בסטנדרט אחר: החברה הוותיקה שמספקת ציוד למעבדות ולמחקר

חברת משולם אבני ובנו מספקת למעלה מיובל ציוד ומכשור מעבדתי מתקדם למפעלים הגדולים במשק. איציק אבני, מנכ"ל החברה, מאמין שהשירות מוכר ולא המחיר

גיא ורדימון
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ציוד מעבדה
בסטנדרט אחר: החברה הוותיקה שמספקת ציוד למעבדות ולמחקרצילום: Shutterstock
גיא ורדימון
תוכן שיווקי

חברת "משולם אבני ובנו בע"מ" היא אחת החברות הוותיקות בתחום הציוד והמיכשור למעבדות הכימיה בישראל. היא מספקת שירות למפעלים הגדולים במשק, כגון, תעשיות הפארמה, תעשיות המזון, תעשיות הקוסמטיקה, התעשיות הביטחוניות, צה"ל, התעשייה האווירית, אוניברסיטאות, הטכניון, מכללות, כימיקלים לישראל וכן כל בתי הדפוס הגדולים בישראל שעובדים עם מדפסות של HP Indigo. החברה קשורה בחוזי שירות עם המפעלים הגדולים במשק.

את החברה הקים משולם אבני ז"ל בשנת 1968. משולם עלה מגרמניה, ובזכות ידיעת השפה הגרמנית, יחד עם קשרים שיצר באירופה, חתם על הסכמים עם חברות המייצרות ציוד למעבדות ולמכוני מחקר בגרמניה וברחבי העולם. מנכ"ל החברה הנוכחי, איציק אבני, בנו של משולם, הצטרף לחברה באמצע שנות ה-70, לאחר שסיים עשר שנות שירות כקצין בצה"ל.

המרכז הלוגיסטי של החברה שוכן בנשר ובו קיים מלאי גדול של ציוד ומכשור מעבדתי, כגון כלי זכוכית, חרסינה, פלסטיק, מתכת, טפלון, גומי ועוד, ובנוסף גם נוזלי קירור לצ'ילרים ולרדיאטורים. על מנת שהחברה תוכל לספק שירות נרחב בכל הארץ, קיים מרכז שירות נוסף בבאר שבע המספק שירות לאזור הדרום, בין השאר לשלוש חברות תרופות גדולות הממוקמות ברמת חובב. בצורה זו החברה מצליחה לתת מענה הולם ומהיר ללקוחותיה לאורכה ולרוחבה של המדינה. בשני מרכזי השירות קיימים בתי מלאכה לאלקטרוניקה ולנוזלי קירור.

בחזית הידע הטכנולוגי

"אבא שלי לימד אותי לפני הרבה שנים שהשירות מוכר, ולא המחיר", אומר איציק אבני, "ובהתאם לכך אנחנו נותנים את השירות הטוב ביותר בישראל למיכשור ולציוד שאנחנו מוכרים. אנחנו תמיד זמינים ומספקים שירות מקצועי ואמין. לכן החברות הגדולות במשק חותמות איתנו שוב ושוב על חוזי שירות שנתיים".

כחלק מהשירות שניתן ללקוחותיו, אבני מסתמך על כוח העבודה של הצוות הקיים ומאמין בהתפתחות אישית ומקצועית לכל אחד מהעובדים ואינו שוכר ספקים ו/או קבלי משנה לביצוע עבודות שירות ותחזוקה. לכן בכל שנה שולחת החברה את אנשי השירות שלה, ובהם מהנדסי אלקטרוניקה, טכנאי קירור, ממוני בטיחות ועוד - לקורסים ולהשתלמויות מקצועיות בחו"ל, על מנת להשאיר אותם מעודכנים ובחזית הידע הטכנולוגי. בעקבות השאיפה לשמור על רמה טכנולוגית גבוהה ומתקדמת, למרות פרוץ משבר הקורונה, ההשתלמויות לא הופסקו ונעשות כיום בזום מול היצרנים. על האמינות המקצועית המוקפדת והבלתי מתפשרת של החברה תעיד חותמת האמינות שקיבלה מחברת הדירוג דן אנד ברדסטריט וכן העובדה שהיא נושאת החל משנת 1997 את תו התקן האירופאי המחמיר ISSO.

המוצרים הנמכרים בחברה כוללים ציוד טכנולוגי גדול כגון מערכות קירור, מערכות חימום וצ'ילרים תוצרת חברת הענק הגרמנית Lauda, תנורים, בוחשים, צנטריפוגות, מכשירי טחינה ונפות תוצרת Retsch ומכשירים אולטרסוניים לניקוי, מדי חום, משאבות ואקום והידרומטרים – כולם קיימים במגוון רחב של מפרטים בהתאם לצורכי המעבדה הספציפיים של כל לקוח ולקוח. לצד זאת החברה מספקת ציוד מעבדה קבוע כגון כלי זכוכית, חרסינה, טפלון, גומי ומתכת וכמובן גם ציוד מתכלה כגון כלי פלסטיק לשם ביצוע עבודות ומטלות יומיומית שוטפות. לדוגמה, כלי קיבול ומדידה בכל הגדלים והצורות, משאבות פריסטלטיות, פיפטורים, פיפטות, דיספנסרים, וכמובן ציוד כללי למיגון כגון כפפות, חלוקים ומשקפי מגן - ציוד שנרשמה לו דרישה גבוהה בשנה וחצי האחרונות לאחר פרוץ מגפת הקורונה. כלל הציוד שמשווקת החברה מיוצר על ידי חברות מובילות בעולם הממוקמות בגרמניה, הודו וסין, בהן: Normalab ,Biovision ,Faithfull ,Dlab ,Lead Fluid ,Lauda Retsch ועוד. עבור "הציוד הכבד" מספקת החברה שירותי כיול ואחזקה הכלולים במחיר, והם מבוצעים, כאמור, על ידי עובדיה המוסמכים בלבד.

לאחרונה סיימה החברה את שלב הפיתוח והחלה לייצר קו של נוזלי קירור לרדיאטורים של כלי רכב. לדברי איציק, מדובר בנוזלים המכילים חומר אנטי פריז שאינו רעיל. לאחר קבלת האישורים הממשלתיים, תתחיל החברה לייצא את נוזלי הקירור בין היתר גם לארצות הברית. בקרוב הנוזלים ישווקו בישראל למוסכים ולחברות תחבורה גדולות.

בין אמנות ללוגיסטיקה

במרכז הלוגיסטי בנשר, בנוסף לתצוגת המוצרים שהחברה מייבאת ומייצרת, מחזיק איציק אבני גלריית תמונות מיוחדת ומרגשת של "הצייר של השואה". מדובר בניצול השואה אליהו אדלר ז"ל, שהיה קרוב משפחה מצד אביו של איציק. אליהו נלקח למחנה הריכוז וההשמדה אושוויץ, שם נידון למוות על ידי ד"ר יוזף מנגלה. אלא שאליהו גילה יכולת לא מבוטלת לזייף מסמכים. ברגע שגילו זאת הנאצים, הוא הועסק על ידם בזיוף מסמכים לתועלתם ועשה זאת עד ליום שחרור המחנה בחודש ינואר 1945. משום כך ניתן לאליהו הכינוי ונודע שמו כ"הצייר של השואה". כיום מפוזרות תמונותיו במגוון מוזיאונים, ובהם במוזיאון יד ושם. איציק אבני מוסיף בגאווה כי ניתן לבקר במשרדי החברה ולהתרשם מגלריית הציורים שעל הקיר, ואפילו לצאת עם שי, בקבוק המכיל נוזל למגבי מכוניות המיוצר במקום. "גם מי שנכנס בטעות, רק כדי לברר כתובת, מקבל בקבוק", אומר אבני, שמקפיד לתרום לחברה בכל הזדמנות הניתנת לו, ומאז פרוץ משבר הקורונה הוא תורם אלפי מסכות למוסדות ולבתי ספר.

בתחילת 2022 תציג חברת משולם אבני ובנו את המוצרים שהיא מייצרת, מספקת ומייבאת בשתי תערוכות שיתקיימו בישראל - תערוכת אקלימה למערכות קירור וגם בכנס כימיה של חברת דיזנהאוז.

מעבר לאתר