שינויים בקצב מואץ |

סביבת החדשנות והתחרות הגוברת מחייבות חשיבה חדשנית בפיתוח, ייצור ושרשרת האספקה

הסביבה החדשנית שהתפתחה בקצב מואץ בשנים האחרונות מצריכה מחברות הטכנולוגיות לשנות מסלול החל משלב הפיתוח, דרך הייצור ועד לזמני ההגעה לשוק. אלדד יסעור, מנכ"ל Arrow ישראל: "הפיתוחים החדשים מעולם לא היה מסובכים או מורכבים יותר"

דניאל דותן, בשיתוף Arrow Electronics
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יד אוחזת בשבב
דניאל דותן, בשיתוף Arrow Electronics
תוכן שיווקי

"סביבת החדשנות השתנתה משמעותית בשנים האחרונות, ואנו רואים ומבינים את האתגרים של העסקים והמהנדסים אותם אנו משרתים". אומר אלדד יסעור, מנכ"ל Arrow ישראל, "הפיתוחים החדשים מעולם לא היה מסובכים או מורכבים יותר כמו היום, עם מגוון עצום של אפשרויות ורמה גבוהה של תלות בין חומרה לתוכנה".

"בשל התחרותיות והדינמיקה של השוק, הגעה מהירה לשוק (Time to market) מעולם לא הייתה חשובה יותר" יסעור מציין, "יחד עם זה מגיע הצורך בתכנון יעיל וחסכוני עם עלות-תועלת גבוהה ויכולת מוכחת של ניהול שרשרת האספקה כדי לאפשר את הגדלת הייצור במהירות. בנוסף, נדרשת התייחסות גם לאי הוודאות סביב אורך החיים של הרכיבים והמוצרים".

חברת Arrow Electronics (ארו) שנוסדה ב- 1935 מנחה ומלווה את החדשנות קדימה עבור למעלה מ- 180,000 היצרניות המובילות בעולם של טכנולוגיה המשמשת בבתים, בעסקים ובחיי היומיום. Arrow היא ספקית עולמית של מוצרים, שירותים ופתרונות טכנולוגיים ומאגדת בתוכה רכיבים אלקטרוניים ופתרונות מחשוב ארגוניים עבור לקוחות וספקים בשווקים.

כיצד נכנסתם לשוק הישראלי?
"Arrow נכנסה לשוק הישראלי בשנת 2000, על ידי רכישת מפיץ מקומי בשם 'רפק אלקטרוניקה' שרכישתו המלאה הושלמה בשנת 2006". אומר יסעור, "התחלנו עם מגוון קטן של יצרנים מובילים בינלאומיים - ספקי מוליכים למחצה, פאסיביים, ומחברים והרחבנו את היצע הספקים והטכנולוגיות שלנו באופן משמעותי לאורך הזמן".

כיצד החברה עונה על סביבת החדשנות הדינמית?
"בסביבת החדשנות המשתנה והמתקדמת ללא הרף, חברות זקוקות ליותר משאבים פנימיים וחיצוניים, ידע נרחב במגוון רחב של תחומים ונדרש יותר זמן לפיתוח מוצרים מורכבים. זה בדיוק המקום שבוArrow נכנסת לתמונה ועוזרת ללקוחות על ידי פישוט המורכבות.

"אנחנו מלווים את התהליך מהרעיון הראשוני ועד למוצר הסופי תוך שימוש בפורטפוליו המקיף של המוצרים והשירותים שלנו".

אילו שירותים אתם מספקים ללקוחות?
"אנחנו מספקים את כל ה-Ecosystem הנדרש לתמוך בלקוחותינו בכל היבט שנדרש. בין היתר, אנו מציעים פתרונות רבים מוכנים לשימוש כך שהלקוחות יוכלו להתחיל מייד בפיתוח, לבנות אב טיפוס ולעבור בקלות לייצור. כמו כן, תכנון מלא (חומרה ותוכנה) באמצעות EInfochips - חברת בת של Arrow.

אלדד יסעורצילום: יואב ניר, סטודיואב

"Arrow מציעה מגוון רחב של כלים ותמיכה דרך האתר שלה arrow.com ו-MyArrow. לקוחות יכולים לקנות מגוון רחב של רכיבים, להשתמש בכלי עיצוב הנדסיים מקוונים ולקבל מידע איכותי 24/7.

"כחברה גלובלית מובילה אנו משרתים את כל תחומי התעשייה. השירותים של Arrow מותאמים לכל תחום מתוך הבנה שהצרכים שונים בכל סגמנט. הצרכים של שוק התעופה והחלל לדוגמה, שונים מצרכי שוק הרכב או הרפואה הן מבחינת הטכנולוגיות והן ביכולות של שרשרת האספקה".

כיצד אתם מתאימים את עצמכם לצרכי השוק המשתנה?
"אנו עוקבים כל הזמן לאן השווקים הגלובליים פונים ומה יהיו דרישות השוק החדשות. הסתכלות קדימה מאפשרת לנו להוסיף שירותים וטכנולוגיות חדשות וליצור שותפויות משמעותיות שעוזרות לנו לתמוך בלקוחות בצורה טובה יותר ולאורך זמן.

"Arrow עובדת עם ספקים ברחבי העולם, אבל יש לנו גם מספר חברות בישראל שאנו עובדים איתן ומפיצים אותם ברחבי העולם, כגון: Shiratech Solutions ואפלטק. עם חברות אלו לדוגמה, בנינו מגוון רחב של פתרונות מלאים של מצלמות וכרטיסים לפיתוח מהיר של אפליקציות בהם נדרש שימוש בחוזי, המספקים מענה לשווקים כגון: אבטחה, רפואה, תעשייה ועוד.

"בישראל אנו רואים יותר טכנולוגיות משתלבות בתחום הבריאות הדיגיטלית, וחשיבותן לניטור וניהול מטופלים לצד תמיכה ברפואה בקהילה ובתשתיות הרפואה בכלל.

"אנו רואים גם עלייה בביקושים בתחום הבית החכם עם יכולות בינה מלאכותיות טובות יותר, למשל זיהוי פנים וקול, ומכשירים נוספים שמתפקדים באופן עצמאי, וכמובן אנו רואים בשנים האחרונות יותר ויותר סטארט-אפים בתחום הרכב הממנפים את הידע המקומי שנצבר בישראל במשך שנים רבות, ומציעים פתרונות כגון: ADAS, תקשורת (V2X), אבטחה, בקרת מנוע ודרייברים".

מעבר לאתר

בשיתוף Arrow Electronics