שטח הפקר

"על חברות הביטוח בישראל להתאגד ולפעול כאיש אחד בתביעות שיבוב מול חברות הביטוח הפלשתיניות, כך אומר עו"ד שמואל גייזלר המתמחה בתחום הייחודי של תביעות שיבוב בתאונות המתרחשות בשטחי C"

יובל גמליאל
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יובל גמליאל
תוכן שיווקי

קרוב למיליון ישראלים חיים, עובדים ונוסעים ביישובים ובכבישים הנמצאים מעבר לקו הירוק ומוגדרים כשטחי C. למי שחושב שמדובר על אזור הנמצא מעבר להרי האופל, אז טעות בידו. אם ניקח לדוגמא את העיר האוניברסיטאית אריאל, הרי שעם מעבר מחסום הכביש לכיוון העיר אתם כבר מצויים בשטח C. למען האמת, אין להגדרה הזו משמעות דרמטית במיוחד עבור הישראלים המתגוררים או עובדים בשטחי C אך כן יש לה משמעות אדירה בכל הקשור לנסיעה בכבישים באזורים אלו והיקלעות לתאונת דרכים עם רכב פלשתיני.

שמואל גלייזרצילום: באדיבות משרד עו"ד גלייזר

תאונות מעין אלו הפכו זה מכבר לחלק משגרת החיים של כוחות הביטחון ושל האזרחים המתגוררים בשטחי יהודה ושומרון, ב"קו הירוק" ובמזרח ירושלים, ואם בשאר חלקי מדינת ישראל, מקובל כי במקרה של תאונה תובעות חברות הביטוח הישראליות האחת את השנייה בתביעות שיבוב, הרי שבמקרה בו עשיתם תאונה עם רכב פלשתיני, המצב יהיה מסובך הרבה יותר. עד כמה מסובך? בואו נאמר שבמקרים רבים חברות הביטוח הישראליות יוותרו מראש על תביעות הפיצויים מה שיגדיל מאוד את הפרמיה למבוטחים הישראלים.

"עד לפני מספר שנים עמדו חברות הביטוח תחת שוקת שבורה כאשר היה מדובר על תאונה בין רכב ישראלי לרכב פלשתיני אשר התרחשה בשטח C", מציין עו"ד שמואל גייזלר הנחשב לאחד מעורכי הדין המובילים (והספורים) בתחום ייחודי זה. "זה קרה משום שכאשר חברת הביטוח הישראלית הגישה תביעת שיבוב נגד חברת הביטוח הפלשתינית (שבשטחי הרש"פ) בה היה מבוטח הרכב השני, זו הייתה מערימה קשיים אדירים ומשיבה כי שטח C אינו שטח של מדינת ישראל, ומשכך לא חלה עליה החובה לשלם את הפיצויים לחברת הביטוח הישראלית. חברות הביטוח הפלשתיניות הכניסו בעצם לתיקים האלו מוטיב פוליטי ולאומי מאוד חזק ותביעות שהיו נידונות בבתי המשפט הישראליים היו גולשות מהר מאוד מהטיעונים המשפטיים המקובלים לעולמות הפוליטיקה הרעשניים."

ועדיין הצלחת להוציא פיצויים עבור הלקוחות שלך בתיקים האלו?
"בהחלט. בתיקי שיבוב רבים בהם עסקתי במהלך השנים, בית המשפט קיבל את עמדת המשרד ונתן את פסק הדין בהתבסס על החוק הישראלי. לצערי, לפני שנתיים חל מפנה לרעה ובית המשפט השלום בירושלים קיבל את טענות חברות הביטוח הפלשתיניות וקבע כי ניתן אמנם לתבוע אותן בתביעות שיבוב אך החוק שיחול בהן הוא חוק הנזיקין הפלשתיני. בעקבות זאת דחו לי מספר תיקים, אך עם הגשת ערעורים, זכיתי בחזרה בשניים מהם."

אז נשמע שהבעיה נפתרה ואתם יכולים להמשיך לגבות את הפיצויים
"אז זהו, שלא. במקום שחברות הביטוח הישראליות ינקטו בהתנהלות אחידה מול חברות הביטוח הפלשתיניות הרי שכל אחת פועלת לצערי לבדה, וכתוצאה מכך התקבל לפני שבועיים פסק דין בבית משפט אחר, שקבע שאי אפשר לתבוע את הפלשתינים בתביעות שיבוב ובעצם חזרנו לנקודת ההתחלה."

אז מה הפיתרון?
"הפיתרון האופטימלי למצב הוא שחברות הביטוח הישראליות יתאגדו ויפעלו כגוף אחד באמצעות ייצוג של משרד עורכי דין המתמחה בסוג תביעות אלו, ויכול להתוות את הדרך. אם כולם ימשיכו לפעול בצורה נפרדת הרי שאנו יורים לעצמנו ברגליים ובתי המשפט יוציאו פסקי דין מנוגדים חדשות לבקרים."

עורך דין גייזלר עוסק בעריכת דין מזה 25 שנה ומשרדו מתמחה בתחומי הביטוח, המשפט האזרחי – מסחרי והגבייה. במשרד מועסקים 5 עורכי דין מיומנים המעניקים שירות משפטי איכותי תוך שירות לקוחות מסור ונגיש ללקוחות. "בתחום הביטוח אנו מייצגים חברות ביטוח וליסינג", הוא מציין, "ובשביל להתמחות בנישה של תביעות שיבוב נגד חברות ביטוח ברש"פ, צריך מערך שלם כמו זה הקיים במשרדנו, של עורכי דין מקצועיים שייסעו לערי הרשות הפלשתינאית, שיביאו חומרים, שיגישו מכתבים, שיאספו המחאות, וכיו"ב. זה תחום שונה מאוד מתביעות השיבוב הרגילות ונראה שבקרב חברות הביטוח הישראליות טרם ירד האסימון לגביו."

על אלו היקפים כספיים אנו מדברים בשנה?
"תביעות השיבוב נאמדות בהיקפים של עשרות מיליוני שקלים בשנה וההיקפים רק הולכים ועולים. אנו רואים בתיקים אלו שליחות אמיתית עבור אזרחים רבים אשר חיים, עובדים, לומדים ונוסעים בשטחי C ואין להם פתרון אחר. הם משלמים את מחיר ההפקר בכבישים האלו עם פרמיות שמזנקות במקרים של תאונות, וצריך לעשות מעשה ולשנות את המצב הזה אחת ולתמיד."