מיזוגים ורכישות, שיתופי פעולה |

המעבר להיברידי

שילוב הכוחות בין IBM ו- Red Hat מאפשר מעבר "חלק" בין הענן הציבורי להיברידי

ליאור חקלאי, תוכן מקודם
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ענן היברידי
היכולת לבצע מעברים "חלקים" (seamless) מעבודה בענן הציבורי לעבודה בענן ההיברידי - יעילות שמשחררת את המשתמשים להתמקד בחדשנותצילום: Shutterstock
ליאור חקלאי, תוכן מקודם
תוכן שיווקי

רק לפני שלושה שבועות דיווחה IBM על השלמת רכישת Red Hat - עסקה בשווי 34 מיליארד דולר. על רקע ציון הדרך החשוב הזה ל-IBM, עולה השאלה כיצד ארגונים יכולים להפיק תועלת מהשילוב העוצמתי בין טכנולוגיות הענן ההיברידי הפתוחות של Red Hat לבין מומחיותה של IBM בתעשייה. אני סבור שהיתרון המשמעות ביותר עבורם הוא היכולת לבצע מעברים "חלקים" (seamless) מעבודה בענן הציבורי לעבודה בענן ההיברידי - יעילות שמשחררת את המשתמשים להתמקד בחדשנות.

לשחרר חסימות, ליישם חדשנות

חדשנות היא הרי הדבר שלשמו אנחנו כאן; העבודה בענן מאפשרת לארגונים ליישם חדשנות טכנולוגית ביעילות ובעלות נמוכה. יישומים ושירותים חדשים מפותחים בדרך כלל עבור הענן (Cloud native), אך כרוכים גם במחוייבות לספקית ענן ספציפית, והוצאות שילכו ויאמירו. אמנם יישומים קיימים ניתנים לכתיבה מחדש, אך פעולות אלה עבור אלפי שורות קוד מצריכות זמן רב ואינן יעילות. לכן, מודרניזציה של יישומים קיימים היא הגישה היעילה והחסכונית ביותר בזמן. ובכל מקרה, גם בניית יישומים לענן וגם מודרניזציה של יישומים קיימים כדי לתמוך בסביבות ענן, צריכים להיעשות באופן פתוח ונגיש, כדי לעזור לארגונים לשפר את היעילות והערך שיפיקו, ולהימנע מ"נעילה" מול ספקית ענן כזו או אחרת.

ליאור חקלאי, מנהל קבוצת המכירות ומנהל יחידת ענן היברידי ב- IBM ישראלצילום: יח"צ

כאן נכנסת לתמונה שיטת הקונטיינרים ו-Kubernetes, שמאפשרת התניידות ועקביות בפיתוח ובתפעול. ואולם גם בשיטה זו, מפתחים ואדמיניסטרטורים עדיין נדרשים לחבר ברציפות שכבות של רכיבים ולאמת פעולות הדדיות. אמנם האיסוף, האינטגרציה והניתוח של דאטה מאפשרים למומחי הנתונים לעזור למפתחי היישומים להטמיע יכולות בינה מלאכותית, אך הטריק הוא לעשות זאת מבלי להוסיף מורכבות ועלויות. וחשוב לזכור שבשלב האחרון, כאשר היישומים מחוברים למקורות הדאטה, מנהלי התפעול דורשים שהם ירוצו על סביבה אמינה, שתעמוד בעומסים ותאפשר ביצועים מהירים, והתרחבות (סקלאבילית).

כיום כ-80% מעומסי העבודה של ארגונים עדיין לא עברו לענן בגלל האתגרים הללו. ארגונים רבים, כך מתברר, מתקשים עם מעבר, קישוריות וניהול של עננים שונים. השימוש ב- OpenShiftשל Red Hat על הענן של IBM הוא שמשחרר את החסימה. הוא מאפשר לארגונים להעביר עומסי עבודה לענן במהירות וגם ולהטמיע בינה מלאכותית, שהכרחית לצמיחת עסקים ולביצוע הטרנספורמציה הדיגיטלית הנדרשת. החידוש הזה נשען גם על ארגז הכלים של IBM עבור אחסון, ניהול נתונים, פיתוח וייעוץ בהתאם לצרכים של הלקוח.

בנוסף, ההשקה של Red Hat OpenShift על הענן הציבורי של IBM מעניקה לארגונים את האפשרות לנצל חבילות תוכנה מובנות מראש של IBM בסביבת קונטיינרים - cloud paks. IBM מנהלת כיום יותר מ-14 אלף אשכולות Kubernetes אצל אלפי לקוחות ארגוניים.

להיערך לנהירה לשירות הלקוחות

מגוון הפתרונות החדשים, שנולדו הודות לשיתוף הפעולה בין שתי החברות, מעניק למשתמשים דרך מהירה ומאובטחת לפריסה וניהול של עומסי עבודה ארגוניים בסביבות ענן היברידיות. ארגונים שמשתמשים ב-OpenShift של Red Hat יכולים מעתה להתרחב למרכזי הנתונים הגלובליים של IBM הפרוסים באזורים רבים בעולם, ולנצל זאת כדי לעקוב, לתעד ולאבטח את היישומים שלהם באופן רציף וקרוב יותר למשתמש הקצה. כך יכולות חברות להתמקד בפיתוח יישומים ולהקדיש יותר זמן ומשאבים לחידושים בענן, תוך שילוב יכולות שירות עתירות ערך ללקוח הקצה, כגון שימוש בבינה מלאכותית, IoT או טכנולוגיות בלוקצ'יין.

ההתמקדות הזו, והביטחון בתשתית הענן המאובטחת, מאפשר לארגונים להגביר מהירות, להרחיב את היקף הפעילות ולעבות את האבטחה של יישומים ופרויקטים שהם cloud-native - כלומר בנויים מלכתחילה לסביבת הענן. חברות הפועלות בענפים שונים, החל מספקיות של שירותי בריאות או שירותים פיננסיים, דרך חברות העוסקות בתחבורה ותשתיות, ועד חברות בתחום המדיה, מאמצות כיום את פלטפורמות ה-Kubernetes. במקביל, הענן ההיברידי תומך ברוב עומסי העבודה הקריטיים - בין אם מדובר ב-100-30 מיליון צפיות בסרטונים או בהמוני פניות לקו חם בעקבות מבצע שיווק מיוחד.

אוויה מרחיבה את הקשר עם Google Cloud

כריס מקגוואן, צילום: יח"צ

המטרה - לספק חוויית AI משודרג ללקוח

אוויה, מנהיגה עולמית בתחום פתרונות התקשורת ושיתוף הפעולה, הכריזה לאחרונה על הרחבת הקשר עם Google Cloud כדי לספק חוויית AI משודרגת ללקוחותיה ולהגביר יעילות של עובדים, תוך שימוש ביכולות האינטליגנציה המלאכותית ששתי החברות מציעות.
אוויה, שהוכרה כמנהיגה על-ידי מכון המחקר גרטנר, מרחיבה את המנהיגות שלה וממנפת יכולות של אינטליגנציה מלאכותית כדי לשפר את חוויית הלקוח ולהפוך אותה לאישית יותר, חכמה יותר ובעלת יכולת הסקה. שיתוף הפעולה כולל שילוב של למידת מכונות של גוגל עם המכשירים שמציעה אוויה, המאפשרים שילוב קל של יכולות AI ללא קשר לערוץ, והמקדמים חוויה חכמה ועקבית יותר ללקוחות. שיתוף הפעולה בין אוויה לענן של גוגל יספק ללקוחות יותר גמישות, יעילות ויכולות הפחתה והוספה ביישום פתרונות תקשורת, יניע את המעורבות של הלקוח ויעניק לו יתרון תחרותי שיעודד צמיחה והעדפה.

שיתוף הפעולה יכלול בוטים שיתקשרו עם לקוחות, תוך תיעול הזמן והקונטקסט ותוך הסקה למעורבות עתידית, אלגוריתמים שיוכל לקבוע מהי הפעולה הרצויה הבאה כדי להפחית את נקודות החיכוך עם הלקוח ולחזק את שביעות הרצון שלו וכלי למידה לסיכום הנושאים שהעלו הלקוחות ולהפקת תובנות ותגובות המתאימות לכל לקוח ולקוח. פתרונות Avaya IX Contact Center מסוגלים לתעד את כל האירועים בשיחות, כולל רגשות, הצעות ופתרונות וליצור מאגר נתונים ממנו יכולה אינטליגנציה מלאכותית ללמוד ולהפיק מסקנות.

"שיתוף הפעולה עם אוויה יעזור לנו לספק את מטרתנו להפוך מרכזיות שירות לקלות ויעילות יותר לשימוש", אמר ראגין סת', מנהל ניהול מוצרים ב-Google Cloud. "אנו נרגשים לעבוד עם אוויה כדי שארגונים יוכלו לשמור על שביעות רצון הלקוחות שלהם ולהציע להם פתרונות מהירים יותר. אנו מצפים לחזק את השותפות הזו בהתאם להתפתחות הטכנולוגיה מצד אחד ולדרישות הלקוחות מהצד השני".

כריס מקגוואן, סגן נשיא בכיר לפתרונות וטכנולוגיה באוויה, ציין כי "אנו ממשיכים להרחיב את היצע פתרונות ה-AI שלנו וכן את היצע פתרונות הענן עבור לקוחותינו - מארגונים בגודל קטן-בינוני עד לתאגידים גדולים. שיתוף הפעולה שלנו עם גוגל מספק לנו יכולות נוספות כדי להרחיב את החדשנות על-ידי הבאת החידושים האלה לשוק. לטובת לקוחות ושותפי אוויה, אנו מאפשרים להם לבצע כל סוג של אינטראקציה עם הלקוחות שלהם ולהפוך אותה למשמעותית יותר, חכמה יותר ויעילה יותר לארגונים שלהם".

הכותב הוא מנהל קבוצת המכירות ומנהל יחידת ענן היברידי ב-IBM ישראל

בחזרה למגזין ענן >>>