שומרים על איכות האוויר ובריאות העובדים

חברת מיטב טק מפתחת ומייצרת מזה שלושה עשורים פתרונות מתקדמים לפיקוד ובקרת מיזוג האוויר, המסייעים בשמירה על בריאות העובדים במשרדים

דניאל דותן, בשיתוף מיטב טק
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דניאל דותן, בשיתוף מיטב טק
תוכן שיווקי

שנתיים לאחר פרוץ מגפת הקורונה, חשיבות האוויר הנקי והאיכותי במשרדים שהובנה עוד לפני המגפה עדיין עולה בעקביות לסדר היום. לתנאי אוויר שאינם מיטביים ישנם השלכות על בריאות העובדים והם עלולים לגרום למחלות ולתסמינים שונים אצל העובדים, החל מכאבי ראש, בחילה, עיניים דומעות ומגורות, דרך עייפות וסחרחורות, ועד למחלות נשימה ודלקות. חברות המציבות את בריאות עובדיהן בראש הרשימה מקפידות על פתרונות יעילים ומתקדמים לשמירה על איכות האוויר במשרדים.

ישראל וולק

בין הפתרונות האפקטיביים להבטחת אוויר נקי ובריא לנשימה, נמצאות מערכות פיקוד ובקרה למיזוג האוויר שמפקחות ומווסתות באופן אוטומטי את כמות האוויר הצח שנכנס לחדר דרך מיזוג האוויר. אחת החברות המובילות בתחום בישראל ובעולם היא חברת מיטב טק, המתמחה מזה למעלה מ- 30 שנה בפיתוח, ייצור ושיווק מערכות פיקוד ובקרה חכמות ומתקדמות למיזוג אוויר.

"אספקת אויר צח בבנייני משרדים הוא חלק בלתי נפרד מתכנון מיזוג האוויר", אומר ישראל וולק, סמנכ"ל בחברת מיטב טק, "ישנם תקנים ברורים שמפרטים את מספר החלפות האוויר הנדרש בשעה ואת רמת דו תחמוצת הפחמן (co2) בחדרים. בעקבות הקורונה התווספו גם נורותUV שמוטמעות ביחידות מיזוג האוויר במשרדים ותפקידן להשמיד את החיידקים ולדאוג לאספקת אוויר נקי לחללים.

"מאחר ואנו בטוחים שבהמשך יוכנס תקן שיחייב שליטה ובקרה על נורות UV בבקרת מערכות מיזוג האוויר, הקדמנו ופיתחנו בקרים מתקדמים למערכות מיזוג אוויר שכוללים בתוכם את הטיפול ב-UV".

אילו טכנולוגיות מתקדמות ייצרתם לפיקוד ובקרת איכות האוויר במשרדים?

"המוצרים המתקדמים שאנחנו מייצרים הם בקרים בתקשורת שמורכבים ביחידת המיזוג ומחוברים בתקשורת למערכת בקרה מרכזית שמנהלת את כל יחידות המיזוג . בקרת מיזוג האויר מסופקת אף היא ע"י מיטב – טק . מדובר במחשבים ששולטים על עשרות, ומאות יחידות שמספקות תמונת מצב על מה שקורה בכל חדר וחדר. ניתן באמצעות הרשאה מתאימה, לשלוט בכל מערכות הבקרה מכל מקום. המחשבים האזוריים שאנחנו מפזרים מאפשרים לקשור את יחידות הקצה בצורה פשוטה וקלה ולחסוך קווי תקשורת לכל מי שמורשה ונמצא על הרשת. זהו חיסכון עצום ופשטות שליטה על המערכת.

“בנוסף, פיתחנו קו מוצרים חדש לבנייני משרדים ובתי מלון המבוסס על מדידת רמת דו תחמוצת הפחמן בחדרים וביצוע אופטימיזציה וחיסכון אנרגטי נכבד במערכות האוויר הצח.

"בעקבות שנת הקורונה, הכנסנו כאמור פונקציה חדשה לבקרי המזגנים והיא הפעלת מנורת UV לחיטוי האוויר המסופק לחדרים".

כיצד המערכות שלכם מבצעות חיסכון באנרגיה ובעלויות?

"מוצרי הפיקוד והבקרה של מיטב-טק כוללים באופן קבוע חבילת תוכנה מובנית לחיסכון והתייעלות אנרגטית. פיתחנו תרמוסטטים ובקרים בעלי אלגוריתמים חכמים לחיסכון באנרגיה, כשמוצר הדגל שפיתחנו הוא סדרה חדשה של בקרי חדר דקורטיביים ליחידות מיזוג במבני ציבור או בנייני משרדים. הוא מגיע בעיצוב חדש ומרשים ומפעיל פונקציונלית את יחידות מיזוג האוויר שבחדר בהתאם לטמפרטורה הנדרשת. בכך הוא מייעל וחוסך את עבודת המזגן.

"תכנת החיסכון המובנית כוללת טיימר פנימי (שניתן לכיוון) הפועל להפסקה, הגבלות טמפרטורה בקירור ובחימום, נעילת מקשים יעילה לאזורים ציבוריים וכניסה מיוחדת לגלאי נוכחות המאפשר את ניתוק המיזוג על בסיס נוכחות בחדר. הפונקציה המרכזית היא רַגש co2 מובנה בפאנל החדר המאפשר מדידת רמת דו-תחמוצת הפחמן בחדר וויסות יחידות אוויר צח בבניין בהתאם. מדידת רמת ה-co2 בחדרים מאפשרת לווסת את כמויות האוויר הצח בהתאם לצורך, ובכך לחסוך אנרגיה רבה שנדרשת להזרמת האוויר הצח למבנה.

לכל בקר חדר יש אופציה לחיבור גלאי נוכחות שמזהה נוכחות אדם בחדר. כך ניתן לקבוע שבמידה ואין גילוי במשך יותר מ 20 דק' המערכת תכבה עצמאית את מיזוג האוויר ותאורת החדר. נושא חדש לגמרי שמיטב-טק משיקה ממש בימים אלה הוא שילוב מודול wifi בתרמוסטטים ובבקרים. בתרמוסטטים הכוללים מודול wifi, תתאפשר הפעלה מלאה דרך אפליקציה בטלפון הסלולרי מכל מקום בארץ ובעולם. בבקרים הכוללים מודול wifi המשולבים ביחידות מיזוג אויר בפרויקטים, תבוצע תקשורת ובקרה מרכזית מלאה ללא צורך בחיווט בין הבקרים וזה לראשונה בארץ, דבר המהווה מהפכה בעולם בקרת המבנים".

אתר אינטרנט

בשיתוף מיטב טק