נרדמתם בעולם ההשקעות הישן? המציאות החדשה מחייבת פעולה

מאז שנת 2009 חל רצף של עליות שערים כמעט רצופות בבורסה, אך בעולם של ריבית אפסית ומניות במחירי שיא, לגילאון & גורדון Wealth Management כבר ברור שחייבים לשנות אסטרטגיה

אסף לבנון
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דרור גילאון ונדב גורדון
דרור גילאון ונדב גורדוןצילום: נמרוד גליקמן
אסף לבנון
תוכן שיווקי

לאחר קריירה ארוכה בתפקידים בכירים בבתי השקעות בישראל, דרור גילאון, לשעבר מנכ"ל בית ההשקעות של מנורה מבטחים, הקים משרד המתמחה בניהול העושר של יחידים ובעלי משפחות, לאחר שהבין שעולם ניהול ההשקעות הישן עובר שינוי דרמטי. גילאון ראה שניתן לבנות תיקי השקעות יעילים יותר מאלו שמציעים הבנקים ובתי ההשקעות, על ידי שימוש בכלים כמו הטבות מס, אפשרויות השקעה מגוונות ובחירה גלובלית של מנהלי השקעות מצטיינים בכל תחום. למשרד הצטרף כשותף נדב גורדון, שכיהן בעבר בתפקידים בכירים בבתי ההשקעות פסגות ומנורה מבטחים. נדב חזר לארץ מלונדון, שם ניהל השקעות עבור משפחה אמידה וצבר ניסיון רב בהשקעות המיועדות לבעלי ממון רב. ניסיון זה מאפשר ל - Gilon&Gordon Wealth Management להנגיש קרנות אלטרנטיביות גלובליות גם ליחידים ובעלי משפחות עושר בישראל. ממשרדיה במגדלי קניון רמת אביב, החברה מנהלת מעל למיליארד שקל.

זהירות, תשואות אפסיות לפניך

"לאחר שנים של עליות שערים באיגרות החוב ובמניות, אנשים מאמינים שמה שהיה הוא שיהיה", מסביר גורדון. "גם מי שניהל תיק השקעות לפי העולם הישן, לא שם לב שהוא פוגע בעתיד הכלכלי שלו כי התיק עלה. לעומת זאת, התשואות הגלומות כיום באיגרות חוב אפסיות ומבטיחות הפסד כמעט ודאי, בהתחשב באינפלציה, מס ועמלות. גם שוק המניות לא מתומחר בזול ומחייב מומחיות בבחירתן. בנוסף לזאת, ניהול ההון על ידי יועץ השקעות בבנק ו/או מנהל תיקים בבית השקעות, טובים ככל שיהיו, מתחיל בנחיתות מובנית: הם מטפלים בכמות לקוחות גדולה מדי, מה שעלול לעכב שירות ותגובה מהירה לשוק; אפשרויות ההשקעה מוגבלות (מניות ואגרות חוב או קרנות המשקיעות בהן); תשלומי עמלות ומס גבוהים מכרסמים ברווחים; וראייה צרה יותר של ההון המטופל על ידם בלבד, במקום מכלול ההון הפיננסי הכולל של הלקוח".

דרור גילאון ונדב גורדוןצילום: נמרוד גליקמן

"מרבית הלקוחות שמגיעים אלינו מופתעים לגלות את הפער בין תיקי ההשקעות שלהם בבנקים ובבתי השקעות, לתיק ההשקעות האופטימלי שיכול להיות להם", אומר גילאון. כשבאמתחתו ניהול של יותר מ-12 מיליארד שקל במנורה מבטחים, מיטב ואקסלנס, הוא מכיר היטב את ההבדל בין השקעות של העולם הישן לאלו של העולם החדש. "ההבדל הגדול ביותר בין בתי השקעות לחברות ניהול עושר כמו שלנו הוא שבעוד שבית השקעות יציע ללקוח שלו רק את 'מוצרי הבית', לחברות ניהול עושר אין מחויבות לגוף מסוים, אלא רק ללקוחות".

משרדי גילאון & גורדון Wealth management בקניון רמת אביב

"אנחנו מעניקים ליווי אסטרטגי ושקט נפשי ללקוחותינו"

"שיטת העבודה שלנו היא כזו שהכסף לא עובר לניהול ישיר שלנו, אנחנו מנהלים ללקוחותינו את האסטרטגיה. לאחר שהלקוח מאשר אותה אנו ממשיכים ללוות אותו ולייצג אותו מול הגופים השונים, עוקבים אחרי ביצועי התיק באופן שוטף, מייצרים מפגשים תקופתיים ומהווים עבורו One Stop Shop בתחום הפיננסי. אנחנו מודעים לכך שמה שנכון להיום לא בהכרח יהיה נכון למחר. למשל, אם מנהלי השקעות מצטיינים עוברים לבית השקעות אחר, אנו עשויים להציע ללקוחות לעבור לגוף שאליו הגיעו 'שחקני החיזוק'. בית השקעות הוא לא קבוצת כדורגל, צריך לבחור אותו בהתאם לאנשים שמנהלים את ההשקעות בפועל ולא לפי החיבור למותג. זו יכולת שיש רק למי שגדל ב'מטבחים' של שוק ההון ומכיר אישית את מנהליו".

ניהול השקעות בעולם החדש

נקודת ההתחלה היא מיפוי מקיף של כלל הנכסים והגדרת מטרות ויעדים פיננסיים לשנים רבות קדימה, בהתאם ליעדים ופרופיל הסיכון של הלקוח. "ההפרדה בינינו כמנהלי האסטרטגיה לבין בתי ההשקעות מאפשרת לנו לבנות תיק מודולרי המורכב מאפיקי ההשקעה השונים ולוודא שכל אפיק ינוהל על ידי הגופים המצטיינים בו. אנחנו משתמשים במכשירי השקעה שמאפשרים הטבות מס וחיסכון בעמלות כדוגמת תיקון 190, IRA, קרנות השתלמות ועוד, תוכניות ההשקעה תמיד נפתחות על שם הלקוחות. כמו כן, אנו מחזיקים ברישיון דואלי (השקעות ופנסיוני) שמאפשר לנו, באופן די ייחודי, לטפל בכלל נכסי המשפחה". מתוך הבנה שמגוון הקרנות האלטרנטיביות בעולם גדול מאשר בישראל, בחרו גילאון & גורדון לחבור לבית השקעות אמריקאי מומחה באיתור, מחקר וסינון של קרנות אלטרנטיביות מהאיכותיות והמובילות בעולם, מה שמאפשר ללקוחות החברה להיחשף לקרנות אלטרנטיביות בפיזור רחב, דרך חשבון הבנק האישי שלהם.

הרכיב האלטרנטיבי קריטי מאי פעם

הבדל משמעותי נוסף בין העולם הישן לעולם החדש לפי גילאון וגורדון הוא שילוב קרנות אלטרנטיביות מובילות הנרכשות כניירות ערך דרך חשבון הבנק ו/או קופות גמל. "בעולם שבו איגרות חוב מגלמות תשואות אפסיות ולעתים גם שליליות, זו תהיה טעות להישאר בחשיפה שהיתה רלוונטית כשהריבית היתה גבוהה משמעותית", מסביר גורדון. "קרנות אלטרנטיביות מתאפיינות בפוטנציאל רווח דומה לשוק המניות לאורך זמן אך במתאם נמוך אליו, ולכן מחזקות את תיק ההשקעות גם בתקופות שהבורסה מניבה תשואות שליליות".

דגשים לבחירת משרד ניהול עושר בעולם ניהול ההשקעות החדש:
1. ניסיון פרקטי עשיר בניהול השקעות - מנהלי החברה הם אנשי השקעות (לא סוכני ביטוח ו/או אנשי מכירות).
2. ניסיון בניהול עושר משפחתי, כולל מעבר בין– דורי וניהול סיכונים.
3. טיפול אישי על ידי בעלי המשרד ולא על ידי איש צוות זוטר.
4. רישיון דואלי (השקעות ופנסיוני) עם פיקוח של הרשות לניירות ערך ורשות שוק ההון. (שימו לב שאין בישראל פיקוח על רישיון של מתכנן פיננסי וכל אחד יכול להכריז על עצמו כמתכנן פיננסי).
5. משרד עצמאי שאינו מחויב או קשור לחברת ביטוח או בית השקעות.

להשארת פרטים אישיים לגילאון & גורדון Wealth Management ניתן להכנס לאתר האינטרנט, או לפנות אלינו טלפונית - 077-4448692. משרדנו נמצא במגדל קניון רמת אביב, ניתן גם להשאיר פרטים בתיבה מטה ואנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי.