שומרים על דנ"א של סטארט-אפ

"הדלתות שלנו פתוחות לכל רעיון, ובכל פעם שדלת נפתחת, נפתח גם חלון הזדמנויות". אומר דרור גולדנברג, סמנכ"ל בכיר לארכיטקטורת תוכנה בענקית הטכנולוגיה אנבידיה, בראיון על קידום חדשנות וסוד ההצלחה של חברות הענק

יואל צפריר
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יש המון דרכים לעודד ולייצר חדשנות
יש המון דרכים לעודד ולייצר חדשנותצילום: shutterstock
יואל צפריר
תוכן שיווקי

"אנבידיה היא ספינת דגל בעולם הטכנולוגיה. מיצרנית של מעבדים גרפיים לעולם הגיימינג היא הפכה למובילה עולמית בתחום הבינה המלאכותית, וכיום לפורצת דרך בשורה של תחומים - ממחשוב מואץ, דרך מטאוורס עבור ארגונים ועד מחשוב קוונטי, וכמובן תחום התקשורת המהירה - תולדה של רכישת מלאנוקס על-ידי אנבידיה ב-2019". את ההצהרה הזאת מספק דרור גולדנברג, סמנכ"ל בכיר לארכיטקטורת תוכנה באנבידיה, שהצטרף לחברה לפני כ-22 שנים, בריאיון מיוחד למגזין חדשנות. בריאיון הוא מספק הצצה ייחודית לאופן בו חברת ענק ממשיכה לעודד חדשנות פנימית ומתייחס גם לאתגרים הנוכחיים של האקו-סיסטם הטכנולוגי הישראלי.

דרור גולדנברגצילום: אנבידיה

הסברה הרווחת היא שחברות ענק משיגות חדשנות טכנולוגית בדרך כלל על-ידי רכישות. איך אתם מקדמים את הנושא?

"יש המון דרכים לעודד ולייצר חדשנות. אצלנו באנבידיה, אנחנו קודם כל דואגים לשמור על הדנ"א של החברה כחברת סטארט-אפ גדולה, ובמקום 'מבנה ארגוני' מסורתי אנחנו דוגלים ב'שיתוף ארגוני': כל עובדת ועובד יודעים שהדלתות שלנו פתוחות לשמוע כל רעיון, יוזמה והצעה ; ובכל פעם שדלת נפתחת, נפתח גם חלון הזדמנויות לרעיון חדשני. כאשר העובדות והעובדים מעורבים בדיונים ובבניית מפת הדרכים, והם יודעים שהם יכולים להציע רעיונות חדשניים שיכולים להפוך לפיצ'ר או מוצר, זה מעודד אותם להמשיך ולחשוב באופן יצירתי ולא לוותר על פתרונות יוצאי דופן לבעיות הטכנולוגיות המיוחדות עימן אנו מתמודדים. כמו כן, באנבידיה אנו דוגלים בכך ש'המשימה היא הבוס', מה שיוצר באופן טבעי קבוצות עבודה דינאמיות עם אנשי צוות, מהנדסות ומהנדסים, מרקעים שונים ובעלי צורת חשיבה מגוונת, המפתחים יחד טכנולוגיות פורצות דרך.

"הקונספט הזה ניכר במיוחד באירועי האקתון שאנו עורכים לכלל העובדים במשך השנה, במסגרתם הם יכולים להציג להנהלה הבכירה של החברה קונספטים ורעיונות, במטרה לקבל את האור הירוק להמשך קידומם לכדי מוצרים או פיצ'רים של ממש. אנו גם מקיימים האקתונים הפתוחים לכולם במטרה להביא חדשנות יחד עם התעשייה, עבור התעשייה, ומעמידים לשם כך צוותי הנדסה וארכיטקטורה המסייעים בפיתוח הפתרונות במשותף".

להתמודד עם משבר האקלים,
לקדם תחבורה אוטונומית

היבט נוסף של עידוד חדשנות, עליו מצביע גולדנברג, קשור לחזון של אנבידיה שמדבר על התמודדות עם האתגרים הקשים ביותר של האנושות. "אנו מעודדים הן את העובדים שלנו ואת האקו-סיסטם הטכנולוגי שסביבנו לאתר את הפתרונות לאותם אתגרים גדולים. כחברה המובילה בתחום המחשוב המואץ, אנו משקיעים מאמצים ומשאבים רבים בכל אחד מאבני היסוד של התעשייה: החל משבבים עוצמתיים, דרך פתרונות תוכנה וערכות פיתוח ועד לפיתוח של מודולי AI מתקדמים ומאומנים אותם אנו מנגישים למפתחים וחברות, הכל כדי לאפשר התמודדות עם אותם אתגרים", מדגיש גולדנברג.

אלו לא רק הצהרות, הוא מבהיר: "כנס הטכנולוגיה החצי שנתי שלנו, ה-GTC (GPU Technology Conference) - שיתקיים בחודש ספטמבר הקרוב - כולו נסוב סביב רעיון החדשנות וקהל היעד העיקרי שלו הוא הקהילה העולמית של אנשי הפיתוח והבינה המלאכותית, השותפים הטבעיים שלנו לחדשנות פורצת דרך. בכנס משתתפים מומחי החברה מישראל ומחו"ל ומציגים את החידושים האחרונים בתחומי הבינה המלאכותית (AI), תקשורת מואצת, מטאוורס, גרפיקה, מחשוב-על, מציאות מדומה, מכוניות אוטונומיות ועוד.

"בכנס, הנערך פעמיים בשנה, אנו דואגים להציג כלים ופתרונות חדשים שמכוונים לאותם אתגרים גדולים. לאחרונה למשל, שמנו דגש גדול על חידושים בתחום העולמות הווירטואליים והמטאוורס, ואנו מציעים פיתוחים ושיתופי פעולה שונים על גבי NVIDIA Omniverse - הפלטפורמה הטכנולוגית שלנו לפיתוח וחיבור של עולמות וירטואליים ותאומים דיגיטליים המדמים את העולם האמיתי. דוגמה לכך היא פלטפורמת NVIDIA Omniverse DRIVE SIM עליה הכרזנו לאחרונה, ומהווה עולם וירטואלי לבחינת תחבורה אוטונומית, וגולת הכותרת - מחשב העל Earth2, שהוא למעשה סימולציה של כדור הארץ כולו שתאפשר בחינה ואיתור של דרכים חדשניות להתמודדות עם משבר האקלים, אחד מהאתגרים הגדולים ביותר של האנושות".

מה המטרה?

"המטרה היא להציע לגורמים מתוך החברה ומחוצה לה הזדמנות לפרוץ דרך עם רעיונות חדשניים בכל תחום, ולבחון אותם בצורה בטוחה, יעילה וחסכונית בסביבת סימולציה וירטואלית לפני שמנסים אותם בעולם האמיתי. החיבור בין הדנ"א של אנבידיה והחתירה לפתרון אתגרים גדולים, הגיוון והיצירתיות שגלומים בהון האנושי, הפתרונות הטכנולוגיים שלנו והקשר ההדוק עם חברות סטרט-אפ - כל אלה מייצרים מנועי חדשנות, שמסייעים לאנבידיה להמשיך ולתפוס את ההובלה בתחומה".

"היכן שיש כישרון - שם אנחנו צריכים להיות"

וכאן טמון אולי ההיבט החשוב מכולם והוא הגיוון האנושי. לדברי גולדנברג, התפיסה הארגונית באנבידיה היא שהון אנושי מגוון דוחף את החדשנות אלפי צעדים קדימה, ורק עושר ומגוון מחשבתי יכול לייצר חדשנות פורצת דרך. "מנקודה זו אנחנו גם פועלים בגיוס העובדים שלנו: מציעים מודל עבודה גמיש, מעודדים גיוס בקרב אוכלוסיות בתת-ייצוג בהייטק, מאפשרים עבודה בפריסה רחבה בישראל ובעולם ועוד.

דיברת על גיוון בהון האנושי, אבל זו בוודאי משימה קשה נוכח אתגרי הגיוס בהיי-טק כיום. איך אתם מתגברים עליהם בטווח הקצר וגם בחשיבה לטווח הארוך?

"אין ספק שאתגרים היו ועוד יהיו בגיוס כוח אדם איכותי, ובהקשר זה סוגיית הגיוון בכוח האדם היא אמנם אתגר, אך גם פתרון. אנחנו משקיעים מאמצים גדולים על מנת להגביר את היקפי הגיוס בקבוצות שאינן מיוצגות מספיק בהיי-טק הישראלי, כמו נשים, עובדות ועובדים מהאוכלוסייה הערבית ומהמגזר החרדי. אנחנו פועלים לאיתורם, מסייעים בהכשרתם ובשילובם - אצלנו בחברה ובתעשייה בכלל. אנחנו מאמינים שהיכן שיש כישרון - שם אנחנו צריכים להיות, ולכן אנחנו פרוסים בישראל בשבע ערים שונות, מתל-חי בצפון ועד באר-שבע בדרום. בנוסף, אנחנו פועלים במודל היברידי המאפשר לכל העובדים לראות באנבידיה כמקום עבודה רלוונטי עבורם, לא משנה היכן הם נמצאים. כך גם לגבי עובדים חסרי ניסיון. אנחנו מאמינים שאצלנו הם יכולים לקבל הזדמנות להכשרה עמוקה, שתאפשר להם לבצע תפקידים משמעותיים כבר מראשית הקריירה שלהם".

ללא אקוויטי : תוכנית NVIDIA Inception מציעה מעטפת תמיכה לסטארט-אפים

אפיק נוסף לעידוד חדשנות באנבידיה הוא התמיכה שהחברה מציעה לאקו-סיסטם הטכנולוגי שסביבה באמצעותו תוכנית הסטארט-אפים NVIDIA Inception. בתוכנית, שאינה דורשת אקוויטי או תשלומים שנתיים, שותפים כיום יותר מ-10,000 חברות, מתוכן כ-500 מישראל, ובמסגרתה מוצעת מעטפת תמיכה רחבה ועשירה: מסיוע ותמיכה טכנולוגית, גישה לטובי המומחים ולטכנולוגיה עילית, גישה לפלטפורמות החומרה והתוכנה העוצמתיות של אנבידיה, וגם סיוע בתהליכי גישה לשוק, חשיפה על הבמות הבולטות בעולם וקידום דרך הפלטפורמות השיווקיות של אנבידיה. במסגרת התוכנית ישנה גם אקדמיה (NVIDIA DLI – Deep Learning Institute) עם קורסים למפתחים שרובם ניתנים בחינם.

להרשמה לכנס GTC 2022 ב-19 בספטמבר