רכיבים לעולם התחבורה |

טכנולוגיה חדשנית לשיפור יעילות הרכב החשמלי

חברת הסטארט-אפ הישראלית VisIC Technologies פיתחה רכיבים חדשניים לרכבים חשמליים המשפרים את טווח הנסיעה ומקטינים את גודל הסוללה הנדרשת

דניאל דותן בשיתוף VisIC Technologies
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
6.6kW OnBoardCharger
6.6kW OnBoardCharger
דניאל דותן בשיתוף VisIC Technologies
תוכן שיווקי

ככל שגדלה המודעות להגנה על הסביבה ועל האוויר שאנו נושמים באמצעות הפחתת פליטות CO2, המעבר הגלובלי לרכבים חשמליים הולך וגובר בהתאם.

על פי נתונים שפורסמו ברחבי העולם, מכירות הרכב החשמלי גדלו ב-43% בשנת 2020 ונתח השוק העולמי של תעשיית הרכב החשמלי עלה לשיא של 4.6% באותה השנה. מומחים מעריכים כי תעשיית הרכב החשמלי העולמית תצמח לכתשעה טריליון דולר עד שנת 2030 ומכירות רכבים חדשים יהוו כ-38% מהסכום.

שוק הרכבים החשמליים דוהר קדימה ומעלה את הדרישה לפתרונות אמינים, אפקטיביים וחסכוניים להעברת אנרגיה בין עמדות הטעינה לסוללת הרכב ובין סוללת הרכב למנוע החשמלי. אחת השחקניות הגדולות בתחום היא חברת VisIC Technologies הישראלית שפיתחה רכיבים מתקדמים להמרת חשמל מבוססי (Gallium Nitride) GaN, ייעודיים לתעשיית הרכב החשמלי.

V22 D3GaN™ Power Switches

VisIC Technologies נוסדה בשנת 2010 על ידי מדענים מוערכים בעלי ניסיון מעמיק בעיבוד חומרים ומכשור טכנולוגי, שפיתחו פטנט רשום לטכנולוגיית GaN לזרם ומתח גבוהים במטרה לקדם את הטכנולוגיה לשימוש בשוק הרכב החשמלי. החברה, שהמטה שלה ממוקם בפארק המדע ברחובות, צמחה והתרחבה גלובלית, הקימה ארבעה סניפים נוספים - בארה"ב, באירופה, בסין ובטאיוואן וכיום משרתת לקוחות מכל רחבי העולם.

"ככל ששוק הרכב החשמלי גדל, כך גדל הצורך בפתרונות בעלי נצילות גבוהה המשפרים את ביצועי הרכב ומקטינים את עלותו" אומר רן סופר, סמנכ"ל בכיר לשיווק ומכירות, VisIC Technologies. "הטכנולוגיה של VisIC פותחה בכדי לענות על הדרישות ההולכות וגדלות בשוק הרכב החשמלי. הפתרונות מבוססי הרכיבים של VisIC מורידים לחצי את בזבוז האנרגייה ברכב".

כיצד הטכנולוגיה פועלת?
"לרכב חשמלי יש שתי המרות אנרגיה עיקריות: המרת אנרגיה מעמדת הטעינה (תקע החשמל או רשת החשמל) לסוללת הרכב (שהיא מאגר וספקית האנרגיה כשהרכב נוסע), והמרת אנרגיה מסוללת הרכב אל המנוע החשמלי, שהיא חלק ממערכת ההינע של הרכב. בכל תהליכי המרות האנרגיה הללו יש בזבוז אנרגיה. ככל שההמרות יהיו נצילות יותר, כך הרכב יגדיל את טווח הנסיעה שלו בין הטעינות וזמן הטעינה יתקצר. ע"י הרכיבים שלנו, אנו למעשה משפרים את הפרמטרים העיקריים של הרכב החשמלי. היום, כאשר לקוח הקצה ניגש לבחון רכישה של רכב חשמלי, הוא בוחן בין היתר, את טווח הנסיעה, זמן הטעינה ועלות הרכב".

רן סופר

"פתרון ה- GaN (Gallium Nitride) של VisIC הוא בעל נצילות גבוהה ומהירות מיתוג גבוהה. הוא מפחית משמעותית את בזבוז האנרגייה. כיום ישנם יישומים נרחבים ל-Gallium Nitride בתעשיות התקשורת, ב-RF ובלדים. יישומים אלו הם במתחים וזרמים נמוכים, ו-VisIC פיתחה אותם למתחים וזרמים גבוהים של מאות וולטים ומאות אמפרים הנדרשים לתעשיית הרכב החשמלי.

"צוות הטכנולוגיה והפיתוח בחברה המציא, פיתח ויישם את טכנולוגית ה Direct Drive Direct-GaN (D3GaN)-החדשנית של VisIC המבוססת על Depletion-mode ועונה על הדרישה למוצר אמין מאוד, פשוט לשימוש והטמעה, הדרוש במיוחד בשוק הרכב החשמלי".

מה היתרונות של ה-Gallium Nitride על פני הסיליקון?
"הסיליקון הוא המוליך למחצה שמרבית המכשירים התבססו עליו במשך עשרות שנים ומתבססים עד היום. מכיוון שלרכב החשמלי יש משאב אנרגיה מוגבל שהוא הסוללה ברכב, שעלותה גבוהה מאוד (הצפי הוא 25% מעלות הרכב ב-2030), היה צורך לפתח טכנולוגיות ופתרונות נצילים יותר. אנחנו רואים מעבר מטכלוגיית סיליקון לטכנולוגיות WBG (Wide Band Gap). השלב הראשון היה המעבר לסיליקון קרביט, והשלב שאנו בעיצומו כעת הוא המעבר ל-Gallium Nitride על מנת להגדיל את טווח הנסיעה, להקטין את משך הטעינה ולהוזיל את עלות הרכב החשמלי".

מי הם הלקוחות העיקריים שלכם היום?
"הלקוחות העיקריים שלנו הם ה-Tier-1s חברות שמפתחות מערכות הינע חשמלי ליצרניות הרכבים החשמליים. אנחנו רואים היום שינוי בשוק שבו יצרניות הרכב מתחילות לפתח מערכות הינע בעצמן והופכות בכך ללקוחות ישירים שלנו. זהו תהליך מעניין מאוד שקורה היום והחלוצה היא טסלה שמפתחת המון מערכות בעצמה במקום לקנותן מה-Tier-1s".

אילו התקנים ומודולים חדשים מפותחים לצורך הגברת הביצועים בשוק הרכב החשמלי הדינמי?
"תעשיית הרכב החשמלי עוברת בין דורות של טכנולוגיות בקצב מהיר. לאורך 50 שנים השתמשו בסיליקון להמרת אנרגייה, לאחר מכן היה מעבר לטכנולוגיות WBG שהן יותר חסכוניות בהמרות ועשו להן יישומים לרכבים חשמליים. כיום אנחנו נמצאים בעיצומו של המעבר מסיליקון לסיליקון קרביט והטכנולוגיה הפורצת היום היא ה-Gallium Nitride לשוק הרכב החשמלי. מעבר מסיליקון ל-Gallium Nitride מביא עמו אספקת פתרונות שונים הכוללים שבבים ומודולים חדשניים שמספקים מענה לצרכים השונים של הלקוחות – החל ממודולים לזרמים של מאות אמפרים המתאימים למערכות הינע לרכב חשמלי ועד לפתרונות של שבבים לזרמים של עד עשרות אמפרים בודדים המתאימים לעמדות טעינה".

בסבב הגיוס האחרון בהובלת קבוצתHoldings HongGuang Lighting מהונג קונג גייסתם 35 מיליון דולר, מהי מטרת הגיוס?
"קבוצת HongGuang הסינית שנסחרת בבורסה של הונג קונג מעוניינת להתבסס על טכנולוגית ה-GaN הישראלית כדי להיות ספקית מובילה של מודולי הספק זרם גבוה בשוק הרכב החשמלי בסין. הקבוצה עוסקת כיום בייצור ופיתוח מוליכים למחצה בעיקר בתחום רכיבי LED. הכסף שגויס ישמש למסחור הפתרונות של VisIC, לפיתוחים חדשים ולכניסה לשווקים נוספים.

סקיצה של רכב חשמלי

"סין מהווה כיום את אחד השווקים העיקריים והחשובים בעולם בתחום הרכב החשמלי. כ-50% מהרכבים החשמליים משווקים ונמכרים בסין וישנה חשיבות גדולה לכניסה לשוק זה. אנחנו עובדים כבר היום עם חברות ויצרניות רכב בסין והעובדה שיש לנו נציגות בסין – משרד שמספק תמיכה ללקוחות ומקדם מכירות - מסייעת בכך מאוד".

אילו התפתחויות נוספות חוויתם בחברה בשנים האחרונות?
"לאחר שנים רבות של מחקר אנחנו קוטפים את הפירות בשנים האחרונות, בהן נעשתה קפיצה משמעותית בהטמעת הפתרונות אצל יצרניות מערכות ההינע החשמלי לרכבים. ישנם שני שיתופי פעולה שפורסמו: האחד הוא עם ZF הגרמנית, שהיא אחת מחמש ספקיות מערכות הינע הגדולות בעולם ליצרניות הרכבים. השני, עליו הודענו בחודש דצמבר האחרון הוא שת"פ עם חברת הופר Hofer – גם כן חברת Tier 1 גדולה לשוק הרכב החשמלי. עם שתיהן אנו עובדים על פיתוח ממיר אנרגיה למערכות הינע חשמלי. עם האחת למערכות במתח 400 וולט ועם השנייה למערכות במתח 800 וולט".

מהם מרכיבי החדשנות בפיתוח ובייצור ב- VisIC?
"ה-Gallium Nitride היא טכנולוגיה קיימת אך היישום שלה לעולמות ה-Power Switches הוא חדשני. היכולת החדשנית העיקרית שלנו היא בתכנון רכיבי GaN לזרם ומתח גבוהים של מאות וולטים ומאות אמפרים בנצילות גבוהה ומהירות מיתוג גבוהה. כל זה באמינות הדרושה לשוק הרכב תוך שימוש בטכנולוגיות ייצור זולות הדומות בתהליכים לשוק הסיליקון. אנחנו מייצרים שבבי Discrete device ומודולים – רכיבים שבהם פועלים במקביל מספר רכיבים כדי להעלות את יכולת הזרם".

מה מבדל את חברת VisIC מהמתחרות בשוק?
”VisIC היא חברת ה-GaN היחידה שממוקדת בשוק הרכב החשמלי ומספקת לו פתרונות, עם כל המרכיבים החשובים והמשמעותיים ביותר לשוק זה, ביניהם טכנולוגיה אמינה וחסכונית מאוד שחוסכת הרבה כסף. בחרנו את טכנולוגיית ה-Gallium Nitride המדויקת לשוק הזה – D-mode מתוך שתי טכנולוגיות עיקריות (E-mode ו- D-mode) ואנו מספקים את הפתרון בתכנון בעל אמינות גבוהה ויישום פשוט בהפעלת הרכיבים במערכת הלקוח. זה מבדל אותנו גם בהיבט ההתמחות הייעודית לשוק הרכב וגם בהיבט ההתמחות בזרם ובמתח גבוה".

מהו חזון החברה והצפי לשנים הקרובות?
"אנו שותפים לחזון של עולם תחבורה נקי (Zero Emission). נמשיך לשרת את שוק הרכב החשמלי ולספק פתרונות אמינים ויעילים במטרה להאיץ את התהליך ובכך לשפר את העולם שבו אנו חיים. הטכנולוגיה שלנו היא עוד נדבך אחד בדרך לשם.

"אנחנו צופים גדילה משמעותית בשנים הקרובות ואנחנו בחיפוש מתמיד אחר אנשים טובים שרוצים להיות חלק מהעשייה המשמעותית שלנו. הגיוס שלנו מתמקד בעיקר במהנדסים המתמחים בעולמות ה-Power בהנדסת מערכות ומוליכים למחצה. כל המשרות הפתוחות מתפרסמות באתר שלנו

התעשייה הזו פורחת בעקבות ההאצה המאסיבית של שוק הרכבים החשמליים והאנשים שמגיעים לעבוד איתנו מגלים עד כמה VisIC היא מקום שטוב לעבוד בו, בין היתר, מתוך האפשרות לעבוד יחד כדי להפוך את העולם למקום טוב יותר".

אתר אינטרנט
מייל
טלפון 08-9720090

בשיתוף VisIC Technologies