בשיוט בעידן של ריבוי עננים ומידע מבוזר: משל שתי הסירות והאסטרטגיה ההיברידית

נטאפ ישראל מספקת חוויה היברידית מרובת עננים, אחידה ועקבית, המאפשרת ללקוחותיה להריץ ולנהל פלטפורמה אחת, הכוללת גם אחסון בארגון וגם את העננים הגדולים בעולם. שלומי פרייס, המנכ"ל, מתאר כיצד מאפשרת החברה ללקוחות ליישם את אסטרטגיית הענן ההיברידית שלהם ומספר על הפיתוחים החדשים של מרכז הפיתוח ישראלי

יואל צפריר, בשיתוף NetApp
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יכולות חדשות פרי פיתוח ישראלי
יכולות חדשות פרי פיתוח ישראליצילום: shutterstock
יואל צפריר, בשיתוף NetApp
תוכן שיווקי

בכנס האחרון של נטאפ ישראל סיפר המנכ"ל, שלומי פרייס, סיפור זֶן על דייג סיני. אותו דייג היה בעל סירת עץ רחבה, עימה היה יורד מידי יום לים וחוזר עם שלל דגה. כך בכל יום, עד שיום אחד הוא הבחין בדייגים אחרים סביבו המשיטים סירות מנוע מהירות. התקנא הדייג הוותיק בסירות החדשניות ורכש אחת לעצמו. בימים הראשונים הוא הצליח להשיט את שתי הסירות גם יחד - רגל אחת בסירת העץ הישנה ורגל שנייה בסירת המנוע החדשה. אך ביום השלישי הים סער וגעש והוא נפל למים. המסקנה - שום אדם לא מסוגל לאורך זמן להשיט שתי סירות ביחד, בוודאי כה שונות. לעומת זאת - וכאן מגיע הנמשל - ארגונים יכולים לעשות זאת: הם יכולים לשייט ברגל אחת בדאטה סנטר המסורתי, ה-On Premise, וברגל השנייה ליהנות משירותי ענן חדשניים.

שלומי פרייס,מנכ"ל נטאפ ישראלצילום: ניב קנטור

"אנחנו יודעים לקשר טכנולוגית בין הסירה הוותיקה, שחברות שומרות עליה בגלל צרכים שונים, לבין הסירה החדשה של הענן שהיא יותר אג'ילית", אומר שלומי פרייס. "הדבר מאפשר לארגוני האנטרפרייז הגדולים, שהם עיקר הלקוחות שלנו, ליהנות מהטוב שבכל העולמות. מדובר בארגונים גדולים כמו בנקים, חברות ביטוח, חברות כרטיסי אשראי, ארגוני בריאות, משרדי ממשלה וכדומה, שמנהלים מידע רגיש וחייבים לשלב בין הפלטפורמות ולנהל אסטרטגיה היברידית, שלא כמו חברות צעירות שכבר נולדו בענן ופועלות בענן.

"מצד אחד יש להם את מערכת הדאטה סנטר הוותיקה והאמינה ומצד שני את הענן המאפשר מהירות, גמישות ויכולת גידול מהירה", הוא מבהיר. "השיוט המשולב - כולל האפשרות להעביר עומסים ממקום למקום לפי הצורך, לקרב את הדאטה לאפליקציה, לעשות שימוש בתוכנה כשירות משיקולים עסקיים ועוד - מאפשר להם לשלוט במידע, והכי חשוב - לחלץ ממנו תובנות עסקיות ושיווקיות, והכל תוך טיוב המידע וציות לרגולציה.

"היתרון של נטאפ בשוק הוא בכך שהיא מאפשרת ללקוחות ליישם, הלכה למעשה, את אסטרטגיית הענן ההיברידית שלהם. כלומר, לספק מערכות, תוכנה ושירותי ענן חדשניים, שמאפשרים לארגונים להריץ את היישומים שלהם בצורה הטובה ביותר מהדאטה סנטר לענן, תוך יכולת לנוע בין שתי הפלטפורמות ללא קושי ותוך שמירה על מדיניות מידע אחודה. בכך אנו מאפשרים ללקוחות להיות גמישים וסתגלנים אל מול שפע של נתונים שלא היה כדוגמתו בעבר.

יכולות חדשות פרי פיתוח ישראלי

NetApp העולמית היא מתאגידי האחסון, ניהול המידע ושירותי ענן מהגדולים בארה"ב, עם למעלה מ-150,000 לקוחות בכל העולם. התאגיד פיתח את תפיסת ה- Data Fabric (מארג המידע), שהיא ארכיטקטורה ודרך פעולה שנועדה להנגיש מידע ממגוון מקורות, לייצר אינטגרציה נוחה ולאפשר הפקת מסקנות בזמן קצר. פרייס: "תפישת מארג המידע משולבת בצורך של ארגונים לצלוח בשלום את המסע הדיגיטלי המתבסס על כמה עקרונות: הצורך לגדול, שהפך חיוני עבור כל ארגון, ועימו, הצורך לגדול מהר ; הענן הוא הפלטפורמה, והנתונים הארגוניים הם הנכס, המטבע עובר לסוחר, אותו אפשר - ונדרש - לנצל לטובת הפקת תובנות עסקיות והנעת הארגון קדימה".

לפני כשנתיים רכשה נטאפ העולמית את הסטארט-אפ הישראלי SPOT, הפועל בתחום האופטימיזציה בעלויות שירותי ענן. בכך הרחיבה החברה את מנעד היכולות שלה. הרכישה היוותה הרחבה משמעותית של מרכז הפיתוח בישראל, בו מועסקים כיום כ-400 עובדים העוסקים בפיתוח מוצרי ענן.

לאחרונה השיקה נטאפ העולמית פתרון חדש שפותח על-ידי מרכז הפיתוח הישראלי, זאת לצד הרחבה של הפתרונות הקיימים מבית SPOT. ביוני האחרון הכריזה נטאפ על חידושים ופתרונות נוספים לארגונים, שיהפכו את סביבות הענן ההיברידיות לפשוטות יותר, מאובטחות יותר וגמישות יותר.

מה כוללות היכולות החדשניות שאתם מציגים?

"אבטחת מידע היא עניין קריטי ליכולת המעבר לענן ואנו שמים דגש על כך וכן על אפשרויות לגיבוי והתאוששות מאסון בענן. בנוסף להגנה משופרת מפני התקפות כופר, היכולות החדשות כוללות גם אחסון בענן היברידי, תחת מנוי בודד, ניהול אחיד תחת ממשק משתמש אחד ושיתוף פעולה קרוב עם חברת VMware במטרה לסייע למעבר עומסי עבודה לענן. בעזרת יכולות אלו נטאפ מספקת חוויה היברידית מרובת עננים, אחידה ועקבית, המאפשרת ללקוחותיה להריץ ולנהל פלטפורמה אחת הכוללת גם אחסון בארגון וגם את העננים הגדולים בעולם.

המעבר לענן יואץ

לנטאפ בישראל מרכז מכירות והיא מעסיקה בו כ-70 עובדים. מתברר שלמרות היותה של ישראל מדינה קטנה יחסית היא נחשבת לאחת מזרועות המכירה החשובות של התאגיד באירופה. נתח השוק שלה בישראל, על-פי נתוני חברת המחקר IDC, עומד על למעלה מ-50%.

נטאפ ביצעה מספר רכישות בולטות של סטארט-אפים ישראלים מאז 2006, האחרונה שבהן היא של חברת ספוט ב-2020. האם בכוונתכם לרכוש חברות ישראליות נוספות בעתיד?

"חד-משמעית כן. החברה מזהה בישראל מקור מצוין לרכישת טכנולוגיות ומחפשת כל הזמן הזדמנויות רכישה. אנחנו פועלים לאתר חברות טכנולוגיות שיאפשרו לנהל את המידע הארגוני בצורה הטובה ביותר".

סיימתם את השנה הפיסקלית באפריל 2022 עם גידול משמעותי. לפי הדוחות הכספיים חציתם את הרף של 500 מיליון דולר מכירות של מוצרי ענן בשנה. מה היעד הבא? אתם לא חוששים מההאטה המסתמנת בכלכלה העולמית?

"היעד שהתאגיד העולמי הציב לעצמו הוא למכור שני מיליארד דולר מוצרי ענן בעוד שלוש שנים. הערכה שלנו היא שהמעבר לענן רק יואץ ויגדל בשנים הקרובות. לקוחות רבים נמצאים במסע אל הענן ואנחנו נהיה שם כדי למכור להם מוצרים ושירותים, וזאת תוך כדי התרחבות במכירת מוצרים לניהול המידע הארגוני בדאטה סנטר.

"אשר לאקלים הכלכלי בעולם, אני מעריך שלא כל הענפים הטכנולוגיים יושפעו מההאטה. גם בקורונה ראינו שההשפעה הייתה דיפרנציאלית. אני לא רואה האטה רצינית אצל לקוחות האנטרפרייז וכבר ראינו בעבר עליות ומורדות. צריך גם להפריד בין חומרה לתוכנה. עולם החומרה סובל מקשיים בגלל שיבושים בשרשרת האספקה. לעומת זאת, עולם התוכנה סובל מציפיות גבוהות, שעלו על יכולת המימוש, ולמשקיעים נגמרה הסבלנות. הקשיים בעולם השבבים מאפשרים גם למנף את מכירות שירותי הענן. אנו אומרים ללקוחות: 'למה לכם לחכות למערכת פיזית שמתעכבת, קחו רישיון של ענן'".

בשיתוף NetApp