השקעה ב-ESG |

השקעה ברווחיות עסקית, חברתית וסביבתית

ערכי אחריות תאגידית הם כבר לא רק חלק מדוחות של חברות, אלא חובה מוסרית, תרבותית וכלכלית. אורלי גליק, מנכ"לית ומייסדת ESGgo, מאמינה שמבין חברות שמתחרות על דעת הקהל והמשקיעים, תנצח מי שתשלב התנהגות ירוקה, אחראית ומקיימת עם אימפקט כלכלי ועסקי

נועה הראל, בשיתוף ESGgo
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נועה הראל, בשיתוף ESGgo
תוכן שיווקי

כל חברת סטארט-אפ מתחילה, חברה המבקשת להתקדם להנפקה ואפילו חברות בסבבי גיוס מאוחרים, צריכות כיום לקחת בחשבון שיקולי ESG כדי להשפיע על תהליכי קבלת ההחלטות לגביהן. המשקיעים, הרוכשים ומחזיקי העניין השונים בחברה מבקשים להבין כיצד באים לידי ביטוי ערכים אלו במהלך העסקים הרגיל של החברה, מתוך כוונה לבצע הכרעות על בסיס אותם ערכים. כך למשל, חברות דירוג אשראי גלובליות החלו לאחרונה גם להעניק דירוגי ESG לחברות, המוכוונים למשקיעים שיקנו וימכרו מניות בהתאם, ועל כן מחקרים מראים קורלציה בין מחיר המניה למאמצי ה־ESG של החברה. זאת הסיבה ששליש מחברות ה-S&P 500 מסתמכות על לפחות קריטריון אחד של ESG לתמרוץ המנהלים שלהם. ככל שעולם הקיימות הולך ומתפתח והופך למרכזי בשוק ההון העולמי, נדרשות רמות דיוק גבוהות יותר ושליפת נתונים מהירה, התאמה למדדים שונים, דירוגים ורגולציות שונות בעולם, באופן הדורש השקעה של זמן ועלויות לחברה.

"אנחנו כבר לא מדברים במושגים של Nice to have, אלא מדובר בעניין עסקי ותרבותי מחייב", מסבירה אורלי גליק, מנכ"לית ומייסדת של חברת ESG .ESGgo הוא שם מתכלל להרבה מאוד נתונים, תתי–סעיפים ואפשרויות פעולה, כולם מבוססים על מידע מרחבי הארגון וממחלקות שונות - טכנולוגיה, משאבי אנוש, אופרציה וכו'.

"חברות דירוג שונות משוות חברות ליעדים שונים, כך שגם אם ניתן לאסוף את המידע קשה לתקשר אותו החוצה - להתאים סטנדרט כמותי או איכותי, לתרגם את המידע לכותרת הנכונה ועוד".

המוצר של חברת ESGgo הוא למעשה כלי ארגוני, שנועד לסייע לחברות בדיוק בהיבטים אלו: להבין אילו נתוני ESG עליהן לאסוף, לארגן את הנתונים בצורת Benchmarks המהווים מדדים שניתן להשוות למה שקיים בתעשייה ובענף שבו היא פועלת, ולבסוף, להפיק דוחות בהתאם לדרישה. לדבריה של גליק, זהו מוצר "וואן סטופ שופ" לניטור נתונים של ESG, ניתוח פערים ואופטימיזציה מבוססת אינטליגנציה מלאכותית (AI), "שמייתר עבודה מייגעת של חודשים ארוכים של איסוף ידני בתוך החברה וסטנדרטיזציה של הנתונים", היא מסבירה.

אורלי גליק, מנכ"לית ומייסדת ESGgoצילום: טומי אורן

לאחר שהמערכת מציעה רשימת יעדי ESG מסועפת המותאמת ללקוח, היא מציעה איסוף מידע – ידני על ידי הקלדת תשובות לשאלות בממשק נוח לתוך המערכת או אוטומטי על ידי חיבור למערכות החברה, או שילוב בין השניים. כך החברה ניצבת אל מול דאשבורד מפורט, הכולל את כל נתוני הארגון, מיקומם בתעשייה או הממוצע הנהוג באותו ענף, ונקודות השוואה שונות שיאפשרו להציב יעדי התקדמות ריאליים ותחרותיים. "ההסתכלות היא פנימית וחיצונית כאחד. הצבת המטרות יכולה להיעשות בהתאם לסטנדרטים העולמיים, או כמטרות אינדיבידואליות כחברה, אך כאשר ההתקדמות אינה מספקת, המערכת תדע לספק את המידע הנחוץ כדי לקבל תמונת מראה של ההבטחות אל מול קיומן ואיך הדירוג יכול להיראות אחרת".

לייצר מחויבות כנה לשינוי

על החשיבות הגוברת של מדדי ESG בעולם העסקי והצרכני כאחד יכול להעיד מונח שתבע לארי פינק, מנכ"ל בית ההשקעות בלאקרוק: "קפיטליזם של מחזיקי העניין". המשמעות, לדברי גליק, היא שבין חברות שמתחרות על דעת הקהל, תנצח מי שתביא לידי ביטוי התנהגות ירוקה, אחראית ומקיימת, ואת מוצריה יבחרו הצרכנים, לכן יש פה גם עניין של משמעות עסקית וכלכלית. "90% מבני דור ה-Z יחליפו ממוצר אחד לאחר שמציית לרגולציה ירוקה", היא מסבירה. בנוסף, בהיבטי עובדים קיים יחס ישר בין מידת שביעות הרצון בעבודה לבין תרומה ועידוד התנדבות במקום העבודה.

בנוסף לדעת הקהל, גם המחוקקים ברחבי העולם כבר מתקדמים לרגולציה מחייבת, על פני וולונטרית. באירופה קיימת רגולציה רוחבית המחייבת משקיעים לדווח על היבטי ESG לגבי כל חברה בפורטפוליו שלהם. "לא רק משקיעים פרטיים, אלא גם מוסדיים ובנקים. זה מכווין התנהגות, כך שמראש יבחרו בהשקעה במניות לפי ההיבט הזה, ומחיר של מניה ייקבע בין היתר לפי מידת הנכונות להשקיע בעולמות הקיימות מהליבה העסקית ועד לפעילויות עובדים". בנוסף, רק לפני כחודש עלתה הצעת חוק של הרשות לניירות ערך האמריקאית, לפיה כל חברה הנסחרת שם תהיה מחויבת לדיווח ESG. "הציפייה היא שבדומה לאירופה היבטי ESG לא ייוותרו וולונטריים, כך יהיה בארה"ב וברחבי העולם כולו", היא מציינת.

גליק מזקקת מספר קריטריונים משמעותיים לחברות בתחילת דרכן שמבקשות לעשות את צעדיהן הראשונים בעולמות ה-ESG. "חברות קטנות מרגישות שהן לא יכולות להרשות לעצמן להקצות כוח אדם ייעודי לנושא באופן בלעדי, וזו טעות", היא מסבירה. "בחברות הגדולות אנחנו רואים Director of ESG, VP of ESG או בכירים עם טייטלים דומים, ייעודים לתחום. בחברות הקטנות זה נופל על מי שזה לא העיסוק שלהם ביום–יום – משאבי אנוש, מחלקה משפטית ועוד, וכשמגיעים למצב שבו המשקיעים מבקשים דיווחים או נתונים מסוימים כאן ועכשיו – החברות הקטנות נותרות ללא מענה".

אך יותר מהכל, גליק ממליצה לייצר בחברה מחויבות אמיתית לשינוי, שתתחיל בחברה אך תגיע גם לאחרון העובדים. וההמלצה הזו מתחילה קודם כל מבית: מחצית מצוות העובדים בחברה שהיא עומדת בראשה, רבים מהם עובדים לשעבר בחברות הגדולות במשק, הם נשים, לרבות בתפקידי הניהול והטכנולוגיה. "הפחתת טביעת הרגל הפחמנית היא דבר אחד, ומחויבות כנה לשינוי חברתי היא דבר אחר. כמנכ"לית, כאם, וכמי שהיתה האישה היחידה בחדר לאורך רוב הקריירה, אני יודעת כמה חשובה המחויבות הכנה לשינוי - ורואה את התוצאות שלה".

למעבר לאתר ESGgo >>

בשיתוף ESGgo