הגנה משולבת, חומרה ותוכנה לאבטחה מירבית של המחשוב הארגוני

חברת KAZUAR (קזואר) מנגישה לגופים עסקיים פתרונות הגנת סייבר מתקדמים שעד כה יועדו רק לגופים מדינתיים

דניאל דותן, בשיתוף קזואר
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דניאל דותן, בשיתוף קזואר
תוכן שיווקי

בעידן הטכנולוגי המתקדם, כשאיומי הסייבר הולכים ונעשים מתוחכמים ומסוכנים יותר ויותר, החשש הוא שפתרונות ההגנה הקיימים הופכים ללא רלוונטיים. ככל שהמתקפות המתוחכמות שעד כה הופנו בעיקר כלפי מדינות, מיושמות כעת גם על ארגונים בעלי מידע רגיש, כך נדרשת אותה הגנת סייבר "מדינתית", לגופים העסקיים.

יובל פורת ממייסדי החברה

זאת הבינו בחברת KAZUAR (קזואר), שבין ראשיה בכירים לשעבר מארגוני הביון המובילים בישראל, ארה"ב ובריטניה וכן מחברות טכנולוגיה מובילות בתחום. מייסדי החברה הם יובל פורת ומשה עזר, שהוא גם בעלים של חברת IT מסחרי שרוב פעילותה בחו"ל. דמויות מפתח נוספות בחברה: שמעון ארליכמן, בכיר לשעבר במערכת הביטחון, יוחאי בר-זכאי – לשעבר סגן-מפקד 8200 ופרופ' עדי שמיר, מהקריפטוגרפים המובילים בעולם וזוכה פרס טיורינג. קזואר פיתחה מערכת מאובטחת ומוצפנת ברמה מדינתית עם נוחות שימוש המתאימה לעולם המסחרי. המערכת מספקת סביבות עבודה מאובטחות, מוצפנות ומופרדות ברמת התוכנה והחומרה, המאפשרות הגנה מירבית על המידע הרגיש ביותר בארגון.

פתרון הפועל על עיקרון שונה וחדשני

"כחברה שיש בה אישים בעלי ניסיון וידע רב מעולמות הביון, ההבנה שאנו לקראת מהפכה בעולם הסייבר הושגה אצלנו כבר לפני למעלה מעשור, לפני הקמת החברה", אומר יובל פורת, ממייסדי חברת קזואר והמנכ"ל שלה, "הארגונים העסקיים הגדולים בעולם מתחילים להיות מאוימים על ידי האקרים מדינתיים והאיומים הופכים מתוחכמים יותר ויותר. פתרונות הגנת הסייבר המסחריים אינם מעודכנים מולם ולכן דרושים פתרונות מתקדמים ומתוחכמים בהתאם, שאף הם שאובים מפתרונות ההגנה המדינתיים. רתמנו את הידע והניסיון של ראשי החברה בתחומי התקיפה וההגנה המדינתיים כדי להנגיש לגופים העסקיים שיטות הגנה ורמת הגנה שיש כעת רק בעולם המדינתי. הפתרון של קזואר פועל על עיקרון שונה משאר הפתרונות שקיימים כיום לארגונים".

איך זה עובד בפועל?

"הפתרון הוליסטי ומגן על המערכת בכללותה, גם על הצד של השרת וגם על הצד של יחידת הקצה. בשרתים של הלקוח אנו מטמיעים יחידה שנקראת Fortress שניתנת ליישום On Premise, בענן פרטי ובעתיד – גם בענן ציבורי. היחידה שומרת על המידע הסודי של הלקוח מוגן ומוצפן ושולטת בכניסה של מידע וגם ביציאה שלו. אליו מתחברת יחידת הקצה – לפטופ ייחודי גם ברמת החומרה וגם ברמת התוכנה, כאשר יש בו למשל ארבעה מעבדים שונים במקום אחד. החומרה והתוכנה הייחודיים מטפלים בנושא ההצפנה של המידע הסודי, ההפרדה שלו וההגנה עליו. המידע הסודי לא חשוף אפילו למעבד של המחשב או למערכת ההפעלה שלו, וודאי שלא לרשת האינטרנט. כך נוצרת הפרדה עמוקה על בסיס חומרה בין מידע רגיל למידע סודי ורגיש. בנוסף המערכת בנויה באופן כזה שאם הלפטופ נגנב, אבד או נתון לתקיפה, כל ניסיון לפתוח אותו יביא להשמדה עצמית ולכן התוקף שניגש למכשיר לא יוכל לגשת למידע המסווג".

"המערכת מספקת לארגון ולמשתמשים שתי סביבות עבודה שונות: סביבה 'כחולה' (פתוחה) שבה ניתן לבצע עבודה שוטפת שאינה רגישה באופן מיוחד, כמו גלישה באינטרנט ושליחת מיילים וסביבה 'שחורה' מוצפנת שכאשר נכנסים אליה מתחברים בעצם למערכת הארגונית המאובטחת, וניתן לעבוד בה על מידע ברמת רגישות גבוהה, המצריך הגנה מוגברת. המשתמש עובר בין שתי הסביבות בלחיצת כפתור, ולכן הפתרון פשוט ונוח לתפעול ולשימוש".

מיהם הלקוחות שלכם?

"אנו פונים למגוון רחב של תעשיות עולמיות. בעיקר גופים בעלי IP רגיש או מערכות קריטיות, למשל יצרנים גדולים, חברות תרופות, טכנולוגיה, רכב, אנרגיה, אירוספייס ודיפנס, חברות פיננסיות ברמת רגישות גבוהה וגם גופים ממשלתיים חשובים ורגישים. התחלנו לפתח את הפתרון בשנת 2017. כעת אנחנו קרובים להשקה מסחרית שלו וזו תקופה חשובה, מרגשת ומלאת אתגרים והזדמנויות.

"חשוב לציין כי בחברה יש מגוון רחב של אנשים עם יכולות ייחודיות וניסיון משמעותי בתחומי ההתקפה וההגנה לצד תשוקה רבה, אינטגריטי גבוה ומסירות עצומה. מבחינתנו, המשאב האנושי הוא החשוב מכל. אנחנו לומדים ומשתפרים כל הזמן ומקפידים לבחון בצורה כנה ואותנטית גם את הטעויות שעשינו. אנו חותרים להיות חברה גדולה ומשמעותית שתבצע מהפכה של ממש בעולם הסייבר וההגנה על ארגונים עסקיים".

למידע נוסף

בשיתוף קזואר