עורכי דין לדיני תעבורה: להעביר את ההגה לידיים בטוחות

הרשויות בישראל מחמירות עם מפירי החוק בכביש, וההשלכות יכולות להיות קשות, עד כדי שלילת רשיון לצמיתות. עורכי דין לעבירות תעבורה יוודאו שאתם מיוצגים בצורה המיטבית ששומרת על הזכויות שלכם

מירי ורד, ניבה שור
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מבט מהבפנים של רכב
עורכי דין לדיני תעבורה: להעביר את ההגה לידיים בטוחות צילום: Shutterstock
מירי ורד, ניבה שור
תוכן שיווקי

ההתמודדות מול הרשויות במקרים של עבירות על חוקי התעבורה יכולה להיות מאתגרת, הן מול המשטרה והן מול בתי המשפט, אשר עלולים להטיל עונשים כבדים של קנסות ושלילת רישיון. האדם מן השורה לרוב אינו מעורה בכל נבכי החוק ויכול להיות מובל על ידי התנהלות של השוטרים אשר רשמו את הדו"ח ואינם דואגים לשמור גם על הזכויות של עובר העבירה.

עורכי דין לדיני תעבורה יכולים לסייע להיטיב את תנאי הענישה, וכן לאתר טעויות ולייצג את האינטרסים של הנאשם בעבירה בצורה הטובה ביותר עבורו. לכן, כדאי שתיכרו את עו"ד גל מוטאי ואת עו"ד צביקה פרקש ממשרד עורכי דין זאבי פרקש והשופט בדימוס עו"ד אלי אנושי

עו"ד גל מוטאי

"כל עורכי הדין במחלקת התעבורה שבמשרדנו הם יוצאי משטרת ישראל עם עשרות שנות ניסיון בתחום התעבורה כשוטרים, בוחנים ותובעי תעבורה" מספר עו"ד גל מוטאי, שותף במשרד עורכי הדין מוטאי-מצגר-גרבאוי אשר הוקם בשנת 2012 כמשרד העוסק בתעבורה באופן אקסקלוסיבי.

עו"ד מוטאי שירת במשטרה 20 שנה כשוטר שטח, מפעיל מכשירי אכיפה ומטפל בתאונות דרכים קשות וקטלניות. בין היתר גם הדריך במרכז ללימודי התעבורה של המשטרה.

גם לשותפיו עו"ד בלהה מצגר ועו"ד ישראל גרבאוי, ניסיון של עשרות שנים בתחום התעבורה כאשר עו"ד ישראל גרבאוי אף שירת כבוחן תאונות, תובע תעבורה וראש מדור תאונות דרכים.

עו"ד מוטאי מצגר גרבאוי

"ייצוג נכון וראוי והשגת תוצאות טובות בתיקי תעבורה מחייבים ניסיון רב. טיפול בתיקי נהיגה בשכרות או מהירות מופרזת וטיפול בדוחות נוספים שנרשמו בגין שימוש במכשירי אכיפה ותיקי תאונות דרכים מחייבים הבנה עמוקה של התחום ומומחיות זו קיימת במשרדנו. עורכי הדין במשרדנו הפעילו את מכשירי האכיפה, הדריכו שוטרים בהפעלת המכשירים, טיפלו בתאונות ושימשו כתובעי תעבורה. אין נוסחה טובה יותר מזו להביא את התוצאה הטובה ביותר ללקוח."

אילו שירותים אתם מציעים בתחום התעבורה?

"המשרד מייצג לקוחות הנחשדים בעבירות של נהיגה בשכרות ונהיגה תחת השפעת סמים, נהיגה בזמן פסילה, נהיגה במהירות מופרזת, תאונות דרכים קלות, קשות וקטלניות, פסילה של המכון הרפואי, ביטול נקודות בגין עבירות תעבורה, וכל עבירות התנועה האחרות".

מהו האני מאמין של המשרד?

"המשרד שלנו חרט על דגלו מיום היוסדו מקצועיות ברמה הכי גבוהה ומלחמה ללא פשרות למען לקוחותינו. אנחנו מאמינים בקלפים גלויים מול הלקוחות ואנו מספרים להם מה מצפה להם, מה יכול לקרות בתיק ומהן הפעולות שאנחנו נעשה כדי להשיג להם את התוצאה הטובה ביותר. אנחנו מאמינים בקביעת מחירים הוגנים ללקוחותינו ומשתדלים לסייע להם כמה שיותר בעמידה בתשלומים. למשרד שלנו יש יותר מ-6,000 לקוחות מיום היוסדו ואני לא מכיר לקוח שלא בירך אותנו בסוף התהליך".

אילו עצות אתה יכול לתת לנהג שקיבל דוח?

"בזמן קבלת הדוח אני תמיד ממליץ שלא להודות בביצוע העבירה בשום אופן אלא אם השוטר מודיע כי הוא מתכוון לרשום דוח מסוג אזהרה. העדיפות היא לשתוק זאת משום שכאשר נהג מודה בביצוע העבירה הוא מפריע לנו לייצגו בצורה ראויה. חשוב להבהיר כי לא תמיד נהגים יודעים אם הם ביצעו עבירה. השתיקה שלהם מאפשרת לנו לבחון את כל ההיבטים של העבירה ואם צריך לבטל את הדוח או את הנקודות מבלי שהודאת הנהג תפריע לנו.

במקרה של כתב אישום והזמנה לדין עם קבלת הדוח, יש לפנות מייד לייעוץ וייצוג אצל עו"ד בעל ניסיון בתחום התעבורה כדי לבחון את הראיות ולתת ייצוג נכון במטרה לשמור על רישיון הנהיגה שלכם".

סיפורי הצלחה בתיקי תעבורה

"סיפורי הצלחה של משרדנו בתיקים הם עניין יומיומי שבשגרה אולם זכור לי מקרה שבו נהג הגיע למשרדנו עם כתב אישום בגין תאונת דרכים קטלנית, כאשר הפרקליטות מבקשת בגינה תקופות פסילה ומאסר ארוכות. לאחר קבלת הלקוח ובדיקת חומר הראיות התברר כי הנהג נחקר במשטרה תקופה ארוכה אחרי המקרה, אך לא היו בוחנים בזירת התאונה והמנוח נפטר מספר חודשים אחרי המקרה. בבדיקה מעמיקה יותר התברר כי לא ניתן לקבוע קשר סיבתי בין המוות למקרה התאונה לנוכח האירועים שעברו על המנוח מיום התאונה. תיק זה הסתיים בגרם חבלה וכמה חודשי פסילה בודדים בזכות העבודה המקצועית שבוצעה בתיק זה. אפשר לומר שהדוגמה הזו ממחישה בצורה הטובה ביותר מדוע נכון לפנות לעורכי דין מקצועיים שהם אנשי משטרה בעברם ".

משרד עורכי הדין מוטאי-מצגר-גרבאוי החל לפני כשנה לייצג לקוחות בתחומים נוספים, כאשר כל מחלקה מאוישת על ידי עורכי דין בעלי ניסיון וייחודיים לאותו תחום.

כתובת: נתנזון 28, חיפה
טלפון: 050-2266882
למעבר למייל>>>

-----------------------------

עו"ד צביקה פרקש: משרד עורכי דין זאבי פרקש

משרד עורכי הדין זאבי פרקש, שבראשו עומדים צביקה פרקש ועדי זאבי, מעניק מעטפת משפטית מלאה בתחומים של דיני תעבורה, גישור, צוואות וירושות וחדלות פירעון. בתחום דיני התעבורה, עו"ד צביקה פרקש וצוות המשרד מטפלים בכל סוגיות התעבורה, לרבות נהיגה במהירות מופרזת, נהיגה בשכרות, תאונות דרכים, שלילת רישיונות ועוד. בנוסף, למשרד התמקצעות ייחודית בעולם האופנועים.

בחייו האישיים עו"ד צביקה פרקש הוא חובב אופנועים ותחבורה מושבע, וכנראה עורך הדין היחיד בישראל המחזיק ברישיון נהיגה ברוב דרגות הרישוי הקיימות בארץ: A,B,C,D1,E. "כעורך דין אני רואה כיצד הידע והניסיון שלי בכל הדרגות הללו הם בעלי תרומה אדירה להבנת המקרה מזווית הראייה של הנהג, בין אם מדובר על נהיגה במשאית סמיטריילר ענקית או רכיבה על אופנוע. בנוסף לכך, אני מאמין גדול בטכנולוגיה חדשנית, אותה אני מגייס לטובת הטיפול בתיקים", אומר עו"ד פרקש.

עו"ד צביקה פרקש: משרד עורכי דין זאבי פרקשצילום: אלדד מאסטרו

"בתחום האופנועים הפכתי להיות מחובב למקצוען ושימשתי שנים רבות כמורה לנהיגת אופנועים. אני מכיר את עולם האופנועים מכל הזוויות ולכן באופן טבעי בחרתי להמשיך ולהתמקד בתחום גם על ידי סיוע משפטי לרוכבי אופנועים".

מהם תחומי הפעילות של המשרד בתחום דיני תעבורה?

"המשרד פועל במגוון רחב של נושאים המשתייכים לתחום דיני התעבורה. אחד הבולטים שבהם הוא סוגיות מול המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, השולל רישיונות לאנשים עקב בעיות נפשיות ורפואיות. המשרד שלנו מפעיל בעלי מקצוע ומומחים בכירים מכל התחומים, לרבות פסיכיאטרים ופסיכולוגים, על מנת לאפשר ללקוחות לבטל את החלטות המכון הרפואי ולקבל את הרישיון חזרה".

"נושא נוסף הוא טיפול בדוחו"ת תנועה מכל סוג. הניסיון שלנו מלמד שניתן למצוא כשלים בכל דוח וכי בעזרת עין מיומנת וטכנולוגיה חדשנית, ניתן להפחית ולצמצם את כתב האישום ובמקרים מסוימים אף לבטל את הדו"ח. בנוסף, אנו מטפלים בדוחות תנועה של מורי נהיגה, בעיקר בעבירות שמתבצעות תוך כדי עבודתם".

כיצד משרתת את הטיפול בתיקים הטכנולוגיה החדשנית שבה אתם משתמשים?

"אנו שמים דגש על שימוש בטכנולוגיה חדשנית, המסייעת לנו להעניק ללקוחות טיפול מעמיק בתיקי התעבורה ובכך לייצר הצלחות. בהתאם לכך, במשרדנו יש שולחן מולטימדיה ייחודי, שבעזרתו הלקוח יכול לראות בכל רגע נתון את ניתוח המקרה".

"הטכנולוגיה הזו מאפשרת לנו להקרין לתוך השולחן כמעט כל כביש ואזור בארץ ולנתח יחד עם הלקוח את 'סיפור' התאונה והמקרה שקרה. אנו דואגים לצילומי תמונות וסרטונים מזירת האירוע, אותם ניתן לראות באופן מוחשי על גבי שולחן המולטימדיה, הדומה מעט לשולחן קפה סלוני. ניתן לכתוב על השולחן בעזרת טוש מיוחד ולנתח את מהלך התאונה והמקרים השונים".

עו"ד פרקש מוסיף כי "המחשת האירוע מסייעת לדייק בדיוק רב את התרחשות התאונה ולהבין את התנהגות הפוגע והנפגע בזמן התאונה, את מיקומם על הכביש ואת מיקומם של גורמים נוספים בזירה, לרבות השוטרים. בהמשך, הסרטונים והתוצרים הוויזואליים מוצגים לבית המשפט, דבר שעוזר לשופטים ולנציגי התביעה להבין טוב יותר את האירוע, מאשר רק באמצעות מלל תיאורי בלבד".

זאבי פרקש משרד עורכי דיןקרדיט: צביקה זאבי פרקש / מיה גרינברג

בנוסף, מציין עו"ד פרקש כי "לאחרונה, טיפלנו בתיק שבו לכאורה נפגעה הולכת רגל במעבר חצייה. למרות שבוחן התנועה קבע שהתאונה התרחשה במעבר החציה, הוכחנו בעזרת אמצעים טכנולוגיים מתקדמים, שכללו סרטונים, תמונות וניתוח מקרה, כי הפגיעה התרחשה למעשה 12 מטר אחרי מעבר החצייה. כתב האישום תוקן מההאשמה בסעיפים חמורים המובילים לשלילת רישיון ומספר רב של נקודות – למשהו סימבולי לחלוטין".

"במקרה נוסף, שבו הואשם נהג על אי עצירה בתמרור עצור שהובילה לפגיעה ישירה ברוכב קורקינט, ערכנו ניתוח טכנולוגי יצירתי שהצליח לצמצם את כתב האישום לכזה שאינו כולל שלילה וניקוד, וזאת על אף שמדובר בנהג בעל עבר תעבורתי מכביד של מעל 56 הרשעות".

עו"ד פרקש מסכם: "הניסיון התעבורתי שלי נולד מתוך הכביש והצטרף למשרד המתמקד בכל סוגיות התעבורה. הניסיון, הידע, זמינות המענה ללקוחות והעליונות הטכנולוגית מציבים את המשרד בחזית היצירתיות המשפטית ותורמים להשגת הסדרים מצוינים עבור הלקוחות".

משרד עורכי דין זאבי פרקש
כתובת: חובבי ציון 46, פתח תקווה
טלפון במשרד: 03-906-77-88
טלפון נייד: 052-48-48-555
למעבר לאתר>>>
למעבר ליוטיוב>>>

-----------------------------

עו"ד אלי אנושי, שופט תעבורה בדימוס

כשופט תעבורה בדימוס, עורך הדין אלי אנושי מעניק ללקוחותיו ערך מוסף משמעותי. כמי שהכריע באלפי תיקים במקרים שונים ומגוונים ונחשף אל הצד המערכתי של בית המשפט, מגייס עורך הדין אנושי את כל הניסיון השיפוטי והידע היקר שצבר לטובת לקוחותיו, ומסייע להם להגיע לתוצאה הטובה ביותר האפשרית. "כשמגיע אליי תיק", פותח עורך דין אנושי, "אני בוחן אותו לא רק כעורך דין, אלא גם כשופט. בנוסף, אני נכנס גם לנעלי התביעה וצופה את טיעוניהם לאור תיקים דומים. כך, אני נותן ללקוח את התמונה הרחבה והשלמה ביותר ולפי נתונים אלה מנווט את התיק. אני יודע מראש איזה כיוון יצליח בסיטואציה הנתונה, וכך אני חוסך ללקוחות שלי זמן ומשאבים רבים".

עו"ד אלי אנושי, שופט תעבורה בדימוס

בעוד אנושי הוסמך כעורך דין בשנת 97', עולם המשפט לא היה זר לו. עוד כילד בילה שעות רבות במשרד עורכי הדין של הוריו ובין כותלי בית המשפט. בהמשך סיים תואר ראשון ושני במשפטים בלונדון והתמחה בתחום התעבורה. "תחום התעבורה הוא תחום שאני מאוד אוהב ומתמקצע בו בבלעדיות", מספר עו"ד אנושי. "גם כשופט בבית המשפט לתעבורה ביקשתי לקבל לידי את התיקים הקשים והמורכבים ביותר. אחד האתגרים המעניינים עבורי הוא פענוח של מהלך תאונות דרכים תוך לקיחה בחשבון של הפרמטרים השונים כמו מהירות, שדה ראייה ועוד".

"אין אבן שלא אהפוך עד שאשיג ללקוח את התוצאה האופטימלית"

עו"ד אנושי מלווה לקוחות במקרים של נהיגה בשכרות, נהיגה בפסילה, אישום בתאונת דרכים, נהיגה במהירות מופרזת, שלילת רישיון, זימון לבית המשפט לתעבורה ועוד. ככלל, הוא ממליץ לכל נהג להתייעץ עם עורך דין לתעבורה גם במקרים של קבלת דו"ח תנועה. "אני בהחלט סבור שכדאי להתייעץ בטרם משלמים את הדוח כדי למנוע השלכות על רישיון הנהיגה", הוא מסביר. "הדבר נכון על אחת כמה וכמה כשמדובר בנהגים צעירים וכן בנהגים בני הגיל השלישי. לקבוצות הגיל הללו יש כללים נפרדים שרבים אינם מודעים להם".

הוא מוסיף כי "נהג צעיר שמקבל דוח על עבירה קטנה עשוי להסתיר זאת מההורים, לשלם את הדוח ולחשוב שבזה הסתיים העניין, אך כשיגיע הזמן לחידוש רישיון הנהיגה, משרד הרישוי לא יחדש לו את הרישיון. חשוב להתייעץ עם עורך דין שכן המשטרה ובתי המשפט לא יסבירו לכם את ההשלכות של כל פעולה. זה לא האינטרס שלהם. כמובן שאם הסיטואציה היא כזו שבה ליווי משפטי אינו נחוץ, וניתן להתקדם באופן עצמאי, אני בהחלט משקף זאת ואף מדריך את הלקוח שהגיע לייעוץ כיצד להמשיך לפעול בכוחות עצמו."

עו"ד אנושי אשר מטפל גם בתיקים מורכבים בפרופיל תקשורתי גבוה, מגן על לקוחותיו בזירה התקשורתית כמו זו המשפטית: "אף אחד לא אוהב לראות את השם שלו בתקשורת בנסיבות שכאלה. אני הודף את התקשורת מהלקוחות שלי ועושה כל שביכולתי למנוע את פרסומם. ככלל אני משתדל לקחת את כאב הראש מהלקוחות ולהעביר אותו אליי בכל הפרמטרים האפשריים. הלקוחות שלי יודעים שאין אבן שלא אהפוך עד שאשיג להם את התוצאה האופטימלית עבורם", הוא מסכם.

עו"ד אלי אנושי, שופט תעבורה בדימוס
כתובת: שדרות ירושלים 159 (הכישור 47) חולון
טלפון 050-5738228 :
למעבר לאתר >>
על כתבי אישום בתאונת דרכים>>
למעבר לעמוד הפייסבוק >>