"אנחנו יודעים לייצר תשואה מנדל"ן בגיאורגיה"

הנוסחה של מישל קאזה, מייסד חברת ניהול הנדל"ן להשקעות בגיאורגיה לאו־גרופ, שואפת לייצר תשואה מבוססת הצלחה ללקוחות החברה. הדירות מושכרות כיחידות נופש לתיירים, עם מנגנון ניהול ותחזוקה משומן ומערך שיווק עצמאי ומתקדם

גלית בן חמו, בשיתוף חברת לאו־גרופ
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הדמייה רחבה מרכזית מהקרקע
הדמייה רחבה מרכזית מהקרקע
גלית בן חמו, בשיתוף חברת לאו־גרופ
תוכן שיווקי

מה–1 בינואר השנה ועד היום הצליחה חברת לאו־גרופ, חברת ניהול הנדל"ן להשקעות בגיאורגיה, להשכיר את 156 יחידות הדיור של לקוחותיה לנופשים, וצברה לזכותם 6,667 ימי השכרה. "בתקופה של שבעה חודשים הצלחנו לקלוט כ–2,300 משפחות או זוגות ששכרו דרכנו דירות נופש בגיאורגיה", מסביר מישל קאזה, המייסד והבעלים. "התרחיש הזה מתקיים בזכות מערכת אופרציה עצומה, שמנהלת את מערך השיווק של דירות הנופש להשכרה בבטומי ובטביליסי בגיאורגיה, וכוללת את אחזקת הדירות, ניקיון, תפעול, פיקוח, ביטוח לדירות ומסירת הדירות לנופשים ועוד. בזכות זה אנחנו מצליחים לייצר ללקוחות שלנו תשואה ממוצעת של 6%–10% בכל שנה".

כיום החברה מתחזקת ומפעילה 156 יחידות דיור להשכרה לצורכי נופש, כשבכל דירה שוהים התיירים במשך כמה ימים. "אנחנו מהחברות היחידות שיודעות לייצר מספרים כאלה בשוק ניהול הנכסים בבטומי. אנחנו שומרים על בלעדיות עם המשקיעים שרוכשים דרכנו, ובשלבי הרכישה לא נכנסים לפונקציה של תיווך, אלא נותנים להם שירות מלא, כולל שירותי הערת אזהרה, רישום בטאבו ושירותי נוטריון, ללא עלות. העסקה מבחינתנו מתחילה מהיום שבו הדירה נמסרה ובאחריותנו לשווק אותה לצורכי תיירות. יש פה מנגנון Win-Win ייחודי שאנחנו החלוצים להציע אותו בארץ, והוא מבוסס על זה שאנחנו יודעים שנוכל לשווק את יחידות הדיור האלה ולהפיק מהן את התשואה הגבוהה". הוא מדגיש שהבלעדיות באה לידי ביטוי בכך שהם לא מטפלים בדירות נופש שלא נרכשו בתהליך מלא עם החברה.

חברת לאו־גרופ מעסיקה 48 עובדים שמנוהלים דרך משרד מרכזי בבטומי. על האופרציה מנצח מהארץ מישל קאזה, יליד גיאורגיה. החברה הוקמה בשנת 2018, אולם לקאזה ניסיון של עשור בפעילות של ניהול נדל"ן להשקעות בגיאורגיה. "הקמנו את החברה אחרי שהבנו שהישראלים גילו את הפוטנציאל האדיר שקיים בגיאורגיה, ואחרי שהם השקיעו הם רוצים שהנכס יושכר וייצר להם תשואה. כשנכנסתי לזירה הזו הכול עוד היה בחיתולים, ובהדרגה גייסתי עובדים שכיום כל אחד מהם הוא מנג'ר של עשייה. המערך הזה פועל כמו מבצע צבאי".

156 יחידות הנופש שמתפעלת החברה הן דירות סטודיו ודירות של שניים או שלושה חדרים בשבעה בנייני מגורים. הצוות המקומי מנהל את הלוגיסטיקה במלואה — תחזוקה, השכרה, תפעול יום־יומי, שיווק הנכס, ניקיון ועוד. "היתרון המרכזי מכך שכל העובדים הם גיאורגים הוא שהם יוצרים אינטראקציה עם המוסדות ועם הספקים בצורה קלה מאוד. הכול מנוהל בגיאורגית". קאזה מציין, בנוסף, שלכל אחת מהדירות יש עמוד אינטרנטי עצמאי, שנועד לפרסום ולהשכרת היחידות לתיירים. כמו כן מפורסמות הדירות באתרים ייעודים, כמו אייר בי אנד בי ובוקינג.

חשיבה יזמית ללא הפסקה

המוקד העיקרי של פעילות החברה נמצא בעיר הנופש בטומי, שבה קרוב ל–170 אלף תושבים. לדברי קאזה היקף התיירות מסתכם בכ–3 מיליון תיירים בשנה. בנוסף מנהלת החברה נדל"ן להשקעות בטיבליסי ובאתר הסקי בקוריאני. "כשאדם מתעניין בנכס אנחנו מציגים לו קטלוג שכולל 12 פרויקטים במקביל — דירות חדשות מקבלן. אני מאמין שכשיש מבחר, המשקיע יכול לבחור את האופציה שמתאימה לו ביותר, וזה תופס לכל תחום של מכירות. אנחנו עושים את החיבור בין המשקיע לבין הקבלן ותומכים בתהליך בגיאורגית, ללא עמלת רכישה. אנחנו עוף מוזר בעצם שיטת השותפות שאנחנו מציעים. מרוויחים מעט, אבל לאורך זמן, כשאנחנו יודעים לייצר תוצאה ממשית. אם לא היינו יודעים לייצר תוצאות כאלה, לא הייתי מציע הצעה כזו". הוא מוסיף שבמקרה שבעל הנכס מצליח להשכיר את הדירה באופן עצמאי הוא זוכה ב–10% תשואה נוספים על העסקה. "אני מסתכל על העסקה כשותפות. ורואה במאמצי השיווק של הלקוח כמשהו שתורם לטובת הכלל".

קאזה מציין שבתקופת הקורונה והסגרים תפעול הדירות והשכרתן נמשך כמעט בצורה מלאה: "מראש בנינו תוכנית שיווקית עד לשנת 2030, שחלק ממנה התייחס למצב חירום של הדממת התיירות בעקבות כוח עליון. זה לא שצפינו את המצב, אבל היתה לנו תוכנית מוכנה שיכולנו לשלוף מיד ברגע שפרצה המגיפה". הוא מספר שהחברה העלתה קמפיין בשפה הגיאורגית, בהובלת קאזה, שהזמין את המקומיים להתארח בדירות הנופש בבטומי. "אי אפשר היה לטוס לחו"ל, אז הבאנו תיירות פנים. בנוסף לזאת, מאז פרוץ המגיפה, נוודים דיגיטליים מהווים נתח מקהל היעד ששוכר את דירות הנופש, ובכך מגדילים את ימי ההשכרה של הנכס גם בתקופות הקרות".

יוזמה נוספת שבה מעורב קאזה מתחילה ברכישת קרקעות בהיקף של 1,600 מ"ר. לאחר קבלת אישורים החלה בנייה של 6 קוטג'ים שיחולקו ל־6 דירות גן ו־6 דופלקסים, כולם עם ג'קוזי וסאונה פרטיים ויציאה לבריכה משותפת. הדירות יצאו לשיווק בימים אלה, שתיים מתוכן כבר נמכרו ומסירת הדירות עתידה להתרחש בעוד כ–18 חודשים. לדבריו, העניין התיירותי בריזורטים עלה מאוד בתקופה האחרונה. "אנשים מחפשים חופשות פסטורליות עם פסיליטיס תואמים, ולשם אנחנו מכוונים. כרגע אנחנו במשא ומתן על קרקע נוספת בהיקף של 3,700 מ"ר לבנייה. כיום, אחרי כעשור של פעילות, אנחנו יודעים הרבה יותר. יש לנו ניסיון וביטחון בעסקאות וזה מבחינתי השלב הנכון להגדיל את הפעילות שלנו".

למעבר לאתר לאו גרופ >>

בשיתוף חברת לאו־גרופ