חדשנות בשירותי מו"פ טכנולוגי

קצב התפתחות הטכנולוגיה וההאצה בדינאמיות מחייבים מו"פ חכם ומתוחכם יותר. מתודולוגיית ה-R&D 360 שפיתחה קבוצת Ready מאפשרת זאת

ירון וייס בשיתוף RACHIP
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מתודולוגיית R&D360
מתודולוגיית R&D360צילום: רייצ'יפ וריפיקיישן בע"מ
ירון וייס בשיתוף RACHIP
תוכן שיווקי

מתודולוגיית ה-360 R&D הינה תפישה רב-מימדית בהובלת עובדי מו"פ ומומחים טכנולוגיים. השיטה משביחה את התוצר והתפוקה של המו"פ, מה שמוביל לשירות ואיכות טובים יותר עבור הלקוחות והתמקצעות ורסטילית עבור העובדים.

המוטיבציה לפיתוח המתודולוגיה עלתה עם הצורך במו"פ חכם ומתוחכם יותר בעולם דינאמי עם דרישות משתנות, כשקצב השינויים מואץ ומשתכפל ללא הפסקה. השיטה מבוססת על עקרון הסינרגיזם שבא לידי ביטוי בתובנה ש"השלם גדול מסך חלקיו" ועל עקרון המגוון, השיתופיות וחוכמת ההמונים.

אבני היסוד הם הטאלנטים המקצועיים, בלווי סדרה של ערכים, עקרונות, תהליכים, פרקטיקות וכלים המייצרים יחד ערך הדדי ללקוחות, לעובדים ולארגון. המתודולוגיה משלבת תהליכים מעגליים בהם הטאלנט, הידע והניסיון המקצועי הם מרכז העשייה.

מצוינות ומנהיגות

השלב הראשון ביישום מורכב מפרקטיקות ייחודיות באיתור וגיוס, המשלבות סטנדרט מקצועי יחד עם התאמה ונאמנות לערכי החברה, כשמצוינות ומנהיגות הינם התשתית לתמהיל העובדים ומבנה חטיבות הפיתוח. ניגע בהיבטים השונים של היישום:

  • עיקרון "השלם הגדול מסך חלקיו" - מיושם בעזרת מבנה ארגוני ייחודי של מעגלים מקצועיים זהים, דומים ומשלימים המקיפים את הטאלנט המקצועי ומייצרים מרכזי ידע וניסיון אין-סופיים ומינוף של מומחיות המו"פ ללקוחות ולעובדים.
  • עיקרון השיתופיות וחוכמת ההמונים - מיושם באמצעות מפגשי פורומים של מומחים בדומיינים משיקים פונקציונלית או מקצועית, באופן שוטף להעשרה והתמקצעות, המהווים מרכז לפתרון בעיות מול רשת מו"פ ורסטילית. כמו כן, העקרון מיושם על-ידי קיום מפגשי פורום בין-תחומיים לקידום יוזמות וחדשנות באמצעות לימוד והיכרות ממוקדים לעולמות פיתוח אחרים ושונים.
  • מצוינות ומנהיגות הם התשתית ל-R&D360. יישום השיטה ויצירת ערך ה-360 אפשריים רק על-ידי לימוד ושאפתנות לשיפור מתמיד ומדיד (KPI). מעגלי הידע קיימים וצריך רק לשתות מ"מעיין החוכמה", להתמקצע, או לחבר בין המומחה הרלוונטי לצרכים השונים של הלקוחות והפרויקטים. המתודולוגיה כוללת שיטות מנהיגות מודרניות לעולם העבודה החדש לניהול והתנהלות בסביבות מורכבות.
  • R&D360 מחייב מנהיגות בכל שכבות החברה והוותק של העובדים. כל עובד הוא מנהיג באזור עליו מופקד. כדי להגיע לתוצאה ולתוצר המיטבי הוא נדרש להנהיג ולהוביל גורמים הן בארגון (כולל בתפקידים בכירים ממנו) והן מחוץ לארגון, כולל אצל הלקוח. ב-R&D360 העובד רואה את התמונה הרחבה ומביא ערך של 360 באזורים נוספים והרבה מעבר לאזור הספציפי עליו הוא אחראי באופן רשמי.

מעגלי מומחיות ברמה הגבוהה ביותר

בקבוצת Ready (ראה מסגרת) פותחה ויושמה השיטה לאחר שנים של מחקר וניסיון במתן שירותי מו"פ בדומיינים שונים של התמחויות, ובעבודה מול מגוון לקוחות ממנעד רחב של סקטורים ותעשיות בארץ ובעולם. בשילוב ניסיון רב שנים בניהול מאות אנשי מו"פ, בצוותים ובחטיבות, המחקר תיכלל וזיקק שיטות ופרקטיקות מתקדמות שהביאו לתוצאות ולתוצרים המבוקשים לשביעות רצון הלקוחות.

בקבוצה מאמינים שנדבך נוסף של המתודולוגיה הוא האג'נדה החברתית ועקרון המגוון שהינו ממרכיבי השותפות, המזמן היצע נרחב של עובדים איכותיים הצמאים להצטיין בהיי-טק. יחד עם מתודולוגיית גיוס, המשלבת סביבה עשירה ומגוונת של הכשרות, פיתוח מקצועי ואישי, מתודולוגית 360 R&D מאפשרת חשיבה אחרת, שומרת יציבות לאורך זמן, ומשפיעה ישירות על איכות המוצר.

יישום 360 R&D מנגיש את מגוון 200 המומחיות והמומחים בקבוצה ופועל במרחב תחומים הכוללים שבבים, תוכנה וחומרה. כל תחום נותן מענה 360 החל מ-WORKFLOW מלא של פיתוח שבבים וכרטיסים, ופיתוח תוכנה. פיתוחים משולבים אנכית מהשכבות הנמוכות של FIRMWARE, דרך אמבדד ועד שכבות הפלטפורמות והיישומים, ורוחבית בשלובים מגוונים של רכיבים רלוונטיים בכל שכבה אנכית כמו שרתים, בסיסי נתונים למיניהם ומגוון מערכות On-Prem ומערכות מבוססות ענן.

360 מאפשר חשיפה ושימוש במכלול שפות פיתוח, מתודולוגיות וסטנדרטים לפיתוח יעיל, מהיר ומאובטח, תוך שימוש בתמהיל טכנולוגיות בהתאמה אופטימלית לכל לקוח.

360 מתכלל וממנף ניסיון בעבודה עם חברות וארגונים מקומיים ובין-לאומיים, מסטארט-אפים ועד חברות יוניקורן, במגוון עצום של תעשיות כמו סמיקונדקטורס, מדיקל, פינטק, אגרוטק, ממשל, צבא, תעופה וחלל, רכבים אוטונומיים ועוד, ובכך יוצר מעגלי מומחיות ברמה הגבוהה ביותר.

שירות צמוד מותאם וייחודי לכל לקוח

לקוחות הנעזרים במומחים אינם מוגבלים רק לתחומי הידע והניסיון של אותם מומחים. מעטפת ה-360 R&D מאפשרת חשיפה והנגשה של מרחב הידע והניסיון הצבורים בקבוצה כולה, תוך חיסכון משמעותי ללקוח במשאב הזמן וניצולו לפעילויות הליבה האחרים של הלקוח. הצוותים והמומחים מעמיקים בביצועיהם, וממגוון היבטים וזוויות מציפים פתרונות ופעילויות בהם קבוצת Ready מייצרת ערך נוסף ללקוח.

הנה דוגמה מהשטח למתודולוגית ה-360: מומחית בקבוצה המובילה פעילות אצל לקוח, נחשפה במסגרת עבודתה למערכת מורכבת בפרויקט בו עבד מהנדס הלקוח מזה 15 שנה. עם זאת, המומחית של READY, מניסיונה בפרויקטים אחרים, זיהתה והציפה צורך דחוף בDBA- ו-QA שהקבוצה גם סיפקה במיידי.

מודלי 360 מעניקים שירות צמוד מותאם וייחודי לכל לקוח, המצטיין בגמישותו במיוחד במצבי שוק דינאמיים עד כדי הפכפכים. מצבים אלה משקפים את זמננו המאופיין במעבר קיצוני ממחסור בעובדים למשבר ופיטורין. המודלים מאופיינים במתן שירותי מומחים, בהקמת צוותי עבודה המוטמעים בצוותי הלקוח (או לחילופין בניהולם עצמאית), ובביצוע פרויקטים סגורים משלבי הדרישות והאפיונים ועד יציאתם לשוק.

ב-R&D 360 מעטפת התמיכה שומרת על קשר יום-יומי עם הלקוחות, ומובילה אותם במקצועיות להצלחה.

הכוח העצום של ידע, מומחיות, מומחים, ראשי תחומים מנוסים ומקצועיים, פורומים להעשרה, פלטפורמות להתייעצות ועוד - באופן מעגלי וספירלי -מספקים ביטחון, אחריות ומענה מלא מקבוצת Ready. יכולות ההתייעצות, תשאול, השמעה ושיתוף חיצוניות ופנימיות הן הערך ההדדי של R&D 360 בקבוצה ובקרב הלקוחות.

פיתוחים מורכבים עם אג'נדה חברתית

קבוצת Ready (RACHIP לשעבר) מתמחה ב- R&D 360 ומעניקה מעטפת מלאה לפיתוח שבבים, תוכנה וחומרה מקצה לקצה, תוך מתן מענה מותאם-לקוח בשוק ההיי-טק המקומי והבין-לאומי, עם מיטב המומחים בחברה. הקבוצה מתמחה בפיתוחים מורכבים בתחומי השבבים (מהגדרה עד למוצר), מערכות משובצות, אינטרנט ומובייל, אפליקציות ומערכות ארגוניות בדיקות ואוטומציה בכל תחומי התעשיות.

הקבוצה נוסדה ב-2007 על-ידי רחלי גנות ומעסיקה כ-200 עובדים בפריסה ארצית ובעבודה היברידית. מרכז הפיתוח נמצא בבני ברק והיא משלבת אג'נדה חברתית של קידום והעסקת נשים חרדיות. לדברי גנות, מצוינות היא תפיסת עולם וחלק בלתי נפרד מהדנ"א של Ready המובילה את הקבוצה למכלול ערכים וצמיחה תמידית.

לעמוד הבית של קבוצת Ready >>

בשיתוף RACHIP