חדשנות טכנולוגית//המגמות הטכנולוגיות שיעצבו את המחר

יואל צפיר
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
shutterstock
צילום: shutterstock
יואל צפיר
תוכן שיווקי

חדשנות טכנולוגית כבר מזמן איננה מונח עתידני, אפוף מסתורין, המאפיין בעיקר את מחוזות ההיי-טק. חדשנות טכנולוגית היום היא חובקת עולם, כוללנית וטרנספורמטיבית, המגדירה מחדש את המציאות בה אנו חיים ופועלים. היא מתפרסת לכל רוחב הכלכלה ומשנה את הדרך שבה ארגונים מנהלים את עצמם ואת השירות שהם מספקים ללקוחות הקצה. היא מחלחלת גם לארגונים מסורתיים ולמגזרים שמרניים ומאלצת אותם להשתנות.

במגזין הנוכחי אנו מנסים לענות, בין היתר, על השאלה כיצד ארגונים גדולים מייצרים חדשנות - בהינתן המשקולות הכבדות של גודל, מסורת ותרבות ארגונית. מתברר שחברות נוקטות בטכניקה מעורבת שבה הם גם מייצרים חדשנות פנים-ארגונית - על-ידי שימוש במודלים מתחום ההיי-טק כמו חממות, מאיצים והאקתונים - לצד תגמול עובדים על חדשנות ובמקביל על-ידי רכישות טכנולוגיות מבחוץ, בעיקר כאלה שפותחו על-ידי סטארט-אפים. לא פעם הדבר מאיץ גם מיזוגים ורכישות.

אין היום כמעט ארגון שלא מבין את החשיבות העצומה שיש באימוץ חדשנות לכל רוחב הגזרה בה הוא פועל ואת היתרון העצום שהיא מעניקה בשוק דינאמי ובסביבה תחרותית. עם זאת, במרוץ לאימוץ טכנולוגיות חדשניות נכללת גם אזהרת מסע: עליהם להיות ערים לאתגרים שכרוכים באימוץ טכנולוגיות חדשות, בעיקר בכל הקשור לתהליכי הטמעה ויישום ורתימת עובדים לשם כך. גם לכך אנו מתייחסים בגיליון שלפניכם.

בנוסף לדיון בפיתוח חדשנות ירדנו במגזין לרזולוציות יותר דקות של ענפים והתייחסנו לאימוץ טכנולוגיות חדשניות במספר מגזרים ספציפיים - כגון חקלאות ומזון, קמעונאות, אנרגיה, אשראי ופיננסים, בריאות, רכב ותחבורה.


קריאה נעימה!

יואל צפריר, העורך