"השוק בלאס וגאס מציע חלון הזדמנויות צר"

עם התאוששות עיר החטאים ממשבר הקורונה לצד העליות באינפלציה ובריביות, נוצרות הזדמנויות ייחודיות להשקעה בעיר, מסביר איש הנדל"ן אריק רייטר, בעלי חברת First United Management

נועה בגון, בשיתוף First United Management
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
000545
"השוק בלאס וגאס מציע חלון הזדמנויות צר"צילום: shutterstock
נועה בגון, בשיתוף First United Management
תוכן שיווקי

"במצב השוק בלאס וגאס היום נוצר חלון הזדמנויות צר, ברזל חם שמי שיכה בו ירוויח", קובע איש הנדל"ן אריק רייטר, הבעלים של First United Management, העוסקת בתיווך עסקאות נדל"ן ובניהול נכסים בלאס וגאס. "השוק המקומי כרגע בעצירה. יש מלאי של נכסים שהתחרות עליהם קטנה והמחירים יורדים וזאת הזדמנות כמעט חד–פעמית בתנאי השוק הנוכחיים".

למעשה, העליות באינפלציה והעלייה החדה בריבית, שהעלתה כמובן גם את הריבית על המשכנתאות — הן שיצרו את ההזדמנות שמשקיעים מחכים לה: "הקונים המקומיים, שתלויים במשכנתאות ומתקשים יותר לקבל אותן כרגע, עצרו תהליכים והם מחכים לראות מה יעשה השוק. התחרות על כל נכס ירדה משמעותית, המחירים נמוכים משמעותית מלפני שנה, ולנו כמשקיעים זאת כמובן הזדמנות לנצל. כשהרוכשים יחזרו אל השוק נראה שוב עליות מחירים ותחרות גבוהה יותר על נכסים למכירה.

"חלון ההזדמנויות הנוכחי והעובדה שאנחנו לא צריכים להתמודד מול עשרה קונים על כל נכס, מאפשרים לנו לקבל את התשואה שאנחנו רוצים עבור המשקיעים שלנו. הנקודה הזאת בזמן היא קריטית".

רייטר פועל בשוק הנדל"ן בלאס וגאס מאז 1996, את הפעילות המשמעותית שלו ייצר בתקופת המשבר של 2008, תקופה שזימנה לו וללקוחותיו המשקיעים הזדמנויות עסקיות בדמות רכישה של נכסים מעוקלים ישירות מהבנקים ובמחירים אפסיים כמעט. באותה תקופה הקים רייטר את מחלקת ניהול הנכסים של החברה, מתוך ההבנה שזוהי הזרוע שיכולה לספק למשקיעיו תשואה אופטימלית ואת השקט הנפשי שהם מחפשים בהשקעות מסוג זה. "כיום אנחנו מנהלים כ-1,200 נכסים בלאס וגאס, המשקיעים שלנו רושמים החזר חודשי נקי של 5%‏-6%, אחרי הוצאות תחזוקה, ביטוח, ניהול ותשלומים לרשויות. מאחר ושיעורי שכר הדירה עלו מאוד בשנתיים האחרונות, שיעורי התשואה נשארים גבוהים, גם אחרי העלייה האחרונה בריבית על המשכנתא", הוא מבהיר.

עיר ללא מס

לאס וגאס גדלה בשנים האחרונות בקצב מסחרר ואחרי פגיעה קשה של מגפת הקורונה בעיר שבנויה על תיירות, היא חווה כרגע פריחה ושגשוג עם הכנסות ענק ועסקי התיירות רושמים שיעורי רווחיות במספרים גבוהים מאי פעם.

אריק רייטר

"קצב הגידול שלה הוא מסחרר. זהו מרכז הקונגרסים הגדול של ארצות הברית והעיר נהנית מכנסי ענק של החברות הגדולות בעולם. בשנים האחרונות היא גם הפכה למרכז ספורט - קבוצות הוקי מקומיות פתחו אצטדיונים, קבוצת הפוטבול הריידרז הקימה אצטדיון ענק, השער נפתח לקראת קבוצות בייסבול שיגיעו, ה-NBA בדרך להיכנס לעיר והשנה יהיה כאן גם מרוץ נאסקאר. האירועים האלו לא רק שמושכים מבקרים, תיירים ומשקיעים, אלא גם מושכים הגירה חיובית, מכניסים הרבה כסף לעיר ותורמים לגדילתה.

"בנוסף, צריך לזכור שבווגאס אין מס מקומי (State tax) ועלות המחייה כאן נחשבת זולה, וזה מושך לכאן המון אנשים. יש נהירה די מאסיבית של אוכלוסייה מקליפורניה, הרבה בעלי חברות מחד ופנסיונרים מאידך מגיעים לגור כאן".

אינטרס משותף לתשואה גבוהה

First United Management אינה רוכשת נכסים, אלא מספקת שירותי תיווך לקניה, למכירה - בהם בתים פרטיים, מולטי פמיליז, בנייני דירות ויחידות דיור בקומפלקסים – וכן שירותי ניהול נכסים מלא.

רייטר מבהיר שהחברה לא מתעסקת בעסקאות של נכסים שזקוקים להשבחה, אבל פעמים רבות נערכים שיפוצים בסדר גודל קטן שמייצרים עליית ערך. "אני לא חושב שזה נכון למשקיעים שלא חיים וגרים כאן להיכנס להרפתקאות גדולות של שיפוצים והשבחה", הוא מבהיר. "בשורה התחתונה, עם הון של כ-120 אלף דולר יש לכם נכס בלאס וגאס. זהו סכום ראוי לרכישת דירה בבניין או הון מספק למשכנתא לא גדולה, לרכישה של נכס בסדר גודל גדול יותר".

במודל העסקי של First United Management, האינטרס של החברה הוא להשגת התשואה הגבוהה ביותר האפשרית עבור המשקיע. בתהליך הרכישה מלווה החברה את המשקיעים בכל התהליך, מאיתור עסקאות איכותיות, דרך עריכת משא ומתן למחיר הטוב ביותר, ובמקרה של משקיעים ישראלים – ליווי בהגשת מסמכים ותהליכי ההלוואה מול הבנקים המקומיים.

רייטר עצמו מחזיק ברישיון ברוקר נדל"ן (דיפלומה הכרחית לביצוע עסקאות תיווך בארה"ב), תחתיו פועלים עשרות עובדים בעלי רישיון ניהול נכסים, שוכרי ליסינג המתמחים באיתור שוכרים ובביצוע בדיקות רקע מקיפות, מחלקה ייחודית שמטפלת בתשלומים ובבירוקרטיות השונות שמלוות את מי שמחזיקים נכסים בארה"ב, ומחלקת תחזוקה שדואגת לתחזוקת הנכסים הכוללת ומבצעת בדיקות תקופתיות לוודא תחזוקה ראויה של הנכס על ידי השוכרים. התקשורת הן מול השוכרים והן מול המשקיעים מתבצעת בפורטל דיגיטלי, שמספק למשקיעים את הדו"חות החודשיים ואת כל המסמכים הדרושים. לשוכרים קיים קו תחזוקה שזמין 24/7.

"לאחר הרכישה החברה בעצם לוקחת עליה את כל האספקטים של הניהול - איסוף דמי השכירות, קשר עם הדייר, תיקונים שוטפים וכו'. המשקיעים שלנו מקבלים אל חשבון הבנק שלהם את התשואה נטו ונהנים מהשקעה פאסיבית ושקטה", הוא מסביר. מאחר ודמי הניהול הם נגזרת של דמי השכירות באחוזים, האינטרס לגובה השכירות הוא משותף גם למשקיע ומבחינה חוקית ועל הנייר יכול בעל הבית להעלות את שכירות הדיירים גם מדי חודש בחודשו. יחד עם זאת, רייטר דואג להבהיר, שהוא אינו דוגל בהעלאת דמי השכירות באופן תכוף וכי "דייר איכותי וארוך טווח מעניק שקט נפשי שבסופו של דבר שווה יותר מתחלופה גבוהה של דיירים שעוזבים בעקבות העלאת שכר הדירה. אנחנו שואפים להיות משקיעים הוגנים והשקעה הוגנת היא ניצחון לשני הצדדים".

First United Management
למעבר לאתר >>
לפנייה במייל >>

בשיתוף First United Management