הייטקס ב-WHITE-HAT, לכוווולם.ן

חברת WHITE-HAT משלבת בהצלחה חדשנות טכנולוגית פורצת דרך בתפישת הגנת הסייבר עם ערכים מושרשים של תפיסת העובד והלקוח במרכז

דניאל דותן, בשיתוף WHITE-HAT
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עופר לוינגר, מנכ"ל WHITE-HAT
עופר לוינגר, מנכ"ל WHITE-HAT
דניאל דותן, בשיתוף WHITE-HAT
תוכן שיווקי

בעידן שבו חברות הייטק נוסדות ונמכרות חדשות לבקרים, הן נדרשות להמציא ולבדל את עצמן משמעותית אל מול הלקוחות והרוכשים הפוטנציאליים וכמובן אל מול המשאב היקר להן מכל - העובדים.

הייטקס ב-WHITE-HAT, לכוווולם.ן

חברת WHITE-HAT שנוסדה ב-2013, חרטה על דגלה את עיקרון 'החשיבה האחרת' אשר בא לידי ביטוי בתחום הטכנולוגי-מקצועי בסיוע לארגונים אל מול איומי הסייבר ההולכים וגוברים בתדירותם ובתחכומם (לאו דווקא בדרכים שהיו מוכרות לרוב מנהלי אבטחת המידע ומנהליהם עד לעשור הקודם) בהיבט קידום ופיתוח המשאב האנושי על מנת לשלב בין כיף וחוויה לעובד, וכן במענה מקצועי ברמה הגבוהה ביותר, ללקוחות.

את המובילוּת שכפלה החברה לסטנדרטיזציה באיכות השירות, ביחסהּ המתמיד ללקוח כאל שותף אמיתי לדרך אשר יעיד בעצמו על יחס אישי, זמינות ומקצוענות שמקבל מהחברה.

שרון נימירובסקי מייסד החברה

ייחודיות זו "נלכדה" בעדשותיה של ענקית הטרנספורמציה הדיגיטלית, EPAM מארצות הברית, חברה המעסיקה כ-41 אלף עובדים ב-35 מדינות ונסחרת בנאסד"ק לפי שווי של 25 מיליארד דולר. EPAM רכשה אתWHITE-HAT לפני כשנה, כדי שזו תהווה זרוע הסייבר המתקדמת שלה אל מעבר לאוקיינוס.

עידן קרן סמנכ"ל טכנולוגיות

במבט חטוף על עובדי החברה ניתן לצפות בהנאה בהון אנושי ממגוון גילאים, מגזרים ומאזורי מגורים שונים בארץ. עובדים שהגיעו מהיחידות הטכנולוגיות של הצבא וכאלו ששירתו ביחידות הקרביות כלוחמים. דוגמה לכך הם לא אחרים ממייסד החברה, שרון נימירובסקי, לצדו טל נצר – סמנכ"ל הכספים ועידן קרן – סמנכ"ל הטכנולוגיות וכמותם עוד עובדים רבים בחברה. אל מול השוני הרב בין עובדי החברה, אי אפשר שלא להשתהות מהמוטיבציה הגבוהה והחתירה למצוינות קבוצתית, שעל פי בכירי החברה, תביא גם למצוינות אישית.

על אף שהכמיהה לעבודה בענף ההייטק ממשיכה לתפוס תאוצה משנה לשנה, תנאי הקבלה לעבודה בתחום אינם פשוטים. כמעט תמיד נדרשת השכלה אקדמאית ותארים רלוונטיים, מבדקים שונים, מבחני קבלה, הפנייה לממליצים וסבב ראיונות מול גורמים שונים בחברה. תהליך הגיוס בכללותו ארוך ומורכב ואלו שמתקבלים לעבודה ומתגלים ככישרונות בתחומם, מחוזרים בלי סוף על ידי חברות מתחרות וזוכים להצעות עבודה מפתות בשכר גבוה ובתנאים מצוינים כמעט על בסיס יומי. החיזור המתמיד אחר עובדי הייטק יצר מצב אבסורדי שבו עובדים לא נשארים במקום עבודה אחד לאורך זמן ומוּנעים כל הזמן על ידי הדחף לבדוק מה מחכה להם מעבר לפינה. מצב זה הוביל לבעיה משמעותית בגיוס ושימור עובדים ואת הנהלת החברה לחשב מסלול מחדש וכמנהגה בקודש, הקדימה את השוק ולפני מספר שנים בנתה ואימצה מודל גיוס שמאפשר התקשרות ארוכת שנים ככל שניתן, עם העובדים.

תואר אקדמי הוא יתרון ולא תנאי

במקום להתמקד בתעודה האקדמית של המועמדים לעבודה, בחברת WHITE-HAT ההתמקדות היא במועמד עצמו. "תואר אקדמי מעיד מבחינתנו על כך שלמועמד יש את היכולת ללמוד אך הוא אינו תנאי קבלה לעבודה אצלנו בחברה", אומר עידן קרן, סמנכ"ל הטכנולוגיות בחברת WHITE-HAT ומוסיף כי, "אנשים בעלי מסוגלות גבוהה, פוטנציאל מיטבי ורצון ללמוד תוך כדי עבודה, הם האנשים שנרצה להעסיק הרבה יותר מאשר אנשים עם תואר אקדמי שעסוקים כל הזמן במה מחכה להם במקום העבודה הבא".

מהו מודל גיוס העובדים ותנאי הקבלה לעבודה הייחודיים שלכם?

"בשוק תחרותי כשכולם מתחרים על עובדי הייטק, הבנו שאנחנו מוכרחים לחשוב אחרת", אומר עידן קרן, "כולם רודפים אחרי אותו פרופיל של עובד פחות או יותר, וההבנה היא שבחברה המספקת שירותים בתחום הגנת הסייבר, יכולת הלמידה והגישה האנושית הרבה יותר חשובות מהידע והניסיון המקדים של העובד. אנשים יכולים ללמוד את התחום בעצמם בשילוב עם מערך ההדרכות הממוסד שלנו, החניכה והליווי המקצועי של הוותיקים לצד הצעירים. 'א.נשים טובים' – זה המוטו שלנו. אלו שרוצים לעבוד, שרוצים ללמוד ולהתפתח, שכמהים לעבודה בהייטק ומוכנים להשקיע.

טל נצר סמנכ"ל כספים

"תהליך המיון הראשוני פתוח לכולם. במהלכו אנחנו שולחים למועמד אתגרים מקצועיים שעליו ללמוד ולהתכונן אליהם, ובתיאום איתו אנחנו בוחנים כיצד ועד כמה הוא התמודד ומהו הפוטנציאל המקצועי שלו. במידה וצלח את השלב הוא יתקדם למיוני אישיות, כאלו שבאמצעותם נוכל אנחנו ללמוד על רצינותו, התאמתו לתפקיד, לחברה, ונכונותו לרוץ למרחק רב".

מה כוללת העבודה בפועל?

שרון נימירובסקי, מייסד חברת WHITE-HAT, אומר, "אנחנו פועלים בתחום של מחקר ופיתוח ושירותי ייעוץ מתקדמים בתחומי הגנת הסייבר על בסיס הבנה מעמיקה של עולם התוקף (מבט תוקף), שירותי תגובה וסיוע לאירועי סייבר (IRT) וכן שירותי ייעוץ בתחומי אבטחת המידע השונים.

עמית הרטמן סמנכ"ל שיווק ומכירות

"פעמים רבות העבודה נעשית בתנאי לחץ. זה קורה כשאנחנו מגיעים לארגון שנמצא תחת מתקפה ומערכות המחשוב שלו מושבתות, כשאין אפשרות לגשת לנתונים או שיש פריצה לנתונים והכאוס ממש בעיצומו. היועצים המומחים שלנו נדרשים לחקור פורנזית, להבין מהיכן הפורצים נכנסו, ולהכווין באופן מידי ונכון כיצד להתמודד עם המתקפה, על מה התוקפים מאיימים כרגע, איך מנקים את מה שהם עשו וכמובן לבצע פעולות לצמצום הסיכון להישנות האירוע בעתיד. אנשינו מהווים משענת טכנולוגית אבל בלא מעט מן המקרים הם מוצאים עצמם גם כתומכים במנהלים, שנמצאים ברגעי משבר ברמה הארגונית".

אילו כישורים אתם מחפשים?

עמית הרטמן, סמנכ"ל שיווק ומכירות בחברה, אומר: "לאור כל אלו, העובדים שאנחנו נאתר יהיו החרוצים שבחבורה. הם יידרשו לעבודה מאומצת, לעתים בשעות וימים (וגם לילות) לא שגרתיים. כשמרכיב הלמידה ימשיך בציר מקביל כל הזמן לנוכח ההתפתחויות הטכנולוגיות בכלל ואיומי הסייבר בפרט. אנחנו נחפש את בעלי כישורי הלמידה, האוטודידקטים והעצמאיים בשטח. ולא פחות חשוב, כאלו שידעו לעבוד בצוות, לשתף, לתת כתף ולתרום לאווירה המיוחדת שלנו ב- WHITE-HAT".

"העובדים שיצטרפו לשורות החברה הם אלו שבסופו של דבר יספקו את השירותים ללקוחותינו ויהיו אחראים לשביעות רצונם המלאה של מנהלים בכירים בארגונים פיננסיים, משרדי ממשלה, חברות הייטק ותעשייה, גופים ביטחוניים ולקוחות EPAM ברחבי העולם."

עופר לוינגר, מנכ"ל WHITE-HAT, אומר: "המגע שלנו עם העובדים לא פוסק לרגע. אנחנו מעודדים התפתחות מקצועית, צמיחה ומצוינות, משקיעים רבות בהכשרות, הסמכות טכנולוגיות ומדידת הביצועים. המציאות היא שכל השדרה הניהולית-טכנולוגית של החברה מונה אנשים שצמחו מלמטה ואט-אט הפכו למוקדי ידע ומובילים טכנולוגיים בתוך החברה ומחוצה לה."

"משרדי החברה משמשים כמרכז חיים ולא כ'עוד מקום עבודה'" מוסיף עופר לוינגר, "מאוד שכיח שהעובדים יחזרו לאחר בילוי למשרד להמשך מחקר, למידה אישית או קבוצתית, משחק פינג-פונג או תחרות מקצועית עם עמיתיהם. מתוך כך אנחנו משקיעים רבות בחוויית העובד, עורכים ימי כיף ופעילויות מגבשות ומהנות. העובדות והעובדים שלנו הם כמו משפחה.

"האווירה מאוד פתוחה ולא פורמלית והמוטו המנחה הוא: Do your job’', בלי לבחון מתי העובד הגיע או סיים לעבוד. כולם מוזמנים לבוא, לדבר, להתייעץ, לחוות דעה ולהעביר ביקורת, ובסופו של דבר להתקדם לתפקידים בכירים ולצמוח יחד עם החברה". מסכם עופר.

אתר אינטרנט

בשיתוף WHITE-HAT