בשגרה ובחירום |

התוכנית שדואגת לתפקוד הארגון גם באסונות ואירועים חריגים

ירי טילים, הצפות, שריפות, אסונות טבע: חברת BELFOR מפעילה את שירות RED ALERT, המעניק מענה לארגונים באירועי חירום, במטרה לשקם את הנזקים, לעצור את התפשטותם ולסייע בשמירת רציפות תפקודית

שחר אמאנו, בשיתוף BELFOR
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חברה בינלאומית להנדסה ושיקום נזקים
חברה בינלאומית להנדסה ושיקום נזקים
שחר אמאנו, בשיתוף BELFOR
תוכן שיווקי

"תכנון מראש" — צמד מילים שרבים אינם נוטים לאמץ, עלול להיות ההבדל בין קריסה מוחלטת והשבתת העסק בעת אסון, לבין הצלתו וחזרתו לתפקוד מלא תוך זמן קצר.

מצבי הקיצון שאיתם מתמודדים ארגונים בישראל נעים בין תרחישים כמו הסלמות ביטחוניות, משברים בשרשרת האספקה, תקיפות סייבר, שריפות, הצפות, דליפת חומרים מסוכנים, נזקי מזג אוויר סוער או תופעות טבע ולאחרונה גם מגפות.

טוב שיש את בלפור העולמית לצדך!

ההיסטוריה מלמדת כי עסקים שלא ידעו לזהות משברים ונתנו להם להתרחב במקרה הטוב יצאו מפעילות עסקית לתקופה ארוכה, או שנסגרו במקרה הרע.

לאתר בלפור ישראל

כדי להיערך לאירועים משבשים חשוב שלעסק, או לארגון, תהיה תוכנית להמשכיות עסקית (BCP-Business Continuity Plan) עדכנית. התוכנית מסייעת לארגונים להיערך לאירועים משבשים בהיבטי מניעה, התמודדות ושיקום, ומגדירה סט של כללים וכלים לניהול האירוע בתרחישים שונים.

אלון רוזן—מנכ"ל אלמנטס

עם זאת, "הנייר סופג הכל", ולכן לכל תוכנית שנכתבת צריכים להיות גם כלים אופרטיביים שיתמכו בה. "כל תוכנית המשכיות עסקית שאין מאחוריה ירידה לפרטים ותוכניות אופרטיביות, כמו מי עושה מה ומתי, אין בה תועלת ממשית ליכולת הארגון לשרוד משברים ולהתאושש מהם", אומר אלון רוזן, מנכ"ל חברת אלמנטס המתמחה בהמשכיות עסקית וניהול משברים, ומשמש כיועץ אסטרטגי של חברת BELFOR ישראל במקרים מסוג זה.

נמרוד ורד—מנכ"ל BELFOR ישראל

לאתר בלפור ישראל

הוא מוסיף כי "בחברת BELFOR הבינו את הצורך במענה מיידי ולכן הקימו את שירות RED ALERT. היתרונות ברורים ובאים לידי ביטוי בהיערכות מוקדמת להתמודדות עם משברים תפעוליים, שפוגעים ביכולות הארגון להמשיך ולתפקד במצב עסקים רגיל". לדבריו, המטרה היא לאפשר ללקוחות BELFOR המנויים על השירות גישה ליכולות וציוד הנדסי, מכני ואלקטרוני המסייע בהשתלטות מהירה על מוקדי הפגיעה ומחזיר את השגרה לארגון כמה שיותר מהר. השירות כולל בין השאר SLA (הסכם שירות) ידועים מראש המגדירים מי יגיע לזירת האירוע, באיזה טווח זמן, למי יחבור בארגון ובאילו כלים ושיטות ישתמש לטפל באירוע.

נמרוד ורד, מנכ"ל BELFOR ישראל, מפרט: "היתרון של BELFOR, מלבד היכולת לתרגם את התוכנית הכתובה על הנייר לפעולות מהירות בשטח, הוא גם בהיותה חברה בינלאומית בעלת גישה לידע, ציוד ומומחים בינלאומיים, המסוגלים לתת מענה לכל אירוע בכל סדר גודל. כולל אסונות שבישראל עוד לא חוו ומתרחשים כאן לראשונה".

רציפות תפקודית להצלת העסק

בישראל קבע הרגולטור רשימה של יותר מ-9,000 ארגונים, המוגדרים על ידי המדינה כ"מפעלים חיוניים" בעת חירום. עסקים אלו נדרשים להציג תוכנית שנועדה "להוכיח" למדינה כיצד ימשיכו לתפקד בעת חירום, אולם גם הם מבינים שהתרגום לפעילות מהירה בשטח של אותן תוכניות מחייב שירות כמו RED ALERT.

לא בכדי חברות ענק כמו נסטלה, נייקי, אמזון, וולמארט ועוד מנויות על תוכנית שירותי החירום של BELFOR המבטיחה להם קדימות בעת אסון לאומי או מקומי.

"RED ALERT מעניק לכל ארגון הבטחה של הכסף הגדול במחיר של כסף קטן", אומר ורד. "הלקוחות שלנו יקבלו עדיפות במקרים של אירועים כלל–ארציים גדולים כמו רעידות אדמה, מלחמה או אירועים לאומיים רחבי היקף דוגמת מגפת הקורונה. החשיבות מתעצמת נוכח העובדה שהנזקים עלולים להשבית את פעילות הארגון לתקופה ממושכת שמחירה גדול פי כמה. כך, למשל, חיטויים שביצענו במקומות עבודה של לקוחות שלנו בחודשים הראשונים מפרוץ מגפת הקורונה, אפשרו ללקוחות ליצור אזורים סטריליים של עבודה בקפסולות ורציפות תפקודית שמנעה את השבתת הפעילות לחלוטין".

על נחיצותה של RED ALERT להמשך רציפות תפקודית אפשר ללמוד מחברת מזון גדולה, שבנתה מרכז לוגיסטי (מרלו"ג) עם גג רב–שכבתי בהנחה שהרוחות החזקות מגיעות ממערב. בעקבות ימים גשומים וסוערים, רוח שהגיעה ממזרח העיפה את הגג במהלך סוף השבוע, כשכולם בחופשה. בגג המבנה נוצר חור של 500 מ"ר ומים החלו לחדור פנימה. המנהלים והצוותים של BELFOR הוזעקו למקום והחלו לעבוד באופן מיידי על הגג בגובה 30 מטרים - להעמיס חומרי אטימה, יריעות פח, יריעות פולימריות ועזרים נוספים. במשך שלושה ימים, בגשם שוטף ובקור עז, הצליחו הצוותים לאטום את הגג. בזכות הפעילות המהירה נבלמה הפגיעה באספקת התוצרת שהיתה קריטית בימי הקורונה.

במפעל מזון אחר בעוטף עזה מכירים היטב את שירות RED ALERT, שבאמצעותו הצליחו למנוע את התפשטות הנזק לאחר שרקטת גראד נפלה בתוך המבנה. פעילות מהירה של צוותי BELFOR שהגיעו למקום הסירה את החשש מקריסת המבנה כולו, החל בהצבת תקרות בטון ובידוד המבנה, דרך תמיכה ויציקת תקרה חדשה וכלה בפירוק חלקי מכונות במפעלים סמוכים שנפגעו מפסולת הפיצוצים והעברתם למעבדות BELFOR לצורכי שיקום.

בחברה מסבירים כי במסגרת מנוי RED ALERT ניתן שירות בימי חירום ובימי שגרה, כולל הדרכות ותרגול הצוותים לטובת תגובה מהירה לאורך כל שעות היממה ובכל ימות השנה, ואף הבאת מומחים מחו"ל בשרשרת אווירית במידת הצורך. "במקרה שבו נשרף שנאי בשווי עשרות מיליונים באתר לייצור חשמל בגלבוע, ידעה BELFOR לאתר מומחים רלוונטיים מאוסטריה שהגיעו לישראל באופן מיידי ומנעו נזק כלכלי רב", אומר רוזן. "במקרה נוסף של תקלה בטורבינה לייצור חשמל במרכז הארץ, ששוויה מוערך במאות מיליוני שקלים, BELFOR בשיתוף צוות מומחים מגרמניה ביצעו פעולות ניקוי ייחודיות ואפשרו את חזרתה של הטורבינה לתפקוד מלא".

BELFOR ישראל מהווה נציגות של חברת הענק בעלת מאות סניפים ברחבי העולם, מהם 350 בארצות הברית. החברה נמצאת בחזית האירועים החריגים בישראל ובעולם, בהם סופות קטלניות כמו קתרינה, שריפות, קריסות מבנים, דליפת חומרים מסוכנים, שיטפונות ואסונות נוספים. בישראל מפעילה BELFOR שני סניפים מרכזיים: סניף צפוני שמעניק שירות לכל אזור הצפון, וסניף ראשי שמכסה את האזור מחדרה עד באר שבע. בנוסף, החברה מפעילה שני צוותים בבאר שבע המעניקים שירות מבאר שבע ועד אילת.

לאתר בלפור ישראל

מוקד חירום טלפוני 24/7: 1-800-380-000,
סניף מרכזי: שד' שוורץ 10, אזור תעשייה צפוני, לוד.
סניף צפוני: דרך חיפה 19, קרית אתא

בשיתוף BELFOR