"ייעוץ משפטי הוא צורך קריטי עבור משקיעים"

עליית הריבית בארצות הברית, דעיכתו של שוק המולטי-פמילי והזדמנויות ההשקעה שהפכו ליותר מורכבות. עו"ד שחר שוורץ סבור שרק משקיעים הפועלים בצורה יסודית יכולים להצליח כיום בשוק הנדל"ן האמריקאי

איתמר מרילוס, בשיתוף עו"ד שחר שוורץ
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
000547
"ייעוץ משפטי הוא צורך קריטי עבור משקיעים"צילום: shutterstock
איתמר מרילוס, בשיתוף עו"ד שחר שוורץ
תוכן שיווקי

זה לא סוד שכיום קיימת חוסר ודאות בשוק הנדל"ן האמריקאי, וסיבות לא חסרות: הריבית עולה באופן אגרסיבי, מחירי הדיור גם כן בעלייה והיכולת של משקיעים להגיע לתשואה גבוהה הולכת ונשחקת. דווקא בשוק כזה יש צורך בייעוץ משפטי המאפשר לצמצם סיכונים ולהגדיל את התשואה.

רק למשקיעים עם ליווי משפטי

"שוק הנדל"ן הנוכחי בארצות הברית נמצא בשנה האחרונה במצב של האטה", אומר עו"ד שחר שוורץ, המעניק ליווי משפטי וכלכלי מקיף ומקצועי למשקיעי נדל"ן בארצות הברית. "השוק הפך למאתגר מבעבר ולכן ייעוץ משפטי מבחינה כלכלית, הוא צורך קריטי עבור משקיעים".

שוורץ מיד צולל אל המספרים. "אחד החישובים שכל משקיע עושה הוא ה-Cap Rate (השקעה לחלק למחיר הנכס, א.מ). אם עד לפני שנה או שנתיים קנית נכס להשקעה - למשל בסכום של מיליון דולר - והשכרת את הנכס, החזר ההשקעה שלו עמד על כ-10%, כך שבתוך עשר שנים כיסית את עלות ההשקעה. כיום מדובר על סדר גודל של 6% לשנה. כך שהרבה יותר קשה להרוויח תשואה שמצדיקה את ההשקעה. זה, אגב, נכון בערך באותה המידה לנכס שעומד למכירה ולא רק להשכרה".

שוורץ מתייחס גם לדעיכתו של שוק המולטי-פמילי - השקעה במספר רב של דירות באמצעות קבוצות רכישה או קבוצת משקיעים. "בעבר המשקיעים הישראלים אהבו מאוד את סוג ההשקעה הזה, אבל בשנה האחרונה, בעקבות השינויים שהזכרתי קודם לכן, גם השוק הזה הפך להרבה פחות מושך מבעבר. לכן לדעתי כיום משקיעים קפדניים שמוכנים להשקיע בתחומים מניבים יותר ימצאו הזדמנויות בסוגים חדשים ויצירתיים של נכסים או בניו-קונסטרקשיין, שבהם פוטנציאל התשואה גבוה יותר. כמובן שמדובר בתחום בפני עצמו ולא הייתי ממליץ למשקיעים להיכנס אליו בלי ליווי משפטי".

ייעוץ אובייקטיבי בכל השקעה

לאחר שני עשורים שבהם הוא חי ונושם את שוק הנדל"ן האמריקאי, ניתן להגיד כי עו"ד שחר שוורץ מכיר היטב את מרבית השחקנים בזירה ויודע לעמוד על טיבם. חשוב להבין, בארצות הברית אין מדינה אחת דומה לאחרת, וכל עיר מתנהלת אחרת. אין דין השקעה במיאמי כדין השקעה בסינסינטי, אוהיו, והשקעה במנהטן לא תתנהג כמו השקעה בבאפלו. השילוב של הידע הרב שצבר עו"ד שוורץ בהיכרות עם כל מדינה ועיר בארצות הברית, כמו גם את כל הנפשות הפועלות, יחד עם היותו יזם ותיק מתברר כבעל ערך משמעותי למשקיעים.

"קיימים לא מעט סיכונים עבור משקיעים זרים בארצות הברית. חוקי המיסוי והמקרקעין שונים ממדינה למדינה ולכן נדרשת מעטפת שירותים כוללת עבור משקיעים לכל אורך ההשקעה. בעיניי זה המפתח שמאפשר למשקיעים ליהנות מתשואות גבוהות בלי חשש וללא התעסקות בבירוקרטיה", אומר עו"ד שוורץ.

"חלק משמעותי בתהליך הוא גם לסנן עסקאות לא רלוונטיות – שמי שלא מכיר עלול ליפול אליהן. רק לאחרונה עליתי עם לקוח לשיחה ואחרי כמה דקות שיחה, הצד שהציע לנו את העסקה הבין שאני 'מבין עניין' וציין בפני המשקיע שהם מבינים 'עם מי יש להם עסק'. כך מנעתי מהמשקיע את עוגמת הנפש שהיתה נגרמת לו אם היה בוחר להשקיע".

נוסחת ההצלחה השקטה של עו"ד שוורץ, שכבר הפך לאוטוריטה בתחום, מתבססת כאמור על שני עשורים של ידע נרחב ומקצועיות חסרת פשרות. סטנדרט האיכות שהפך לסימן ההיכר שלו הוא תהליך ליווי מתמשך לקהל לקוחותיו - חברות ענק, יזמים ומשקיעים יחידים, להם הוא מסייע באיתור נכסים להשקעה, עריכת הסכמים, סיוע בקבלת אישורי מס, פיקוח על העברת כסף מישראל לארצות הברית ושירות משלים הכולל בניית תכנון מס באמצעות רו"ח חיצוניים המתמחים במיסוי, לשם מציאת פתרון מיסוי מלא ונכון.

הערך הייחודי ששוורץ מעניק ללקוחותיו, חברות כיחידים, כולל דיווחים שוטפים מהשטח על מצב הנכס, פירוט על השינויים שחלו בשכונה שבה מיועד הפרויקט, ואפילו רשת ביטחון של קשרים מעולים מול חברות הניהול. בזכות כך, אומר עו"ד שוורץ, המשקיעים זוכים לביטחון ושקט נפשי כאשר הם יודעים כי כל העת יש מי שדואג שההשקעה שלהם תניב רווחים.

היעד הבא: הקמת קרן נדל"ן

הניסיון העשיר של עו"ד שוורץ לאורך השנים כולל ליווי של גופים עסקיים גדולים בעסקאות ענק, הוביל אותו לאחרונה להיות שותף בהשקת קרן גיוס לנדל"ן המיועדת למשקיעים בארצות הברית, אירופה וישראל. המלווים לקרן יקבלו בטוחות בדמות הערות אזהרה לכספים. הקרן עתידה לשתף פעולה עם גופים שעמם עבד שוורץ בארצות הברית, וכעת מעוניינים לפעול ביחד באירופה ובישראל, ולהוציא לפועל עסקאות נדל"ן.

"אני בטוח שהידע, הניסיון ובקיאות שלי לאורך השנים בכל ההיבטים המשפטיים תוביל לקרן משקיעים שירגישו שהם נמצאים בידיים בטוחות ואמינות. הליווי המשפטי היסודי בזיהוי עם עסקאות ייחודיות הוא סיבה מצוינת להצטרפות לקרן", הוא מסכם.

עו"ד שחר שוורץ
מס' טלפון: 077-9577122
למעבר לאתר >>

בשיתוף עו"ד שחר שוורץ