"מפה לאוזן": חברת השקעות נדל"ן שמאמינה שהשקעה טובה מתחילה באנשים

יהונתן ענפי, מייסד והבעלים של חברת AVERTICE, המתמחה בנדל"ן בארצות הברית עבור משקיעים ישראלים, מספר על שירותי החברה, מטרותיה, האתגרים בתחום והדרך לצלוח אותם בביטחון

לירון גולן
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
בית פרטי
"מפה לאוזן": חברת השקעות נדל"ן שמאמינה שהשקעה טובה מתחילה באנשיםצילום: shutterstock
לירון גולן
תוכן שיווקי

"בתחום השקעות הנדל"ן בארצות הברית, שמרגיש מאוד וירטואלי, חשוב שיהיה למשקיע מישהו בצד השני שהוא סומך עליו, לכן רוב לקוחות החברה מגיעים מפה לאוזן, המלצות מחברים ומפורומים שונים ברחבי הרשת", משתף יהונתן ענפי, מייסד והבעלים של חברת AVERTICE המתמחה בנדל"ן בארצות הברית, עבור משקיעים ישראלים, בשלושה אזורים עיקריים: צפון קרוליינה, אינדיאנה ופילדלפיה.

החברה נוסדה לפני כ-6 שנים על-ידי יהונתן, איש עסקים ויזם ובעבר בעל חברה וותיקה שהתמחתה בתחום האודיו-וידאו וחשמל-חכם יותר מעשור. "עד היום מגיעים אלינו לקוחות מהעסק הקודם ויוצאים יחד איתנו לדרך חדשה בהשקעות נדל"ן. החברה דוגלת בגישה של 'פה לאוזן' מהסיבה הפשוטה כי משקיע מרוצה יכנס לעוד השקעה, ואף ימליץ לחברים ומכרים, למטרה זו אנו מכוונים, וזה מוכיח את עצמו לאורך שנים. כמו כן, לקוחות מגיעים אלינו דרך הפורומים השונים, שם אנו מעניקים תוכן חינמי ובעל ערך עבור משקיעים בתחילת דרכם ומשקיעים מנוסים".

יהונתן ענפי (44), הקים את חברת AVERTICE במטרה להעניק הזדמנות למשקיעים לצאת לדרך כלכלית חדשה עם ביטחון שיש מי שבנה עבורם צוותים חזקים שיאפשרו למצוא השקעות טובות מעבר לים. "השקעות נדל"ן בארץ, ובעיקר בחו"ל, מרתיעות משקיעים רבים. חוסר היכרות עם ענף הנדל"ן, בירוקרטיה, קושי בשפה, קושי בהבנת התרבות ועוד, מרחיקים משקיעים מעסקאות מעולות, וחבל. בתחילת דרכי כמשקיע ספגתי לא מעט הצלחות אך גם לא מעט כישלונות. אחרי שהבנתי מהן הטעויות ואיך אפשר למזער סיכונים ולמקסם את הרווחים, ראיתי לנכון להעניק הזדמנות לאנשים נוספים. אני יכול להבין את החששות של המשקיעים, כיוון שהייתי בסיטואציות דומות לפני מספר שנים.

"לכן, לא סתם נולד סלוגן החברה "Invest in people", אנו קודם כל משקיעים באנשים ועושים הכל על מנת למזער את החששות, לפזר את הערפל ולהעניק להם שקט נפשי בדרך להשקעות נדל"ן בארצות הברית. אנו שואפים לשפר את התהליכים וללמוד כל הזמן מה יכול לתת מענה טוב יותר למשקיעים שלנו".

יהונתן ענפי, מייסד והבעלים של חברת AVERTICE צילום: באדיבות החברה

Don't wait to buy real estate - buy real estate and wait - Will Rogers

"יש משקיעים שנוטים לחכות בצד להשקעה הנכונה, לעליית ערך, לשוק יציב. בזמן שהם ממתינים בצד הם מפספסים הזדמנויות טובות ואפילו מעולות, לכן אנו מאמינים בגישה זו ומכוונים את הלקוחות להשקיע בנדל"ן ואז לחכות. עד היום מכרנו בממוצע כ-350 בתים עבור משקיעים ישראליים שהחליטו לא לחכות ופשוט לפעול, מרביתם נהנים עד היום מרווחים יפים מאוד. חשוב להבין התחום של הנדל"ן הוא לא שחור או לבן, יש הרבה אפור, לכן אנו עובדים עם צוותים חזקים ומקצועיים, בעלי ניסיון של 20 שנה, המכירים את השוק ויכולים למזער סיכונים עבור המשקיעים. אנו מציגים למשקיעים את התמונה הכוללת לכל השקעה – יתרונות, סיכונים ועוד – על מנת שהמשקיע יכנס עם הבנה להשקעה. דבר חשוב לא פחות, על כל מעורב בהשקעה להיות נוכח בפגישות הקשורות לעסקה".

האם הקורונה השפיעה על התחום?
"כן, לטובה ברוב המקרים. בשנה האחרונה השווקים באזורים שלנו עלו, משקיעים עשו יותר אחוזים במכירת נכסים ומ-FLIP (קניה, שיפוץ, מכירה). כשהתחילה הקורונה חששנו מירידה בענף, אך שוק הנדל"ן במדינות בהן אנחנו עובדים נשאר יציב, אנשים עדיין צריכים למצוא מקום מגורים וקורת גג. היום אנחנו רואים מגמת עלייה, השווקים חזקים, יש דילים טובים והמחירים עולים. כמו כן, חלק מהמדינות מסייעות לאזרחים בתשלומי שכר דירה, יש משקיעים שקיבלו תשלום עתידי של שלושה או ארבעה חודשים מראש. בנוסף, מדובר באזורים בעל אופי רפובליקני ועל כן המדיניות של בתי המשפט בכל הקשור לבעיות תשלום שכר דירה של שוכרים היא לרוב לטובת בעלי הבית.

השקעה בארהב - ההבדל בין ישראל לארהבקרדיט: wechooserealestate avertice

כמו כן, ישנם מקרים בודדים בהם השוכרים מנצלים את המצב בשוק, יודעים שבתי המשפט עובדים באופן חלקי, ומעכבים תשלומים. חשוב להבין שאלו מצבים שיכולים לקרות, אך חברת הניהול מטפלת בזה, וזהו דבר הדורש סבלנות מצד המשקיע".

מהן הדרכים האפשריות להשקעה?
"ההשקעה הפופולרית ביותר היא קניית בית פרטי המיועד להשכרה שנרשם על שם המשקיע בטאבו. הממוצע של סכום ההשקעה נע בין 70-120 אלף דולר, עם תשואה שנתית מוערכת של בין 9-11% (נטו לפני מס).

השקעה שניה מכונה Flip, מציאת נכס במחיר נמוך ממחיר השוק, השבחת הנכס ומכירתו בשוק המקומי. כאשר ממוצע ההשקעה נע בין 150-200 אלף דולר, עם תשואה שנתית מוערכת של בין 15-20%.

השקעה שלישית היא בנייה מאפס, במסגרתה קונים שטח המיועד לבנייה ומתחילים בפרויקט עם או בלי שותפים נוספים.

ההשקעה הרביעית היא מסלול הלוואה בה המשקיע מרוויח בממוצע כ-7% מהכסף בשנה וזאת לתקופה של מינימום שנה וחצי. כנגד סכום ההשקעה מקבל המשקיע גם ריבית וגם שיעבוד של נכס בארה"ב, כך שיש הגנה מלאה על הכסף.

השקעה נוספת, שבימים אלו רוקמת עור וגידים, ותיתן מענה למשקיעים ותיקים ומשקיעים חדשים, היא השקעה באמצעות מימון בנקאי - הלקוח משקיע חלק מהכסף ברכישת נכס, החברה מארגנת מימון המחולק לשניים - מימון לטווח קצר או לטווח ארוך.

נכס בעיר גרינסבורו צילום: הילה כהן

מדובר בהשקעות טובות המיועדות למשקיעים שמבינים כי מינוף זה הסוד להשקעות לטווח הארוך. באמצעות השקעה זו ניתן להגיע למספר נכסים במינימום הון עצמי".

למה לצאת לדרך דווקא איתכם?
"הלב של השקעות נדל"ן הוא חיבור טוב בין המשקיע ליזם. אנו מחפשים ורוצים לעבוד עם משקיעים ישרים ושקופים, ולהעניק להם את כל זה בחזרה. הצוות שלנו מורכב מאנשים שמעבר למקצועיות, אפשר לסמוך עליהם, הם עובדים בשקיפות מול הלקוחות ונותנים את מלוא תשומת הלב לכל עסקה. בנוסף, מעבר לשירות ולאכפתיות, יש לנו אפשרות לתת משהו שחברות אחרות בארה"ב לא נותנות והוא האפשרות לקנות בית שאין צורך לשפץ או למצוא דיירים, הבית מוכן להשקעה עם דיירים שמשלמים שכירות ועובר לניהול חברת הניהול.

"אחד הדברים שהצלחנו לספק למשקיעים שלנו באחד האזורים, אשר מייחד את החברה, הוא חברת ניהול המציעה מחיר קבוע לחודש (FIX PRICE), כאשר מאותו הרגע כל תקלה בחלקו הפנימי של הנכס אמורה להיות מטופלת על-ידי חברת הניהול במחיר החודשי הקבוע שסוכם. כל האלמנטים הללו נועדו לאפשר למשקיעים לצאת לעסקה בראש שקט ועם כמה שפחות התעסקות במהלך השנה".

נכס בעיר גרינסבורו צילום: הילה כהן

יכול לתת דוגמה לפרויקט בולט?
"לאחרונה מכרנו נכס של לקוח ברווח מאוד משמעותי. הוא שוכן בעיר גרינסבורו ונקנה עבור משקיע שלנו לפני כשנתיים בסכום של 106,000 דולר כולל עלויות סגירה, תיווך ושיפוץ. הנכס פעל קרוב לשנתיים עם שכירות של 1,200 דולר בחודש ולאחר שנתיים נמכר ב-153,000 דולר. מדובר בעשרות אחוזים של רווח".

מה עוד אתם מתכננים בעתיד?
"אנו עובדים כל הזמן מאחורי הקלעים על מנת לשפר את השירות שלנו וליצור אפשרויות השקעה נוספת ומניבות, עבור כל סוגי המשקיעים, מהסולידיים ביותר ועד למשקיעים מנוסים שיכולים למצוא אצלנו אפיקי השקעה חדשים ומעניינים. אנו מזמינים אתכם להצטרף למשפחה שלנו ולגלות שיש דרך בטוחה להשקיע בנדל"ן".

מה צריך לעשות מי שמעוניין לצאת לדרך?
"מאוד פשוט, לשלוח מייל או ליצור קשר לתאום פגישה ללא עלות, שם נוכל לתת למשקיע קודם כל הבנה ראשונית מה זאת השקעה, מה הסיכונים ומה הסיכויים, ולענות על השאלות שעולות בפגישה".

AVERTICE
טלפון: 050-4545944, 051-5155061
מעבר לאתר >>
לערוץ היוטיוב >>
לעמוד הפייסבוק >>
לחשבון האינסטגרם >>
לכתובת המייל >>

בחזרה למדור השקעות נדל"ן בחו"ל >>