Cinten: יישום בינה מלאכותית שלוקח את ניהול הארגון אל העתיד

המערכת המתקדמת של Cinten מייצרת ארגונים עמידים ומוצלחים יותר באמצעות מערכת בינה מלאכותית שמייעלת ומשנה את תהליכי קבלת ההחלטות בזמן אמת

דניאל דותן, בשיתוף Cinten
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דניאל דותן, בשיתוף Cinten
תוכן שיווקי

בעידן הנוכחי והדינמי של היום, מנהלים נמצאים פעמים רבות בסיטואציות מורכבות שמצריכות מהם לקבל החלטות מהירות בזמן אמת. החלטות אלו מתקבלות תוך “חישוב” מהיר של סיכויים מול סיכונים – אתגר קשה לביצוע במציאות תחרותית וחסרת ודאות, כשלצד כל אלו, מנהלים נדרשים להתייעל ולייעל את השימוש במשאבים הארגוניים כל הזמן.

דותן שגיא צילום: רוברט גלס ביאגי פתרונות שיווק

מתוך כך נוצר מודל של ארגונים קוגניטיביים - ארגונים שסיגלו עמידות והצלחה באמצעות טיוב הידע הארגוני. המידע והדאטה שנאספים בתוך הארגון ומחוצה לו מנותחים ומעובדים במהירות לטובת למידה, יצירת תובנות וקבלת החלטות מושכלות.

“בשנים האחרונות אנחנו רואים עלייה בארגונים שמיישמים מערכות ממוחשבות מסוגCognitive Computing – מערכות שרותמות את הכוח המחשובי לשיפור קבלת החלטות עסקיות מורכבות שמנהלים נדרשים לקבל בשוטף” אומר דותן שגיא, מייסד הסטארט אפ Cinten.

יישום Cinten מנגיש את עתיד הניהול הקוגניטיבי אל המציאות העכשווית. “היישום מאפשר לנהל ולייעל תהליכים ארגוניים במגוון תחומים - החל מגיוס וניהול עובדים, דרך שיווק ומכירות ועבודה מול לקוחות, ועד לתהליכי פיתוח ותהליכים עסקיים וארגוניים”.

איך זה פועל?

"דמיינו שאנחנו מחברים לשרתי הארגון שלכם מחשב על", אומר שגיא, "יישום Cinten הוא מחשב על שלומד את הארגון, את הטרמינולוגיה הפנימית ואת התהליכים הפנימיים והחיצוניים המבוצעים בארגון. לאחר שלב הלמידה, היישום מספק למנהלים תובנות בזמן אמת לגבי כל אחד מהתהליכים הארגוניים".

שגיא מציין כי ברגע שמגדירים את היעדים שהנהלת הארגון קבעה בתכנית הרב-שנתית, היישום מספק למנהל חיווי בזמן אמת המשווה בין התהליכים הרצויים לצורך השגת היעדים ובין התהליכים המבוצעים בפועל. "היישום מציג תמונה אותנטית עדכנית של מצוי מול רצוי בארגון ומסייע לו ליישר קו עם תכניות, לנהל צווארי בקבוק ולקבל החלטות על סמך מידע מעודכן".

"כשהמערכת מאתרת סטיות מהחתירה ליעד הסופי היא קוראת למשתמשים לבצע סימולציות של האירוע כדי לבחון מה בתהליך לא מבוצע די טוב ולתקן אותו. המנהל יכול ל’סמלץ’ את התהליך במערכת בלחיצת כפתור, ויפתחו עבורו ענפי אפשרויות חדשים בתהליך קבלת ההחלטות שיסייעו לו לתקן את התהליך תוך כדי תנועה. כך הוא יוכל למעשה לחזור ליעד המקורי שלו, או לחילופין, לשנות את היעד המקורי”.

הצלחה בקבלת החלטות בזמן חירום

Cinten הוקמה על ידי דותן שגיא בשנת 2018 יחד עם אמיר לוטן ואסף טלמון המגיעים מתחומי האבטחה הממלכתית וההייטק המקומי. שגיא הבין כי יש צורך ביישום מתקדם לניהול משברים בארגונים באמצעות סימולציות. ההצלחה המוכחת של המערכת לקבלת החלטות בזמן חירום הובילה את שגיא ושותפיו לפתח מערכת לניהול תהליכים בארגונים לא רק במצבי חירום אלא בשגרה.

כיצד המערכת פועלת?

“פיתחנו את המערכת יחד עם ד”ר כרמית רפפורט, מנהלת החוג לתואר שני בניהול משברים באוניברסיטת חיפה, שההתמחות שלה היא בתהליכי קבלת החלטות. המערכת מבוססת בינה מלאכותית ולמידת מכונה ופועלת במתכונת SAAS בענן (שירות לפי שימוש). כשהמערכת מוטמעת במערכות של הלקוח הוא יכול להשתמש בה מתוך הארגון עצמו. המומחים של Cinten מלווים את הלקוח ומתקינים עבורו את המערכת והוא מטמיע בה את התהליכים הרצויים עבורו. מכאן הכל נעשה באופן אוטומטי, כך שאם ארגונים מבחינים שהם לא נתנו מענים לצרכים או לדרישות מסוימות, המערכת מבצעת אופטימיזציה ומייצרת סימולציות ראשוניות כדי להטמיע תהליכים נוספים”, מסביר שגיא.

פיתוח המערכת של Cinten נעשה בישראל ומשרד ה-CTO ממוקם בארצות הברית, כך שהחברה מספקת שירותים גלובליים לכל רחבי העולם. בין הלקוחות העיקריים של החברה: בנקים מרכזיים, משרדי אוצר, חברות Fortune 500 וחברות ייעוץ גדולות בארץ ובעולם.

מה החזון להמשך הדרך?

"המטרה שלנו היא להמשיך לסייע לארגונים להשתפר כל הזמן ולהתמודד עם אתגרי הדרישות של עולם מורכב יותר. אנו רואים בתהליכי קבלת ההחלטות את הבסיס לעוצמה ולכוח של הארגון וכמובן להשפעה על ההצלחה ועל הרווחים, לכן אנו מתמקדים בשיפור וייעול התהליכים הללו כל הזמן. זכינו במענק של הרשות לחדשנות בסוף שנת 2021 לצורך הרחבת המערכת והמשך פיתוח ה-AI שלה. המערכת כבר פועלת וארגונים כבר התקינו אותה ונהנים מההשפעה המדהימה על הצמיחה והרווחים”.

ליצירת קשר
מעבר לאתר

בשיתוף Cinten