Bloxtax |

פתרון דיווח פשוט וידידותי על רווחי קריפטו

חברת BloxTax מספקת פתרון לדיווחי מס בישראל בנושא מטבעות קריפטוגרפיים, שיוכל למנוע הסתבכות מיותרת וקנסות שינגסו ברווחים

רננה מור
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תומר רביד מייסד בלוקסטקס
תומר רביד מייסד בלוקסטקס
רננה מור
תוכן שיווקי

האתגר הגדול במיסוי מטבעות קרטוגרפיים נובע מהביזור שלהם. בשונה ממסחר בבורסה לניירות ערך, למשל, שבה יש סליקה מרכזית עם נתוני קנייה ומכירה, בעולם של סליקה מבוזרת לקוח שרכש ביטקוין בשער מסוים יכול להעביר אותו לבורסה אחרת ובהמשך להמיר אותו למטבע אחר (לדוגמה אית'ריום) – דבר שיוצר אירוע מס. הבורסה שבה הומר הביטקוין לאית'ריום לא תוכל לספק נתונים לגבי מחיר הביטקוין בתחילת התהליך, כך שקשה יותר יהיה לחלץ את הרווח האמיתי שחייב במס.

בעולם של סליקה מבוזרת, טכנולוגיה מותאמת היא הכרחית, בוודאי בכל הנוגע לחישובי מס ולהתנהלות מול רשויות המס. Bloxtax, חברת ייעוץ עם תוכנה, מספקת פתרון ייחודי וחדשני לדיווחי מס בנושא המטבעות הקריפטוגרפיים בישראל. "התוכנה שלנו יודעת לחשב את הרווחים. היא מקבלת את הנתונים מהשחקנים השונים בעולם המטבעות הישראלי, ומתרגמת את הנתונים לנתונים המתאימים במדויק לצורכי רשויות המס", מסביר תומר רביד, מייסד ומנכ"ל BloxTax". את מודל החישוב שלנו סנכרנו מול רשות המסים, ובארבע השנים מאז שהקמנו את החברה אנחנו עובדים צמוד לרגולטור, כדי שהדוחות שאנחנו מספקים ללקוחות יענו במדויק על דרישות הרגולציה".

מלבד דוחות מס, BloxTax מציעה גם שירותים של ייעוץ ללקוחות פרטיים וחברות, המבוססים על תוכנת סימולציה שתסייע לתכנן את ההשקעות שלהם במטבעות דיגיטליים. המערכת של BloxTax יודעת לסנכרן גם את סוגי הטבות המס הקיימים בישראל, ולסייע ללקוחות לבצע החלטות אסטרטגיות מושכלות בניהול ההשקעה שלהם, כך שכל הטבות המס העומדות לרשותם ימוקסמו.

פתרון לתעשייה צומחת

רביד, מהנדס ויזם, בעל רקע נרחב בעבודה בסביבת עתירת רגולציה, החליט להקים את BloxTax לאחר שנתקל בעצמו בקשיים ובלאקונות בדיווח וחישוב המיסוי בתחום הקריפטו. "ב-2017 הקמתי חברה שמטרתה להמיר מטבעות דיגיטליים להשקעה בנדל"ן. כשרצינו לגשת ולטפל בהיבט של המיסוי, הבנו שבישראל לא קיים גוף שיכול לסייע לנו, וחוסר הבהירות היה רב", הוא מספר. "באותו רגע אמרתי לעצמי שזה לא יכול להיות שהתעשייה צומחת, ואף אחד לא יכול לחשב כמה מס עליו לשלם. בצורה כזאת אי אפשר להשקיע בצורה מושכלת. אז התחלנו לעבוד על הפתרון למצב. עבדנו ממש מהתחלה עם רשויות המס, מתוך הבנה שהתחום חייב הסדרה, כי אחרת הצמיחה שלו תיבלם".

בנוסף לאתגר הסליקה המבוזרת, חוק המזומן שנאכף בעוצמה בישראל יוצר חיכוך מוגבר עם רשויות המס, בגלל השימוש הנרחב בעסקאות מזומן בתחום המטבעות. אתגר נוסף מקורו בכך שהמייצגים, ברוב המקרים, אינם מכירים מספיק את תחום המטבעות ואת אתגרי המיסוי הנלווים אליו. "המיסוי על מטבעות וירטואליים שונה מאוד ממה שרואי החשבון הישראלים התמודדו איתו עד היום", מסביר רביד, "ברוב המשרדים לא ערוכים לטפל בדיווחי מס מסוג זה והם מעדיפים להעביר חישובי הפעילות, הרווחים והחבות במס לחברה המתמחה בתחום, ולצרף לדיווח שלהם את הדוח שלנו. BloxTax מפיקה דוחות מקיפים ושלמים לחלוטין, שניתן להגיש כמו שהם לרשויות המס".

רביד מעיד שנכון להיום, החברה עובדת עם יותר מ-300 משרדי רואי חשבון שמצרפים את הדוחות שלה אל הדוחות השנתיים שהם מגישים עבור לקוחותיהם לרשויות המס. עורכי דין רבים פונים גם הם אל BloxTax בתיקים שבהם נדרשת חוות דעת בהליכי הסדרים מול רשות המסים.

ההחלטה של BloxTax להציע שירותים של ייעוץ ותוכנה התגבשה לאחר היכרות מעמיקה עם התחום. "בתחילת הדרך חשבנו שהמוצר שנציע יהיה טכנולוגי בלבד, אבל הבנו שתחום המיסוי מאיים מדי עבור אנשים מן היישוב וגם עבור חברות גדולות יותר. לתת לאדם שאינו מבין בתחום לעשות הכל בעצמו זה לא ריאלי", אומר רביד, "לכן ייסדנו חברת ייעוץ מקצועית, שמסייעת ללקוחות לגבש את הצרכים העסקיים שלהם ולהבין מה הדרישות הרגולטוריות מהם, לצד פלטפורמה טכנולוגית. רצינו לספק פתרון שבו כל אדם וכל מייצג יכול להגיש דוחות, בלי שיצטרך להוציא דוקטורט בתחום. גם אנשים שמבינים היטב בתחום המטבעות, בדרך כלל לא ידעו על מה ואיך לדווח. המערכת שלנו עושה הכל כדי לפשט את התהליך עבור הלקוחות, עם אתר פשוט וברור בעברית, תמיכה שוטפת, מדריכים ובלוג שמספק מידע רב על התחום".

אי ידיעה אינה פותרת

"אני מקבל הרבה פניות של הורים, שהילדים המתבגרים שלהם רכשו ביטקויין בכמה אלפי שקלים, בלי לדעת שהם חייבים לדווח על כך לרשויות המס", אומר רביד. "כשהם מקבלים הודעה על קנס של אלפי שקלים ממס הכנסה, הם מבינים שיש בעיה". התפיסה כי תחום המטבעות הקריפטוגרפיים הוא תחום שמבוקר רק ברמה הווירטואלית היא תפיסה שגויה לחלוטין, שיכולה להוביל להתנגשות עם רשויות המס בישראל, וכמובן להוביל להפסדים כבדים.

ההיכרות המעמיקה של BloxTax עם הענף ביססה את מעמדה כאוטוריטה בתחום, והעבודה הצמודה עם רשויות המס והבנקים מסייעת לחברה להפיק דוחות מדויקים מאוד, מקיפים ומהימנים, שעונים על דרישת המוסדות השונים. "הבנקים רואים בנו גוף מקצועי שניתן לסמוך עליו, כך שהרבה פעמים הדוחות שלנו מספיקים על מנת להעביר כספים אליהם", אומר רביד. "בגלל שאנחנו עובדים עם כל כך הרבה אנשים וגופים בישראל, צברנו ניסיון לאורך השנים, ואנחנו פשוט יודעים איך עושים את זה נכון. אנחנו מאמינים בהסדרה של התחום, ובכך שהרגולציה פה כדי להגן על הלקוחות. אם התחום יהיה מוסדר ברגולציה, יהיה הרבה יותר קל לעבוד עם הבנקים ועם הרשויות".