כך רותמים את העובדים להאצת חדשנות טכנולוגית

דרך השקעה בפיתוח מיזמים של עובדים בודדים, במסגרת תוכנית חדשנות, ועד להקמת מרכז מצוינות גלובלי המתמקד בתחומי התעשייה החכמה, הגישה החדשנית של KLA ישראל מניבה הישגים יוצאי דופן

ענת מסינג, בשיתוף עם KLA
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מימין: השרה אורנה ברביבאי אוחזת בפרוסת סיליקון כמחווה לנשיא ביידן ואורי תדמור, נשיא KLA ישראל
מימין: השרה אורנה ברביבאי אוחזת בפרוסת סיליקון כמחווה לנשיא ביידן ואורי תדמור, נשיא KLA ישראלצילום: רובי קוטר
ענת מסינג, בשיתוף עם KLA
תוכן שיווקי

כשמדברים על חדשנות טכנולוגית, חושבים באופן כמעט אוטומטי, על סטארט-אפים, על יזמות, על 8200, על אנשי היי-טק צעירים ויצירתיים. אלו הם המחוזות הטבעיים של החדשנות אולם כדי לשרוד בתעשיית ההיי-טק, לשמור על רלוונטיות ועל תחרותיות - גם חברות גדולות, גלובליות ו-וותיקות, שאמונות על פיתוח וייצור הטכנולוגיה שעומדת בתשתית תעשיית ההיי-טק, כמו שבבים או מיקרו-אלקטרוניקה, חייבות לבנות אסטרטגיה לטיפוח חדשנות, ולהטמיע אותה בארגון.

"זה לא אומר שבלי תוכנית אסטרטגית לא תתפתח חדשנות בחברה", אומרת מור עזריה, העומדת בראש קבוצת הטכנולוגיות העתידיות ומנהלת את תוכנית החדשנות של KLA, "אבל ברגע שיש תהליכים מובנים, נהלים ותקציבים ייעודיים - החדשנות הופכת לשיחת היום במסדרונות. יותר עובדים מעוניינים להשתתף בהאקתונים או בתוכנית החדשנות, להעלות רעיונות ולהשפיע".

"חדשנות זה משהו שאנחנו עושים כל הזמן. אבל יחד עם זה אנחנו מבינים, כי יש פעולות ותהליכים שצריכים להתרענן עם השנים. גם הגידול המשמעותי בייצור מצריך שינוי וחשיבה מחדש", מדגיש אורי תדמור, נשיא KLA ישראל. "כך, ב- 2019 החלטנו להאיץ את תהליכי החדשנות בחברה. הקמנו צוות ושלחנו אותו לגשש ולאתר צרכים. הצוות חזר עם מסקנות ברורות לפיהן עלינו לפעול בכל הדרכים כדי להיכנס בצורה מאסיבית לתחום התעשייה החכמה וכך עשינו. היום הצוות - שהפך למרכז מצוינות של KLA העולמית בתחום התעשייה החכמה - כבר מטביע את חותמו על תהליכי ליבה בארגון וממצב את KLA כשחקן מרכזי באקו-סיסטם של Industry 4.0".

פתרונות להגדלת הפריון והתפעול

היום מרכז המצוינות (COE) של KLA בתחום התעשייה החכמה מונה כ- 15 איש מהארץ ומחו"ל ומטרתו להביא פתרונות שיגדילו את הפריון והתפעול של החברה באופן שהוא לא לינארי. "במסגרת פעילות זו התחלנו לפתח מתודולוגיות עבודה ולאמץ טכנולוגיות, פתרונות, שירותים ומוצרים, שמטרתם הגדלת הפריון והמצוינות התפעולית" מבהיר אתגר מרקוס, מנהל מרכז המצוינות. "אנו מגייסים עובדים בעלי 'אוריינות דיגיטלית' ומקיימים שיתופי פעולה עם מאיץ הגליל וחממת i4Valley, עובדים עם מוסדות אקדמיים שונים ועם חברות היי-טק מובילות מתעשיות מגוונות ועוד. חשוב לנו לתרום את חלקנו בקידום של יזמות ישראלית מקומית ולכן אנו מציעים לסטארט-אפים מעניינים לראות ב- KLA 'שדה ניסויים' לשם תיקוף ושיפור הפתרונות שהם מפתחים. במקרים רבים אנו הופכים לשותפים מלאים במיקוד ובאיפיון הפתרון, ולאחר מכן משחררים אותו לשימוש באתרים שונים של KLA בעולם. מספר סטארט-אפים עימם אנו עובדים אף זכו לאחרונה להשקעות מקרנות הון סיכון מובילות, גם בזכות שיתוף הפעולה עימנו".

לזקק את הרעיון

אחת מתוכניות הדגל של KLA היא תוכנית החדשנות שצמחה באתר ביבנה. "זה התחיל לראשונה ב- 2018 עם קול קורא שהוציאה החברה ובו הזמינה את כל העובדים להציע רעיונות למוצרים חדשים, טכנולוגיות, שווקים או כל דבר אחר שעולה על דעתם", מספרת ד"ר נאוה שפייזמן, מנהלת שיתופי פעולה אסטרטגיים בחברה. "הגשתי רעיון לפיתוח תהליך טכנולוגי חדש, שנועד להניב רזולוציות מוליכים גבוהות יותר מן הקיימות. כמותי, כ- 60 עובדים הגישו רעיונות וכל אחד מהם קיבל פגישה עם ה- CTO. בתום תהליך הסינון הראשוני נבחרו שבעה רעיונות.

"אנשי טכנולוגיה לרוב מתאהבים ברעיונות שלהם, אך לא יודעים כיצד להציג ו'למכור' אותם למנהלים. לא תמיד הם יודעים מיהם הלקוחות הפוטנציאלים ועל איזה צורך הם באים לענות", מוסיפה שפייזמן. "לכן, בשלב הזה, מעניקה החברה ליזמים ליווי של איש מקצוע מנוסה, ממש כפי שקורה באקסלרטור או בחממה טכנולוגית. המומחה מלמד את היזמים לזקק את הרעיון, להגדיר את הכאב של הלקוח, לערוך סקר שוק, לברר אילו פטנטים רשומים בתחום, לבנות מצגת, לעמוד מול קהל ולתת את הפיץ'. כשהם מצוידים בכלים ובמיומנויות חדשות, היזמים ניגשים לתחרות ובסופה זוכים המיזמים הטובים ביותר. אלה מקבלים תקציב מהחברה, תמיכה, מנטורינג וכל מה שצריך על מנת לממש אותם. הרעיון שלי שולב כבר באחד המוצרים שלנו ונמצא כרגע ברצפת הייצור של לקוח במסגרת פיילוט".

אחת לשנה נפתח מחזור חדש והמיזמים זוכים לתשומת לב רבה ברמה הגלובלית. "חברות גדולות עסוקות בשוטף - בלקוחות, בביקושים - ותמיד יש לחץ גדול סביב המוצרים הקיימים. אולם אצלנו לא רק שיש קבוצות שכל תכליתן פיתוח הדורות העתידיים של המוצרים, אלא יש זמן מובנה ביומן, במסגרת ההאקתון או תוכנית החדשנות, במסגרתם העובדים מוזמנים לפנות זמן, לחשוב ולפתח רעיונות חדשים" אומרת עזריה ומרקוס מצטרף,

"גם אם חדשנות יכולה להתפתח באופן טבעי, הזמן הוא מרכיב קריטי. כדי להיות אפקטיביים ורלוונטיים לתעשייה ולסביבה העסקית שצומחת בצורה אקספוננציאלית, חייבים לגבש מתודולוגיה ולהבנות את התהליך."

האקתון ב- KLA ישראלצילום: רובי קוטר

האקתון קיימות וסביבה ירוקה

מיזם אחר שכל מהותו חדשנות הוא ההאקתון המסורתי של אתר KLA במגדל העמק, אשר התקיים ממש לאחרונה, זו השנה השלישית ברציפות. 65 האקרים משני האתרים של KLA בארץ, אשר התחלקו לעשרה צוותים, השתתפו השנה בהאקתון, שעניינו היה סביבה ירוקה וצמצום טביעת האצבע הפחמנית. במשך יומיים עמלו ההאקרים על הפרויקטים שלהם, בסביבה חברית ותומכת, שפע של כיבוד, פינות הרגעות ואווירת הפנינג כייפית. במקביל התקיימו במהלך ההאקתון הדרכות, הרצאות וסמינרים ממוקדים בקיימות וסביבה ירוקה, חדשנות, שיווק ותכנות בשפת פייטון.

"ההשקעה של ההאקרים היתה יוצאת מן הכלל וחבר השופטים התקשה לבחור", מדווחת עזריה, אשר שימשה גם כחברת הוועד המנהל של ההאקתון. "השנה, יותר מתמיד, גם פרויקטים שלא זכו במקומות הראשונים זכו להתעניינות גבוהה וחלקם עתידים להיכנס לתוכניות העבודה שלנו במטרה לממשם, כחלק מהמאמצים שלנו לשמור על קיימות".

התחרות, כאמור, היתה קשה והרעיונות נהדרים, אולם בסופו של דבר זכו שלושה צוותים. במקום השלישי זכה הרעיון של אריזה חכמה, שנועד להפחית את השימוש בקרטונים ולצמצם את מקום האחסון של האריזות כאשר הן ריקות, באמצעות קיפול. בתהליך הוכחת היתכנות שערכה הקבוצה היא מצאה, כי שימוש בכמויות גדולות של אריזות חכמות ומתקפלות יכול להביא לחיסכון של כ-85% בעלויות השינוע והאחסון, ושיעור דומה של צמצום הפסולת, וכל זאת מבלי לסכן את בטיחות החלקים בזמן השינוע.

במקום השני זכה הרעיון לצמצום צריכת החשמל של הסורקים האופטיים, בזמן המת שבין סריקה לסריקה. הצוות הצליח לממש אב-טיפוס, שהדגים חיסכון של 20% לערך בצריכת החשמל של כל ראש סורק.

במקום הראשון זכה הרעיון להקמת מרקטפלייס פנימי, לרוחב הארגון, למסירת רכיבי חומרה עודפים מכל הסוגים - החל בברגים וכבלים דרך מצלמות, כרטיסים, ארונות, מסכים ועד כל רכיב שלא בשימוש במחלקה אחת אך יכול לשמש מחלקה אחרת. "סקר זריז שהעלינו הראה, כי מרקטפלייס כזה יכול לחסוך לחברה כספים רבים, להגביר את יעילות התפעול וכמובן להועיל לסביבה הודות לצמצום הרכישה של רכיבים חדשים", מציינת תמר טבדיוגלו, מהנדסת תוכנה וארכיטקטית בחטיבת ה- PCB וחברת הצוות המנצח.

סרטוני הדרכה עם משקפי AR

דוגמה נוספת לגישה של KLA לחדשנות באה לידי ביטוי בסרטוני הדרכה דיגיטליים, מבוססי משקפי AR (מציאות רבודה) אותם התחילה החברה לפתח ב- 2019, מבלי לדעת עד כמה יהפכו לחיוניים תוך פחות משנה, עם פרוץ הקורונה. "סרטונים אלה נועדו לשמש מהנדסים שלנו, שמתקינים את המכונות אצל הלקוחות. אם עד אז אנשי השטח היו מגיעים לאחד האתרים של KLA בעולם על מנת לעבור הדרכות מרוכזות, הרי שבאמצעות הלומדות האינטראקטיביות החדשות פרצנו את הגבולות וגילינו להפתעתנו כי התוצאות מצוינות וההתקנות בשטח מתבצעות בהצלחה יתרה", מספר תדמור.

בעוד שבחברות גדולות עובדים עלולים להימנע מלשתף את המנהלים ברעיונות שלהם, מתוך מחשבה כי הרעיון לא תואם את תוכנית העבודה, או כי ממילא איש לא יתייחס אליו, ב- KLA יש תוכניות מובנות שמזמינות את כל העובדים לקחת חלק פעיל בתהליכי החדשנות של החברה. "בכל פעם שאני מקיים שיחת פתיחה עם העובדים החדשים, אני מזמין אותם להתחבר לתרבות הארגונית שלנו ולשתף עימנו את נקודת המבט החדשה והרעננה שלהם", מסכם תדמור. ברוח זאת, יש מקום להניח כי לאור הגיוסים הרבים שעל הפרק, המסדרונות של KLA עומדים להיות מוצפים בחדשנות.

מובילה חדשנות בתעשיית האלקטרוניקה העולמית

חברת KLA מפתחת ומייצרת מערכות ושירותים המובילים חדשנות בתעשיית האלקטרוניקה העולמית. החברה מספקת פתרונות לבקרת תהליכי ייצור מתקדמים בתעשיית המוליכים-למחצה, תעשיית המעגלים המודפסים והצגים השטוחים ותעשיות נלוות בתחום הננו-אלקטרוניקה. קבוצות המומחים של החברה - פיזיקאים, מהנדסים, תוכניתנים, מדעני דאטה ומומחים לפתרון בעיות, בשיתוף פעולה עם לקוחות מובילים, מניעים את העולם קדימה.

KLA מעסיקה למעלה מ- 13,000 עובדים ברחבי העולם והמטה שלה שוכן בקליפורניה. בנוסף, היא חברה במועדון ה- Fortune 500 היוקרתי וזכתה לאחרונה בתואר "החברה המוערכת בעולם" מטעם מגזין Fortune.

KLA השיקה במגדל העמק חדר נקי, מהמתקדמים בעולם

לאחרונה השיקה KLA חדר נקי חדש ומתקדם בהיקף של 2,500 מ"ר, במגדל העמק, באירוע בהשתתפות שרת הכלכלה והתעשייה, האלופה במיל. אורנה ברביבאי. החדר הנקי החדש הוא חלק ממגמת התרחבות של החברה הנדרשת להגדיל את תשתית הייצור שלה לאור הגידול בביקושים. שרת הכלכלה ציינה בדבריה, כי "בחירת החברה להקים מפעל לייצור מתקדם בו הושקעו מיליוני שקלים במגדל העמק, היא הוכחה נוספת לפוטנציאל ההון האנושי שהם מזהים בישראל ואת יתרונות הקמת מפעל טכנולוגי מתקדם בפריפריה."

אורי תדמור, נשיא KLA ישראל, אמר באירוע החגיגי כי "אנו נמצאים בתהליך צמיחה המלווה בהשקעות גדולות בישראל - באנשים ובמשרדים חדשים - וכבר היום מהווים את אחד המעסיקים הגדולים בצפון. אנו גאים להשיק חדר נקי, מהמתקדמים בעולם, ומתכננים בשנים הבאות, להמשיך ולצמוח באופן דרמטי. אנחנו גם גאים לעבוד יד ביד עם משרד הכלכלה, במטרה לעודד השקעות בישראל ולהפוך אותה ליעד אטרקטיבי עבור חברות זרות, שמעוניינות להקים פעילות ייצור ופיתוח בארץ. פעילות זו בענף ההיי-טק מהווה מנוע צמיחה משמעותי למשק ולכלכלת ישראל."

KLA נכנסה לישראל ב- 1986 כחלק מהחזון של קן לוי, מייסד החברה, אשר זכה בפרס מפעל חיים לשנת 2021 מהתאחדות התעשיינים ובתואר ד"ר של כבוד מהטכניון השנה. כבר בשנות ה- 80' של המאה הקודמת הבין לוי כי פעילות ייצור משמעותית בישראל בכלל ובצפון בפרט, תניע את כלכלת ישראל קדימה. היום, מחזיקה KLA בשני אתרים בישראל, במגדל העמק וביבנה, בהם מתקיימת פעילות ייצור בהיקפים גדולים, לצד מחקר ופיתוח, המספקות פרנסה למעגלים נרחבים של עובדים, כולל מהנדסים, פיזיקאים ומתכנתים, ספקי ציוד וספקי שירות שונים.

בשנתיים האחרונות רשמה החברה גידול משמעותי והיום מונה KLA ישראל כ-1,800 עובדים. רק השנה גייסה החברה 350 עובדים חדשים ונכון לעכשיו היא מציעה עוד למעלה מ- 200 משרות. על מנת לעמוד בגידול המשמעותי בכוח האדם הגדילה החברה בתקופה האחרונה את נפח המשרדים שלה ב- 1,500 מ"ר ואת שטחי החדרים הנקיים, מהמתקדמים בעולם, ב- 2,500 מ"ר.

באירוע ההשקה השתתפה גם ח"כ ענבר בזק ממפלגת יש עתיד, עוז כץ, מנהל מינהל תעשיות במשרד הכלכלה והתעשייה, גיל וסולי, סמנכ"ל כספים ואינטגרציה, KLA ועוד.

בשיתוף חברת KLA