חדשות ענן ותשתיות IT

תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תוכן שיווקי

וואלה טורס תצטרף לשירותי הענן הישראלי של אורקל שייפתח בירושלים
חברת התיירות המובילה וואלה טורס חתמה על חידוש חוזה הענן עם אורקל, על מנת לספק ללקוחותיה שירותי תיירות דיגיטליים ברמת ביצועים גבוהה ואמינה ביותר. החברה תמשיך להשתמש בתשתית ענן אורקל (OCI) כדי לתמוך בפיתוח שירותי תיירות מבוססי דאטה.

שיקול נוסף, ארוך טווח ומרכזי שהשפיע על וואלה טורס בחידוש חוזה הענן הוא האפשרות של החברה לעבור לאזור הענן הישראלי, שמקימה בימים האלה אורקל בירושלים. בכך תהיה וואלה טורס בין הלקוחות החלוצים שיעברו לדאטה סנטר של אורקל בישראל עם פתיחתו הקרובה.

יוג'ין אטינגר, ה-CTO של וואלה, מסר כי הענן מאפשר לוואלה טורס לספק שירות מהיר ללקוחות ולרכז עבורם הצעות ממנועי חיפוש שונים כמו Skyscanner, KAYAK. זאת, תוך מענה ל"פיקים" של עומסי עבודה, ויכולת לעבד את כמויות הדאטה שנוספו עם ההתממשקות לאותם מנועי חיפוש, שהקפיצו את כמות החיפושים בפלטפורמה למאות אלפי חיפושים ביום. עם תשתית ענן אורקל, וואלה טורס תקבל דיווחים בזמן אמת, יכולות אנליטיקה, ביצועים גבוהים ויכולת אחסון משופרת.

יוג'ין אטינגרצילום: יח''צ

ERP Logic תטמיע ERP בענן של SAP בחברת סינרג'י אנרגיה
חברת ERP Logic, שותפה עסקית של חברת SAP המתמחה בייעוץ ויישום של מערכות SAP, תבצע בקרוב פרויקט טרנספורמציה דיגיטלית והטמעת מערכת ERP בענן מבית SAP בחברת סינרג'י אנרגיה. החברה תטמיע את פתרוןSAP Business ByDesign, הכולל ורטיקל ייעודי לניהול חברות אנרגיה וחברות פרויקטליות. משך ההתקשרות הינו חמש שנים וכולל את הקמת המערכת ותחזוקתה בהיקף של חמישה מיליון שקלים.
מדובר באחד מפרויקטי ה-ERP הבולטים והחדשניים שיבוצעו בישראל בשיטת מימוש Best Practice, במסגרתו יוטמע בכל חברות הקבוצה פתרון SAP Business ByDesign והמערכות הארגוניות של החברה יועברו לתשתית ענן של SAP ולמערכת ERP אחת מרכזית.

מערכת SAP Business ByDesign היא פתרון ERP בענן של SAP המותאם לארגונים מסדר גודל בינוני. המערכת תאפשר לחברת סינרג'י, בין היתר, תמיכה ברכישת חברות אנרגיה מחו"ל והכנסתם תחת חברת האם, אפשרות לדיווח מאוחד לבורסה, ניהול רב-חברתי ואינדקס חשבונות גלובלי, תוך שימוש בהתראות ומנגנוני בקרה לניהול תהליכים חוצי חברה, ויישום תובנות עסקיות בזמן אמת.

אביעד מור, מנכ"ל סינרג'י, מסר: "החלטנו להטמיע מערכת מתקדמת כדי לשפר את יעילותה התפעולית של סינרג'י ולהיערך להגברת הצמיחה - הן אורגנית והן באמצעות רכישות. מניע מרכזי לפרויקט הינו הגידול שחווה סינרג'י בשל מגוון פרויקטי אנרגיה חדשים בישראל ובחו"ל, מה שהביא לכך שנוצר מנעד רחב של פרויקטים מורכבים ומבוזרים, ואחד מיעדי הפרויקט הוא לאחד תהליכי עבודה ונהלים ולייצר אמת ארגונית אחת, תוך שימוש במנגנוני ניתוח ואנליטיקה מתקדמים ממערכת ה- SAP".

אביעד מורצילום: שלום סטודיו

הענן של אורקל עושה עלייה - ומבטיח רמת אבטחה גבוהה
בחברת אורקל נערכים לפתיחתו הקרובה של אזור הענן המקומי של החברה בישראל. אורקל תהיה ענקית הטכנולוגיה הראשונה שמקימה אזור ענן מקומי ותציע את שירותי הענן שלה מדאטה סנטר ישראלי, שימוקם בירושלים. הענן הציבורי יהיה ענן דור 2, שיציע את כל שירותי ענן אורקל, כולל תשתית ענן OCI (Oracle Cloud Infrastructure), הדאטה בייס האוטונומי של אורקל ואפליקציות הענן של אורקל.

"מדובר בענן מקומי שנבנה מלכתחילה כדי לעמוד בדרישות האבטחה המחמירות ביותר. הוא מתוכנן בסטנדרטים הגבוהים ביותר בתעשייה ויהיה בין המאובטחים ביותר במזרח התיכון", אומר ערן פייגנבאום, מנהל אורקל ישראל, לשעבר מנהל אבטחה ראשי (CSO) של ענן אורקל.
פייגנבאום מציין, כי ענן אורקל (OCI) הוא הענן שצומח הכי מהר מידי שנה, ומשמש גופי ממשל ומודיעין: "אורקל החלה את דרכה בביצוע פרויקטים ביטחוניים ל-CIA ומאז יש לה ממשק הדוק עם הממשל וגופי המודיעין בארה"ב. למעשה, שמונה מתוך עשרת הארגונים הפדראליים הגדולים בארה"ב עושים בו שימוש. נושא האבטחה טבוע בדנ"א שלנו ואנחנו בוודאי מכירים את הרגישויות בישראל בנושא זה. לאחרונה הצטרפה אלינו גם חברת זום, ממש בימי הקורונה, לאחר שהבינה את יתרונות האבטחה של הענן שלנו".

ערן פייגנבאוםצילום: יח''צ

אוויה משיקה מערכת עננית לניהול מוקדי שירות לקוחות היוצרת חוויית לקוח ללא מאמץ
אוויה, מובילה גלובלית בפיתוח ושיווק פתרונות תקשורת ושיתוף פעולה ארגוני הרחיבה את זמינות פתרון הענן לניהול מוקדי השירות Avaya OneCloud CCaaS אל 40 מדינות ובכללן ישראל. בכך היא מספקת לארגונים ברחבי העולם יכולות דיגיטליות לחיבור טוב יותר בין לקוחות ועובדים בכל נקודת מגע, מכשיר וערוץ.

Avaya OneCloud CCaaS מאפשר לארגונים ליצור "מוקדי לקוחות חווייתיים" אמיתיים, באמצעות הרחבה של יכולות הדיגיטל שלהם וניצול היכולות שיש לענן להציע. באמצעות OneCloud CCaaS ארגונים נהנים מהגמישות, היעילות וחדשנות-על-פי-דרישה של סביבה מרובת עננים, כשהם מקבלים תובנות בזמן אמת ואנליטיקה לשיפור האינטראקציה עם כל לקוח - בכל נקודת ממשק בה הוא בוחר, במהירות וגמישות.

Avaya OneCloud CCaaS מעניק לארגונים את האפשרות לחבר ממשקים דיגיטליים ברצף לאורך כל מסע הלקוח - החל מהדואר האלקטרוני והטלפון, דרך צ'אט והודעות ועד רשתות חברתיות וכן להוסיף ערוצים משלהם.

"Avaya OneCloud CCaaS מאפשר לארגונים לקיים אינטראקציות עם לקוחות ללא מאמץ, על בסיס תובנות מתקדמות. כך נוצרות חוויות זכירות עבור הלקוחות והנציגים אשר מספקים אותן", אומר רפי שקולניק, מנכ"ל הפעילות העסקית של אוויה ישראל. "אוויה מחברת בצורה חכמה בין לקוחות לנציגים, תוך ניצול המשאבים המתאימים ביותר בזמן הנכון. תהליכי עבודה מבוססי AI מעניקים לעובדים ידע ותמיכה וירטואלית כדי ליצור תקשורת מתגמלת יותר, בעוד כלי ניהול מעניקים תובנות ברמת הארגון".

רפי שקולניקצילום: ניב קנטור

עתיד טכנולוגיית הענן בעידן העבודה מרחוק
ראש מרכז הפיתוח של דרופבוקס בישראל, ספקית טכנולוגיות ענן בינ"ל ופלטפורמת תוכן שיתופית, מספרת כיצד עושים זאת נכון
מאת: יעל קרן
מגמת המעבר לעבודה מרחוק התחזקה משמעותית עקב משבר הקורונה ואינה צפויה להשתנות. בהתאם מתחדד הצורך בכלים הנדרשים לתמוך בה. כל ארגון שעובר לפורמט עבודה מרחוק צריך לדאוג ליישם זאת באמצעות הטכנולוגיות הנכונות.

חשוב לדאוג לפלטפורמות וכלי עבודה, שיאפשרו לעובדים להישאר מחוברים ולעבוד באופן פרודוקטיבי, ויהוו אמצעי חיוני המבטיח הצלחה בשיתופי פעולה. בדרופבוקס לדוגמה אימצו את אסטרטגיית "Virtual First", אשר הופכת את העבודה מהבית לברירת מחדל, אך במקביל הוקמו "Dropbox Studios" - חללי עבודה שיתופיים המאפשרים מפגשים פרונטליים לצוותי עבודה.

בנוסף, שימוש בכלים כמו slack ו-zoom מאפשרים לעובדים להישאר מחוברים ולקיים דיונים משותפים בצורה אפקטיבית. סביבת עבודה זו מאפשרת לעובדים לשתף משימות ולנהל פרויקטים בצורה יעילה. אינטגרציות בין HelloSign של דרופבוקס עם פתרונות כגון CRM גם מאפשרות עבודה יעילה ופותרות את המשתמשים מהצורך לדלג בין מערכות בתוך תהליכי העבודה. חברות המשקיעות בטכנולוגיות התומכות בעבודה מרחוק, ייהנו מיתרון תחרותי בכל הנוגע לגיוס ושימור עובדים, שכן הם יוכלו לגייס טאלנטים ללא תלות באזורים גיאוגרפיים. ככל שעובדים יגלו את היתרונות שיש לחופש לעבוד מכל מקום, כך הם יעדיפו סביבת עבודה גמישה.

בשנה האחרונה עסקים נאלצו להסתגל לשיטות עבודה חדשות כדי לשרוד. מנהלי ארגונים יביטו כעת קדימה ויחפשו אמצעים לשיפור החוסן העסקי. דבר זה יחייב חידוש מערך כלי ה-IT ופריסת פתרונות דיגיטליים חזקים יותר, כגון טכנולוגיות חתימה אלקטרונית כדי לתמוך טוב יותר במגוון תהליכים. על מנת להיות מהירים, חסכוניים וגמישים, הפתרונות חייבים להשתלב בסביבת ה-IT קיימת ולהיות קלים לשימוש. ספקי חתימות אלקטרוניות שהפתרונות שלהם עומדים בדרישות אלה, עשויים להפוך לשחקנים החשובים ביותר בתחום הטרנספורמציה הדיגיטלית.

ישנם ארגונים שעדיין מגלים זהירות בכל הנוגע למעבר לעבודה מרחוק, אבל אם הם ישכילו לאמץ את מסגרות העבודה ואת הכלים הנכונים הם יווכחו שמדובר בצורת עבודה יעילה, מתגמלת ומותאמת לתקופתנו.

יעל קרן צילום: ליאור ניר

כלל ביטוח ופיננסים החליפה את מערכות הדאטה סנטר שלה בפתרונות מבוססי AI
של ARISTA

כלל ביטוח ופיננסים בחרה לבסס את הדאטה סנטר שלה על פתרונות ARISTA. מדובר במהלך אסטרטגי, במהלכו ביקשה כלל ביטוח ופיננסים להפוך את הדאטה סנטר המסורתי שלה, מתוצרת סיסקו, ששימש אותה במשך עשור, לדאטה סנטר חדשני ומתקדם מתוצרת ARISTA. הפרויקט מעניק לכלל ביטוח יכולות מתקדמות של ענן פרטי.

במסגרת הפרויקט, הוקמה תשתית מחשוב חדישה ומתקדמת, המספקת תמיכה ברוחבי פס גבוהים ובאמינות גבוהה. הטמעת הפתרון בוצעה באמצעות סלקום, בעלות מוערכת של מיליוני שקלים.

פתרון CloudVision של אריסטה הינו פתרון אוטומציה, ניהול ואנליטיקה לשיפור ביצועי הרשת וייעול התוצאות העסקיות של ארגונים מודרניים. הפתרון מספק רוחב פס משמעותי ומבוסס על אינטליגנציה מלאכותית (AI), שמהווה מרכיב מרכזי בגישה הקוגניטיבית של אריסטה. כל זאת תוך שמירה על אינטגרציה מלאה עם עולמות האבטחה של פתרון VMware NSX.

חיים אינגרצילום: קובי קנטור ז"ל

חיים אינגר, סמנכ"ל ומנהל תחום תשתיות ותפעול מערכות בכלל ביטוח ופיננסים, מסר: "לאחר מכרז ובחינה מעמיקה שערכנו מול לקוחות ARISTA בישראל, בחרנו בפתרון ARISTA לאור מומחיותה המקצועית וניסיונה הרב בפרויקטים מורכבים מסוג זה, המשלבים מגוון רחב של יכולות טכנולוגיות ואיכות בפתרון, במטרה להתקדם לציוד טכנולוגי חדיש ומתקדם. פתרונות ARISTA תומכים בקווי תעבורה גבוהים, תוך שילוב יכולות אנליטיות עדכניות, חיזוק הנראות והטמעת מנגנונים של הסקת מסקנות".