובת שלכם באתונה

לאחר ניסיון עשיר כעורכי דין בישראל החליטו עורכי הדין אמיר עזר ומנשה סלומון להמציא את עצמם מחדש ופתחו במשרד חטיבה לליווי משקיעי נדל"ן ישראלים באתונה; בשלוש השנים האחרונות קנה לו המשרד המשגשג מוניטין כמשרד מקצועי ויסודי המזהה עבור לקוחותיו את הנכסים הטובים בעיר הבירה היוונית

יובל גמליאל
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יובל גמליאל
תוכן שיווקי

זה התחיל לפני כשלוש שנים וזה צובר מאז תאוצה בצעדים מדודים אך בטוחים. יוון, "הכבשה השחורה" לשעבר של האיחוד האירופאי, יוצאת מהמשבר הכלכלי העמוק אליו נקלעה בשנת 2009 והופכת ליעד אטרקטיבי ביותר להשקעה, כאשר אחד השווקים עליהם משפיעה הפריחה המחודשת יותר מכל הוא שוק הנדל"ן במדינה.

עו"ד אמיר עזרצילום: רמי זרנגר

פריחתו של שוק זה נובעת מן העבודה הפשוטה שבשיא המשבר הכלכלי במדינה, הפסיקו הבנקים להעניק הלוואות משכנתא לרוכשים ושוק הדיור הגיע לנקודת קיפאון ומחיריו צנחו בחדות, מחירים העולים כעת עם השתקמותה של המדינה. כאמור הדבר מביא להתעניינות הולכת וגדלה של משקיעים בשוק הנדל"ן היווני, ואחד המשרדים הישראלים הבולטים בעיר הבירה אתונה, הוא משרדם של עורכי הדין הוותיקים אמיר עזר ומנשה סלומון.

"לפני שלוש שנים זיהינו את יוון כמדינה בעלת הזדמנות אמיתית להשקעה מניבה בנדל"ן, מספר עו"ד עזר, "יוון התחילה לצאת מהמשבר בסביבות 2015 וזאת כתוצאה מתוכנית השיקום של הממשלה וממיליארדי הדולרים שהאיחוד האירופי העניק לה כחלק מתוכנית הסיוע. ואכן, המדינה החלה לעלות על דרך המלך עם מדדי אבטלה חיוביים, עלייה במשכורות ועלייה עקבית במחירי הדירות".

מדוע החלטתם להתמקד דווקא באתונה?
"אתונה היא עיר הבירה של יוון. מתגוררים בה 5 מיליון תושבים והיא נחשבת למרכז תעסוקתי חשוב ליוונים שמגיעים אליה מכל רחבי המדינה. כמו כן, מדובר במרכז תיירותי בו מבקרים כ-30 מיליון תיירים מדי שנה. לאור נתונים אלו קיים צורך ממשי בדירות להשכרה בעיר, הן לתיירים והן למקומיים העובדים בעיר. בנוסף, זוהי עיר אוניברסיטאית עם 13 אוניברסיטאות שונות הפועלות בה הכוללות 200 אלף סטודנטים המגיעים ללמוד בה מכל רחבי יוון ושוכרים דירות במרכז העיר. לבסוף, ב-12 השנים האחרונות לא הייתה בנייה ממשית באתונה, בעיקר בגלל המשבר הכלכלי והמע"מ הגבוה – והדבר יצר מחסור חריף בדירות. צירוף כל הנתונים האלו גורם לעליות מחירים עקביות בנדל"ן בעיר ודרישה גוברת לדירת להשכרה."

עורכי הדין עזר וסלומון פעילים בעולם המשפטי מזה 15 שנה ובמהלך שנים אלו קצרו הצלחות מרשימות כל אחד בתחומו, עו"ד עזר בתחומי הנדל"ן והביטוח ועו"ד סלומון בתחום הפלילים. לפני כ-3 שנים, החליטו השניים להמציא את עצמם מחדש כאנשי עסקים בתחום הנדל"ן באתונה, תחום בו הרקע המשפטי שלהם מהווה יתרון עצום עבור המשקיעים.

"אחד היתרונות הגדולים שלנו נוגע לעובדה שעו"ד סלומון מתגורר באתונה ועובד פיזית בשלוחת המשרד בעיר, דבר המאפשר זמינות 24/7 עבור המשקיעים שלנו", מרחיב עו"ד עזר. "יתירה מכך, מגוריו בעיר אפשרו לו ללמוד את שוק הנדל"ן בעיר על בוריו, על האזורים הטובים יותר וטובים פחות. עו"ד סלומון נמצא בקשר ישיר מול סוכנויות התיווך המקומיות כך שאנו יכולים להציע דירות להשקעה בזמן אמת לפני שהן מתפרסמות בלוחות הנדל"ן בעיר. הדבר הוכיח את עצמו במהלך משבר הקורונה כאשר יכולנו לשלוח למשקיעים תמונות וסרטונים של הדירות המוצעות למכירה, וכך ביצענו עסקאות רבות".

מהו השירות שאתם מספקים ללקוחות שלכם?
"אנו מלווים את המשקיעים ישראלים, החל מזיהוי המטרות והצרכים שלהם וכלה בהשלמת העסקה. ראשית אנו בוחנים יחד איתם את מטרת הרכישה - האם לקנות נכס להשבחה, נכס לטווח ארוך בשביל הפנסיה, רכישת דירה לעצמם לקיץ או למשל רכישת בניין מניב. עם זיהוי הצורך אנו מכוונים אותם לאזורים הנכונים בעיר ואז פונים למתווכים המקומיים תוך שאנו בודקים את הנכס משפטית ומסחרית. רק כאשר אנו מזהים כי מדובר בנכס ראוי להשקעה אנו מתקדמים עם הלקוח לרכישת הנכס. כעיקרון אנו לא פועלים כעורכי דין ביוון ולשם כך יש לנו עורכת דין מקומית, המתמחה בדין המקומי ומייצגת את הלקוחות שלנו נאמנה".

מה היתרון שלכם כעורכי דין, לעומת חברות ישראליות שפועלות ביוון?
"בעצם היותנו עורכי דין אנו מייצגים את הלקוחות לכל דבר ועניין ויש לנו חובת זהירות, נאמנות ואתיקה כלפיהם. אנו לא גוזרים קופון על הלקוחות ואין לנו אינטרס למכור להם נכסים מסוימים, אלא רק את הנכסים אותם זיהינו כטובים ביותר".

"בסופו של יום אנחנו מבינים שהשקעת נדל"ן בחו"ל, ואין זה משנה באיזו מדינה, גורמת לחשש גדול אצל הלקוח ואנחנו פשוט מצמצמים את החשיפה של הלקוח לסיכונים. ברגע שעושים את זה נכון, בעזרת משרד עורכי דין מקצועי שמכיר את השטח על בוריו, הלקוח יכול לישון בלילה בשקט, ביודעו שיש לו עורך דין שמחויב כלפיו לאורך כל הדרך".

ליצירת קשר