מיזוגים ורכישות |

ענקית השבבים היפנית רנסאס רכשה את סלנו ומרחיבה את מוצריה לקישוריות אלחוטית

בעסקה הראשונה עבורה בישראל, רכשה החברה היפנית את חברת סלנו מרעננה המספקת פתרונות מתקדמים לתקשורת אלחוטית. ליאור וייס, סמנכ"ל שיווק בסלנו: "כחלק ממגמת ההתרחבות לשווקים נוספים ופיתוח מואץ של מוצרים החברה מגייסת למרכז הפיתוח ברעננה"

דניאל דותן, בשיתוף חברת סלנו
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
בית דיגיטלי
ענקית השבבים היפנית רנסאס רכשה את סלנו ומרחיבה את מוצריה לקישוריות אלחוטית
דניאל דותן, בשיתוף חברת סלנו
תוכן שיווקי

אחת העסקאות המעניינות שדווחו בתקשורת בדצמבר 2021, היא רכישת חברת סלנו הישראלית על ידי ענקית השבבים היפנית, רנסאס. סלנו (Celeno) שהוקמה על ידי מנכ"ל החברה, גלעד רוזן, היא חברת פיתוח שבבים המספקת פתרונות מתקדמים לתקשורת אלחוטית (Wi-Fi, Bluetooth) לשוק ספקיות התקשורת וה-IoT.

"רנסאס רכשה את סלנו על מנת שתשמש לה קרש קפיצה לכניסתה לשוק השבבים הישראלי". אומר ליאור וייס, סמנכ"ל שיווק ופיתוח עסקי בסלנו, "במסגרת העסקה סלנו תהפוך למרכז הפיתוח של רנסאס בישראל של שבבים בתחום הקישוריות האלחוטית".

רנסאס (Renesas), חברת ענק יפנית בינלאומית בתחום השבבים ואחת המובילות בעולם בפתרונות סמיקונדקטורס, מדוע היא בחרה לרכוש את חברת סלנו הישראלית?
"חברת רנסאס היא חברה יפנית גלובלית עם נוכחות במדינות רבות ברחבי העולם. החברה נוצרה על בסיס מיזוג של חטיבות השבבים של היטאצ'י, מיצובישי ו-NEC. החברה צומחת מהר ומפתחת שבבים בתחומים רבים שהמרכזיים בהם הם AUTOMOTIVE ו-IOT. רנסאס מובילה עולמית בפיתוח מעבדים ייעודיים לתחומים אלו ושמה לעצמה כמטרה לפרוץ בנוסף לתחום הקישוריות".

ליאור וייס, סמנכ"ל שיווק ופיתוח עסקיצילום: David Garb

"בעקבות מהפכת הענן וה-IOT כשיותר ויותר מכשירי קצה מקושרים כיום לענן באמצעות Wi-Fi, רנסאס שואפת להציע ללקוחותיה פתרונות מלאים הכוללים בין היתר, מעבדים ומיקרו בקרים וכן יכולות קישוריות מתקדמת בתקני Wi-Fi ו-Bluetooth. לצורך כך היא נזקקה לחברת שבבים עם טכנולוגיה מתקדמת ומוכחת בשוק בתחומי ה-Wi-Fi וה-Bluetooth. שיתוף הפעולה שלנו עם רנסאס החל לפני כשנה וחצי (במסגרת הסכם שת"פ מסחרי שנחתם ב- 2019) במהלך העבודה המשותפת, הם החליטו לקחת את השת"פ לכוון של רכישה. בדצמבר האחרון הרכישה הושלמה וסלנו הפכה להיות מרכז הפיתוח של רנסאס בישראל המתמקד בתחום הקישוריות האלחוטית ומתמקד בשיתוף עם חטיבות מוצר אחרות ברנסאס במיצוב ופיתוח טכנולוגיות מתקדמות לשווקי היעד".

מהי הטכנולוגיה שסלנו מפתחת כיום?
"סלנו מפתחת שבבים לקישוריות אלחוטיות עבור התחום הביתי והארגוני. Wi-Fi הוא פרוטוקול הקישוריות הנפוץ והמוצלח בעולם וכל 3-4 שנים יש תקן חדש שנוצר, דבר שמצריך עבודת מחקר ופיתוח על מנת לייצר את השבבים הבאים. היום אנחנו בדור 6, (Wi-Fi 6) ומפתחים שבבים שתומכים בתחום התדר החדש – 6GHz, שנפתח לאחרונה לטובת Wi-Fi. בדור 6 הכנסנו לשבבים שלנו מספר טכנולוגיות כגון: Spectrum analyzer - מערכת שסורקת סימולטנית את כל תדרי ה-Wi-Fi ומנתחת הפרעות לצורך בחירת תדרי העבודה האופטימליים. בנוסף, ישמנו טכנולוגיה המאפשרת שידור במקביל של מספר תחנות בפרוסות תדר שונות לטובת העלאת הנצילות של הרשת ושיפור מהירות העברת הנתונים".

מה יהיו הפיתוחים הבאים?
"אנחנו עובדים כיום על הדור הבא - דור 7. מדובר בדור שמבוסס על טכנולוגיות מתקדמות מאוד שמאפשרות קישוריות בקצבים מסחררים של 30Gbps. כמו כן, פיתחנו טכנולוגיית דימות מבוססת Wi-Fi שמאפשרת ליצר תמונה של העולם עבור יישומי בית חכם, עזרה לקשישים, ניטור בעיות רפואיות ועוד. אנו מצפים לנצל את כוח השיווק והמכירות החזק של רנסאס על מנת להיכנס לשווקים שסלנו לא פעלה בהם בעבר כגון קישוריות במפעלים חכמים, פתרונות תעשייתיים, רפואיים ועוד. הציפייה היא שתחת רנסאס, קבוצת הפיתוח בישראל תיחשף להרבה יותר טכנולוגיות, אפליקציות ושווקים שונים ושזה יהיה מסע מרתק ומאתגר".

תרבות שרואה בעובדים שותפים למסע

בימים אלו חברת סלנו מגייסת עובדים למגוון רחב של משרות כחלק מתוכנית ההתרחבות והפיתוח. שרון שיין VP HR בחברת סלנו, אומרת: "הרכישה על ידי רנסאס תאפשר לנו להגדיל את הקבוצה בישראל ואת קשת המוצרים שאנו מפתחים. נמשיך לשמור על תרבות משפחתית איכותית עם דגש על גיוון תעסוקתי, תרבות שמעודדת יצירתיות ורואה בעובדים שותפים למסע תוך דגש על מתן הזדמנויות להתפתחות אישית, עשייה משמעותית והטבעת חותם. המעבר למודל עבודה היברידי כבר מוכיח את עצמו כהזדמנות לגיוס אנשים חזקים שגרים בצפון או בדרום הארץ, ואנו נמשיך להתרחב ולגייס גם באזורים אלו".

לצפייה במשרות הפתוחות והגשת מועמדות
אימייל

בשיתוף חברת סלנו