חדשות ענן

צפי לצמיחה של 17% מדי שנה בסקטור ה-Patch Management - בדגש על פלטפורמות הענן

תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
shutterstock
צילום: shutterstock
תוכן שיווקי

צפי לצמיחה של 17% מדי שנה בסקטור ה-Patch Management - בדגש על פלטפורמות הענן

תחום ה-Patch Management צפוי לגדול מקצב מכירות שנתי של 535 מיליון דולרים בשנת 2019 ל-3.245 מיליארד דולרים בשנת 2030. משמעות הדבר היא גידול של 17.8% מדי שנה בעשור הקרוב. מהנתונים עולה כי קצב הצמיחה של פלטפורמות הענן בקטגוריית מוצרים זו עתיד להיות מהיר אף יותר, זאת בזכות הפחתת סך עלויות התוכנה (TCO), שמציע מודל הענן, והתאמה של פתרונות הענן לדרישות ארגוני האנטרפרייז. כך עולה ממחקר שוק עולמי אותו ביצעה חברת הייעוץ P&S Intelligence.

ליאור לוי, מנכ"ל ומייסד פרולוג'יקצילום: יח"צ

עוד עולה מהמחקר, כי עיקר הגידול מקורו יהיה בהצטיידות בפתרונות Patch Management בארגונים בסקטור הפיננסים, בדגש על בנקים וחברות ביטוח, זאת בשל האיומים החיצוניים המתגברים על ארגונים פיננסיים, הגברת הרגולציה על סקטור זה והמחויבות שלהם למנוע נקודות תורפה שיוכלו לשמש תוקפים לבצע פריצה לתוך הארגון. טרנד נוסף שעולה מתוך המחקר נוגע במעבר לפתרונות Patch Management מוטי אוטומציה, המיועדים להחליף תהליכי עבודה ידניים.

ליאור לוי, מנכ"ל ומייסד פרולוג'יק (Prologic), נציגה בלעדית של Ivanti, יצרנית של פלטפורמת Patch Management מתקדמת, ציין כי "מחקרים מראים, כי 40% מכלל הפריצות לארגונים מקורן בניצול חולשות קיימות ומוכרות, שארגונים טרם חסמו אותן. זאת למרות ההתרעות המרובות שמתקבלות מספקיות הטכנולוגיה, או רשויות הגנת הסייבר הממלכתיות, והקריאה לבצע הטלאת תוכנה בצורה סדירה".

לוי מוסיף, כי "תהליכי ההטלאה המסורתיים בארגונים הינם סיזיפיים, ולעיתים אף מנוהלים ידנית, ולכן מצריכים סנכרון ותיאום כלל ארגוני. ארגונים בוחרים להצטייד בפתרונות Patch Management מתקדמים מוטי דיגיטל ואוטומציה, דוגמת אלו של Ivanti, שמאפשרים למקצועני הסייבר לנהל את הפעילות הזו ביעילות, להקטין סיכונים לארגון, ולהגביר את ההגנה על מערכות המידע".

עיריית ירושלים משדרגת את הענן הפרטי עם פתרונות נוטניקס

עיריית ירושלים השלימה פרויקט רחב היקף לשדרוג תשתיות ה-IT של העירייה במסגרתו הועברו תשתיות הדאטה סנטר בענן הפרטי של העירייה, עליהן פועלות המערכות הפתוחות של העירייה, לפלטפורמות נוטניקס מקצה לקצה. במסגרת הפרויקט הוחלפו השרתים בענן הפרטי של עיריית ירושלים לשרתי לנובו. את הפרויקט הובילה וניהלה חברת נס טכנולוגיות, המספקת שירותי מיקור-חוץ מלאים לעיריית ירושלים.

איתמר קורנפלד, מנהל אגף מחשוב ומערכות מידע בעיר יית ירושלים צילום: גיא ראובני

כחלק מהמהלך לשדרוג תשתיות החומרה והתוכנה בדאטה סנטר של עיריית ירושלים הוחלט לעבור מתשתית מסורתית לתשתית מבוססת טכנולוגית Hyperconverged (היפר-מאוחד), אשר תאפשר להפעיל תחת פלטפורמה אחת את תשתית השרתים, האחסון והתקשורת במקום תשתיות נפרדות של חברות שונות שפעלו קודם לכן. כמו כן, השרתים הווירטואליים שודרגו לפתרון הווירטואליזציה Acropolis של נוטניקס. בסיסי הנתונים בעירייה הועברו לעבודה תחת הפלטפורמה של נוטניקס ובנוסף שולב פתרון ניהול הקבצים ה- Nutanix Files לניהול מאות מיליוני קבצים בהיקף של 150 טרה-בייט. עוד כלל הפרויקט הקמת מערך VDI מבוסס טכנולוגיות נוטניקס המאפשר לכלל המשתמשים עבודה מרחוק.

איתמר קורנפלד, מנהל אגף מחשוב ומערכות מידע בעיריית ירושלים, מסר, כי "אנו עוברים יותר ויותר ממערכות לגאסי מיושנות למערכות מתקדמות ולכן קריטי כי תשתיות ה-IT יאפשרו לנהל את המערכת עם ביצועים גבוהים, עם שרידות ברמה גבוהה ועם יכולת גידול פשוט".

מטריקס קלאודזון מקבלת הסמכת Azure Expert Managed Services Partner של מיקרוסופט

מטריקס קלאודזון, המובילה בהטמעה, פיתוח ושירותים מנוהלים בסביבות Multi-Cloud, קיבלה את הסמכת Azure Expert Managed Services Partner של מיקרוסופט. מדובר בהסמכה ברמה הגבוהה ביותר של מיקרוסופט, הניתנת לשותפים נבחרים המובילים את תחום הענן, בה מחזיקים 80 שותפים מרחבי העולם ושישה מהם בישראל.

כשלרשותה עומדות למעלה מעשר שנות ניסיון, מטריקס קלאודזון מספקת ומטמיעה עשרות של פתרונות Microsoft ובמרכזן מבצעת פרויקטי מיגרציה, ניהול וחדשנות על פלטפורמת הענן הציבורי של מיקרוסופט, Azure. הסמכת Azure Expert MSP תאפשר למטריקס קלאודזון לקבל עדיפות וגישה נרחבת למשאבים, לניסיון ולתמיכה של מיקרוסופט. ליכולות אלה חשיבות רבה במיוחד, בעיקר מול ארגונים גדולים במשק הישראלי, בהם גופים ממשלתיים וציבוריים ועוד, על רקע בשורת הקמת הדאטה סנטר של מיקרוסופט בישראל. עבור ארגונים אלה, תוכל מטריקס קלאודזון לתת את מעטפת השירותים המלאה למעבר או שדרוג לסביבות אלו, מבוססות Azure ופתרונות 365.

קלאודזון חתמה על הסכם שותפות עם טרנד מיקרו

ועוד בענייני קלאודזון (CloudZone). חברת הענן של מטריקס חתמה לאחרונה על הסכם שותפות עם טרנד מיקרו, המובילה באבטחת ענן. במסגרת ההסכם, עברו מומחי CloudZone הכשרה מקצועית מטעם טרנד מיקרו העולמית, כך שהם יוכלו להציע לאלפי לקוחות חברת מטריקס בתחום הענן את פתרונות אבטחת הסייבר של טרנד מיקרו, הכוללים מוצרי קצה ופתרונות אבטחה מקצועיים לארגונים. ההסכם נכנס לתוקף בימים אלו.

בסקר שערכה טרנד מיקרו בחודש האחרון, 79% מהמשתתפים ציינו כי טרנספורמציה דיגיטלית ואבטחת ענן הם הנושאים החשובים בעיניהם בתקופה זו של מגפת הקורונה. CloudZone מספקת שירותים מקצועיים בתחום המעבר לענן וכן שירותי ניהול ענן ללקוחותיה וללקוחות מטריקס. בחברת CloudZone מועסקים מעל 60 מומחי ענן ובשנה הקרובה צפויה החברה לגייס מומחים נוספים.

חיים בן חיים, מנהל הפיתוח העסקי ב- CloudZone מסר, כי "המשימה שלנו היא לענות לדרישת לקוחותינו לכיסוי אבטחה מלא בענן. השותפות בין החברות צפויה לשרת לא רק את לקוחות CloudZone, אלא גם את לקוחות חברת מטריקס שעברו ועוברים לענן. אנו מאמינים כי בשנת 2021, פתרונות טרנד מיקרו יוטמעו על-ידי יותר מ- 20% מלקוחות הקבוצה".

"בשנים האחרונות הפכה טרנד מיקרו ליצרנית תוכנה המציעה בין השאר פתרונות היברידיים בענן", אמרה רויטל אוחיון, מנהלת פעילות טרנד מיקרו בישראל. "לכן בטרנד מיקרו ישראל אנו שואפים להרחיב את הקשרים עם חברות ענן מקומיות. באופן טבעי בחרנו ב-CloudZone, שמציעה ללקוחותיה שירות ייחודי וליווי מקצועי וצמוד לאורך התהליך. אנו שמחים לצאת לדרך המשותפת ובכך להפוך את שנת 2021 לבטוחה ולמאובטחת יותר עבור השוק המקומי".

רויטל אוחיון, מנהלת פעילות טרנד מיקרו ביי שראל צילום: שי הנסב

פורטינט הכריזה על עדכון משמעותי במערכת ההפעלה FortiOS - מאפשר אבטחת מידע אחידה בכל מקום באמצעות SASE דרך הענן

פורטינט, מובילה עולמית בפתרונות אבטחת סייבר מקיפים, משולבים ואוטומטיים, הכריזה על גרסה 7.0 של מערכת ההפעלה FortiOS. עם יותר מ-300 תכונות חדשות, FortiOS 7.0 משפרת את מארג האבטחה ואת היכולת של פורטינט לספק אבטחה אחידה בכל הרשתות, נקודות הקצה והעננים. מארג האבטחה של פורטינט היא פלטפורמת אבטחת הסייבר בעלת הביצועים הגבוהים ביותר בתעשייה, המתבססת על מערכת ההפעלה FortiOS כדי לאפשר אבטחה גמישה ואחודה בכל שטחי ההתקפה האפשריים.

עדכונים מרכזיים ב-FortiOS 7.0 מתמודדים עם אתגרי האבטחה הגדולים ביותר כיום, הקשורים לעבודה מהבית, אבטחת קצה ה-SASE ועוד וכוללים: בקרה בגישת Zero Trust עבור גישה מרחוק ושליטה ביישומים; אבטחת מידע אחידה בכל מקום באמצעות SASE דרך הענן; יכולות לימוד ותיקון עצמי ל-SD-WAN; הרחבת LTE Edge עם 5G; ביצועים ואבטחה אופטימליים עבור ריבוי עננים; יעילות תפעולית משופרת ל-NOC ו-SOC; והגנת רשת אופטימלית לעבודה מהבית באמצעות מודיעין האיומים של מעבדות FortiGuard.

SAP מכריזה: טרנספורמציה עסקית כשירות בשיתוף ספקיות הענן

SAP הכריזה על RISE with SAP, היצע שיהווה אבן דרך משמעותית בהנעת טרנספורמציה הוליסטית של לקוחות והפיכתם לארגונים חכמים. חבילת RISE with SAP מציעה ללקוחות בכל שלבי הטרנספורמציה הדיגיטלית דרך חדשה לתכנון תהליכים עבור תוצאות עסקיות טובות יותר. יחד עם האקו-סיסטם החזק שלה, ובשיתוף כל ספקיות הענן המובילות, SAP תספק ערך בזמן קצר, וגמישות לשגשג גם בזמנים משתנים - ללא השקעות מקדימות גבוהות.

כריסטיאן קליין, מנכ"ל SAP העולמיתצילום: יח"צ

לדברי כריסטיאן קליין, מנכ"ל SAP העולמית, היצע RISE with SAP הוא למעשה טרנספורמציה עסקית כשירות בענן. ההיצע מספק נתיב יחיד לארגון החכם, לכל לקוח, וללא תלות בנקודת המוצא או המורכבות. החבילה מוצעת על בסיס מנוי וכוללת גורם אחד שאחראי להסכם, תפעול ותמיכה. הגישה ההוליסטית תסייע לחברות לבצע טרנספורמציה בעסקים שלהם, מעבר למעבר הטכני לענן, כדי לאפשר טרנספורמציה מתמדת. יחד עם השותפים שלה, SAP תנחה חברות במהלך הטרנספורמציה העסקית שלהן על-ידי ניתוח תהליכים עסקיים הבנוי על המודל העסקי של SAP, מיגרציה טכנית הכוללת את הכלים והשירותים של SAP לצריכה מהירה של חדשנות בענן, ופלטפורמת הטכנולוגיה העסקית שלה.

מלם תים מקימה דאטה סנטר חדש ומתקדם ב"לנדא דיגיטל פרינטינג"

מלם תים מקימה בימים אלה עבור חברת "לנדא דיגיטל פרינטינג" (Landa Digital Printing) דאטה סנטר חדש ומתקדם, מקצה לקצה, באתר החברה ברחובות. לדברי עידן וינר, סמנכ"ל מכירות מלם תים הפרויקט רחב היקף וכולל מגוון פתרונות מובילים בתחומם: VxRail מבית Dell Technologies - HCI (תשתית אחודה), המותאם לסביבת הענן של VMware, הכולל שרתים, גיבויים, וירטואליזציה ואחסון, לצד מתגים של Cisco ופתרון ה- Wi-Fi המתקדם של פלטפורמת Cisco Meraki בענן, לכל המתחמים באתר.

עידן וינר, סמנכ"ל מכירות מלם תים צילום: ענבל מרמרי

נושא אבטחת המידע קיבל מקום משמעותי, עם מעגלי אבטחת מידע רבים, לאיומים מתקדמים בסביבות שונות בארגון: מערך firewall החזק של Fortinet, לאיומי גלישה וסגמנטציה רשתית, פתרונות חברת Trend Micro - טכנולוגיה מתקדמת להגנה על משתמשים, שמנוהלת בענן והגנה על הדואר האלקטרוני, תחנות הקצה והשרתים בדאטה סנטר. ובנוסף, מערך הגנה המורכב ממגוון פתרונות: הגנת גישה לרשת הארגונית (Identity Services Engine) Cisco ISE ו-Cisco Umbrella - פלטפורמה חדשנית לאבטחת מידע מבוססת ענן, החוסמת איומים בזמן גלישת המשתמשים, בתוך הארגון או מחוצה לו. כל מערך ההגנה נתמך גם בשירות מנוהל הכולל פתרון גיבוי DR ושרותSiem Soc.

יעילות, חוויית עובדים ושלוות הנפש על כנפי הענן: תחזיות לשנת 2021

קריסטין דהאל סטיידלצילום: יח"צ

קריסטין דהאל סטיידל

ללא ספק, שנת 2020 הייתה שנה של שינויים. שינינו את הדרך בה אנו עובדים, מיקום העובדים, שעות העבודה ולטווח מסוים גם את מהות העבודה. זה קרה בקצב שאי אפשר היה לדמיין אותו קודם לכן בזכות תשתיות הענן הפרוסות בכל רחבי העולם והאימוץ המהיר והמתרחב של שירותי ענן במהלך השנה. שינוי זה העלה את תפיסת כוח העבודה המפוצל וארגונים ברחבי העולם חושבים עכשיו על יישום קבוע יותר של תפיסה זו, שמתאפשרת בזכות הענן. ארגונים מתחילים להתכונן לאופן העבודה העתידי, אבל מה אנו יכולים ללמוד מהשנה שחלפה על התוכניות שלהם לעתיד? מהן המגמות שאנו יכולים לצפות להן בשנת 2021? הנה כמה מהתחזיות לנו:

תחזית 1: היעילות של העובד תימדד לפי התוצאות

לפי ד"ר קארל בנדיקט פריי, מנהל תוכנית עתיד העבודה באוניברסיטת אוקספורד, "העובד לא יקבל יותר נקודות רק על זה שהגיע למשרד והשקיע זמן. אנו עומדים לראות פחות התמקדות בתשומה ויותר בתפוקה ובתוצאות. בשנת 2021 נראה את השינוי המחשבתי הזה מואץ. ארגונים חדשניים ותחרותיים יצפו לראות את מה שהעובד מספק לארגון ולא רק את מראית העין".

אם כן, חלפו הימים שבהם העובדים שנשארו מאוחר במשרד נתפסו כיעילים ומסורים. העלייה של מודל עבודה מפוצל, בו לעובדים יש חופש לעבוד ממיקומים שונים - בבית, במשרד או בבית הקפה הסמוך לביתם - תישאר איתנו כנראה גם בעתיד הנראה לעין. לא פלא שמנכ"ל נטפליקס, ריד האסטינגס, אמר "כיום, בעידן האינפורמציה, מה שמשנה הוא מה שאתה משיג ולא כמה שעות אתה עובד. אף פעם לא התייחסתי לכמה שעות העובדים שלי עובדים".

עבור עובדים זהו שינוי משמעותי המהווה הזדמנות, כזו שמציעה יצירת יחסי גמישות ומעודדת אמון בין העובד למעביד. האם העובדים עומדים במטרות שלהם ואחראים כלפי הלקוחות והעמיתים שלהם? אם התשובה היא כן, לא משנה כיצד הם בונים את היום שלהם.
אנו כבר רואים רמזים לשינוי הזה, כאשר מחקר שבוצע על-ידי Accenture ב-2019 מצא שכלי פיקוח על מקום העבודה פוגעים באמון העובדים. כך שבשנת 2021, אנו מצפים לראות תנועה ניכרת כלפי ביצועים של הערכת תפקוד העובד, שלא מבוססים על מה שנראה שהעובד עושה, אלא על סביבה של אמון הדדי שבה עובדים מוערכים על ההישגים שלהם.

תחזית 2: הקרב על הכישרונות ימשיך

"עסקים תמיד נמצאים בתחרות. לא רק לגבי מוצרים אלא גם לגבי עובדים איכותיים. כאשר המיקום כבר לא מהווה אילוץ, מאגר הכישרונות גדל כך שניתן לגייס עובדים מכל מקום, בו ניתן להתחבר לרשת האינטרנט", מוסיף ד"ר פריי.

ארגונים שיש להם כוח עבודה מפוזר, לא מוגבלים גיאוגרפית. למעשה, הם יכולים לשכור עובדים על בסיס כישרון ועל בסיס התכונות האישיות שלהם. מצאנו זאת גם כשסקרנו מנהלים בכירים באזור EMEA, כאשר 82% מהם אמרו שהעבודה מרחוק עזרה להם לגייס מועמדים שחיים מחוץ לכלכלות שלהם. כשאפשר לשכור אנשים בפועל מכל מקום בעולם, מאגר הכישרונות הופך לרחב הרבה יותר, ולכן חיוני להציע לעובד הצעה אטרקטיבית.
ארגונים השואפים להיות תחרותיים יותר בשוק התעסוקה הגלובלי ולצמוח גם בנסיבות קשות יצטרכו להבטיח שהם משקיעים בטכנולוגיות ובנהלים הנכונים - כמו לתת גמישות לעובדים להשתמש במכשירים שונים בביטחה - כדי להבטיח חוויה חיובית של העובד. גורמים אלו יהפכו לחשובים כמו ואף יותר מגורמים מסורתיים כמו משכורת והטבות.

תחזית 3: חשיבות אופי מקום העבודה

משרדים אמורים לקדם אינטראקציות מקריות, לכולנו יש צורך בהן ולכן בשנה הקרובה נראה פתרונות דיגיטליים יצירתיים שישולבו לחיי העבודה שלנו ויעודדו שיתופיות וקשר. יש לחתור לאיזון בין עבודה מרחוק לבין יצירתיות לטווח הקצר ולעידוד אינטראקציות שתומכות בחדשנות ובביצועים עסקיים בטווח הרחוק. בטווח הקצר ארגונים יצטרכו להשקיע בכלים שיעודדו יעילות, אך בטווח הרחוק נהיה זקוקים גם לכלים המעודדים אינטראקציה.
העתיד אכן מלא בחוסר וודאות, אך אין ספק שארגונים יצטרכו להתמודד עם השינויים שעליהם לעשות כתוצאה מהניסיון שצברו בשנה החולפת. בעולם החדש יצירתיות ויעילות הם אלו שיקבעו וארגונים צריכים לאמץ גישות ניהול שיעודדו אותם.

הכותבת היא סגנית נשיא לנושא EUC בחברת VMware לאזורEMEA. המאמר נכתב בשיתוף עם ד"ר קארל בנדיקט פריי, מנהל תוכנית עתיד העבודה באוניברסיטת אוקספורד. גרסה מוקדמת של המאמר התפרסמה בבלוג של VMware בישראל