מוצאים את הכסף האבוד

תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תוכן שיווקי

אנו שמחים למצוא עשרה שקלים ברחוב אשר ננטשו בחופזה על ידי הבעלים או מאה שקלים מתחת לשידה במהלך ביצוע הניקיון לקראת סוף השבוע. כולנו אוהבים לגלות שיש לנו כסף מיותר שלא ידענו עליו, אך לעתים מדובר במאות ואף אלפי שקלים המחכים לנו ואנחנו לא יודעים זאת. על פי הערכות משרד האוצר, מיליארדי שקלים מצויים בחסכונות בלתי פעילים ברחבי הארץ, ותושבים רבים אינם מודעים אליהם. משום כך, הקים משרד האוצר מנועי חיפוש במטרה לסייע באיתור הכספים, וכך גם עשו חברות פרטיות שונות.

איפה הכסף שלי?

אנחנו מתעדכנים בכל עת לגבי החסכונות שלנו וחשבון העובר ושב, ועדיין ניתן בהחלט לאבד את הכסף. אלה כמה מבין הסיבות לתופעת הכספים האבודים:

חשבון בלתי פעיל – אם פתחתם חשבון בנק לפני כמה שנים ולאחר מכן עברתם לבנק אחר, ייתכן שיש לכם עדיין חשבון בלתי פעיל הכולל סכום נכבד של כסף. החשבונות נחשבים לאבודים כאשר עברו 10 חודשים מאז שהתקבלה ההוראה האחרונה לגביהם. ייתכן שבתקופה הזו ניסו פקידי הבנק להשיג אתכם טלפונית, אך לא הייתם זמינים. על כל פנים, מומלץ לגשת לסניף הבנק כדי לברר לגבי החשבון האבוד.
חסכונות לקרן פנסיה – אלה הפקדות פנסיוניות, קרן השתלמויות או קופת גמל אשר נפתחו בעבודות קודמות ואתם שכחתם מקיומן. זו יכולה להיות הפקדה ממסעדה שבה עבדתם אחרי הצבא או עבודה זמנית. כדי לעקוב אחר הכספים האלה, מומלץ להציץ בתלוש המשכורת מעבודות הקודמות ולבחון אם לא צוינו בו הפקדות כלשהן.
ביטוחים בלתי תקפים – כספי ביטוחים שרכשתם בעבר וכעת הם הפכו לבלתי רלוונטיים או פוליסות שאינן בתוקף.
ירושה מקרוב משפחה שנפטר – ממש כמו בסרטים, לעתים תגלו כי קרוב משפחה רחוק שלכם הותיר אחריו חסכונות, כספי פנסיה או חשבונות בנק ואתם לא ידעתם עליהם.

כיצד אפשר לאתר את הכסף שמגיע לי

איתור כספים אבודים הפך לצירוף מילים נפוץ במהלך השנים. יותר ויותר אנשים מודעים לכך שייתכן שיש להם כסף אבוד שהם אינם מודעים לו, ולכן הם יוצאים למסע החיפושים. אחת הדרכים לאתר את הכספים היא לבדוק את הדוחות שאתם מקבלים במייל או בדואר. האם קיבלתם לאחרונה דו"ח מקרן פנסיה שלא ידעתם מקיומה ואף לא טרחתם לפתוח אותו? דרך נוספת היא להשתמש במנוע החיפוש הר הכסף שהשיק משרד האוצר. המנוע מציג רשימה של גופים שבהם יכול להימצא הכסף האבוד. על ידי ביצוע הר הכסף בדיקה ניתן לפנות לגופים הרלוונטיים ולברר אם הכסף האבוד מצוי ברשותם.

למצוא את כל הכסף באמצעות חברה מקצועית

כאשר אתם מאתרים את הכסף האבוד באמצעות מנוע החיפוש הר הכסף, דעו כי יש לו מגבלות. ראשית, מדובר במנוע חיפוש המציג כמות מוגבלת של תוצאות בכל פעם, אשר נמחקות כעבור זמן מה מטעמי אבטחת מידע. שנית, הר הכסף מציג מידע על הגופים הרלוונטיים שיש או היה להם קשר לכסף שלכם, אך אין זה אומר שהכסף נמצא שם. חברות מקצועיות כמו שגיא תכנון פיננסי מציעות ליווי צמוד כדי לאתר את כל הכספים המגיעים לכם. הצוות המיומן יסייע בחיפוש הכספים האבודים בכל פינה ויבצע איתור כספים אבודים במקרים מורכבים במיוחד שבהם לא ניתן להתחקות אחר הכסף.

מצאנו את הכסף! מה עושים עכשיו

לאחר שאלת ה"איפה הכסף שלי" מגיעה השאלה מה אפשר לעשות אתו לאחר האיתור. הכול תלוי בסכום הכסף ובמקום שבו הוא נמצא. אם מדובר בכספי הפנסיה, למשל, ייתכן שיהיה משתלם יותר להניח לכסף עד גיל הפרישה והפעם לעקוב אחריו. אם מדובר בחשבון בנק אבוד או ירוקה, אפשר להשתמש בכסף להשקעות גדולות כמו חופשה חלומית או רכישת רכב.