CLOUD ERP: כך מספקת COMAX פתרון כולל לניהול רשתות קמעונאיות

רכש, מלאי, קטלוג, קופות, ניהול מכירות, ניהול עובדים ומועדוני לקוחות - המערכות של COMAX בענן מאפשרות לעסקים קמעונאיים וסיטונאיים חוויית קנייה וניהול תוך יצירת יתרון תחרותי

אסף לבנון, בשיתוף חברת COMAX
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אסף לבנון, בשיתוף חברת COMAX
תוכן שיווקי

את האמרה הידועה ש"מי שעושה רק דבר אחד - עושה אותו הכי טוב" מוכיחה COMAX כבר כ-30 שנה. החברה מובילה את תחום פיתוח פתרונות התוכנה לניהול עסקים וארגונים, עם התמחות ייחודית מסוגה בעולם הקמעונאות והמסחר. כלי ה-ERP של COMAX הוא היחידי בישראל המאפשר לנהל את העסק על כל תחומיו, תוך יצירת פתרון כולל - מהקופה בסניף ועד לחישוב המאזן הכספי של החברה. רכש, מלאי, קטלוג, קופות, ניהול מכירות, ניהול עובדים, ניהול ציי רכב, מועדוני לקוחות ועוד - לכל אלו יש מענה במערכות COMAX השונות.

מוטי פרנקל צילום: אייל טואג

למערכות החברה נלווים מגוון פתרונות משלימים למענה כולל על צרכי הלקוחות. כך פותחו יישומי מובייל ייעודיים לעולם הקמעונאות, כאשר אפליקציה אחת משמשת לניהול סוכן המכירות בשטח ואפליקציה אחרת משמשת את הסדרן בסופר לניהול המלאי מהמדף. מכיוון שהדאטה מנוהלת דרך הענן - רואה החשבון, היושב במטה החברה, יכול להיכנס למערכת בכל עת ומכל מקום ולקבל את המידע הדרוש לו. עובדי הסניפים, מצידם, משתמשים במסופונים ובמערכות קופה מבית COMAX המותאמים לצרכי העסק ועומדים בחזית טכנולוגיית התחום. כמו כן, מציעה החברה פתרונות לקנייה עצמית המאפשרים לקונים להשתמש באפליקציה ייעודית מהמכשיר הנייד שלהם ולסלוק את הקנייה באמצעות קופות בשירות עצמי ללא התערבות קופאי.

"הפתרונות שלנו מגלמים כ-30 שנות פיתוח", מצהיר מוטי פרנקל, מנכ"ל COMAX. "מדי יום אנו מלווים אלפי עסקים - מחנות קטנה ועד רשת קמעונאית גדולה בעלת עשרות סניפים. כל אלו מקבלים מאיתנו מערכות ניהול מקיפות עם מגוון יישומים ומוצרי חומרה משלימים, כאשר כולם יחד יוצרים רווחיות, המשכיות וצמיחה עסקית. התוצאה היא חוויית קנייה משופרת וחוויית ניהול עסק מצוינת, תוך חיסכון דרמטי בעלויות התפעול. העובדה שאנחנו היחידים בישראל המפתחים ERP ייעודי לעולמות הקמעונאות מייצרת בסיס לקוחות רחב המאפשר שיפור מתמיד של כלל הפתרונות המוצעים, בעזרת חוכמת ההמונים".

שימוש מושכל בנתונים בסביבה של עומס מידע
השיפור שעליו מדבר פרנקל מתבטא, בין השאר, ביכולת של תוכנת COMAX להשתמש בנתונים המוזנים אליה, ועל בסיסם להציע הצעות תפעוליות וניהוליות המותאמות לעסק. כך למשל, מערכת הרכש של החברה מפיקה המלצות רכש אוטומטיות המבוססות על נתוני השימוש ומצב המלאי בחנות. הפיצ'ר משקלל את הנתונים השונים, כמו מלאי קיים, מבצעים, יעדי מכר, השוואה למכירות בשנים הקודמות ומועד הגעת הספק, ומקפיץ למשתמש הודעות שיסייעו לו לבצע את המהלכים הנכונים: להזמין עוד יחידות ממוצר שנמכר היטב, ליזום מבצע על מוצר שנמכר פחות ולדאוג להזמנה של מוצר שהמלאי שלו עומד להיגמר. בחלק מהמקרים ניתן אפילו לבצע את ההזמנה מהספק ישירות מתוך ממשק המערכת.

"כיום, האתגר האמיתי של חברות רבות, אינו איסוף המידע - את הצורך הזה כולם כבר מבינים - אלא ביצוע שימוש מושכל בנתונים בסביבה של עומס מידע", מדגיש פרנקל. "מה שחשוב זה לשלוף את הנתונים הרלוונטיים לבעל עסק, שצריך לקבל החלטות ולדעת לברור אותם תוך התעלמות מה'רעש'. מי שהיה צריך לחשב ידנית את כל הפרמטרים שהמערכת שלנו מחשבת לא היה יוצא מזה. הוא היה מבזבז שעות רבות ועדיין מגיע רק לחלק מהתובנות אליהן מגיעה המערכת בזמן אפס. בנוסף, היא מאפשרת לבעל העסק לפתח דו"חות מותאמים אישית המציגים את המידע הרלוונטי לו כבסיס לקבלת ההחלטות העסקיות. השיתוף של המידע ממערכות המכירות, השירות ושאר המערכות בחברה מספק למשתמש תמונת-על. בכל רגע נתון הוא יודע מה הוזמן, מה נקנה, איפה מתי וכמה".

צילום: באדיבות COMAX

אבטחת מידע פרימיום
מערכת COMAX, מבית "Native Data מערכות", פועלת בישראל ובאירופה, כאשר עיקר פעילותה בארץ. החברה מספקת פלטפורמה למחזורים כספיים בסך כולל של למעלה מ-25 מיליארד שקלים בשנה. בין לקוחותיה המקומיים ניתן למצוא את הרשתות רמי לוי, יינות ביתן, אורבניקה, קרולינה למקה ומקס סטוק. עוד ניתן למצוא עסקים בינוניים וקטנים, כולל כאלו זעירים ממש, כדוגמת חנויות מכולת. היתרון המרכזי של מערכות COMAX הוא העובדה שהפיצ'רים השונים שלהן זמינים לכל לקוחות החברה וכך למעשה מבטלים את ההיררכיה שבין עסק קטן לגדול. לכלל לקוחותיה יש גישה מלאה ליכולות המתקדמות - וזאת מבלי שתג המחיר יהיה גבוה מדי.

קיומה של המערכת בענן מייתר מצד הלקוח התקנות של מערכות ורכיבים שבהשקעה עצמית היו עולים לו כסף רב. "תמיד מרגש אותנו שאנחנו מאפשרים לבעלי עסקים קטנים ובינוניים להשתמש ביכולות בהן משתמשים הגדולים וכך מסייעים להם לצמוח בסביבה העסקית. כל זאת, תוך שמירה על יתרון תחרותי הנדרש בייחוד בענף הקמעונאות. בעל מכולת זוכה לאותם הכלים שמקבל רמי לוי", מדגיש פרנקל. "המערכות אולי שונות - לקוח גדול ישתמש ב-COMAX ERP ולקוח קטן ב-COMAX SHOP (ראו מסגרת), אבל היכולות המערכתיות קיימות וכך מתאפשר לעסקים קטנים לעבוד בצורה אופטימלית ולייצר צמיחה שלא היו מצליחים לייצר עם כלים מיושנים ובסיסיים יותר. אנו מבצעים פיתוחים למערכותינו השונות באופן שוטף, משנים ומעדכנים אותן כל הזמן בהתאם לדרישות שוק הקמעונאות הדינאמי. בזכות הפעילות בענן, הלקוח מקבל את הגרסה העדכנית ביותר ללא כל צורך לעדכן ולשדרג ידנית".

כאשר מדובר בצורך באבטחת מידע לדאטה עסקית, האם יש יתרונות לאחסון בענן לעומת אחסון מקומי?
"בוודאי. כחברה גדולה שמהות פעילותה היא פיתוח מערכות מידע, אנו מבינים היטב את חשיבות ההגנה על הדאטה ומגייסים משאבים ארגוניים רבים לטובת כך. בזכות היתרון לגודל שלנו והאחסון בענן, אנו מאפשרים ללקוחותינו לחסוך בעלויות המחשוב, השרתים ואבטחת המידע באופן שלא היה כלכלי עבורם אם היו נדרשים לרמת אבטחה כזו. עסק שהיה מחזיק את המידע באחסון מקומי ומשקיע כך באבטחת המידע שלו - היה משלם הון, מגדיל את עלויות התפעול ופוגע ברווחיותו. אבטחת המידע העילית שלנו משאירה את הלקוחות שקטים ומאפשרת להם להתפנות לדבר החשוב באמת: להתייעל ולהתמקד בפיתוח העסק. כפי שהקדמנו את זמננו בייצור ERP ייעודי לקמעונאות כך הקדמנו את זמננו בפיתוחו כמוצר ענן. כשרק התחלנו בכך, רבים התקשו להאמין שקמעונאים יאחסנו את מערכותיהם בענן. היום ברור שזו הדרך הנכונה והיעילה ביותר לעבוד".

פתרונותיה הבולטים של COMAX

  • COMAX ERP - מערכת ה-ERP המרכזית של החברה, המותאמת ללקוח בצורה מודולרית. מאפשרת עבודה אינטגרטיבית בין מגוון מודולים ומספקת מענה כולל לצרכי ניהול החברה, על כלל מחלקותיה. כוללת שימוש במוצרי חומרה כקופות חכמות ומסופונים. המערכת מתמחה בעולם הקמעונאות ומאפשרת ביצוע מגוון פעולות, בעבודה נוחה וגמישה.
  • COMAX SHOP – קופות חכמות ו/או ניידות בליווי מערכת ERP ייעודית לעסקים הקטנים והבינוניים. המערכת כוללת ניהול מקיף ומתקדם של המלאי, העובדים, הספקים, התשלומים והקופות ומאפשרת גישה מכל מקום. בכך מאפשרת צמיחה והתרחבות עסקית בכל רגע נתון.
  • COMAX 2 GO - אפליקציה לניהול סוכני שטח וטכנאי שירות המתממשקת עם מערכת COMAX. מאפשרת הגדרת יעדים, ניתוח אזורי מכירות, קבלת נתוני מכר ודיווח ביצועי שירות בשטח ללא צורך בתמיכת Back Office.
  • COMAX SELF SHOP – אפליקציה לרכישה עצמית על ידי הקונה לאחר הזדהות כחבר מועדון. האפליקציה פעילה באמצעות מכשיר הטלפון האישי או מסופון ייעודי.
  • מוצרי חומרה: מסופונים לקנייה עצמית ולספירת מלאי, מגוון קופות חכמות ועצמיות בגדלים שונים.

בשיתוף חברת COMAX